Sayfa 10/12 İlkİlk ... 6789101112 SonSon
225 sonuçtan 181 ile 200 arası

Konu: Starjet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

Benim yakın arkadaşımda starjetinde BRC kullanıyor sıkıntı yaşamıyor.. montajda ya da yazılımda bir sorun olabilir..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

hüseyin koç
    kochuso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5

kullanan arkadasla irtibata gecmemiz mumkun mu acaba.pipo mu manifoldmu enjektör btipi ne.brc mmerkeze kadar aradım ben çözüm bulamadım

FATİH GÖKMEN
    iskocyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

değerli arkadaşlar lpg sıkıntılarımız ile ilgili daha önce de yazdım ancak bu zamana kadar 2 arkadaş aradı. landirenzo omegas arkadaşlar tek çözüm boşuna uğraşmayın ben taktırdım araç kendine geldi tekleme yok sadece arıza lambası yanıyordu yanlışlıkla küçük enjektör takılmış onu büyüğü ile değiştirdiler hiçbir problemim kalmadı atiker brc bunlar yalan iş hiç bulaşmayın landi den şaşmayın 5076880690 cep telim arayarakta bilgi alabilirsiniz.

ÖZKAN YAKA
    ozknyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar bende bir seneden fazla oldu landirenzo kullanıyorum hiç bir problem yok.starjate özel montaj yapıyorlar motorun alt tarafından ve özel program atıyorlar.tavsiye ederim am bölge bayisine taktırın derim sorun yaşadığınızda hemen çözebilmeleri için .zaten şu an ellerinde program olduğu için sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.ben izmirde olgun lpg ye taktırdım...

Rüstem AŞICI
    RUSTEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 BGL 13
    Edilen teşekkür: 1

Arkadaşlar bende stafenelli kullanıyorum.yaklaşık olarak 7 ay oldu büyük bir sorun yaşamadım.

ALPARSLAN CANBOLAT
    alparslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 28

Arabama geçen yaz fiat kartaş yetkili serviste landirenzo lpg kiti takıldı. Ancak işlem neredeyse 4 gün sürdü. Landirenzonun Türkiye distribütörü Olgun oto yla sürekli git gel yaparak uygun yazılım ve montaj için uğraştılar. Sonuçta aracıma 4-5 ay bu haliyle bindim. Araçta düşük devirlerde hareket halindeyken ve de hareketsiz haldeyken stop etme problemi baş gösterdi. Ayrıca enjektörlerden çok fazla ses geliyordu. Servisle görüşüp arabayı geçenlerde yine servise bıraktım. Kitin beynini ve enjektörleri değiştirdiler. Ses problemi azalsa da devam ediyor ancak bu beni çok fazla rahatsız etmiyor. Stop etme problemi ise şimdilik kalmadı gibi. Yakıt tüketimi ortalama 17-20 kuruş civarında seyrediyor. Denemeye devam ediyorum.

ilker kayden
    zamzamzuma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

değerli forum üyeleri..2006 model starjet emotion aracım var.geçen yıl nisan ayında lpg taktırmaya karar verdim ve araştırmaya başladım.bu araçlar 2006 yılında türkiyeye giriş yapmış olmasına rağmen orjinal lpg takılı araç satan fiat bu motorda herhangibir lpg dönüşüm kitine nisan 2011 yılına kadar garanti vermedi.bunun nedeni yapılan AR-GE çalışmalarıydı.sonuç olarak starjet motor için italyan landirenzo markasına garanti verdi.bu garanti sürecinden sonra ankaradaki bütün yetkili servisleri aradım ve garanti verilmesine rağmen henüz yaygınlaşmadığı için çokta tatmin edici bilgiler alamadım.daha sonra landirenzo markasının iç anadolu tedarikçisi olan olgun lpg ankara erciyes iş merkezlerinde bulunan ana bayiisine gittim ve lpg kitini taktırdım.araçın kw değeri omegas plus kitine denk geldiği için omegas plus takıldı.özellikle belirtmek istiyorum montaj klasik şekilde yapıldı ve sonuçunda bu başlık altında sorun yaşayan tüm arkadaşlarım gibi aynı sorunu bende yaşadım.silkeleme sorununu.arabayı bu şekilde kabul etmeyeceğimi söyledim.italyaya motor şasi numarası gönderildi ve program istendi.arkadaşlar burası çok önemli programla birlikte araça nasıl montaj yapılacağının ayrıntılı teknik dökümanı geldi ve montaj komple değişti.yeniden montaj yapıldı kit omegas olarak değiştirldi ve yaklaşık 20.000 km dir kullanıyorum en ufak bir problemim olmadı.daha sonra iki starjet kullanan arkadaşıma tavsiye ettim ve onlarda şu anda sorunsuz kullanıyor.bir arkadaşımızın dediği gibi ister prins ister atiker taktırın o montaj şekli ile taktırmaz iseniz kesinlikle sorun yaşarsınız..saygılarımla..

ALPARSLAN CANBOLAT
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı zamzamzuma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değerli forum üyeleri..2006 model starjet emotion aracım var.geçen yıl nisan ayında lpg taktırmaya karar verdim ve araştırmaya başladım.bu araçlar 2006 yılında türkiyeye giriş yapmış olmasına rağmen orjinal lpg takılı araç satan fiat bu motorda herhangibir lpg dönüşüm kitine nisan 2011 yılına kadar garanti vermedi.bunun nedeni yapılan AR-GE çalışmalarıydı.sonuç olarak starjet motor için italyan landirenzo markasına garanti verdi.bu garanti sürecinden sonra ankaradaki bütün yetkili servisleri aradım ve garanti verilmesine rağmen henüz yaygınlaşmadığı için çokta tatmin edici bilgiler alamadım.daha sonra landirenzo markasının iç anadolu tedarikçisi olan olgun lpg ankara erciyes iş merkezlerinde bulunan ana bayiisine gittim ve lpg kitini taktırdım.araçın kw değeri omegas plus kitine denk geldiği için omegas plus takıldı.özellikle belirtmek istiyorum montaj klasik şekilde yapıldı ve sonuçunda bu başlık altında sorun yaşayan tüm arkadaşlarım gibi aynı sorunu bende yaşadım.silkeleme sorununu.arabayı bu şekilde kabul etmeyeceğimi söyledim.italyaya motor şasi numarası gönderildi ve program istendi.arkadaşlar burası çok önemli programla birlikte araça nasıl montaj yapılacağının ayrıntılı teknik dökümanı geldi ve montaj komple değişti.yeniden montaj yapıldı kit omegas olarak değiştirldi ve yaklaşık 20.000 km dir kullanıyorum en ufak bir problemim olmadı.daha sonra iki starjet kullanan arkadaşıma tavsiye ettim ve onlarda şu anda sorunsuz kullanıyor.bir arkadaşımızın dediği gibi ister prins ister atiker taktırın o montaj şekli ile taktırmaz iseniz kesinlikle sorun yaşarsınız..saygılarımla..
    Ben de dediğim gibi fiat yetkili servisinde olgun lpg işbirliğiyle taktırdım. Silkeleme problemi hiç olmadı ben de. Ancak takılan kitin omega plus olup olmadığını bilmiyorum. Nereden anlayabilirim olup olmadığını, kitin parçalarının üzerinde yazıyor mu?

Berk CAN
    jadehare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Mango Turuncu
    Plaka
    17can17
    Edilen teşekkür: 0

Standart acil cevap

arkadaşlar bende landirenzo düşünüyorum, ne kadara mal oldu en son taktıran arkadaşlar söyleyebilir mi acaba?
    fiyatlar şehirden şehire oynama gösteriyor herhalde.

ALPARSLAN CANBOLAT
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Vals Mavi

Fiat yetkili servisinde 1600 TL ye maloldu-Landirenzo Omega plus kit

sanyu sanyu
    sanyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 25

arkadaşlar bende konya da landi renzo omegas taktırdım. Performansta hiç kayıp olmadı.Bu günlerde tüp varken benzine geçiyor.Böyle bir sorun yaşadım.(hatta lpg bölümüne başlık açtım)Bir de 80 le yokus çıkarken tekleme yapıyor.Bu ufak bir öksürük gibi oluyor.Şu ana kadar beni rahatsız etmedi.Hiç sorun yaşamayanlarda ufakta olsa tekleme olmuyor mu?

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Alıntı sanyu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende konya da landi renzo omegas taktırdım. Performansta hiç kayıp olmadı.Bu günlerde tüp varken benzine geçiyor.Böyle bir sorun yaşadım.(hatta lpg bölümüne başlık açtım)Bir de 80 le yokus çıkarken tekleme yapıyor.Bu ufak bir öksürük gibi oluyor.Şu ana kadar beni rahatsız etmedi.Hiç sorun yaşamayanlarda ufakta olsa tekleme olmuyor mu?
    Sizin yazdıklarınızın lpg li starjetlerin kronik sorunu.. Aynen dediğiniz gibi tekleme oluyor araçta..
    Bence problem tamamen yazılımsal bunu şuna dayanarak söylüyorum eski aracım starjetti ve aynı problemleri yaşadım.. Hazır olarak bir proglam yüklenmişti lpg ecu suna ondan sonra düzelmişti bu problemler..
    BY Turbo SPORT 150 HP

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sanyu sanyu
    sanyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 25

Alıntı eexelanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin yazdıklarınızın lpg li starjetlerin kronik sorunu.. Aynen dediğiniz gibi tekleme oluyor araçta..
    Bence problem tamamen yazılımsal bunu şuna dayanarak söylüyorum eski aracım starjetti ve aynı problemleri yaşadım.. Hazır olarak bir proglam yüklenmişti lpg ecu suna ondan sonra düzelmişti bu problemler..
    inş yazılımsaldır.yoksa o kadar para verdik landirenzoya 1650 tl.sorun vermesin diye bu kadar para verdik.regulatör bozulması olursa moraliim bozacak.peki sizin lpg markanız neydi?.malesef starjet konusunda lpg firmaları bi haber.

gökhan s.
    qwertasdf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .
    Edilen teşekkür: 20

arkadaşlar ankarada starjet motora daha önceden lpg montajı yapmış ve tecrübeli bir usta bilen var mı? brc bayisi olması tercihimdir.

ABK
    Ziyaretçi ABK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı zamzamzuma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,

Yaklaşık 15.000 km önce araca benden önceki sahibi Tomasetto LPG kiti taktırmış ancak araçta tekleme sorunu yaşıyorum bu sorunu nasıl aşabilirim?

Montaj değişecekse doğru şemayı nereden bulabiliriz? Yada nerede bu işi düzgün yaptırabiliriz?

Onur YILDIRIM
    onryldrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 27

Arkadaşlar bende Starjet teklemesinden şikayetçi olduğum için hepinizin yazısını okudum. Ben sorunumu Bayrampaşada Zavoli dönüşüm merkezi Şahin Balansta Çözdüm. bütün sorun yanlış montajdan kaynaklı. Bundan önce 2 tane Zavoli dönüşümcülerine gittim sadece bilgisayardan değerleri değiştirdiler. Şahin Balansta sorun direk enjektörlerin çaplarında olduğu anlaşıldı. 4 enjekktörün 2 si 1.8mm 2 si 2mm çapında olur mu? kafasına göre takmış adamlar. Bunların hepsini aynı çapla değiştirince araba kendine geldi. Gaz verdiğim zaman önce devir düşüp sonra yükseliyordu. şimdi benzinde nasılsa gazda da aynı.

Şahin Balansa ilk defa gitmeme rağmen ilgilerinden memnumun gönül rahatlığıylada tavsiye ederim. Yasin Ustayı bulun tekleme probleminizi çözsün.

İyi Forumlar.

eren çokçetin
    erennnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

arkadaşlar merhaba,

atiker marka lpg sistemimde bu zamana kadar silkeleme dışında bir problem yaşamazken, yaklaşık 1 aydır sabahları çalışırken motor gaz almamakta ve motor hatası vermekte. eksozda patlamalar olmakta ve ısındıktan sonra tüpe geçirdiğim zaman da benzinde kullanmak istediğimde tüpte fırlayan araba benzinde ciddi yığılıyor...gaz yemiyor...

arkadaşlar acil destek lütfen...

Şimdiden teşekkürler...

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Alıntı erennnn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

atiker marka lpg sistemimde bu zamana kadar silkeleme dışında bir problem yaşamazken, yaklaşık 1 aydır sabahları çalışırken motor gaz almamakta ve motor hatası vermekte. eksozda patlamalar olmakta ve ısındıktan sonra tüpe geçirdiğim zaman da benzinde kullanmak istediğimde tüpte fırlayan araba benzinde ciddi yığılıyor...gaz yemiyor...

arkadaşlar acil destek lütfen...

Şimdiden teşekkürler...
    Merhaba,
    aracınızın gaz ayarı düzgün yapılmadığı için zamanla benzin haritası değişmiş ve sft değerleri aşağı düşmüştür.. Bu da bir müddet sonra sabahları ilk çalıştırmada titreme, gaz yememe ve patırıtlar şeklinde ortaya çıkıyor..
    İzleyeceğiniz yol şu,
    Aracınızı benzine alıyorsunuz ve 300-400 km yol yapıyorsunuz ( STF değerine göre değişir belki 100 km bile yeterli olabilir)
    Zaten benzinde kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra aracın ilk çalıştırmalarda normale döndüğünü hissedeceksiniz ve bir müddet sonra araç tamamen normale dönecek..
    Araç normale döndükten sonra (STF değerleri normale dönünce) doğru lpg ustanıza gidiyorsunuz (bu süre zarfında aracı kesinlikle lpgde kullanmayacaksınız) ve tekrar lpg ayarları yaptırıyorsunuz, ince ayar yapılması lazım yani benzin değerlerine göre bir ayar çekilmesi lazım aksi halde ilerleyen zamanlarda aynı şey başınıza gelir...

Şayet bir müddet benzinde kullanıp araç düzelince ayar yaptırmadan tekrar lpg de kullanmaya kalkarsanız 2 en fazla 3 gün sonra stf değerleri yine aşağı düşecektir.. o yüzden düzelince mutlaka hiç lpg kullnamadan lpg ayarına gitmeniz lazım..

Tabi bu söylediklerim aracınızda başka problemler yoksa geçerli...
    Zaten 150 -200 km benzinde kullanınca düzelir şayet düzelmezse başka problem var demektir.. Örneğin benzin pompası tembelleşirsede aynı sorunlar meydana gelir onuda söyleyim...Benzin pompasıda neden tembelleşir (tembellikten kastım yeterli basıncının karşılayamaması) araç lpg li olduğu için benzin almazsınız veya hep çok az benzinle gezersiniz dolayısıyla benzin pompası daha çabuk ısınır ve zamanla bozulur dolayısıylada bu tür sorunlarla karşılaşırsınız...
    Benzin pompasından olup olmadığınıda anlamanın bir yolu var oda şu depoyu en az yarıya kadar doldurcaksınız ve öyle deneyeceksiniz.. Şayet araç normal bir şekilde çalışırsa gaz ayarlarınızda bir sıkıntı yok benzin pompanız size oyun oynuyor demektir..
    Konu eexelanss tarafından (30/01/2013 Saat 10:52 ) değiştirilmiştir.
    BY Turbo SPORT 150 HP

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mfgunes
    Ziyaretçi mfgunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı qwertasdf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ankarada starjet motora daha önceden lpg montajı yapmış ve tecrübeli bir usta bilen var mı? brc bayisi olması tercihimdir.
    Şaşmazda 2a var opetin karşısı orda Ferhat usta var 2a brc yazıyor kaliteli ve bilgili bir ustadır

FATİH GÖKMEN
    iskocyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

arkadaşlar merhabalar ben konuyla ilgili tekrar yazıyorum. daha önceki yazımda cep telefonumu da yazmıştım 3 5 arkadaş aradı yardımcı olmaya çalıştım inşallah olmuşumdur. değerli starjet kullanıcısı dostlarım aracıma Ankara Olgun LPG de tüp taktıralı 1.5 sene oldu bu süre zarfı içinde hiçbir sorun yaşamadım geçenlerde havaların soğuması ile birlikte sabah çalıştırırken arabanın arıza lambası oldu servise götürdüm hatanında gaz dan olduğu anlaşıldı opetten gaz alıyordum oda yağlı olduğu için böyle bir arıza verdi şuan gazımı Shell den alıyorum ne tekleme , ne sarsıntı nede başka bir sorun hiçbir şikayetim yok daha önce atiker ,brc, OMWL, MTM takıldı ancak hiçbiri işe yaramadı hepsinde aynı sorunu tekleme sorununu yaşadı. tecrübe tmiş biri olarak size şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki OLGUN LPG LANDİRENZO DAN ŞAŞMAYIN TSI MOTORLARA BİLE TAKIYORLAR . benim ağzım yandı başkalarının yanmasın acı deneyimler yaşamayın arkadaşlar söz dinleyin bu forumu okumadan tüp taktırmayın

Sayfa 10/12 İlkİlk ... 6789101112 SonSon