Sayfa 7/15 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
290 sonuçtan 121 ile 140 arası

Konu: T-Jet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Hasan *
    Elektronik Otomasyon asukasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 195

Alıntı buzgibi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende t-jet time lpg dönüşüm sistemi taktırdım gerçektende tadı daha başka oldu
    İlk denemem de araç 10 tl ile 48,5 km gitti
    2. denememde 20 tl lpg ile ise 103.7 km gitti yakıt kpg ye geçmeden kesinlikle kalkış yapmadım.

hayırlısı olsun, iyi günlerde kullanın, yakıt değerleri çok iyi, hem performans hem ekonomi, tadı başka olur taiki
    Punto Evo 1.4 Dynamic S&S Dualogic
    FG Monster 4x4 1/6 Off-Road
    Revo 3.3 4X4 1/8 Off-Road

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

yalçın öz
    df139 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    27DF139
    Edilen teşekkür: 0

slm bn de taktırmak istiyorum t-jet ama benzinle arasında çok fark yok diyorlar ayrıca lpg motoru belli bi süreden sonra bitiriyormuş. bu bilgi dogrumudur arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşler

Hasan *
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı df139 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm bn de taktırmak istiyorum t-jet ama benzinle arasında çok fark yok diyorlar ayrıca lpg motoru belli bi süreden sonra bitiriyormuş. bu bilgi dogrumudur arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşler
    yukarıda taktıran arkadaş değerleri vermiş, lpg ile benzin fiyat farkı açıkça ortada, daha önceki aracıma lpg dönüşümü yaptırmıştım, neredeyse %40 gibi bir tasarruf sağlanıyor, ayrıca lpg ile ilgili forumda birçok yazılarımız var, lpg motor ömrünü uzatır, motor için faydalıdır, yeterki iyi ve işinehli bir usta ve profesyonel çalışan bir lpg dönüşüm istasyonunda sistemin yapılması. şimdiden hayırlısı olsun.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Yakında LPG günahtır dıye duyarsam sasırmayacagım zaten arkadaslar benzın malum mecburen lpg ye takılıyoruz lpg motoru bıtırır,zararlıdır falan yorumları çok dogrumuudr bılmem ama ekonomık oldugu kesın pıyasada 100 bın -150 bın kmsını lpg ıle yapmıs araclar var bu denlı zararlı olsa bu araclar olurmu zaten ülkemızde mıllet ortalama 100 bıne gelınce aracını satıyor yenısını alıyor su an ben taktırsam 17600 kmde 80-90 bın km kadar kullanırım aracı yeterkı bakımları ıyı yapılsın lpg olayı ıyı olsun benım ennıstenın 19 yıllık aracında lpg var aracın motoru gıdıyor sadece kaportada dokuntu var ve gorsel olarak ıc mekanda motordada ufak tefek seyler var ama arac kolay kolay yolda bırakmıyor artık kendısıde araca bakmıyor zaten hiç.
    Lpg artık benzınden dolayı mecburı oldu ıstesekte ıstemesekte tehlıkelımı oda tartısılır deposunun benzın deposundan saglam oldugu kesın ,benzın gıbıde anı alevlenme rıskıde olmadıgı soylenıyor ama ısını bılmıyen ,kotu lpg montajı herhalıkarde sıze zarar verecektır
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

yalçın öz
    df139 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    27DF139
    Edilen teşekkür: 0

teşekkur ederim arkadaşlar

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı buzgibi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende t-jet time lpg dönüşüm sistemi taktırdım gerçektende tadı daha başka oldu
    İlk denemem de araç 10 tl ile 48,5 km gitti
    2. denememde 20 tl lpg ile ise 103.7 km gitti yakıt kpg ye geçmeden kesinlikle kalkış yapmadım.
    Emre aracı benzınlıde calıstırdık hemen gıtmeyıp lpg ye gecmesını beklıyorz ve ondan sonra lpg ıle gıdıyoruz yanı oldukca mantıklı benzınden tasarruf bak bunu ben bılmıyordum lpg taktırdıgımda uygularım bu arada bu lpg ye gecme suresi nedakar oluyor arac rolantıde 5dk mı calısıyor yoksa motor ısısı bellı bır sureye ulasıncamı lpg ye gecıyor
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

eMRE CEYLAN
    buzgibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre aracı benzınlıde calıstırdık hemen gıtmeyıp lpg ye gecmesını beklıyorz ve ondan sonra lpg ıle gıdıyoruz yanı oldukca mantıklı benzınden tasarruf bak bunu ben bılmıyordum lpg taktırdıgımda uygularım bu arada bu lpg ye gecme suresi nedakar oluyor arac rolantıde 5dk mı calısıyor yoksa motor ısısı bellı bır sureye ulasıncamı lpg ye gecıyor
    Merhaba hocam motor belli bir ısıya gelince otomatik geçiyor.

Hasan *
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri

motor soğutma suyu sıcaklığı 45 - 50 derece olduktan sonra lpg ye geçi oluyor, kış aylarında benzin tüketimi biraz fazla oluyor çünkü araç geç ısındığından daha fazla süre benzinde çalışıyor.

eMRE CEYLAN
    buzgibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı df139 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok arkadaşım öyle bişe birşey 2000 yılında 94 tipo s im vardı 4 sene tüple bindim araba 200000 bine geldi tık yoktu maşallah

aLper Koç
    ResuscitateR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

T-jet'ine Lovato marka LPG taktıranınız varmı peki? ED 088'de var sanırım ama uzun zamandır offline. Bildiğim kadarı iLe diğer markaLardaki gibi turbo araçlara özel bi kitLeri de yok. BRC yada Landi Renzo düşünüyodum ama ankarada 4-5 aracımıza lpg takan ustamız t-jet'Lere LOVATA taktım bi sorun yaşamadık dedi (daha doğrusu demiş bizim pedere ki oda yıLLarın ustasıdır ben istanbuLda oLduğum için o haLLedicek LPG işini) İşçiliğinin iyi oLacağına eminim de 7-8 yıLdır LPG kuLLanıcısı oLarak kuşku kuşku kuşku işte..

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Alıntı ResuscitateR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    T-jet'ine Lovato marka LPG taktıranınız varmı peki? ED 088'de var sanırım ama uzun zamandır offline. Bildiğim kadarı iLe diğer markaLardaki gibi turbo araçlara özel bi kitLeri de yok. BRC yada Landi Renzo düşünüyodum ama ankarada 4-5 aracımıza lpg takan ustamız t-jet'Lere LOVATA taktım bi sorun yaşamadık dedi (daha doğrusu demiş bizim pedere ki oda yıLLarın ustasıdır ben istanbuLda oLduğum için o haLLedicek LPG işini) İşçiliğinin iyi oLacağına eminim de 7-8 yıLdır LPG kuLLanıcısı oLarak kuşku kuşku kuşku işte..
    Damla Otogaz TR distributoru Lovato'nun. Yeni Turbo kit'i de var. Smart diye yeni çıkardılar. Sitesini bir incelemende yarar var. Lovato'nun kalitesi tartışılmaz LPG konusunda.
    Oz Büyücüsü

aLper Koç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Görüştüm az evveL orası ise. Araçta yazılım olucak 150 hp civarı olucak dedim. OBD II kitini uyguLicaz dedi. Düşük hacimli yüksek performanslı araçlar için OBD II kiti önerip uyguluyoruz bir sıkıntı yaşamadık yaşatmıyoruz da dedi. 160 hp ye kadar regülatörü destekliyomuş ve ayar kalibrasyon gibi sıkıntılar yaşamazsın Sistemin ecu'su araçtan aldığı verilerle kendini güncelleyip anlık ayarlama yapıyo dedi. Daha büyük regülatör için 200 tl fark veriyosunuz ama gerek kalmaz dedi. Haftaya araç aLınıpta uygulama yapılınca anlaşılcak durum.
    Son oLarakta araca yaptıracağım remap olayını da LPG'den sonra yaptırmak durumundayım umarım bi sıkıntı yaşamam. Bu konuda da yazılım yapan arkadaşlardan fikir almam lazım.

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Alıntı ResuscitateR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Görüştüm az evveL orası ise. Araçta yazılım olucak 150 hp civarı olucak dedim. OBD II kitini uyguLicaz dedi. Düşük hacimli yüksek performanslı araçlar için OBD II kiti önerip uyguluyoruz bir sıkıntı yaşamadık yaşatmıyoruz da dedi. 160 hp ye kadar regülatörü destekliyomuş ve ayar kalibrasyon gibi sıkıntılar yaşamazsın Sistemin ecu'su araçtan aldığı verilerle kendini güncelleyip anlık ayarlama yapıyo dedi. Daha büyük regülatör için 200 tl fark veriyosunuz ama gerek kalmaz dedi. Haftaya araç aLınıpta uygulama yapılınca anlaşılcak durum.
    Son oLarakta araca yaptıracağım remap olayını da LPG'den sonra yaptırmak durumundayım umarım bi sıkıntı yaşamam. Bu konuda da yazılım yapan arkadaşlardan fikir almam lazım.
    İyiymis, 155PS falan aliyorsun yazilimla. Eger uygulama basarili olursa tecrubelerini paylasirsan sevinirim.

155 Beygir ile lpg cok psiko olur herhalde. Haftaya goruruz insallah

Sent from my GT-I9100
    Oz Büyücüsü

Mehmet Erduru
    RedLine effect1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 396

Arkadaşlar bende yakın zamanda t-jet almayı düşünüyorum, lpg siz alırsam bende lpg taktırıp kullanmayı düşünüyorum.. Yorumları okudum gayet olumlu yönde, uzun süreli kullanımda herhangi bir sıkıntı yok değil mi? Birde taktıracağım zaman bana hangi markanın lpg kitini önerirsiniz? Birde şöyle birşey duydum yetkili servislerde lpg montajı yapıyor diye, bu doğrumudur?

aLper Koç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Benim t-jet oLayi yine erteLendi! HayırLısı oLsun dicem de kısmetsizLik yakami bırakmio.. 40'ından sonra antrapoza girince binicem bu gidişLe!!!

aLper Koç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı effect1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende yakın zamanda t-jet almayı düşünüyorum, lpg siz alırsam bende lpg taktırıp kullanmayı düşünüyorum.. Yorumları okudum gayet olumlu yönde, uzun süreli kullanımda herhangi bir sıkıntı yok değil mi? Birde taktıracağım zaman bana hangi markanın lpg kitini önerirsiniz? Birde şöyle birşey duydum yetkili servislerde lpg montajı yapıyor diye, bu doğrumudur?
    T-Jet'Ler için geçerLi deiL biLdiğim kadarı iLe..

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

Daha yeni aldım arabamı ve ondan önce aylardan beri 2. el baktım temiz bir punto bulamamıştım en son t jet sport bulmuştum ve çok hoşuma gitmişti fakat o da satış sorunlarından dolayı iptal oldu.. Almayı planladığım ve öğrenci olduğum için lpg sini araştırmıştım .. Ustaların dediklerine göre normal lpg lere göre farklı bir işlem yapılıyormuş ve 2 bin lira gibi bir fiyat biçmişlerdi .. Ayrıca performanstan kayıp çok fazla olmazmış ama yakıt tasarrufu hakkında birşey diyemediler Yani benim buradan anladığım aşırı bir tasarruf bekleme gibi bir cümle oldu

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

Ayrıca artık lpg zararlı değildir bazı arkadaşlar sormuşlar .. Mesela gidip opetteki çalışanlara sorarsanız şuanda satışta olan gazların sistemini anlatırlar .. Tek sıkıntı şu arkada bombayla gidiyorsunuz

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

NHT ÖZCAN
    ntcn 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 101

t-jete lpg denemiş ve aylar boyunca kullanmış birisi olarak brc turbo kitli lpg sistemi gayet uyumlu ve performanstan bizim araçta kesinlikle düşüş olmadı .
    İmza kurallarını gözden geçirdim

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Erduru
    RedLine effect1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 396

Alıntı ntcn 17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    t-jete lpg denemiş ve aylar boyunca kullanmış birisi olarak brc turbo kitli lpg sistemi gayet uyumlu ve performanstan bizim araçta kesinlikle düşüş olmadı .
    Teşekkürler o zaman brc turbo kit en iyi seçim olacak herhalde.. Peki lpg ile normal kullanımda 100 km de lt olarak tüketiminiz ne idi?

Sayfa 7/15 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon