Sayfa 9/12 İlkİlk ... 56789101112 SonSon
225 sonuçtan 161 ile 180 arası

Konu: Starjet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

barış unye
    İl Başkan (Iğdır) barisunye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 83

Alıntı fthozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracı alalı 1,5 ay kadar oldu benden önceki sahibi 1. ayda taktırmış ondada varmış bu sorun montaj yapılacakken söylemiş bu arabalara uyuyormu diye onlarda buna göre yazılımımz var sorun olmaz demişler tekleme şöyle gerçekleşiyor kalkarken bişey yok düz yolda birşey yok sollama yapmaya kalktığım zaman başlıyor ileri geri silkelemeye 1-2 yapıyor düzeliyor hafif yukarı meğilli yollarda 3500 4000 devirde yapıyor bazen 2500 devirde yapıyor bujilerim yeni kablolarda sıkıntı yok ki olsa bunu benzinde de yapardı zaten benzinde kullanım çok zevkli de yakıt fazla 42 kuruş yakıyor şehir içi
    bende kı tekleme sılkeleme de aynen anlattıgın gıbıydı.....landı renzo omegas....cok sınır bozucu bır durum anlıyorum sızı
    hassas işde lpgye karsı..ancak lpgye gecıste rolantıde stop etme vs sıkıntınız yok gıbı sadece sılkeleme...buda aracın ateşleme sistemı ıle olabılır.....zavolı taktıran bı arkadas vardı sılkelemeyı en son ateşleme bobınlerını değişerek gıdermıştı....
    kullanım zevklıde sıkıntılar oolmasa...2006 corollamı aratıyor bazen bana
    luzumsuz ufak ya da buyuk cıkan sorunlar

2. 23/09/2011, 14:12

phantom lord
    phantomlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 4

starjet ve atikerler aynı derdi bende yaşamaktayım. sanayide 1 ay geçirip çözüme ulaşamayınca bıktım peşini bıraktım. ama atiker merkeze bunu bildirmek lazım.

olmazsa bende sen gibi landi ye geçecem geçmesinede eski atiker ne oldu? çöpemi gitti? landi renzo kaça maloldu?

FATİH ÖZTÜRK
    fthozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 28

ben atikere de bildirdim bu durumu bana diyorki senin aracına gaz olmaz atiker hiç olmaz sökülecek diyor kocaelinde takılmış gaz oraya git diyorlar ee senin buradaki servisin ne işe yarıyor bakma bile bakmıyorlar ya işleri güçleri arabanın motoruna laf atmak kendilerinde suç bulamıyorlar yapamıyor senin motorun arızalı gidiyorum servise kayıt açmak yok benim ne sebepten gittiğim belli değil ne işlem yapılıyor belli değil en sonunda bostancı sanayide çetinsay otogaza gittim bir arkadaşın tavsiyesiyle Allah razı olsun çok uğraştı regülatör arızalıymış onu değiştirdi garantiden ve %85 oranında silkeleme gitti gazı çok güzel alıyor ama arada bir sallıyor arabayı yine çünkü bu araçla uyumlu değil o kadar reklamını görüyoruz atikerin baksana ne müşteri memnuniyeti var ne de malının arkasında durmak

eren çokçetin
    erennnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

merhabalar...

Bende atiker zedelerdenim ve olan oldu artık, problemler ortada ....ama acaba hazır sistem kurulu iken sadece beyin veya regilatör değişikliği ike iş hallolurmu...ve kaça malolur veya landiye geçsek eski sistemi ne yapıcaz??

Yardım ltf...

eren çokçetin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

""şikayetim var"" sitesinde şöle ortaklaşa bi yüklensekmi atiker e ...
    ne dersiniz???

FATİH ÖZTÜRK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

Ben yazdim sikayeti bugun hocam sende yaz istersen

Melih Melih
    grbzgpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 5

atikeri montajını yapan yer Landi de takıyordu. Baktı atiker olmuyor, geri alıp farkını verip (700 tl) Landi Montajı yaptı. O yüzden şanslıyım geri aldı. Zaten geri almasa ben arabaya bu şekilde binmezdim. Usta git-gel acıdı zaten .

FATİH ÖZTÜRK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

Alıntı grbzgpunto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    atikeri montajını yapan yer Landi de takıyordu. Baktı atiker olmuyor, geri alıp farkını verip (700 tl) Landi Montajı yaptı. O yüzden şanslıyım geri aldı. Zaten geri almasa ben arabaya bu şekilde binmezdim. Usta git-gel acıdı zaten .
    bize acıyan bi usta olmadıki kör talihim aah ah

phantom lord
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Granit Gri

evet arkadaslar herp beraber yuklensek olabilir. bu forumdaki starjet sahipleri olarak şikayetimizi belirtelim. kendileri için bu sorunun çözülmememsiniz ciddi müşteri kaybı oldugununda altını çizersek belki diyecemde açıkcası benimde pek umudum yok..

Halil Safyürek
    GalataSaray learner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    48 GS 995
    Edilen teşekkür: 61

hayırlısıyla cuma günü atiker marka lpg mi taktırdım. 950tl/10 oldu fiyat. denemelerim de herhangi sıkıntı yoktu. sadece yüksek devirlerde sanki çok hafif gaz yemiyormuş gibi(saniyenin 10da 1 süre içerisinde) oldu belki o da ayarlarda oynamayla giderilecektir 2 hafta sonra gidecem tekrar. şimdilik memnunum hafta sonu bbir antalya turu olacak o zaman daha neet anlaşılır umarım. dönünce anlatırım yol değerlerini.
    sevgiler saygılar
    8 GS 995

FATİH ÖZTÜRK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

Alıntı learner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlısıyla cuma günü atiker marka lpg mi taktırdım. 950tl/10 oldu fiyat. denemelerim de herhangi sıkıntı yoktu. sadece yüksek devirlerde sanki çok hafif gaz yemiyormuş gibi(saniyenin 10da 1 süre içerisinde) oldu belki o da ayarlarda oynamayla giderilecektir 2 hafta sonra gidecem tekrar. şimdilik memnunum hafta sonu bbir antalya turu olacak o zaman daha neet anlaşılır umarım. dönünce anlatırım yol değerlerini.
    sevgiler saygılar
    hocam 1 ay içerisinde iyice dene atiker bizim arabalara uymuyor kesinlikle 1 ay içerisinde gidersen sorgusuz sökecekler benim başım yandı sende yanma çok uğraştım hala daha uğraşıyorum bitmiyor sıkıntım deviri yükselt gazdan hafif çek ayağını hemen tekliyor bayırda düz yolda her zaman ve her yerde tekliyor iyice dikkat etmelisin

Dinçer DİNÇ
    adres2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi

Standart lpg

arkadaslar bu konu ile ilgili çok yazı yazdım ama dikkat eden yok sanırım artık yazmayacağım landirenzo omegas lpg dönüsüm sisteminin haricinde ne taktırırsanız taktırın sorun yaşarsınız....yukarıda arkadasımız landinin bosh marka enjektör kullandığını söylemis ama yanlış üzülerek belirtmek isterim med marka enjektör kullanır landirenzo map sensörü bosh markadır.....

Halil Safyürek
    GalataSaray learner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    48 GS 995
    Edilen teşekkür: 61

hocam 1 ay içerisinde iyice dene atiker bizim arabalara uymuyor kesinlikle 1 ay içerisinde gidersen sorgusuz sökecekler benim başım yandı sende yanma çok uğraştım hala daha uğraşıyorum bitmiyor sıkıntım deviri yükselt gazdan hafif çek ayağını hemen tekliyor bayırda düz yolda her zaman ve her yerde tekliyor iyice dikkat etmelisin
    evet hafta sonu antalyaya gittim yolda hep gaza yüklenince tekleme yaptı gaz kesiliyormuş gibi. sakin gidersen sıkıntı yok ama yüklenince hemen yapıyor sıkıyor canımı insanın bir ayara götüreceğim. yine devam ederse değiştireceğim. yokuşlarda hoşuma gitmedi hep tekledi.
    zaten orası landirenzoda takıyor. 450km 85tl yaktı. ortalama hız 70km.
    8 GS 995

phantom lord
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Granit Gri

işin kötüsü ben aldıgımda arabada atiker vardı eski sahibi maraşta taktırmış burdaki ustalar bakıyor bi sorun yok ayarlar güzel deyip postalıyorlar..

eren çokçetin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Ben yazdim sikayeti bugun hocam sende yaz istersen
    fatih selam...atiker sana geri dönüş yaptı sanırım...
    sonuç??

FATİH ÖZTÜRK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

Alıntı erennnn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fatih selam...atiker sana geri dönüş yaptı sanırım...
    sonuç??
    Yok hocam ne geri donus yapmasi umurunda bile degil
    Birde sikayetvar sitesinde musteriyle gorusuldu durum anlatildi diye yazmislar benimle gorustuklerinden hic haberim yok
    Zaten surekli ariza cikariyo toplamda 4 ariza olusursa sokmek zorundalar

SELMAN ŞEN
    Selman_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    34 DE 5531

benimde bir yakınımda atiker sıralı sistem varmış starjet 4 kapıymış arabası. çok memnunmuş.

bende taktırıcam şu sıralar araştırıyorum larenzo birebir uyumluymuş fakat bilmiyorum brc yada atiker taktırmayı düşünüyorum bende.

SELMAN ŞEN
    Selman_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    34 DE 5531

Şimdi 3 firmaylada görüştüm.

Brc landirenzo ve atiker ile fakat atıker firma yetkilisinin söylediğine göre arabadan arabaya motordan motora değişir bu sorunlar dedi fiyat olarak 600m fark var aralarında atiker 950m landi 1600m napcamı şaşırdım ya yani 2 sene kullancam ben bu aracı ortalama hiç taktırmasam mı acaba

Okan KÖYLÜ
    CesSpOoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 135

bu konunun adı Tüplü ve Öfkeli olmalı : ) hele ki atiker takanlar : )
    Manzaraya Daldım Ses Çıkarma... Gerçek Can Sıkar Beni Uyandırma.. Ben Böyle Güzelim..

hüseyin koç
    kochuso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Standart silkeleme

arkadaslar forumda araclarıma sanırım birçok tür lpg sistemi takılmış ama galiba olay sansa kalıyor.brc kullanıyorum ismet arkadaşın dediği gibi 4.vitesten itibaren arada tekliyor.aynı arac coğu atikerde bunu yaparken kimisi sorunsuz kullanıyor.fark ne peki arada manifold a giriş açısı vs. gibi değişen bişey olabilir mi montajda.zavoli olanlar landirenzo olanlar genelde memnun ama sorun yaşamayan yok diyemeyiz. bence montaj açısı faln olabilir enjektörlerin motora giriş yeri özellikle.teknik bilgim yok ama ihtimal.motor aynı kit aynı geriye bu kalıyor

Sayfa 9/12 İlkİlk ... 56789101112 SonSon