Sayfa 11/12 İlkİlk ... 789101112 SonSon
225 sonuçtan 201 ile 220 arası

Konu: Starjet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Bu 4 tüpü de sırayla bu aracınıza mı taktınız?

Birde yağlı LPG nedir ya biraz daha detayı var mı ??

Hüseyin ALTINIŞIK
    emopunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Standart landrenzo

Fiat genelde landrenzo marka ile uyum sağlıyor fabrika çıkışlı almaya kalkarsanız da landrenzo takıyorlar, benimkinde de landrenzo takılı çok bi sorun yaşamıyorum sadece gazda iken motora çok yüklenirseniz arıza lambası yanıyor

serkan sek
    serkanceber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Plaka
    35
    Edilen teşekkür: 11

Lpg de Tekleme Sorunu

Lpg de tekleme sorunu karbüratörlü ve sıralı sistemlerde genellikle ateşleme sisteminden meydana gelir. Karbüratörlü sistemlerde tekleme medana geldiğinde öncelikle Lpg servisine giderek aracın Lpg ayarında problem varmı yokmu kontrol ettirmeliyiz.

Lpg ayarında sorun yoksa ve araçta tekleme problemi devam ediyorsa araç tamir servisine giderek bujiler ve ateşleme sistemine ait parçaları kontrol ettirerek arızalı parçayı tespit ettirip değiştirmeliyiz. Arızalı parça değişiminden sonra Lpg de tekleme sorunu ortadan kalkacaktır.

Sıralı sistem lpg li araçlarda aracın ateşleme sisteminde hata yoksa ve benzinde her hangi tekleme durumu görünmüyosa lpg enjektörlerinden biri arıza yaptığından dolayı lpg de tekleme sorunu ortaya çıkmaktadır.

videoyu izleyin arkadaşlar..

https://www.youtube.com/watch?featur...&v=7qxzxGzsHL0

Ercan Bym
    Leoapricorn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Orleans Mavi

Standart Landırenzo

Ben de Landırenzo taktırdım, İstanbul kartal Olgun lpg de sorunsuz kullanıyorum 30.000 KM dir.

arda savaş
    ardanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35hyl15
    Edilen teşekkür: 1

Standart Ynt: Starjet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Alıntı ozknyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar ben izmirden özkan bendede starjet var.ben bu problemin çözümünü uzun arayışlar sonunda buldum.hatta bulduk desem daha doğru olur.şöyleki aracı alalı yaklaşık 8 ay oldu hangi lpg yi takacağımı çok araştırdım bu formuda olmak üzere .bu formda çözüm bulanı göremedim daha.tavsiye üzerine izmir olgun lpg "landirenzo" ya gittim.onlar takabileceklerini söylediler.aksi taktirde para iadesi garantisi hatta araçta bi arıza meydana gelirse onuda ödeme garantisi verdiler,yani okadar güveniyolar kendilerine.çünkü fıatın fabrika çıkışı lpg montajını landirenzo yapıyormuş.her türlü sorunu çözeceklerini söylediler ve montajı yaptılar.ilk gün aynı sorun bendede oldu.hemen ruhsat fotokopisini ve motor bilgilerini italyaya gönderdiler ve italyadan özel montaj şeması ve program geldi ve araç 1.5 gün olgun lpg de kaldı ve sorunu 1 hafta sürmeden çözdüler çok şükür şu an problem yok.şiddetle tavsiye ederim burdan yoğun ilgilerinden dolay olgun lpg ye halil ustama ve kadir abime teşekkür ederim isim verdim çünkü izmirde iseniz bu isimlerle görüşünçok yardımcı oluyorlar .merkez tlfn 444 1 574.umarım yardımcı olmuşumdur .
    Özkancım Allah razı olsun senden sayende araba tüpte mi benzinde mi gidiyor farketmiyorum bile

C6603 cihazımdan 2 ile gönderildi

Kamil Kırıkcıoğlu
    kamil48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Selam arkadaşlar.Ben yaklaşık 20 gün önce Gp 1.4 16v 95 bg starjet dynamic aldım.Araç aldığımda benzinliydi 2 gün sonra Atiker lpg kiti taktırdım. Araçta yukarıda anlatılan problemler ortaya çıktı.Lpg ustası ile takmadan önce uyum sağlamazsa sökme şartı ile anlaşmıştık.Araç problem yaratınca önce yeni bobinlerle denedik.Problem azalmasına rağmen tamamen çözülmedi.Usta Bobinleri değiştirmekten vazgeçip Atiker kitini söküp Zavoli lpg kiti taktı. Şuan aracın bütün problemleri düzeldi ve aracın çekişinde büyük fark var.Bu sebeple yeni taktıracak arkadaşlar Atiker taktırıp hiç uğraşmayın derim.

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Standart Atiker mi Zavoli mi?

Alıntı kamil48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.Ben yaklaşık 20 gün önce Gp 1.4 16v 95 bg starjet dynamic aldım.Araç aldığımda benzinliydi 2 gün sonra Atiker lpg kiti taktırdım. Araçta yukarıda anlatılan problemler ortaya çıktı.Lpg ustası ile takmadan önce uyum sağlamazsa sökme şartı ile anlaşmıştık.Araç problem yaratınca önce yeni bobinlerle denedik.Problem azalmasına rağmen tamamen çözülmedi.Usta Bobinleri değiştirmekten vazgeçip Atiker kitini söküp Zavoli lpg kiti taktı. Şuan aracın bütün problemleri düzeldi ve aracın çekişinde büyük fark var.Bu sebeple yeni taktıracak arkadaşlar Atiker taktırıp hiç uğraşmayın derim.
    Atiker BRC yada Zavoli arasında neredeyse yarı yarıya fark var....... Ama tabi ucuza kaçınca uyumsuzluk problemleri baş gösterebiliyor....... Her ne kadar usta ve işçilik en önemli faktörlerden biri olsada kitlerin kendi içlerinde kaliteside çok önemli........ Demek istediğim elinize bi atiker bide Prinsin kitini alın daha montajını yaptırmada arada fark olduğunu anlarsınız...... Tabi amacım marka kötülemek yada övmek değil... Ben herzaman işçiliğin en önemli faktör oldğunu vurgulamaya çalışıyorum......

ali haydar durmuş
    ahdcgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 19

s.aleyküm arkadaşlar benim aracımda atiker marka lpg var aracımda tekleme sorunu yapıyordu doğal olarak balıkesirdeki efe otogaza gittim onlar epey bi halletti ama bi sorun kaldı araba normal devirdeyken yani boşa atığında yada kırmızı ışıkta durmak için vitesi düşürdüğümde araba istop ediyor ordaki abiler adapte ettir falan dediler nasıl yapabilirim yardımcı olabilecek var mı

ali haydar durmuş
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Orleans Mavi

güncel

ali haydar durmuş
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Orleans Mavi

güncel

FATİH GÖKMEN
    iskocyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu 4 tüpü de sırayla bu aracınıza mı taktınız?

Birde yağlı LPG nedir ya biraz daha detayı var mı ??
    evet bu saydığım 4 marka lpg kiti de takıldı hepsi aynı hayatı verdi ve hatta atikerde hiç çalışmadı. birde yağlı lpg konusuna gelirsek ben daha önceki aracım dizel olduğu için hep opetten akaryakıt alırdım alışkanlık olduğu için gazı da oradan almaya devam ettim . belli bir süre sonra kışın arabamı sabah çalıştırdığımda gaza geçtiğinde araba resmen öksürüyor ve arıza lambasını yakıyordu enjektördendir dedim yenisini aldım yine yaptı baya bi uğraş verdikten sonra LPG montajını yapan Ankara olgun lpg ye gittim kiti incelediler sorun çıkmadı değerli ustam birde enjektörlere bakmaya karar verdi enjektörleri söktü ve içinden resmen zift aktı. basınç makinasında temizledikten sonra tekrar montajını yaptı . ustamın tavsyesidir. Opetin gazı katkılı olduğu için yağ katmanı yapar ve enjektörleri tıkar dedi. shell den şaşma dedi yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum shelli hiç bir sıkıntı yok sanki çekişi de arttı gibi

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Alıntı iskocyali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet bu saydığım 4 marka lpg kiti de takıldı hepsi aynı hayatı verdi ve hatta atikerde hiç çalışmadı. birde yağlı lpg konusuna gelirsek ben daha önceki aracım dizel olduğu için hep opetten akaryakıt alırdım alışkanlık olduğu için gazı da oradan almaya devam ettim . belli bir süre sonra kışın arabamı sabah çalıştırdığımda gaza geçtiğinde araba resmen öksürüyor ve arıza lambasını yakıyordu enjektördendir dedim yenisini aldım yine yaptı baya bi uğraş verdikten sonra LPG montajını yapan Ankara olgun lpg ye gittim kiti incelediler sorun çıkmadı değerli ustam birde enjektörlere bakmaya karar verdi enjektörleri söktü ve içinden resmen zift aktı. basınç makinasında temizledikten sonra tekrar montajını yaptı . ustamın tavsyesidir. Opetin gazı katkılı olduğu için yağ katmanı yapar ve enjektörleri tıkar dedi. shell den şaşma dedi yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum shelli hiç bir sıkıntı yok sanki çekişi de arttı gibi
    Opetin katkılı olduğu için enjektör tıkıyor demişsin ama bayii farklılığı filtre durumunda etki edebilir..... Shell iyidir Opet kötüdür demek yanlış olur bayiiden bayiiye fark ediyor çünkü.....

gokhan unal
    gpgokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    16K2529

Standart Ce: Starjet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Arkadaşlar ben aracıma ATİKER İN gold marka kitini taktırdım . Montaj yapılmadan atiker bayisi İKİLER otogaz fatih usta takmış olduğu kit araçta problem yaratırsa iade alacağının sözünü verdi . Montajı yaptığı andan itibaren sorunlarım bitmedi ( tekleme,arıza ışığı,çekiş düşüklüğü) dört gün boyunca işimi bırakıp servise git gel yaptım , test sürüşü için 230 tl yakıt harcadım herseferinde bu sefer oldu abi deyip beni salladılar .

Montajı ilk yaparken emme manifoldunu 5 yerinden deldiler arıza verince yanlış delmişiz deyip o 5 deliğin 4 tanesini plastik kaynak yaptırdılar ama hava kaçırdığı için sunfix macunla kapattılar . Sonra 8 delik daha deldiler manifolda o deliklerde hava kaçırınca onlara sunfix macuna buladılar heryeri ama araçtaki sorunlar çözülmedi . Enson abi bi program atacağım gel deyince kabul etmedim bunun sökülmesini paramın iade edilmesini istiyorum dedim .

Abi arabada sıkıntı yok sen kullanmayı bilmiyon dediler iade alamayız biraz bastırınca atiker müşteri hizmetleri falan iade alacaklarını söylediler ben 13 yerinden delinen sıfır fiyatı 1640 tl olan manifoldunda değiştirilmesini talep ettim zor bela kabul ettiler . Sen parçayı bul parasını biz ödeyeceğiz dediler işimi gücümü bırak sanayi sanayi çıkmacılarda parça aradım 1100 tl ye buldum ikiler lpg yi arayıp parçayı bulduğumu fiyatını söyledim usta biz o parayı veremeyiz manifolda kaynak yaptıralım dediler bende daha önceki yaptığınız kaynak tutmadı dedim ya ben onu öylesine tamponcuda kaynattırdım şimdi sağlam yapacam dedi bende kabul etmedim şimdi önümüzde hukuk maratonu var tüketici mahkemesinde bu firmaya dava acacağım siz siz olun yaparız abi ederiz abi diyen adamlara güvenip arabanızı emanet etmeyin .

Fırat Özdeş
    cavalier79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 68

Standart Ce: Starjet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

merhaba
    bende ıstanbul cevreoto gaz a gittim. wentgaz osb 2 li bir model tavsiye ettiler montaj içinde ortalama 1.5 gün kendilerinden çok eminler benide tatmin ettiler fiyat avantajı muazzam. tavsiye verebilecek varmidir

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Standart Cevap: Ce: Starjet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Montaj için 1.5 gün biraz fazla bir süre değil mi? Eğer güzel bir işçilik yapacaklarsa sorun yaşamazsınız. Fiyat ne kadar istediler?

Fırat Özdeş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Selam,

Manifold delineceği için zaman burada önemli dediler, süre bu sebeple uzun , 1350 Tl dediler,

Ama hala karar veremiyorum hafta sonu verilerini gördükten sonra hiç bulaşmam demeye başladık,

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı cavalier79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,

Manifold delineceği için zaman burada önemli dediler, süre bu sebeple uzun , 1350 Tl dediler,

Ama hala karar veremiyorum hafta sonu verilerini gördükten sonra hiç bulaşmam demeye başladık,
    LPG zor ama alındığı zaman mutluluk ve pişmanlık hissi uyandıran bir karardır. Eğer aracınızı çok kullanmıyorsanız ya da benzin parası bütçenizi çok sarsmıyorsa lpg montajı yaptırmadan gönül rahatlığı ile aracınızı kullanın. Taktırdığınızda da pişman olmazsınız yeterki işini özenle yapan yetkili kişilere montaj yaptırın.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Kıvrak
    Mehmetbursa16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Standart Cevap: Starjet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Yaklaşık 1 ay önce 2006 1.4 Starjet emotion punto aldım. Aracımda Ağustos 2015 montajlı atiker lpg kiti mevcut. Fakat geç marş alma ve normal hızlanmalarda tekleme sorunuyla karşılaşıp lpg servisine gittiğimde marş sorunun lpg kaynaklı olmadığını zaten ilk çalışmada benzinde çalıştığını söyledi ve bujileri değiştirmemi ve boğaz temizliği yaptırmamı vb. Söyledi. Ben aracıma würth benzin Katkısı attım ve yaklaşık 3 haftadır benzinde kullandım ve en soğuk havalarda dahi marş, tekleme sorunuyla karşılaşmadım. Tekrar lpg de kullandığımda sorunları yaşamaya başladım. Sorun ne kaynaklı olabilir peki.

Fırat Özdeş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

İşte LPG ye geçmemek konusunda bunlar beni korkutmuştu , genelde yorumlar da bu yönde , şüphesiz ki şanslı kullanıcılar var dır ama , Starjet' in yakıt verileri bence bu sıkıntıları yaşamayı gerektirir ölçüde değil .

cenk cenk
    acemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 22

bende 2009 starjet fun var, 40binde takılmış sanırım şu an 70binde.
    yaşadığım sorunları ve çözümleri yazayım.

------------------------- 1. PERDE -------------------------------------------

sorun 1) ilk aldığımda gaza basınca yarım saniye geç algılıyordu, durgun trafikte başıma bela olmuştu.
    ben bunu arabanın özelliği sanıyordum ta ki bir arkadaşım "ne biçim araba lan bu" diyene kadar.

sorun 2) sonra bir gün bolu dağında araba teklemeye başladı, gittim yeni lpg aldım yine gitmedi ben de benzinde kullanmaya başladım.

-------

çözüm 2) bir arkadaşın tavsiyesi üzerine bir anlık 5bin devire kökledim, pislik varmış atınca düzeldi.
    çözüm 1) landirenzo servisine gittim, yeni filtre taktılar ve ayar yaptılar gecikme düzeldi. 1. viteste silkeleme vardı o da gitti.
    servis hortumu kopardı motorun üzerine soğutma suyu aktı, 3 kuruşluk filtre takarken blok çatlatacaklardı. neyse...
    enjektör ayarı yaptır dediler, yav he he dedim geçtim.

------------------------- 2. PERDE -------------------------------------------

sorun 3) arabayı servisten aldım gayet iyiydi, ama yokuşa gelince tekliyordu, klima açınca zıplıyordu. 3bin devir üzerine çıkmak kabus olmuştu bana.
    düzgün çalışan araba iyice bozulmuştu. bu haliyle yaklaşık 1 yıl kullandım. sıkıştıkça benzine geçiriyordum.

çözüm denemesi 3.1) sanayide benim ustaya gittim, hava filtresi bujiler değişti, araba biraz düzeldi tabi ama yine de üst devirlerde lpg yetmiyordu sanki.
    tem'de araba kullanmak kabus olmuştu, çamlıcaya bile çıkamıyorduk benzine geçmeden.

çözüm denemesi 3.2) landirenzo servisine gittim derdimi anlattım, tamam hallederiz dedi. bakarken gaz kelebeğin kirli olabilir dedi, eliyle ultrason çekti sanırım.
    iyi temizle o zaman dedim, plastik kısımdan içeri sprey sıktı, sıktığı spreyi satmak istedi. napcam gardaş evde çöp olur o dedim. ısrar edip durdu. hadi balata spreyi olsa işime yarar da zehirli kimyasalı evde ben ne yapayım? zaten öyle uzaktan sıkmak ne kadar işe yarıyor bilmiyorum. videolarda eline alıp bezle siliyor adamlar.

neyse bir de ayar yaptı, lpg'yi biraz açtı galiba.

artık kelebekten midir ayardan mıdır bilmem araba şu an düzgün gidiyor..

özetle: sorun yaşarsanız filtreyi değiştirin, kelebeği temizletin sonra ayar yaptırın.

Sayfa 11/12 İlkİlk ... 789101112 SonSon