Sayfa 2/12 İlkİlk 123456 ... SonSon
225 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Starjet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

mustafa özkan
    şehitler aslaaa ölmez baycep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    23DR000
    Edilen teşekkür: 108

Arkadaşlar o tekleme sorunu gerçekten önemli onun üzerine ii düşün, aracın motoru resmen vurdura vurdura gidiyor gibi oluyor enjektör lambasınıda yakar motorun randımanınıda bozar , ben ilk önce lovato taktırmıştım tekleme problemi oluştu sonra prins taktı ustam gayet menunum dün serviste carbon clearde yaptırdım aracım bayagı kendine geldi size garanti vermiştir problemsiz çalışır diye üzerine gidin önemli ufak problem , fazla yüklenme biraz kullnaınca geçer gibi laflara aldanmayın

2. Bu mesajı için 2 kişi baycep'ye teşekkür etti:

umut kaya
    goldumut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 ST 562
    Edilen teşekkür: 151

Alıntı ismetarisal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim araçta da takılı fakat sanki büyük viteslerde devir düşükken biraz yüklenirsem(özellikle rampalarda) araçta belli belirsiz bir tekleme oluyor.acaba siz de bu olayı yaşıyor musunuz aracınızda
    bende stefanelli var 10 bın km kullanıyorum genelde cok memnunum ama senınde dedıgın gıbı yuksek vıteste bazen sılkeleme yapıyor ama cok buyuk bır sorun degıl bende.

prıns konusunda ıse zaten lpg de dunyada en ıyı markalardan bır ve en pahalısı.

Serkan Demirkan
    izmirli355 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35AC6
    Edilen teşekkür: 3

arkadaşlar selam ,
    3 gün önce aldığım arabada (1,4 starjet) v.... marka tüp var .aldığım kişi 3 ay önce taktırmış. ama pek kullanmamış lpg de performans düştüğü için. araba yolda giderken sanki tekleme gibi vuruntu gibi bişey yapıyor .açıkcası kafama takılıyor .geçen bi ayara gittim adam bakmadı bile markayı görünce .Sizce ayarla düzelirmi veya aracın motoruna zarar verirmi bilgi verirseniz sevinirim.

ismet arısal
    ismetarisal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 11

aracını iyi günlerde kullanmanı dilerim öncelikle.lpg işine gelince benim silkeleme problemi artık bitti gibi.yapılan lpg ayarları genelde benzinden biraz fazla gaz püskürtülecek şekilde yapılıyormuş.bu da bizim araçlarda problemlere sebep olup o silkeleme problemine sebep oluyor demişti servisteki motor ustası.bana da mantıklı geldi ve ayarları aynı benzinde olduğuna yakın hale getirttim.daha sonrasında ise silkeleme gerçekten azaldı.ardından yakıt konusunda sürekli denemeler yaptım 4 farklı marka gazı ikişer üçer depo gibi sürelerle kullandım ve aygazda karar kıldım hergün aynı yolu gidip geldiğimden yolun belirli kesimlerinde yüksek viteste yaptığı silkelemeyi aygazda yapmamaya başladı.umarım reklam olarak algılamazsınız ama aygaz ile problemlerim bitti gibi.umarım yardımcı olabilmişimdir.

cantekin keçeli
    cantekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 7

arkadaşlar aracım 2006 grande punto fire brc sıralı sistem takılı.aracım gazdada benzinde de rölantide titremeye başladı. servise götürdüm ve servis lpgden dolayı subapların uzadığını silindir kaağının zarar gördüğünü söylediler ve masrafım tam 1750 tl şimdiye kadar lpg den yaptığım tasarrufta böylece uçmuş odu.ustalar kesinlikle lpg den diyolar.aracı yaptıryorum ama bundan sonra lpg de kullanmakta kararsızım bidaha yaparsa diye korkuyorum.siz ne dersiniz lpg de kullanayımmı?

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Cantekin, bu başlık Starjet motorlar için kullanılıyor. Fire başlığında yardımcı olanlar çıkacaktır...

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALİ SAVRAN
    alpertunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

starjet 95 ile bende aranızdayım.şimdi lpg taktırmak istiyorum ama motor garatisi bozulurmu bozulmazmı bilmiyorum.fıat heralde henüz grande punto için izin vermemiş.

arkadaşlar fıat puntolara garanti kapsamında lpg iznini vermiyooo.eğer lpg taktırmak istiyorsam aracın motor garantisi bozulacak.1,4starjat(95) var bende.bu konuda ne yapmak lazım karasızım.görüşlerinizi bekliyorum

punto sahibi arkadaşlar.az önce deha otomotivle (02122334949) görüştüm.grande punto araçlara lpg montajının yapılması durumunda aracın garantisinin bozulacağını söyledi.tofaşın henüz lpg iznini vermediğini belirtti ve beklelememizi söyledi.şu an linea lara iznin verildiğini ama bunun için 6 ay beklediklerini söyledi.bilgi için bize ayda 1 telefon açın dedi.
    arkadaşlar fıatı bu konuda telefon yağmuruna tutarsa işi hızlandırabiliriz.msj nızı bekliyorum.

selam arkadaşlar.fıat ın internetsitesinde(https://www.fiat.com.tr/)fıat çağrı merkezi logosuna tıkladığınızda açılan sayfaya şikayetlerinizi yazıp onayladığınızda sizi arıyor ve bilgi veriyorlar.
    grande puntolara garanti kapsamında lpg montajının yapıması isteğinizi buraya yazabilirsiniz.bu konuda madur olan bir çok arkadışımız var heralde değilmi...
    Konu erdiyilmaz tarafından (13/11/2009 Saat 14:15 ) değiştirilmiştir. Sebep: Mesajlariniz birlestirilmistir.

Serkan Demirkan
    izmirli355 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35AC6
    Edilen teşekkür: 3

Standart zavolli lpg starjet

selamlar arkadaşlar
    zavolli lpg taktırmayı düşünüyorum.bu markanın 1,4 starjetdeki uyumunu bilen veya deneyimi olanların yorumunu rica ediyorum
    tşkler

Erdem Altın
    starjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 EF 8506
    Edilen teşekkür: 0

Benzer sorunu bende yaşadım aracım 3 gündür gazı takan bayide sorunun çözümü olmadığını bugün gaz sistemini söküceklerini söylediler
    Konu starjet tarafından (18/09/2009 Saat 15:00 ) değiştirilmiştir.

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Arkadaşlar öncelikle herkeze merhaba.
    Yaklaşık iki hafta önce G.P Starjet 1.4 16v 95 hp aldım ve lpg taktırmayı düşünüyorum. Forumda okuduğum kadarıyla starjet motorlarda çoğunlukla sorun yaşanıyor.
    Şuana kadar lpg taktırıpta sorun yaşamayan, memnun olan arkadaşlar var mı? Varsa hangi markayı kullanıyorsunuz ve hangi markayı tavsiye edersiniz..
    Paylaşımlarınızı bekliyorum.

Saygılar...

ALİ SAVRAN
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

oğuzhan kardeş ben de 2-3 aydır uğraşıyorum.sorun yaşamayanına henüz ulaşmadım.maalesef fıatın kendi bayileri bile bu propleme bir açıklama getiremiyolar.hatta çoğu lpg montajı yapan fıat bayii bu motoru tanımıyoo desem yalan olmaz hani.irtibatta olalım.ALİ SAVRAN-KOCAELİ

M.OğuzhaN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509

Ali kardeşim valla düşündüm taşındım Zavoli taktırmaya karar verdim.. Cumartesi taktıracağım.. Zavoli üzerinde çok durdum ve araştırdım yetkililerine atığım maile gelen cevabı aynen kopyalıyorum buraya...

Sayın eexelanss ;

Aracınız da ZAVOLİ sıralı sistem gayet mükemmel uyum sağlamaktadır.Grande punto starjet motorlu birçok bayii ve kendi uygulamarımız mevcut.

Önemli olon doğru ve standartlara uygun montaj yapılmasıdır. Bu konu da elimizden gelenin en iyisini yapmaya özen gösteriyoruz. Perfonmans konusun

da gayet mükemmel uyum sağlamaktadır. Yakıt tasarrufu en az %40 ile %50 arasındadır.Daha detaylı bilgi için meekez servisimizi arıyabilirisniz.

İyi Günler Dileriz.

ALİ SAVRAN
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

hayırlısı kardeş montajı merakla bekliyorum.tek sorun montarda vuruntu denilen o proplemin yaşanmaması.montajı yaptıracağın yerin tlf varsa alabilirmiyim ben de bilgi alayım bakalım.sakıncası yoksa

M.OğuzhaN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509

Kardeş internet adresini vereyim orada tüm adresler ve telefonlar var.

www.zavoli.com.tr

ALİ SAVRAN
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

oğuzhan kardeş lpg yi taktırdınmı.performans nasıl.ilk izlenimler nasıl biraz anlatırsan sevinirim.eğer performansı iiy çıkarsa ben de ankaraya gelip bende lpg taktıracam.teşekkürler

M.OğuzhaN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509

Ali daha arabayı alamadım... Alınca bilgilendiricem inşallah...

ALİ SAVRAN
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Standart starjet lpg uyumu

tamam kardeş teşekkür ederim

M.OğuzhaN ÇELİK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509

Kardeşim Valla aracı alalı üç dört gün oldu..Performansta hiç bir sıkıntı yokk...Gayet güzel..Dahada önemlisi enjektörleri çok sessiz ve benzinden gaza geçişleri hiç hissetmiyosun yani gazda mı benzindemi gidiyosun hiç anlamıyorsun.. Yanlız yüksek devirlerde biraz silkeleme, itekleme gibi bişey yapıyor ama onuda halletceklerdir eminim. fırsat bulunca tekrar gidicem..
    Sanırım görüştüğün kişi Uğur beydi Sağ olsunlar benimle ve aracımla çok ilgilendiler ayrıca ustalarıda çok süper..Herşeyiyle ilgileniyorlar.. Kesinlikle tavsiye ederim.. tabi lpg yi taktırmakla iş bitmiyor biliyosun.. Çoğu kişi daha sonraki sorunlarla ilgilenmezler ama onlar ilgileniyorlar ve sana 100 bin km. garantisi veriyorlar.. ben çok memnunum kardeşim.. Ve çok güzel bi özelliğide enjektörlerin sessiz çalışması ve ayrı ayrı monte edilebilmesi..

Burdan Uğur beye ve ustaları Arif bey ve Muaemmer beye sonsuz teşekkürler....

Zavoli Polaris LPG

ALİ SAVRAN
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

arkadaşlar neldu son durum bi gelişme varmı uzun süredir kimse girmiyor bir bilgi

BATUHAN PALA
    mastman12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35AKB44
    Edilen teşekkür: 5

merhaba ben 2008 ekim ayında starjete alır almaz lpg taktırdım.hatta noter satışından önce taktırdığım için ruhsat aşamasında montaj tarihi noter tarihinden önce olduğu için tekrar fatura düzenletip kdv sinide bi güzel ödettirdi manas otogaz.herneyse manas otogaz(izmir 3.sanayi)atiker marka lpg kiti taktı.benim vaktim olmadığı için babam taktırmıştı.
    takan adam sigorta kutusu kapağını tam kapatmamış ilk suya girdiğimde araba sapıttı.servise gittim değişcek dediler 1000 tl imiş.değiştirmedim temizletip kurutup kullanmaya dewam ediyorum.
    sonra 1 gün klima soğutmamaya başladı meğersem klima aliminyum borusunu zedeleyip delmiş lpg tesisatından başka bir boru.klima tamirini manas otogaz yaptırdı.
    daha sonraları geçtiğimiz kış sabahları araba çalıştıktan sonra motor devri çok değişken bir şekilde inip çıkmaya,gaz pedalına bastığımda gaz yememeye egzozdan öksürme gibi pat pat sesler gelmeye,gaza geç geçmeye başladı.
    ayrıca 3.vitesten sonra gaza yüklenince bir duraksama sonra devirlenme yapıyordu.
    ha ayrıca regülatörün çatladığını ve su kaybından 2 kez hararet yüzünden conta yakmak dan kurtuldum.regulatör değişti çare olmadı.
    yeni beyin denediler olmadı.
    yeni enjektör denediler olmadı.bugün tekrar regulatör değiştirdik ama problem hala çözülmedi.taktırdığımdan beri 3 günden fazla problemsiz sürüşüm olmadı.
    motor arıza lambası yanıyor,mecburen benzine atıp bi süre kullanıp arıza lambası sönünce tekrar gaza atıyorum.garantisi devam ediyor ama manas otogaz sorunları çözmekte yetersiz kalıyor.

Sayfa 2/12 İlkİlk 123456 ... SonSon