Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Atiker veya Zavoli _?

Süleyman Pakman
    Süleyman Pakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 0

Standart Atiker veya Zavoli _?

Slm arkadaşlar.1,4 fire dynamic aracım var.aracın hacmi büyük motoru kücük olduğundan cok yakıyor.benzin fiyatınıda düşünürsek bana cok geliyor.50 tl benzin ile 100-110 kilometre yapıyor şehir içi.lpg taktırmak istiyorm ama atiker veya zavoli bizim araclara nekadar uyum sağlıyor..bilgi almak için yazıyorm.fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

sakın atiker takma

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Yunus Emre GÜNEL
    42hg498 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    42HG498
    Edilen teşekkür: 40

bence brctaktır ben memnunum

Cenge Kuşcugil
    cenge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 1

dostum selam sanırım balıkesirde yasıyorsun,
    üniversiteyi balıkesirde okudum 3-4 sene evvel grande punto aracıma balıkesirde efe otogaz da atiker montajı yaptırdım ve cok memnun kaldım..marka cok önemli değil bence önemli olan düzgün ve doğru montaj.. yaklasık 45-50 bin km en ufak bir sorun dahi cıkarmadı atiker..sonradan araştırdığıma göre bu efe otogaz atiker ve diğer markaların montajında çok başarılı bir firmaymıs..suan punto evo aracım var garanti bittikten sonra tekrar lpg taktırmayı dusunuorum ve üşenmicem montaj için istanbuldan balıkesire gidicem o kadar memnun kaldım efe otogaz dan bilgin olsun...

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

Bende yaklaşık 2 yıldır atiker kullanıyorum toplamda 30bin km. yol yaptım hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım tavsiye ederim...

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

zavoli brc prins...atiker tavsiye etmem...
    Keyif BMW'Dir...

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Atiker kullanmıştım önceki aracımda gerek performansından gerek servis desteğinden kesinlikle memnun kalmadım. Evoya serviste servis garantili Landi Renzo taktırdım 1600tl ye diğer dönüşüm sistemlerine göre biraz tuzlu ama amorti etti kendini, enjektörler büyük olduğu için gaz yetiştirememe gibi sıkıntısı yok. Gaz tepkimesi o kadar iyileştiki, benzine göre çok daha iyi gaz tepkisi ve performansı bana göre arttı.

Süleyman Pakman
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı cenge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum selam sanırım balıkesirde yasıyorsun,
    üniversiteyi balıkesirde okudum 3-4 sene evvel grande punto aracıma balıkesirde efe otogaz da atiker montajı yaptırdım ve cok memnun kaldım..marka cok önemli değil bence önemli olan düzgün ve doğru montaj.. yaklasık 45-50 bin km en ufak bir sorun dahi cıkarmadı atiker..sonradan araştırdığıma göre bu efe otogaz atiker ve diğer markaların montajında çok başarılı bir firmaymıs..suan punto evo aracım var garanti bittikten sonra tekrar lpg taktırmayı dusunuorum ve üşenmicem montaj için istanbuldan balıkesire gidicem o kadar memnun kaldım efe otogaz dan bilgin olsun...

Tşkrler yorumların için.ayvalıkta atiker ve zavoli var.Düzgün montaj yapan bir yerden fiyat aldım.atiker bin tl 10 taksit.zavolide 1450 10 taksit... arasında cok büyük bir fark yok.aracıma 80 tl benzin aldım suan 202 km de ve benzin en fazla 10 km daha yapar.80/215 km 372 tl yakmış km ye göre.. atiker taktırdığımda ortalama nekadar yakar.yarı yarıya düşermi sizce.

Süleyman Pakman
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı Budweiser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atiker kullanmıştım önceki aracımda gerek performansından gerek servis desteğinden kesinlikle memnun kalmadım. Evoya serviste servis garantili Landi Renzo taktırdım 1600tl ye diğer dönüşüm sistemlerine göre biraz tuzlu ama amorti etti kendini, enjektörler büyük olduğu için gaz yetiştirememe gibi sıkıntısı yok. Gaz tepkimesi o kadar iyileştiki, benzine göre çok daha iyi gaz tepkisi ve performansı bana göre arttı.

balıkesir/ edremitte fiat servisi var yarın arayıp bilgi alıcam.garanti kapsamında kendiler montaj yapıyorsa görüşücem.sorun yaşamak istemiyorm.diğer aracım poloydu otomatik vites atiker taktırdım pişman olmuştum uyum hiç sağlamadı.tekrar aynı hatayı yaşamak istemiyorm.

Süleyman Pakman
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı cck1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende yaklaşık 2 yıldır atiker kullanıyorum toplamda 30bin km. yol yaptım hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım tavsiye ederim...
    cemal bey araclarımız aynı.aracınız nekadar yakıyor peki lpg de.işe arabayla gidip geldiğim için benzin parası cok veriyorm.aracım mı cok yakıyor diycem ama bakımlarını yaptırdım.yağ buji ne varsa değiştirdim.50 milyona 120 km den üstüne cıkamadım.gaza basmadığım halde.

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

Alıntı Süleyman Pakman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cemal bey araclarımız aynı.aracınız nekadar yakıyor peki lpg de.işe arabayla gidip geldiğim için benzin parası cok veriyorm.aracım mı cok yakıyor diycem ama bakımlarını yaptırdım.yağ buji ne varsa değiştirdim.50 milyona 120 km den üstüne cıkamadım.gaza basmadığım halde.

100 km.de 9 lt. ile 10lt. arası değişiyor.

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Bence sadece zavoli ve atiker seçenekleriniz varsa.. Zavoli taktırın kesinlikle.
    Birde arıza ışığının yanmayacağına dair garanti isteyin ustanızdan.. Tabi marka nekadar önemli ise montoj ondan daha önemli.. İyi ve tecrübeli bir usta olmalı.. Tabi sadece bu yeterli değil. Montaj yapıldı iyi tamam değil. Montajdan sonraki dönemlerde de ilgisi ve alakası eksik olmayacak bir usta olmalı. Yoksa bir arıza yaşarsın gidersin ustaya lpg de sorun yok arabadan der. Servise gidersin servisde arabada birşey yok lpg den der. Sonra böyle iki arada bir derede gider gider gelirsin. Firmayı ve ustayı iyi seç. Herşey parayı alana kadar olmasın..
    BY Turbo SPORT 150 HP

Fatih ATA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PeterPAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 75

Marka dan çok, güzel montaj yapacak ve bu işin Usta sı olan bir yere montaj yaptırın... Gerisi teferruat... Ben araştırarak ATİKER in kampanyalı olan modelini değil, SAFE FAST mi neydi ole bir modelini (yazılım vs. sanırım daha ayrıntılı) taktırdım Stilo aracıma (Stilo LPG konusunda çok çok HASSAS) ve inanın, diğer BRC ve ZAVOLLI yada farklı markalar takılı olan arkadaşlarım gibi sıkıntı yaşamıyorum, MAŞALLAH bir kere daha bana sıkıntı çıkarmadı..

Ayrıca LPG den verim almak ve sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyorsanız, aracınızın ateşleme sisteminde hiç bir sıkıntı olmaması gerek, yani eğer şu anda az da olsa bir sıkıntı varsa, Bobin, buji, lambda sensörü gibi, bu sorunlar LPG da bariz bir şekilde belli olarak ortaya çıkacaktır, demek istediğim bazı sorunları LPG kitine değil de, araç taki sıkıntılara yüklemek gerekir....

Nacizane fikrim..

AKİF CEYLANER
    #radyasyon alanı# macsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 284

zavoli kullanıyorum, sıkıntım olmadı hiç.

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Alıntı Süleyman Pakman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    balıkesir/ edremitte fiat servisi var yarın arayıp bilgi alıcam.garanti kapsamında kendiler montaj yapıyorsa görüşücem.sorun yaşamak istemiyorm.diğer aracım poloydu otomatik vites atiker taktırdım pişman olmuştum uyum hiç sağlamadı.tekrar aynı hatayı yaşamak istemiyorm.
    Bencede sorun. Yalnız şu gazın cidden monte olayı çok önemli.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

35000 km dir atiker kullanıyorum.Çok şükür hiçbir problem yaşamadım.Geçen gün 30000 bakımına gittiğimde bir adet lpg fitresi değişti.Bu zamana kadar ki kullandığım lpg araçları içerisinde en sorunsuz olanı şimdi kullandığım atiker.Şu kış gününde en ufak bir sarsıntı en ufak bir titreme görmedim.

Mustafa YILDIRIM
    myildirim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok

Landirenzo Fire motorlar ile çok iyi uyum sağlıyor diye biliyorum.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

5 sene kullandım atikeri 62 bin km de gittim sorun yasamadım atikeri tavsiye ederim

alper demir
    alperd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

LPG, LPG'dir.
    Bütün markalarda sorun yaşanabiliyor.

Aldesa veya Atiker taktır bence hiç fazla para vermeye gerek yok; montaj-ayar düzgün olması yani usta markadan daha önemli..
    Alper DEMİR

2005 model Honda Civic HB AT 1.6 ies (Aralık 2012...)
    2009 model GP 1.3 mjet Active (1 yıl)

2006 model Meriva OPC (2 yıl)
    1995 model Vectra GT (2 buçuk yıl)

Süleyman Pakman
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Tekno Gri

Yorumlarınız için tek tek tşkr ederim..İyice araştırıp ayvalıkta taktırabileceğim en iyisi atiker olduğuna karar verdim ve bu sabah aracıma atiker taktırdım.Sanayide tanıdıklara ve daha öncede montaj yaptıran arkadaşlarıma sorarak iyi bir ustaya arabayı bıraktım.akşam saatlerinde aracımı aldım ve 15 km kadar kullandım.gaz geçişlerinde hiç bir sorun yok.Herhangi bir aırza lambasıda yanmadı ama ilerde yanarmı bilmem.50 tl gaz yükledim ve gaz bitene kadar kaç km yol yapıp ortalama nekadar yaktığını sizlerle paylaşıcam.Tekrar tşkr ederim

Sayfa 1/3 123 SonSon