Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 21 ile 34 arası

Konu: Km de 50 krş yakan puntoma LPG taktırmak

Serhat Sağlam
    diesel32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 190

kaputun altında fire olduğuna emin misiniz? bravo hgt motoru kaçmış olmasın içine? 50 kuruş ne yav...
    JBL Hoparlör
    Kapı Direkleri Karbon Kaplama
    Amerikan Park
    Coilover (cantürk yapımı)
    Ayna Kaplama
    Abarth Spoiler
    Philips Extreme Vision
    Kenwood KDC-BT92SD
    ...

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı baylan1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi günler.Daha önce bu forumda aracımın km de 50 krş yaktığını aşağıdaki mesajımla yazmıştım.

"arkadaşlar.2009 1.4 fire active triptonik puntom var. 50 krş yakıyor.Arabamdan memnunum ama bana fazla yakıyo gibi geldi.Yaza doğru dizel yeni fiesta veya corsa ile değiştirsem mi bilemedim. Siz ne dersiniz?"

Arabamı şu an satmak istemiyorum. ama yukarıdada yazdığım gibi 50 krş yakıyor.Bu aralar LPG taktırmakla taktırmamak arasında kaldım.LPG taktırırsam arabamı satmam. 5-10 yıl binerim diyorum.Tavsiyeleriniz olur mu?
    sana katılıyorum. arkadaşımda 2006fire var 12lt yakıyor ş.içi kısa mesafede. ama aracı oldukça bakımsız. aracı alalı 1.5 sene oldu hava filtresini değiştirmedi daha 12bin km de yol yaptı. bugün bana aracım çok yakıyor hava filtersini değiştirelim dedi hatta. aracınızın bakım durumunu bilmiyorum ama kendimi örnek gösterecek olursam geçen haftaya kadar aracım 8.3lt yakıtı vardı. aynı kullanım koşullarında hava filtremi değiştirdikten sonra bu gün depoyu fulledim 7lt ortalama ile 9lt gaz aldı. aracımın yol bilgisayarı gaza göre 2lt az gösteriyor bu arada. yani filtre değişimi bile aracın eski haline göre 1lt yakıtı düşürüyor.
    lpg olayına gelecek olursak kesinlikle taktırın derim ama şunu da belirteyim bu kış lpg ortalamam 10lt altına hiç düşmedi ki oldukça da devirli araç kullanırım git gel de toplam 10km yol yapıyorsanız motor ısınız düşük olacağından özellikle kış aylarında pek tasarruf yapamazsınız ama yine de kar kardır ya da durumunuz müsait ise ki dizel alacam diyorsunuz seçim sizin hiç dizel kullanmadığım için yorum yapmak istemiyorum kullanan arkadaşlar mutlaka yardımcı olurlar.

Efe ERDEM
    efe_erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 71

Sadece şehiriçi dur kalk trafıkte ve ara sokaklardan gdıyorsan ve aracı calıstırıp motor ısınmadan hemen yola cıkıyorsan kısa mesafalerde aracının motoru 1000 cc bıle olsa 10 lıtreden fazla yakarsın bu cok normal. Bende t jet var. sehırıcı dur kalkta 12 lıtre cıarına cıkıyor ama sehırdısna cıktıgımda 5 lerı goruyorum ve ortalamam 6.5 cıvarında. Sen yıne de emın olmak ıcın bı ustaya goster derım bujılerını ve hava fıltrenı ozellıkle kontrol ettır.

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Alıntı baylan1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben kısa mesafede kullanıyorum . işe git gel toplam 10 km.. bundan doayı fazla yakıyo galiba
    sürekli bu şeklilde kullanıyorsanız LPG ye boşu boşuna para bayılmayın.soğuk havada 3-4 km gitmeden LPg devreye girmiyor.4 km gittikten sonra 1 km LPG ile gitsen neolur benzinle gitsen ne olur

ali yılmaz
    baylan1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 0

genelde kısa mesafede kulllandığım için lpg taktırmanın pek bir artısı gözükmüyor galiba..

ali yılmaz
    baylan1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Tekno Gri

teşekkürler arkadaşlar

Zafer .
    F3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    10 F 3000
    Edilen teşekkür: 30

30-35 krş yaksaydı 25 yakması için taktırmanın pek artısı olmazdı sürekli kısa mesafe de kullandığın için ama 50 krş yakıyorsa taktırmalısın ve illa ki şehir dışına da çıkacaksın büyük farklar olacak.

mehmet baran
    cemehmetbaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 1100
    Edilen teşekkür: 23

Aslında arabalarımız litre olarak çok yakmıyor. Bütün mesele yakıt fiyatları ile alakalı. Biz bu konuda farklı bir protesto başlattık. Şurdan konuya katılmanızı ve desteklerinizi bekliyoruz.

https://forum.grandepuntotr.com/gene...tml#post663076

SONER CAN
    sonercanpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 10

arabayı 14 şubatta aldım..Ankaranın en soğuk karlı kış günlerinde kısa mesafede şehir içi 42 kuruş yaktı araç. forumları biraz araştırdım ve hiç tereddüt etmeden lpg taktırdım...arabayı sadece işe gidip gelmek için kullanmayacaksındır heralde....illaki gezeceksin yazda geliyor....
    İşin bide pskolojik yönü var benzinde insanın gözü ibrede oluyor sürekli,
    vay ibre vay diyorsun...

lpg takıldıktan sonra manen daha rahatım,inşallah maddi olarakta avantajları olacaktır

gokhan unal
    gpgokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    16K2529

Standart Ce: Km de 50 krş yakan puntoma LPG taktırmak

Arkadaşlar ben aracıma ATİKER İN gold marka kitini taktırdım . Montaj yapılmadan atiker bayisi İKİLER otogaz fatih usta takmış olduğu kit araçta problem yaratırsa iade alacağının sözünü verdi . Montajı yaptığı andan itibaren sorunlarım bitmedi ( tekleme,arıza ışığı,çekiş düşüklüğü) dört gün boyunca işimi bırakıp servise git gel yaptım , test sürüşü için 230 tl yakıt harcadım herseferinde bu sefer oldu abi deyip beni salladılar .

Montajı ilk yaparken emme manifoldunu 5 yerinden deldiler arıza verince yanlış delmişiz deyip o 5 deliğin 4 tanesini plastik kaynak yaptırdılar ama hava kaçırdığı için sunfix macunla kapattılar . Sonra 8 delik daha deldiler manifolda o deliklerde hava kaçırınca onlara sunfix macuna buladılar heryeri ama araçtaki sorunlar çözülmedi . Enson abi bi program atacağım gel deyince kabul etmedim bunun sökülmesini paramın iade edilmesini istiyorum dedim .

Abi arabada sıkıntı yok sen kullanmayı bilmiyon dediler iade alamayız biraz bastırınca atiker müşteri hizmetleri falan iade alacaklarını söylediler ben 13 yerinden delinen sıfır fiyatı 1640 tl olan manifoldunda değiştirilmesini talep ettim zor bela kabul ettiler . Sen parçayı bul parasını biz ödeyeceğiz dediler işimi gücümü bırak sanayi sanayi çıkmacılarda parça aradım 1100 tl ye buldum ikiler lpg yi arayıp parçayı bulduğumu fiyatını söyledim usta biz o parayı veremeyiz manifolda kaynak yaptıralım dediler bende daha önceki yaptığınız kaynak tutmadı dedim ya ben onu öylesine tamponcuda kaynattırdım şimdi sağlam yapacam dedi bende kabul etmedim şimdi önümüzde hukuk maratonu var tüketici mahkemesinde bu firmaya dava acacağım siz siz olun yaparız abi ederiz abi diyen adamlara güvenip arabanızı emanet etmeyin .

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı gpgokhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben aracıma ATİKER İN gold marka kitini taktırdım . Montaj yapılmadan atiker bayisi İKİLER otogaz fatih usta takmış olduğu kit araçta problem yaratırsa iade alacağının sözünü verdi . Montajı yaptığı andan itibaren sorunlarım bitmedi ( tekleme,arıza ışığı,çekiş düşüklüğü) dört gün boyunca işimi bırakıp servise git gel yaptım , test sürüşü için 230 tl yakıt harcadım herseferinde bu sefer oldu abi deyip beni salladılar .

Montajı ilk yaparken emme manifoldunu 5 yerinden deldiler arıza verince yanlış delmişiz deyip o 5 deliğin 4 tanesini plastik kaynak yaptırdılar ama hava kaçırdığı için sunfix macunla kapattılar . Sonra 8 delik daha deldiler manifolda o deliklerde hava kaçırınca onlara sunfix macuna buladılar heryeri ama araçtaki sorunlar çözülmedi . Enson abi bi program atacağım gel deyince kabul etmedim bunun sökülmesini paramın iade edilmesini istiyorum dedim .

Abi arabada sıkıntı yok sen kullanmayı bilmiyon dediler iade alamayız biraz bastırınca atiker müşteri hizmetleri falan iade alacaklarını söylediler ben 13 yerinden delinen sıfır fiyatı 1640 tl olan manifoldunda değiştirilmesini talep ettim zor bela kabul ettiler . Sen parçayı bul parasını biz ödeyeceğiz dediler işimi gücümü bırak sanayi sanayi çıkmacılarda parça aradım 1100 tl ye buldum ikiler lpg yi arayıp parçayı bulduğumu fiyatını söyledim usta biz o parayı veremeyiz manifolda kaynak yaptıralım dediler bende daha önceki yaptığınız kaynak tutmadı dedim ya ben onu öylesine tamponcuda kaynattırdım şimdi sağlam yapacam dedi bende kabul etmedim şimdi önümüzde hukuk maratonu var tüketici mahkemesinde bu firmaya dava acacağım siz siz olun yaparız abi ederiz abi diyen adamlara güvenip arabanızı emanet etmeyin .
    Çok geçmiş olsun. LPG konusunda benim kararsız kalmamın en önemli nedeni bu tür problemlerle karşılaşabilme ihtimalim.

Teo' s
    teo53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 116

Yalnız araç 50 kuruş yakıyor ise burada bir sorun var demektir. Kuzenim dede aynı araçta vardı 30-35 kuruş yakıyordu sonra lpgye geçti 20-25 kuruş arası yakmaya başladı sizin ya kullanımınızda ciddi bir bozukluk mevcut yada araçta bir problem var baskı balata bile yakıt tüketimini etkiler benzinli araçta termostatın bozulması etki eder (Gerçi Hararet kafasına göre iner çıkar ) önce bunlara bir baktırın derim 50 kuruşu benzini 2.0 litre araçlar yakmıyor neredeyse kesin bir sorun var orada

gokhan unal
    gpgokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    16K2529

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. LPG konusunda benim kararsız kalmamın en önemli nedeni bu tür problemlerle karşılaşabilme ihtimalim.

saol malesef bu tür problemlerle karılaşma ihtimalin çok yüksek çünkü ben bir hafta araştırıp montaj yaptırdığım halde bu durumdayım bu lpg cilere gittiğinde yaparız abi sıkıntı olmaz abi bu kit en iyisi abi derler arabanın heryerini delip montaj yaparlar sorun olduğundada abi sen arabayı kullanmayı bilmiyon derler

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı gpgokhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saol malesef bu tür problemlerle karılaşma ihtimalin çok yüksek çünkü ben bir hafta araştırıp montaj yaptırdığım halde bu durumdayım bu lpg cilere gittiğinde yaparız abi sıkıntı olmaz abi bu kit en iyisi abi derler arabanın heryerini delip montaj yaparlar sorun olduğundada abi sen arabayı kullanmayı bilmiyon derler
    Bilmiyorum hakkımızda hayırlısı bakalım. Genel itibariyle herkes memnun olduğunu söylüyor. Ben çok araştırdım bu lpg işini. Hatta arabaların satıldığı malum sitede lpg'li puntoların ilan sahiplerine lpg ile ilgili bir takım sorular yönelttim. Sadece bu lpg sorunu yüzünden arabalarını sattıklarını söyleyenler oldu. Benim naçizane araştırmalarım neticesinde edindiğim kanaat şu: arabaya sonradan eklenen her yeni sistem ile birlikte yeni sorunları da eklemiş oluyoruz. Bu işi hele birde ehli olmayan birilerine yaptırdığımızda bu sorunlarla karşılaşma sürecimiz kısalıyor. Zaten LPG'li olsun benzinli olsun dizel ne olursa olsun araba risktir, her daim sorun üretebilme potansiyeline sahiptir. Bunu en aza indirmenin yolu ise bakımlarını zamanında yapıp, sonradan herhangi bir donanım ilave etmeden düzgünce kullanmaktan geçiyor.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12