Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
76 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Lpg 77 beygir

Mehmet Çamcı
    mehmetvyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 BA ....
    Edilen teşekkür: 67

Alıntı nerhal61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Motor zaten güçsüz olduğu için performans farkını psikolojik olarak zaten hissetmiyorsunuz.
    Lpg takıldığında araba 60kg ağırlaşıyor, bu da dikkate alınmalı

A.Tolga Cengiz
    Molermo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35***10
    Edilen teşekkür: 0

Merhabalar

LPG taktıralı yaklaşık 2 hafta oldu depoyu fulledim ve bugun gaz aldım 56 Tl lik 21 Litre 182 Km sadece Şehiriçi yol yapmışım 0.307 yaktı Ort. hız 16 Km/h. Bu arada marka ZAVOLİ nasıl fikirlerinizi alabilirmiyim...

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

ortalamanız 11.5 lt aracı ya motor soğuk kullanıyorsunuz ya da çok sert kullanıyorsunuz. benim sert kullanımıma göre aracım ş.içi 10lt yakıyor 19km/h ile bana biraz fazla geldi.

A.Tolga Cengiz
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35***10

Benim lastikler 195 lik onun etkiside olabilir. Biraz da sertlik var

A.Tolga Cengiz
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35***10

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ortalamanız 11.5 lt aracı ya motor soğuk kullanıyorsunuz ya da çok sert kullanıyorsunuz. benim sert kullanımıma göre aracım ş.içi 10lt yakıyor 19km/h ile bana biraz fazla geldi.

Şuda olabilir daha 1000 Km de lpg ye ayar yapılacak...

fuat coşar
    Fuat COŞAR fuatcosar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    60AZ955
    Edilen teşekkür: 44

arkadaşlar Landi Renzo Türkiye Distribütörü olgun lpg ile görüştüm 1 ay öncesine kadar 1400 tl fiyat verdiler. garanti konusuna gelincede fiat la anlaşmaları varmış lpg kaynaklı arızaları direk Landi renzo karşılıyormuş.

ufuk kayael
    EMK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 84

Merhabalar Ufuk ben yeni üyeyim ve izmirliyim..yeni aldığım aracıma LPG taktırmak istiyorum ve bu konu ile ilgili araştırma yaptım bi raz ve aracın motorunun düz bi motor olduğunu ve pahalı bir lpg markasına gerek olmadığını ve ATİKER in işimi fazlasıyla göreceğini söylediler..bu konu hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum ve eğer uygunsa izmirde sorunsuz bir şekilde bağlatıcağım usta varmıdır?yardımlarınızı bekliyorum..

Kemal Atalay AR
    atalayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 UE
    Edilen teşekkür: 262

merhaba ufuk öncelikle hoşgeldin. soruna gelicek olursak bence zavoli taktır derim. çünkü Türkiye distribütörü izmirde bulabileceğin en büyük lpg firması . ben zavoli taktırdım.isim olarak polaris lpg geçiyor yanılmıyorsam.yeri pınarbaşı çevre yolu otoban çıkışının hemen yanında. her konuda güler yüzlü ve asla yarı yolda bırakmıyorlar. ben memnun kaldım seninde kalmanı isterim.

Zafer .
    F3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    10 F 3000
    Edilen teşekkür: 30

Benim araçta da lpg var. Şehir içi 7.3-7.8 litre ortalamam var hesapladığında 20-25 krş arası yakıyor. Araçta son susturucu var yeri geliyor basıyorum kafama göre takılıorum ama genelde çok yumuşak kullanırım aracı sadece arada canım sıkıldığı zamanlarda basıyorum bugüne kadar ortalamam 7.8 in üstüne hiç çıkmadı

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Mesajları okudumda cidden LPG hakkında bilip bilmeden herkes bişeyler uydurmuş
    Önceki aracımda lpg li idi 2yıl 2 ay 50 bin km kullandım 2 ay önce sattım
    Şimdiki aracım t-jet 2 ay kadar benzinde dayandım baktım olmuyor
    Aracıma BRC tubo kit taktırdım
    1500tl lpg kiti+ 150 tl muayene + 25 tl gaz sızdırmazlık+58 tl ruhsat değişimi
    toplam 1733 hadi 1750 tl etti
    Km de 40 krş yakan aracım 25 krş yakıyor kmde 15 kuruş kar ettiğimden hesap yaparsak
    1750/0.15=11666 hadi diyelim 12 bin km düz hesap
    Ben yılda 15 bin km rahat yapıyorum,ben zaten 10 ay gibi sürede lpg kitine,ruhsat değişimine,muayeneye yaptığım masrafı çıkartıcam ha bu 15bin km içinde tek masrafım 10bin kmde lpgnin gaz filtresini değiştirmek onunda maliyeti 30 tl
    Yani insanların öyle abarttığı gibi yok 25 bin km yol yapıcanda 2-3 yılda anca amorti edersin öyle bişey yok sallamasyon işler bunlar bu tipte hesap yapan kişiler o mantıkla dizel kendini 10 yılda anca amorti eder çünkü alırken 4-5bin tl fark veriyosun
    Ayrıca araç lpg li diye devlete ayrı bi vergi falan ödemiyorsunuz onuda kim uydurduysa çok güldüm

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

11. Bu mesajı için 2 kişi Ayberk0616'ye teşekkür etti:

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Alıntı Ayberk0616 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesajları okudumda cidden LPG hakkında bilip bilmeden herkes bişeyler uydurmuş
    Önceki aracımda lpg li idi 2yıl 2 ay 50 bin km kullandım 2 ay önce sattım
    Şimdiki aracım t-jet 2 ay kadar benzinde dayandım baktım olmuyor
    Aracıma BRC tubo kit taktırdım
    1500tl lpg kiti+ 150 tl muayene + 25 tl gaz sızdırmazlık+58 tl ruhsat değişimi
    toplam 1733 hadi 1750 tl etti
    Km de 40 krş yakan aracım 25 krş yakıyor kmde 15 kuruş kar ettiğimden hesap yaparsak
    1750/0.15=11666 hadi diyelim 12 bin km düz hesap
    Ben yılda 15 bin km rahat yapıyorum,ben zaten 10 ay gibi sürede lpg kitine,ruhsat değişimine,muayeneye yaptığım masrafı çıkartıcam ha bu 15bin km içinde tek masrafım 10bin kmde lpgnin gaz filtresini değiştirmek onunda maliyeti 30 tl
    Yani insanların öyle abarttığı gibi yok 25 bin km yol yapıcanda 2-3 yılda anca amorti edersin öyle bişey yok sallamasyon işler bunlar bu tipte hesap yapan kişiler o mantıkla dizel kendini 10 yılda anca amorti eder çünkü alırken 4-5bin tl fark veriyosun
    Ayrıca araç lpg li diye devlete ayrı bi vergi falan ödemiyorsunuz onuda kim uydurduysa çok güldüm
    Ayberk bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.fakat atladığınız bir gider daha var oda lPG ile kullandığınız benzin.soğuk havada 3-4 km benzinle gidildiği sonra lpg ye geçildiği söyleniyor.Ayda 50 tl benzin rahat harcanıyormuş.(kullancıların söylemi)

Ama aracım 3 aylık garantisinin devam etmesi için servisin anlaşmalı olduğu yerden taktırmak zorundayım(servise inanmadım fiat müşteri hizmetlerinide aradım aynısını söylediler)istanbulda anlaşmalı 2 yer var

kantarcı ticaret :2150 TL 6 taksit
    deha otm : 1900 TL 7 taksit

sizn hesabınıza göre 400 tl fark burdan var.yani 1750 tl değil 2150 tl+50*12(1yılda kullanılan benzin)=2750 TL

2750/0,15 =18000 Kmden önce amorti etmez.bide kullanım şartları günde 5-6 km yolu işe giderken kullanan biri yılda 3000 km den fazla yolu kısa mesafede kullanıyor sizce nekadar faydalı olur bu kişiye ?

Lütfen yanlış anlamayın amacım LPg yi kötülemek değil.LPG çok faydalı ama kullanım şekli ve miktarı önemli yoksa hayal kırıklığı olabilir ?

Ayberk GÖKSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayberk bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.fakat atladığınız bir gider daha var oda lPG ile kullandığınız benzin.soğuk havada 3-4 km benzinle gidildiği sonra lpg ye geçildiği söyleniyor.Ayda 50 tl benzin rahat harcanıyormuş.(kullancıların söylemi)

Bide kullanım şartları günde 5-6 km yolu işe giderken kullanan biri yılda 3000 km den fazla yolu kısa mesafede kullanıyor sizce nekadar faydalı olur bu kişiye ?

Lütfen yanlış anlamayın amacım LPg yi kötülemek değil.LPG çok faydalı ama kullanım şekli ve miktarı önemli yoksa hayal kırıklığı olabilir ?
    Kim söylediyse onun lpgye geçiş ısısı çok yüksekmiş araç 1-1.5 km kadar gidince zaten motor 30-35 derecelere geliyor ve gaza geçiyor
    Çok kısa mesafelerde kullananlar için zaten araba kökten dezavantaj dizel olsa benzin hiç farkketmez.
    Günde 5-6 km yol yapan biri zaten yılda 10 bin km bile yol yapamaz benim söylemim yılda 10 bin km yapan biri en fazla 2 yılda amorti eder.Adam zaten yılda 5-6bin km yapıyosa lpgden pek bi fayda göremez

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Kim söylediyse onun lpgye geçiş ısısı çok yüksekmiş araç 1-1.5 km kadar gidince zaten motor 30-35 derecelere geliyor ve gaza geçiyor
    Çok kısa mesafelerde kullananlar için zaten araba kökten dezavantaj dizel olsa benzin hiç farkketmez.
    Günde 5-6 km yol yapan biri zaten yılda 10 bin km bile yol yapamaz benim söylemim yılda 10 bin km yapan biri en fazla 2 yılda amorti eder.Adam zaten yılda 5-6bin km yapıyosa lpgden pek bi fayda göremez
    LPg benimde kafamı çok kurcalıyor ama 3 ayda 2500 km yol yaptım 1 yılda 10-12bin km yapıcam o yzden yanaşmıyorum

Ayberk GÖKSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

LPg benimde kafamı çok kurcalıyor ama 3 ayda 2500 km yol yaptım 1 yılda 10-12bin km yapıcam o yzden yanaşmıyorum
    Araca taktırın öyle rahat ediceksiniz ki her kmde benzin ibresine bakıp düşmesinden rahatsız olmayıp gaza keyifle basıcaksınız
    T-jetimi 2 ay benzinde kullanabildim az yaksın diye direksiyonda yapmadığım şaklabanlık kalmıyodu sağ şeritten 2 bin devir 4cü 5 ci vitesle gidiyodum ışıklardan kalkış yapıyodum belki 60-70 e gelmesi 10-15 sn tın tın tın baktım genede 38 krşun altına inmiyor tek çözüm lpg şimdi araba ne yakıyor diye hesaplamıyorum o anki ruh halime göre kullanıyorum kimi zaman sakin kimi zaman tam gaz aracım maşallah 24 krş yakıyor
    Garantinizin bitmesine ne kadar süre var? son 2 ay-3 ayı ise boş yere beklemeyin benim garantimin bitmesine 9 ay var ben servis dışında BRC taktırdım servislede konuştum lpg bişey bozarsa garanti dışı ama normal garanti devam ediyor.Ayrıca BRC de 25 bin tl lik sigorta var eğer olası bi durumda lpg araca bi zarar verirse 25 tl ye kadar ödeme yapıyormuş

Zafer .
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    10 F 3000

2500 km içinde benzin de 40 krş lpg de 22 krş yakacağını varsayarsak 450 TL fark daha 2500km de başlıyor

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Araca taktırın öyle rahat ediceksiniz ki her kmde benzin ibresine bakıp düşmesinden rahatsız olmayıp gaza keyifle basıcaksınız
    T-jetimi 2 ay benzinde kullanabildim az yaksın diye direksiyonda yapmadığım şaklabanlık kalmıyodu sağ şeritten 2 bin devir 4cü 5 ci vitesle gidiyodum ışıklardan kalkış yapıyodum belki 60-70 e gelmesi 10-15 sn tın tın tın baktım genede 38 krşun altına inmiyor tek çözüm lpg şimdi araba ne yakıyor diye hesaplamıyorum o anki ruh halime göre kullanıyorum kimi zaman sakin kimi zaman tam gaz aracım maşallah 24 krş yakıyor
    Garantinizin bitmesine ne kadar süre var? son 2 ay-3 ayı ise boş yere beklemeyin benim garantimin bitmesine 9 ay var ben servis dışında BRC taktırdım servislede konuştum lpg bişey bozarsa garanti dışı ama normal garanti devam ediyor.Ayrıca BRC de 25 bin tl lik sigorta var eğer olası bi durumda lpg araca bi zarar verirse 25 tl ye kadar ödeme yapıyormuş
    ne yazıkkı 33 ay daha var ve aracım dualogic garanti riskini alamam

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı F3000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2500 km içinde benzin de 40 krş lpg de 22 krş yakacağını varsayarsak 450 TL fark daha 2500km de başlıyor
    LPg ye net 22 kuruş demek yanlış olur çünkü benzinde harcıyor
    birde benim araç 35 kuruş civarı yakıyor.40 lt benzin ile 550-600 km yapıyor istanbul şehr içi

Zafer .
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    10 F 3000

Ben benzin kullanımını düşerek hesapladım benim aracım lpg de 22 krş yakıyor ay da taş çatlasın 50 tl lik benzin alıyorum 3 ayda 150 tl eder yani en iyi ihtimal 300 TL zararın var

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı F3000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben benzin kullanımını düşerek hesapladım benim aracım lpg de 22 krş yakıyor ay da taş çatlasın 50 tl lik benzin alıyorum 3 ayda 150 tl eder yani en iyi ihtimal 300 TL zararın var
    benzini düştüyeniz süper bir rakam 22 kuruş

SERDAR ALGAN
    SERDAR ALGAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Arkadaşlar lpg eninde sonunda yararlı bişey %35 oranında yakıt tasarufu sağlanıyo öyle yada böyle benzinde korkarak kullanmaktansa taktır lpg yi gez dolaş bu kadar basit araç yakıyo diye kendimden örnek vereyim gezemiyorum uzun mesafede . Ben şu an aracım garantide olduğu için servisten lpg taktırmaya karar verdim ilerde başım ağrımasın diye muhatabım sonuçta tek yer . Servis bana 10 gün sonraya randevu verdi 3 günde serviste yatacak araba o kadar talep var demekki ister taktır diyo ister taktırma bu işin ilmi servistir 1500 tl verceğime 1800 tl verip serviste taktırırım.gidip sanayiye yaptırmam bundan önceki aracımı yaptırmıştım 4 saatte bitti montajı arabanın heryerini delip takıyolar.koskoca sehirde toplasan 3 5 tanme usta var gerisi veriyo çırağın eline lpg yi yap diyo o kadar basit

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon