Sayfa 7/12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
225 sonuçtan 121 ile 140 arası

Konu: Starjet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Alıntı barisunye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ancak lpgde şuan 2.3 2.4 arasında...karısık kullanımda 20 kurusun altında yakan lpglı arac sayısı az yada yokbizim starjetlerde bence sehırıcı gunluk kısa mesafe kullanımlarda fazla yakıyor..uzun yolda az yakıyor olabılır ama oda 6. vıtes 90la gıdersekoda zor...ama uzun yolda 16 17 kurus yakar dıye dusunuyorum..
    her halıkarda 10 kurus fark var..benzınle....bu da 20bın kmde 2000tl yapar...en az 20 bın km daha bınmeyı kafaya koyarsam yazın hedef zavoli
    Barış aracım şuan normal kullanımda ankara şehir içi km de 17 ile 19 arasında yakıyor. Lpg li olupta 20 kuruşun altında yakan çok araç var piyasada.. Eğer çok sakin kullanırsam 33litre ile 400 km yapabiliyorum.
    BY Turbo SPORT 150 HP

M.OğuzhaN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509

Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben benzinde 30 kuruş yakıyorum ne gerek var kı ozaman lpg yee en azından sıkıntı çekmem.eger lpg deyerlerı boyle ıse ben vazgecerım arkadas..
    diğer kullanıcılar ne kadar yakıo?

Onur öyle deme kardeşim.. Şimde sen benzinle yaklaşık olarak 185 liraya felan dolduruyorsun 500-550km gidiyorsundur tahminen.. Ben 70 liraya dolduruyorum 33 litreyi 370-400 km yol yapıyorum..
    hadi diyelim ki 45 ltre lpg aldım.Yaklaşık 95 liraya doluyor.. Aradakı 90lira senin için değmezse eyvallah.. yani bu şu demek aynı km yi sen 185 liraya yapıyosun ben 95 liraya..
    BY Turbo SPORT 150 HP

BATUHAN PALA
    mastman12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35AKB44
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı eexelanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.. Öncelikle bobin konusunu izah edeyim.. Bobinler lpg de çok hassastır örneğin küçücük bir problemle lpg de sorunlar yaşarken benzinde hiç hissetmeden problemsiz kullanabilirsiniz. Ateşleme sistemindeki minicik bir aksaklık lpg de direk size yansıcaktır ama benzinde aynı şey söz konusu değil.. Eğer tespit edebiliyorsanız kaçtane bobinin sorunlu olduğunu okadar alın atabi. Ama onu bilgisayarla felan tespit edemezsiniz.. neticede bobinler görevini yerine getiriyor ama lpg de yetersiz kalıyor..Buda ya ateşleme sistemi yada tanımsız arıza kodu olarak yansıyor...
    Ben bobinlerin ve daha 5bin km bile yapılmamış bujilerimin hepsini değiştirdim.Son çare olduğu için herşeyi yaptım, şu olmaz demedim yani.
    Şuna altını çizerek söyleyim..Bobinleride bujileride sıfır alıp taksanızda normal yazılımla aracın yine silkeleyecek... Çünkü bu sorun tamamen yazılımsal aracın neresiyle oynarsan oyna istersen tüm parçaları değiştir yine silkeleyecek.Bunu çözmenin tek yolu var oda lpg nin yazılımı yani gaz ayarı. benim aracımda zavoli var neyseki zavolinin starjet için italyanlar tarafından yapılmış özel bir gaz ayarı var. bu ayar problemimi çözdü..
    Haaa şimdi diceksin ki madem yazılımsal neden okadar para harcadın hem bobin hem buji değiştirdin. Onuda açıklayım.. Bu ayarı yüklediğimde silkeleme problemim ortadan kalkıyordu benzinde nasılsa lpg dede aynen öyleydi ama bu ayarı yükleyince benim aracımda başka sorunlar çıkıyordu şöyleki sabah aracı çalıştırınca araba gaz yemiyordu pat pat sesler çıkarıyordu yani zengin fakir karışım olayı çıkıyordu ama araba ısınınca herşey normale dönüyordu. benim buji ve bobinleri değiştirmemin sebebi buydu.. Ben değiştirdim diye sizde değiştirceksiniz diye birşey yok önce bi yazılımı bulun bu atikerde varmı yokmu bilmiyorum onu yükletin araca eğer herşey normalse eyvallah..

Şu an aracım silkelemiyor yaklaşık dört aydır felanda silkelenmeden kullanıyorum. Ama tabi ufak tefek başka sorunlarım var mesela arıza ışığı zırt bırt yanıp sönüyor..
    ilgi ve cevap için teşekkürler.
    atikerde starjet özel yazılımı olacağı ihtimal dışı bence.
    kazasız belasız sürüşler.

M.OğuzhaN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509

Alıntı mastman12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilgi ve cevap için teşekkürler.
    atikerde starjet özel yazılımı olacağı ihtimal dışı bence.
    kazasız belasız sürüşler.
    Rica ederim. Siz yinede başka atiker montajı yapan ustalara gösterin daha önce starjete montaj yapmış bir usta olursa daha iyi olur. Sonuçta el elden üstündür dilinden anlayıp değişik bir ayar yapan olabilir..
    BY Turbo SPORT 150 HP

barış unye
    İl Başkan (Iğdır) barisunye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 83

[QUOTE=eexelanss;512317]Barış aracım şuan normal kullanımda ankara şehir içi km de 17 ile 19 arasında yakıyor. Lpg li olupta 20 kuruşun altında yakan çok araç var piyasada.. Eğer çok sakin kullanırsam 33litre ile 400 km yapabiliyorum.[/QUOTE

33 litre burda ay..gz 2,4 79tllık yakıtla 400 km yaparsan 0,197 krs eder...sende sınıra dayanmıssınbenıım 2006 1.6 corollam vardı 34 litrre lpg ıle(markası stefanelli) en az 415 gunluk kullanımda gıdıyrdu..uzun yolda 460 kusuru gordugu oldu.....
    ama sehırıcı 17 19 kurus cok ıyı değerler bence..uzun yolda 14 15 kurusa duser heralde dıye dusunuyorum...zaten ben yakıtı uzun yolda hissedıyorum....gunluk kullanım 20 21 krs yakmış farketmez

barış unye
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Standart slm

bu arada exelans bende aracıma lpgyi zavoli taktırcam yazın..önceleri dogu veya karadenız bolgesınde taktırayım dıye dusunmustum ancak yaşanan sıkıntılardan dolayı montaj yapmış sağlam bi yerde taktırmak ıstıyorum... oyuzden galıba senınde taktırdıgın yer olan ankara polaris mdrlugu ıle gorustum....forumdan sendende bahsettım.....yazın onlara teslim olcam galiba

M.OğuzhaN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509

[QUOTE=barisunye;512442]
    Alıntı eexelanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Barış aracım şuan normal kullanımda ankara şehir içi km de 17 ile 19 arasında yakıyor. Lpg li olupta 20 kuruşun altında yakan çok araç var piyasada.. Eğer çok sakin kullanırsam 33litre ile 400 km yapabiliyorum.[/QUOTE

33 litre burda ay..gz 2,4 79tllık yakıtla 400 km yaparsan 0,197 krs eder...sende sınıra dayanmıssınbenıım 2006 1.6 corollam vardı 34 litrre lpg ıle(markası stefanelli) en az 415 gunluk kullanımda gıdıyrdu..uzun yolda 460 kusuru gordugu oldu.....
    ama sehırıcı 17 19 kurus cok ıyı değerler bence..uzun yolda 14 15 kurusa duser heralde dıye dusunuyorum...zaten ben yakıtı uzun yolda hissedıyorum....gunluk kullanım 20 21 krs yakmış farketmez
    Barış sizin orda lpg pahalıymış be kardeşim.. Ben ankarada 33litreyi 68-72 lira arasında bir fiyata alıyorum..Tabi lpg nin birim fiyatını nekadar yüksekten alırsak km başına yaktığımız gazda o oranda artıyor..

bu arada exelans bende aracıma lpgyi zavoli taktırcam yazın..önceleri dogu veya karadenız bolgesınde taktırayım dıye dusunmustum ancak yaşanan sıkıntılardan dolayı montaj yapmış sağlam bi yerde taktırmak ıstıyorum... oyuzden galıba senınde taktırdıgın yer olan ankara polaris mdrlugu ıle gorustum....forumdan sendende bahsettım.....yazın onlara teslim olcam galiba
    Mademki sende taktırmayı düşünüyorsun sana bir arkadaş tavsiyesi vereyim daha sonra madur olmaman için.. Bence nerede yaşıyorsan orada taktır..Neden diye soracak olursan lpg işi biraz karışık iş özelliklede bizim araçlarda. lpg yi takmakla iş bitmiyor tekrar ayara gitmen gerekiyor yada ne biliyim bi problem oluyor tekrar götürmen gerekiyor aracı. Bu yüzdende yaşadığın yere yakın olan bir yeri tercih et..
    Hatta bana sorarsan zavoli mavoli taktırma kardeşim.. Git fiat yetkili servisine orada taktır..Eskiden bizim starjetlere takmıyordu servisler ama artık landirenzo takıyorlar hiç ayarla mayarlada uğraşmıyorsun bildiğim kadarıyla araca özel geliyor.. Bunu bir araştır derim... Eğer ben taktırmamış olsaydım böyle yapardım...Çünkü bir buçuk yıl uğraştık neredeyse gel git yol yaptım ben taktırdığım yeri. Haa sorunlarım çözüldümü çözüldü Ama hala ufak tefek problemler çıkıyor.. Adamlarda sıkıldı artık bende...
    BY Turbo SPORT 150 HP

barış unye
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

[QUOTE=eexelanss;512478]

Barış sizin orda lpg pahalıymış be kardeşim.. Ben ankarada 33litreyi 68-72 lira arasında bir fiyata alıyorum..Tabi lpg nin birim fiyatını nekadar yüksekten alırsak km başına yaktığımız gazda o oranda artıyor..

Mademki sende taktırmayı düşünüyorsun sana bir arkadaş tavsiyesi vereyim daha sonra madur olmaman için.. Bence nerede yaşıyorsan orada taktır..Neden diye soracak olursan lpg işi biraz karışık iş özelliklede bizim araçlarda. lpg yi takmakla iş bitmiyor tekrar ayara gitmen gerekiyor yada ne biliyim bi problem oluyor tekrar götürmen gerekiyor aracı. Bu yüzdende yaşadığın yere yakın olan bir yeri tercih et..
    Hatta bana sorarsan zavoli mavoli taktırma kardeşim.. Git fiat yetkili servisine orada taktır..Eskiden bizim starjetlere takmıyordu servisler ama artık landirenzo takıyorlar hiç ayarla mayarlada uğraşmıyorsun bildiğim kadarıyla araca özel geliyor.. Bunu bir araştır derim... Eğer ben taktırmamış olsaydım böyle yapardım...Çünkü bir buçuk yıl uğraştık neredeyse gel git yol yaptım ben taktırdığım yeri. Haa sorunlarım çözüldümü çözüldü Ama hala ufak tefek problemler çıkıyor.. Adamlarda sıkıldı artık bende...
    tavsiye için teşekkürler...bulundugum yerde sadece atiker var....onlada takarsak naparız bılmıyorumzavolı en yakın 300km.....yaz ve dıger tatıllerde cıkıyoruz dışarı...hazirana kadar bişeylere karar verecez artık....landi doğru tavsiye ama çok pahalıya mal olcak sadece sistem 1800 kusur..işletmek falan 2000....satıp aracı ustune koysak dizele gececez nerdeyse

barış unye
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

starjetli lpgli arkadaşların sesi çıkmıyor..keyifleri yerinde heralde...yaz olsun bende taktırayım da bende huzuru bulayım):benzinle olmasss

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

ocağma inicir ağacı dikti...

onrky
    1.4 starjet 95hp

Fatih Antep
    NesT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BF 8191
    Edilen teşekkür: 108

starjetli lpgli arkadaşların sesi çıkmıyor..keyifleri yerinde heralde...yaz olsun bende taktırayım da bende huzuru bulayım):benzinle olmasss
    Başlarda sıkıntı çektirdiği için sıkıntısı düzelen ve azalanlar nazar değmemesi için birşey yazmıyor İşin şaka yanı tabiki. Bizim araçlarda lpg sorunlu, tek çaresi iyi bir lpg ustası. Bunu defalarca okudum iyibir ayar ustası ama hiç bulamayacağım sanıyordum. Sonunda lpg takılan yerde (Üstün otogaz Ömer usta) ayarı kendisi uzun bir zaman ayırarak motoru dinleye dinleye ayarı yaptı. Allah'a şükür şu an sıkıntım %90-95 geçti. Benzin fiyatlarını gördükçede 5-10 luk bölümü dikkate almıyorum.
    İşin ilginci Gpyi aldığımda 185 civarında yakıyordu. Şu an lpg takılı yine 185 yakıyor.
    Sanırım bizim ülkemizde araba almak değil kullanmak lüks.
    Unutmayalım EMNİYET KEMERİ sizi ve sevdiklerinizi, 2 Kg'lık YANGIN TÜPÜ aracınızı kurtarmak için.....

barış unye
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

benimki daha incir fidanı ağaç olmadıbuyutuyoz...ama fazla buyumeden kurutmak lazım
    herkes sorunsıuz bınsinde gerisi onemlı değil..insanı aracından soğutuyor bu tarz sıkıntılar...şuan bakmaktan bınmekten cok keyıf zevk aldıgın aracın yuzune bakasın gelmıyoro yuzden yazın lpg macerasına hazırlanıyz şımdıdern....senın dediğin usta antepdemı

Dinçer DİNÇ
    adres2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi

artık bizim araçlarda lpg sıkıntısı yok ben 2 ayı geçti taktıralı hiç bir sıkıntı yaşamadım ne arıza ışığıne ses ne tekleme böyle bir şeyle karsılasmadım...fiatın tavsiye ittiği sistemi taktım LANDİRENZO OMEGAS 75-110KW isterseniz daha detayı ile yazayım..ayar dahi yapılmadı ECU sunda gerekenler var...saygılar

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Dinçer DİNÇ
    adres2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi

isterseniz takan yeri ve ustanın ismini telini verebilirim...benim aracımı taktılar test ettik 100 de yüz garantı verdiler....160km hıza kadar çıktık .....sıkıntı yok

barış unye
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

ben daha once 2 yetkılı servısle starjete lpg montajını sormustum..izin yok takamayız demişlerdi...bende fıat a mail attım..neden halen starjete ızın yok dıye..onlarda gerı donduler starjetlerede servisimizde takılıyor diye...bilgilendiriyorum falan dedi...yetkılı servıslerde starjete de lpg montajı yaptırabılırız....

ilker ilker
    lostson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

yardımcı olması adına yazıyorum ınsallah sorunsuz kullanırsını. bundan 15 gun once bende starjet motorlu aracıma zavolli marka lpg taktırdım . arac sılkeleme yapmıyor fakat tıtrıyerek hızlanıyor yuksek devırde benzıne gecıyor . duzeltemedıler bır suru program atılar 4 adet degısık enjektor denedıler . hata ıkıcıns beyın taktılar olmadı . hata bunun ustune benzınlı tarafıda bozuldu . bujılerımı 800 km yanlıs yazmıyorum 800 km yaktı . sımdıde aracım bujılerı degıstırdıgım halde hızlanma sorunu var . bunu sundan yazıyorum sız sız olun taktırırken olmazsa soktururum dıye bakmayın . aracımın bır cok yerı delık kaldı . stepne vıdalama yerı yok artık . ve aracta kesılmedık elektrık tesısatı kalmadı ....... aklınızda olsun olmazsa da oldurmak esasında mecburı.....

Rüstem AŞICI
    RUSTEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 BGL 13
    Edilen teşekkür: 1

Arkadaşlar bende aracıma stefanelli marka lpg sistemi taktırmayı düşünüyorum Afyonkarahisar sanayi sitesinde 1300TL 10 taksit anlaştım ne dersiniz uygunmu sizce...

m.fatih çayırlı
    carloss76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

g.punto 1.4.starjet dinamic almayı düşünüyorum.acaba lpg konusu tam anlamıyla randımanlı mı acaba kullanan ve lpg dönüşümü yaptıran arkadaşlardan yardım istiyorum....

FATİH GÖKMEN
    iskocyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

arkadaşlar merhaba 1,4 starjet 6 ileri grande punto aldım ve bir ay sonra mtm marka tüp taktırdım. neden mtm derseniz uzun araştırmalarım sonucunda prins e en yakın cihaz olduğu ve taktıranların bir sorun yaşamamasından dolayı tercih ettim ancak tekleme sorunu bende de oldu. taktırdığım firma kit i söktü yenisini taktı düzelmedi ateşleme be bobinleri değiştirdim yine düzelmedi omvl ve atiker takıldı ve onlarda daha beter duruma geldi aracım. şimdi ise aracın beyninden kaynaklı bi sorun olduğunu düşünüyor usta ve onu deneyeceğim. sizce baktırmalımıyım beynine mtm de bu sorunu yaşayan varmı ? çözüm yollarınızı bekliyorum arkadaşlar

barış unye
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

dediğiniz markalar değilde starjetlerde son nokta sorunsuz olarak landı renzo..landı renzo taktıranlarda sılkeleme tekleme vs hıcbır sıkıntı olmuyormus..bende 1 ay ıcınde landı renzo taktırmayı planlıyorum....ayrıca landı renzoyu yetkılı servıslerde de takıyorlar starjetlere artık........1500tl

Sayfa 7/12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon