19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Lpg kiti önerisi.

Mehmet Erduru
    RedLine effect1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 396

Araştırma İnceleme Lpg kiti önerisi.

Arkadaşlar lpg hakkında araştırmalara devam ediyorum, bu işte marka önemli tabi ama marka kadar işçilikte çok önemli olmaktaymış. Şimdi t-jetler için sürekli brc turbo kit'in adını duyuyorum özellikle linealarda çok montaj yapmışlar ve sıkıntı yokmuş. Ancak Yetkili bir prins ve zavoli bayi (işçiliğin çok iyi olduğunu duydum sahibide çok ilgili biri sağolsun reklam olmaması açısından yazmıyorum) ile telefonda prins için fiyat almıştım 2450 tl demişti yetkili kişi bende düşüneyim demiştim. bugün kendisi tekrar beni aradı ve zavoli kit uygulayabileceklerini söyledi onun içinde 1600 tl fiyat aldım. Aslında imkanlar elverse prins taktıracağım ama şimdi zavoliyi de ciddi olarak düşünmeye başladım enjektörleri tektek takılıp sökülebiliyormuş. Şimdi siz değerli arkadaşlarıma danışmak istediğim acaba zavoli kit kullananlarımız varmı özellikle t-jet'de kullanan arkadaşlarımız varsa beni aydınlatırlarsa sevinirim ne kadar memnunlar acaba?

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Benim eski aracım strajette zavoli vardı.. Namussuz beni çok uğraştırdı. Uğraşlar sonucu bir çok aksiliği hallettiler ama bir türlü arıza ışığını söndürememişlerdi..
    Şimdiki aracımda prins takılı.. Nazar değmesin inanılmaz memnunum... İdda ediyorum benzinde nasılsa lpgde de aynı. Mesela zavolide arabanın gaza geçişini barir bir şekilde anlıyordum. Prinste gazda mı gidiyorum benzinde mi gidiyorum nezaman gaza geçmiş araç ruhum duymuyor.. MAddi imkanınız elveriyorsa ve uzun süreli binmeyi düşünüyorsanız aracınıza prins derim ben..
    Kendi aracımda takılı olduğu için söylemiyorum inan ama diğer markalar bir tarafa prins bir tarafa. Aracın ecu sunun isteklerini harfiyen karşılayan tek enjektör prinste.. O yüzden sağlıklı ve uzun motor ömrü..
    Tabi bunların hepsi için işin ehli biri ve son derece düzgün montaj lazım.. Yoksa marka biryere kadar..
    BY Turbo SPORT 150 HP

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Erduru
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah

Teşekkür ederim bilgi için, durumum elverse hiç düşünmeden prins taktıracağım ama birazda pahalı geliyor bana. Zaten tasarruf etmek için taktırıyoruz kendini amorti etmesi bile uzun zaman alır gibi. Uzun süre binmeyi düşünüyorum ama prins te bir indirim söz konusu olmadığı sürece taktırmam zor gibi görünüyor.

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

BRC tek kelimeyle harika. 5 sene kullandım tık demedi. özelliklede bölge müdürlüklerine taktırtırsan hiç bir problem olmaz.
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Erduru
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah

Brc kullananlar genelde memnunlar ama enjektörleri biraz sesli çalışıyormuş. Tabi asıl önemli olan enjektörün kalitesi ve yakıt gönderme hızı ama bu ses olayıda biraz varmış sanırım.

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Ozaman karar sizin tabi.. Telefex de var aslında oda piyasanın kaliteli kitlerinden biridir.. Ama fiyat olarak yine 2binlira aşağı yukarı.. Ozaman brc yada zavoli arasında karar verin. Zavolinin enjektörleri brc den daha sessiz sanırım ama emin değilim..
    BY Turbo SPORT 150 HP

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

hiç lpg li aracım olmadı ama benzinli araba hastalığım olduğundan çok araştırdım...prins eğer seni yormuyorsa gerçekten mükemmel bir kit...en büyük artısı khein enjektörler zaten...
    brc ise iyi hoş ama enjektörler çat çat ses yapıyor...zaman geçtikçe araba dizel arabaya dönüyor...bunu haricinde bir sıkıntısını duymadım...
    ha birde klişe bile olsa önemli olan montaj...
    Keyif BMW'Dir...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Burak Cengizhanoğlu
    Burakcengizhanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 8

eğer brc taktırıcaksanız genel merkezinde müdürlüğünde taktırın.benim aracımda brc turbo kit var enjektörleri yanlış takmışlar.çok uğraştım genel merkezde farkı enjektör takılınca düzeldi şimdi sorun yok

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Erduru
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç lpg li aracım olmadı ama benzinli araba hastalığım olduğundan çok araştırdım...prins eğer seni yormuyorsa gerçekten mükemmel bir kit...en büyük artısı khein enjektörler zaten...
    brc ise iyi hoş ama enjektörler çat çat ses yapıyor...zaman geçtikçe araba dizel arabaya dönüyor...bunu haricinde bir sıkıntısını duymadım...
    ha birde klişe bile olsa önemli olan montaj...
    Şimdiye kadar benimde lpg'li aracm olmadı, olursa bu ilk olacak ilk arabama az bindiğimden benzinli olarak binmiştim sonra da hep dizel ama şimdi t-jet keyfini ekonomik olarak yaşamak istiyorum, aslında eskiden lpg'ye karşıydım ama şimdi lpg sistemleri eskye nazaran çok gelişmiş aklıma yatıyor artık. Dediğin gibi ilk ilk düşündüğüm prins ama pahalı geliyor bana.

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

evet brclerde tıkır tıkır ses yapıyor. heleki dışarıdan gayet anlaşılıyor çalıştıkları ama gayet sorunsuz bir kittir kendisi.
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

Mehmet Erduru
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah

Peki arkadaşlar zavoli ile brc arasında ne fark var acaba? brc kullananlar çok memnun ısrarla tavsiyede bulunuyorlar ama zavoli sistemide çok iyi bir sistem gibi görünüyor, enjektörleri farklı basınçlara göre değişiyormuş bu ikisi arasında kalsam hangisini önerirsiniz?

alper demir
    alperd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

LPG kitleri ile Türkiye tanıştığından beri daha İzmir-Uşak arasında bir tane bile LPG istasyonu yokken mutfak tüpünü bagaja devirmek suretiyle Kula'da ikinci tüp takviyesi ile yola devam etmişliğimizi hatırlarım yani o kadar zamandır hep LPG'li araç kullandım (hem babamın arabalarında hem kendi arabalarımda) sonra sıkıldım GP dizel aldım.

LPG tasarruf amaçlı bir kittir ve bu illet bir arabada dikiş tutmadı mı tutmuyor o yüzden pahalıya kaçmaya hiç gerek yok.

herkesin bildiği gibi markadan çok montaj ve ayar önemli ayrıca biraz da şans işi.

BRC mi Zavoli mi derseniz kalite olarak çok fark yok en ucuz fiyat hangisi ise ve gidip görüştüğünüzde hangisinin ilgi alakasından yaklaşımından memnunsanız onu seçin bence..
    Alper DEMİR

2005 model Honda Civic HB AT 1.6 ies (Aralık 2012...)
    2009 model GP 1.3 mjet Active (1 yıl)

2006 model Meriva OPC (2 yıl)
    1995 model Vectra GT (2 buçuk yıl)

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

ben olsam brc seçerim zavoli ye göre daha yaygın bir kit...
    Keyif BMW'Dir...

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

BRC daha bilindik bir kit,t-jetlere brc takılmış genelde araştırdığım kadarıyla.Güzel bi yerde brc montajlanırsa sorunsuz ve ekonomik şekilde kullanırsınız.

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

Mehmet Erduru
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah

brc güzel tabi ilk düşündüklerim arasında, t-jetler için adını en çok duyduğum kit ama artık bu kadar fazla heryerde servisinin olması, adını heryerde duymak artık eski kalitesini azalttı gibi birde artık yerli parçalar kullandıkları duyumlarını da aldım ama ne kadar doğrudur bilemem. Ama kaliteli birşeyin heryerde bulunuyor olması bence en azından kalite hissiyatını düşürüyor.

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Alıntı effect1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    brc güzel tabi ilk düşündüklerim arasında, t-jetler için adını en çok duyduğum kit ama artık bu kadar fazla heryerde servisinin olması, adını heryerde duymak artık eski kalitesini azalttı gibi birde artık yerli parçalar kullandıkları duyumlarını da aldım ama ne kadar doğrudur bilemem. Ama kaliteli birşeyin heryerde bulunuyor olması bence en azından kalite hissiyatını düşürüyor.
    O söylenti çoktandır var.Yerli parça kullanıyo vs diye ona bakarsak bütün markalar telefonları çinde yaptırıyo ne fark eder önemli olan marka sonuçta ürettirdiği ve kullandığı malzemenin bi standardı var

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

Mehmet Erduru
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Ayberk0616 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O söylenti çoktandır var.Yerli parça kullanıyo vs diye ona bakarsak bütün markalar telefonları çinde yaptırıyo ne fark eder önemli olan marka sonuçta ürettirdiği ve kullandığı malzemenin bi standardı var
    O ayrı tabi sony çinde üretim yapıyor ama sony yine sony. Beni demek istediğim yerli üretilme olasılığı olan çakma parçalardı ve bunu da biz bilemeyiz.

Mehmet Erduru
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah

Pahalı olmasa hiç düşünmeden prins taktıracağım ama 2450 tl bana pahalı geliyor, yılda yapacağım km'de maksimum 15 bin km. Prins ya da zavoli konusunda çok iyi biryer var yetkili servis zaten olursa orada taktıracağım zira orada montaj yaptıranlar çok çok memnunlar. Zavoli lpg kullanan ya da t-jet'inde zavoli kullanan yok mu forumumuzda?

Mehmet Erduru
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah

Prins'i indirimli fiyattan falan denk getirebilirsem taktıracağım olmaz ise zavoli süper kit taktıracağım zaten prins ile zavoli aynı yetkili servilerde takılıyor, istanbulda çok iyi bir yetkili bayisini buldum, işlerinde çok profesyonel ve çok ilgili alakalı bir yer artık taktırdıktan sonra forumumuzda paylaşırım, sağolun arkadaşlar.