Sayfa 6/12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
225 sonuçtan 101 ile 120 arası

Konu: Starjet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Alıntı erdiyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha bir gun oldu, pek surup test edemedim daha.. mesajda da belirttigim gibi brc (1.450tl) taktirdim. bununla beraber hava filtresi, yag filtresi, buji ve yag degisimi de yaptirdim. yuksek devirlere pek cikmadim, silkeleme problemi yasamadim ama yuksek devirlerde denemek lazim, 50tllik gaz aldim bakalim sehirici ne kadar gidecek
    Hayırlı olsun.
    Ben de düşünüyordum burda bir arkadaşımda taktırdı silkelemeden söktürdü gene bir türlü ayarlayamadılar. Bu neden bende çekindim. GErçi o atiker taktırmıştı. Eğer izlenimlerini paylaşırsan özelikle silkeleme ile ilgli olarak sevinirim.

Dinçer DİNÇ
    adres2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 5

uğur bey bizim araçlarda lpg sorunsuz bir şekilde takılıyor ancak lpg kiti landirenzo olmalı ben taktırdım inanın arıza ışığı dahi yakmadı bırakın silkelemeyi...ancak landirenzo kiti olmalı birebir uyumlu sistem bizim araçlara uyumlu yazılımı var ve 3 yıl yada 150.000km garantısi var...biriz pahalı ama çok iyi bir sistem...fiyatı 1.800 peşin

barış unye
    İl Başkan (Iğdır) barisunye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 83

Standart slm

işin ilginci benım olduğum yerde ne zavoli ne landi ne de brc var....şimdi bunlardan bırını taktırmak ıcın baska yere gidecem pahalı mahalı gidiş dönüş malıyetı yukseltıp gıdecez...ama buraya dondugumde bana sıkıntı acarsa ne olcak servısde yok
    ben bu puntoyu satsam mıkı yaböyle uğraşacağıma.....ben benzınle bınemem....2008 starjet dınamık 52 bınde ne kadar eder arkadaşlar?????

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Bende LPG taktırmak istiyorum ama kararsızım... Hangi markayı uygulayayım starjete arkadaşlar...

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Bende taktırmayı düşünüyorum da markada kararsız kaldım. Zavoli bir tane taktık sorunu hallettik sizin arabaya da takarız diyor. Landirenzo ise şu ana kadar starjet motora takmadık ama sorunsuz takarız diyor..

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Alıntı alperyonar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende taktırmayı düşünüyorum da markada kararsız kaldım. Zavoli bir tane taktık sorunu hallettik sizin arabaya da takarız diyor. Landirenzo ise şu ana kadar starjet motora takmadık ama sorunsuz takarız diyor..

brc iyidir bence...
    Keyif BMW'Dir...

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Fiat ın sitesindeki lpg başlığına bir bakın isterseniz. Özellikle belirtilmiş hangi motorlara lpg takılabileceği..
    BY Turbo SPORT 150 HP

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Alıntı eexelanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiat ın sitesindeki lpg başlığına bir bakın isterseniz. Özellikle belirtilmiş hangi motorlara lpg takılabileceği..
    Fiat'ın sitesinde belirttiğiniz yerde yazılanlar ;

Kullanıcılarının çevre ve ekonomi konusundaki hassasiyetlerini önemseyen FIAT, bu anlayışla hizmetleri arasına benzinli araçları için LPG dönüşüm uygulamasını da ekledi. Bu uygulama ile benzin ve dizele kıyasla aracınızın motorunda daha temiz yanma sağlayarak daha az karbon salımına ve daha düşük yakıt tüketimine imkan veren LPG ‘yi kullanabilirsiniz.LPG, sıvı halde depolanan ve tüketim anında gaz haline geçebilen bir yakıt olarak çevre dostu ve diğer yakıt türlerine gore çok daha verimlidir.

Konusunda dünyaca ünlü Landi Renzo firmasının LPG dönüşüm kitlerinin kontrol üniteleri, FIAT modelleri için özel yazılımlar tasarlandı. Grande Punto, Punto Evo, Doblo, Palio, Albea ve Linea modellerinin 1.4 77 hp ve 1.4 95 hp benzinli versiyonlarına uygulanabilen ve tüm güvenlik gereksinmelerini karşılayan Landi Renzo LPG kitleri her modele ve motorizasyona özel olarak üretilir ve kontrol ünitelerinin kalibrasyonu da hem egzos emisyonunu hem de yakıt sarfiyatını minimum indirilecek şekilde yapılır. Üstelik, FIAT yetkili servislerinin montaj ve bakım güvencesi ile gerçekleştiren bu işlemden sonra aracınızın “3 yıl / 150.000 km Garanti” si devam eder.

LPG kiti dönüşüm operasyonları FIAT yetkili servislerinde FIAT garantisi altında gerçekleştirilir.LPG kitine ait bakım ve onarım işlemleriniz için de FIAT yetkili servisleri sizlere en iyi hizmeti verecektir.
    FIAT servislerinde aracınıza taktıracağınız LPG kitleri “UNECE* Araç Regulasyonu” belgesine sahip olup tüm yasal zorunlulukları sağlayacak şekilde tasarlanmış ve geliştirilmiştir. LPG dönüşümü sonrası ister benzinli ister LPG’li olarak kullanabileceğiniz aracınızın hem motor hem de yakıt aksamları FIAT garantisi altına alınırken, güvenli bir sürüş deneyimi sağlanır.

Siz de LPG dönüşümü ile daha ekonomik ve çevreye daha duyarlı ve güvenli bir sürüş keyfi için bir FIAT yetkili servisine başvurabilirsiniz.
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

EMRE DENİZ
    EviLdeaTh emredniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 7

bende atiker var ve gayet memnunum. tek dezavantajı arıza ışıgı yanması..bunun dısında ne silkeleme nede baska bişey vaR.

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

hala cesaret edip taktıramıyorum ....gelir sorun beni bulur diye...

onrky
    1.4 starjet 95hp

barış unye
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Standart slm

landi ve zavoli sorunları aşmış gozukuyr..ilk basta sıkıntı cıksa bıle sonra duzeltıleceğini düşünüyorum..ben en gec yazın taktırmayı planlıyorum....zaten ya lpg takarım ya da satarımbınmeyı dusundugum ıcın lpg taktıracam.....uzun yolda 28 krs yakıyr bence az değil

barış unye
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Standart kolcak

benım aracda kolcak yok...benım ıcın kolcak cok onemlı..orjınal bısıler almak ıstoyorum ama orjınalınede okadar para vermek ıstemıyorumsu urunu buldum nasıldır sızce
    FİAT GRANDE PUNTO DERİ KOLDAYAMA-KOLÇAK GittiGidiyor.com'da #38848902

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

Alıntı barisunye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benım aracda kolcak yok...benım ıcın kolcak cok onemlı..orjınal bısıler almak ıstoyorum ama orjınalınede okadar para vermek ıstemıyorumsu urunu buldum nasıldır sızce
    FİAT GRANDE PUNTO DERİ KOLDAYAMA-KOLÇAK GittiGidiyor.com'da #38848902
    güzel bi ürün ben bunu hepsi buradadn geçen sene 22 liraya almıştm lpg konusunda landi renzo ve teleflexe bak derim

BATUHAN PALA
    mastman12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35AKB44

Alıntı eexelanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Starjet (Lpg) Silkeleme Problemi Çözüldü!

Arkadaşlar Özelliklede starjet kullanıcılarını ilgelendireceğini düşündüğüm için yazma gereği duydum.. Aracımdaki silkeleme bobin değişimi ve zavolinin satrjet için yapılmış lpg ayar programıyla çözülmüştür..
    Ustalarımın uğraşları sayesinde bir yıllık problemim bir haftadır sonlanmış bulunmakta..
    Şansımdan bobinlerde ucuzlamış.. Tanesi 100 lira dan 35 liraya düşmüş. Bildiğiniz üzere 4 tane var bunlardan dördü 140 liraya geldi.. İndirimsiz hali 400 lira tutucaktı..
    Bobin değiştikten sonraki ve program kurulumundan sonraki izlenimlerim:
    1. En önemli sorunum olan silkeleme olayı ortadan kalktı.
    2. Ortalama yakıt tüketimi 8.8 lerden 7.0 lara kadar düştü. (aynı trafik ve aynı hava şartlarında)
    3. Aracın çekişi ve performansı gözle görülür şekilde arttı.
    4. Aracım benzinde nasılsa lpg dede aynen öyle hiç bir fark yok..

Şimdi tadını almaya başladım arabanın
    merhaba.
    bendede lpg li starjet var atiker sıralı.
    3 yıldır hiç bir ilerleme kaydedemedik.
    1-boğaz kelebeğini temizledik.
    2-bujileri değiştirdik
    3-meme leri büyüttük 2.0 lık meme takıldı.
    4-regülatör değişti 2 kez hemde.
    5-defalarca yazılım yükledik.

size sormak istediğim benzinde kullanırken hiç problem yaşadınızmı?
    eğer benzinde sorunsuz çalışıyorsa neden bobinleri değiştirdiniz?
    bende bugün bobinleri değiştirmeye niyetlendim.
    parçacıya gittim kaç tane alacaksın dedi 4 dedim,
    hangisi arızalıysa onu veya onları değiştirin dedi,mantıklı geldi.
    bosch car service gittim cihaza bağladık arabayı sadece lambda sensör arızası gözüktü.ateşleme sisteminde hiç bir arıza kaydı çıkmadı.
    zaten benzinde kullanırken saat gibi herşey.
    sizin bobinlerin arızalı olduğunu nasıl öğrendiniz?

BATUHAN PALA
    mastman12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35AKB44

Alıntı emredniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende atiker var ve gayet memnunum. tek dezavantajı arıza ışıgı yanması..bunun dısında ne silkeleme nede baska bişey vaR.
    inanamıyorum extra bir işlem yaptılarmı hiç?
    sabahları veya 6-7 saatlik motor soğumasından sonra ilk harakette hiç yığılma,gaz yememe gibi şeyler olmadımı?

EMRE DENİZ
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Arizona Bej

Alıntı mastman12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inanamıyorum extra bir işlem yaptılarmı hiç?
    sabahları veya 6-7 saatlik motor soğumasından sonra ilk harakette hiç yığılma,gaz yememe gibi şeyler olmadımı?
    bazen olduğu oluyor. ama bu hangi markayı takarsan tak olucaktır. sıfır problemli bi lpg kiti yokki. gazı aldıgın yerde önemli. mesala opetin gazı çok güzel. baska bi gaz aldıgımda bazen tekleme bile yapabiliyor arada bir

EMRE DENİZ
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Arizona Bej

bu arada defalarca hesapladım. aracım ş.içi+dışı ortalama 20 krş yakıyor

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

ben benzinde 30 kuruş yakıyorum ne gerek var kı ozaman lpg yee en azından sıkıntı çekmem.eger lpg deyerlerı boyle ıse ben vazgecerım arkadas..
    diğer kullanıcılar ne kadar yakıo?

onrky
    1.4 starjet 95hp

barış unye
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben benzinde 30 kuruş yakıyorum ne gerek var kı ozaman lpg yee en azından sıkıntı çekmem.eger lpg deyerlerı boyle ıse ben vazgecerım arkadas..
    diğer kullanıcılar ne kadar yakıo?
    ancak lpgde şuan 2.3 2.4 arasında...karısık kullanımda 20 kurusun altında yakan lpglı arac sayısı az yada yokbizim starjetlerde bence sehırıcı gunluk kısa mesafe kullanımlarda fazla yakıyor..uzun yolda az yakıyor olabılır ama oda 6. vıtes 90la gıdersekoda zor...ama uzun yolda 16 17 kurus yakar dıye dusunuyorum..
    her halıkarda 10 kurus fark var..benzınle....bu da 20bın kmde 2000tl yapar...en az 20 bın km daha bınmeyı kafaya koyarsam yazın hedef zavoli

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Alıntı mastman12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba.
    bendede lpg li starjet var atiker sıralı.
    3 yıldır hiç bir ilerleme kaydedemedik.
    1-boğaz kelebeğini temizledik.
    2-bujileri değiştirdik
    3-meme leri büyüttük 2.0 lık meme takıldı.
    4-regülatör değişti 2 kez hemde.
    5-defalarca yazılım yükledik.

size sormak istediğim benzinde kullanırken hiç problem yaşadınızmı?
    eğer benzinde sorunsuz çalışıyorsa neden bobinleri değiştirdiniz?
    bende bugün bobinleri değiştirmeye niyetlendim.
    parçacıya gittim kaç tane alacaksın dedi 4 dedim,
    hangisi arızalıysa onu veya onları değiştirin dedi,mantıklı geldi.
    bosch car service gittim cihaza bağladık arabayı sadece lambda sensör arızası gözüktü.ateşleme sisteminde hiç bir arıza kaydı çıkmadı.
    zaten benzinde kullanırken saat gibi herşey.
    sizin bobinlerin arızalı olduğunu nasıl öğrendiniz?
    Merhabalar.. Öncelikle bobin konusunu izah edeyim.. Bobinler lpg de çok hassastır örneğin küçücük bir problemle lpg de sorunlar yaşarken benzinde hiç hissetmeden problemsiz kullanabilirsiniz. Ateşleme sistemindeki minicik bir aksaklık lpg de direk size yansıcaktır ama benzinde aynı şey söz konusu değil.. Eğer tespit edebiliyorsanız kaçtane bobinin sorunlu olduğunu okadar alın atabi. Ama onu bilgisayarla felan tespit edemezsiniz.. neticede bobinler görevini yerine getiriyor ama lpg de yetersiz kalıyor..Buda ya ateşleme sistemi yada tanımsız arıza kodu olarak yansıyor...
    Ben bobinlerin ve daha 5bin km bile yapılmamış bujilerimin hepsini değiştirdim.Son çare olduğu için herşeyi yaptım, şu olmaz demedim yani.
    Şuna altını çizerek söyleyim..Bobinleride bujileride sıfır alıp taksanızda normal yazılımla aracın yine silkeleyecek... Çünkü bu sorun tamamen yazılımsal aracın neresiyle oynarsan oyna istersen tüm parçaları değiştir yine silkeleyecek.Bunu çözmenin tek yolu var oda lpg nin yazılımı yani gaz ayarı. benim aracımda zavoli var neyseki zavolinin starjet için italyanlar tarafından yapılmış özel bir gaz ayarı var. bu ayar problemimi çözdü..
    Haaa şimdi diceksin ki madem yazılımsal neden okadar para harcadın hem bobin hem buji değiştirdin. Onuda açıklayım.. Bu ayarı yüklediğimde silkeleme problemim ortadan kalkıyordu benzinde nasılsa lpg dede aynen öyleydi ama bu ayarı yükleyince benim aracımda başka sorunlar çıkıyordu şöyleki sabah aracı çalıştırınca araba gaz yemiyordu pat pat sesler çıkarıyordu yani zengin fakir karışım olayı çıkıyordu ama araba ısınınca herşey normale dönüyordu. benim buji ve bobinleri değiştirmemin sebebi buydu.. Ben değiştirdim diye sizde değiştirceksiniz diye birşey yok önce bi yazılımı bulun bu atikerde varmı yokmu bilmiyorum onu yükletin araca eğer herşey normalse eyvallah..

Şu an aracım silkelemiyor yaklaşık dört aydır felanda silkelenmeden kullanıyorum. Ama tabi ufak tefek başka sorunlarım var mesela arıza ışığı zırt bırt yanıp sönüyor..
    BY Turbo SPORT 150 HP

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 6/12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon