Sayfa 4/15 İlkİlk 12345678 ... SonSon
290 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: T-Jet Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

emre kut
    emrekut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06tjs24
    Edilen teşekkür: 5

Aracımda Brc marka turbo kitli lpg sistemi takılı 40 lt simit tüp. Ben aracı lpg li aldım ve bana performans kaybı çok yok gibi geldi, oldukça atak ve ekonomik, sadece son süratte bi azalma var sanırım.
    T-jet in tadını ekonomik olarak çıkarmak için harika bence. Şehiriçi 0.21 yakıyo Şehirdışı 90-100arası 0.16 yakıyo, bu değerlerde bu beygirdeki bir araç için çok iyi.
    Simit tüp olmasına rağmen bagajda yükselme yok, stepne taşımıyorum araçta, onun yerine patlak lastik şişirici sıvı taşıyorum.

emre kut
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06tjs24

Alıntı drozz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya peki 2. elde satarken lpg bi avantajmı dezawantajmı sizce?sonuçta t-jet maalesef çok kolay satışı olan bi araç diil.
    Ben aracımı yeni aldım ve özellikle lpg li t-jet aradım, çünkü alınca bende taktıracaktım. Yani benim için avantajdı. Eğer montaji iyi yapılmışsa bir sorun çıkarmıyor ve lpg taktırma masrafını 1 yıl içinde amorti ediyorsunuz.

Oğuzhan Oğuz
    drozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

açıkcası çok kararsız kaldım.aylık benzin masrafım ortalama 300 tl.uzun yol olmazsa.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

valla lpg dönüşüm istasyonları t-jetlere lpg takılınca sorun çıkarıyor diyorlar.hatta ben aracımı götürdüğümde atiker bayisi buna takılmaz dedi.Daha sonra 1.4 77 hp diyince tamam olur dedi

emre kut
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06tjs24

Alıntı drozz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aylık benzin masrafım ortalama 300 tl.uzun yol olmazsa.
    Lpg'den sonra bu masraf 200 altına bile düşebilir buna emin olun. Aracım 28binde takıldı tüp şuan 56binde ve problem yok. Aracımı aldıktan sonra motor chek-up'a girdim %98 çıktı motor ve çok iyi dediler.
    İyi bir montaj olduktan sonra sıkıntısız bineceğinizi düşünüyorum..

Oğuzhan Oğuz
    drozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

emrekut sen nerde taktırdın kardeş?

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Benim de aylık 300tl civarı oluyordu uzun yol olmadan, aynı sebepten lpg kit taktırdım. Zaten aylık 100-150tl arası bir kazancınız oluyor, onu da ilk yıl ödeyeceğiniz taksitlere sayın. 1 yıldan sonra da kara geçmiş olursunuz.
    Ayrıca ben çok yakar diye aracımla uzun yola çıkmamaya gayret gösteriyordum, şimdi ise gönül rahatlığı ile sağa sola gidiyorum, lpg sayesinde araba daha fazla işimi görmeye başladı diyebilirim.

Bizim araçlara (tjet) Brc turbo kit sıkıntı çıkarmıyor diye biliyorum, kendim de kullanıyorum gerçekten yakıt olarak da "Aygaz" alıyorum ve performans kaybı yok denecek kadar az. Şeçim sizin.

ahmet tosun
    ahocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 6

arkadaşlar ben de yaklaşık 1 ay önce 50.000km'de T-jet aldım.Ancak LPG taktırıp taktırmamakta son derece kararsızım.Bu kararsızlığımın nedeni de arasıra motor lambasını yakıyor olmasını duymamdan kaynaklanıyor.Brc den başka kitler nasıl olur acaba?tecrübesi olan arkadaş varsa bilgi verebilir mi?
    makina mükemmel ama bide yakmasa.....

semih öztürk
    41semih41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 21

bende zavolı var ılk bın km de arıza ısıgı yakdı suan motorda alıstı lpg e ısıkda sndu gayet memnunum

10. 13/01/2011, 08:28

Sebep
    yanlış yere yazmışım

İLKER ÇELİK
    ianemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Plaka
    06 R 1555
    Edilen teşekkür: 22

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar burada hep bahsettik bugüne kadar, ekonomi beklentisi olanlar T-JET düşünmesinler diye. 2. elde alım satımı zaten çok zor ve yavaş olan T-JET leri şimdi çok yakıyor diye bir de tüplerseniz, bu sefer yarın öbür gün satma durumu ortaya çıkınca, alıcısı durumuna gelecek olan müşterilere de itici gelecek bir durum oluşturacaktır bu işlem. Zaten meraklısı gidip T-JET arayacaktır, onda da karşısına çıkan birkaç alternatiften heralde gidip de LPG li olanını tercih etmeyecektir diye düşünüyorum. Bence araçlarınızın orjinalliğiyle oynamayın. Eğer kullanım amacınız değiştiyse, araçlarınızı orjinal haliyle elden çıkartın ve dizel modelleri tercih edin diye düşünüyorum.
    Hayırlısı olsun.

Söylediklerinde çok haklısın fakat benzin çıkmış 4800 olmuş acıtıyor açıkçası atiker taktırdım t-jet lerde gerçekten ustalaşmış bir bayide ve şuan ilk denemelerde 220 tl yakıyor ve henüz ikinci ayara gitmedim bu daha da düşecektir diye düşünüyorum zira 220 yaktığımın hesabını yaparken çokta ekonomik bir sürüş yapmadım daha dikkatli bir kullanımda dahada düşecek eminim şuan 1.3 multi jetlerden daha ekonomik durumda ve en önemlisi performansta hiçbir düşme azalma yok çok memnunum açıkçası

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İhsan ERTUĞ TURAN
    puntoturbom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 BHD 66
    Edilen teşekkür: 57

Alıntı Stalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eveet ben de sonunda lpg'li araçlar listesine kaydoldum .

Sistem olarak BRC'yi tercih ettim. Öncelikle Mocan Otogaz'a buradan teşekkür etmek istiyorum. Övünç Bey ve Fatih Bey gerçekten ilgili insanlar, sağolsunlar ulaşım ve muayne ile ilgili herşeyi hallettiler. İşçilik de çok güzel ve sorunsuz oldu, arabasında halihazırda lpg kullanan (brc ya da başka marka) arkadaşlar beğendiler hatta imrendiler .

Performansa gelince. 1 haftdır kullanıyorum yaklaşık 500km yaptım, bir bölümü yoğun trafikte (tampon tampona), bir bölümü otoban son sürat olarak, geri kalan bölümü normal trafikte normal süratte geçti. Yani her koşulda deneme fırsatı buldum ve herhangi bir sorun olmadı. Sadece son süratte %5 civarı bir düşüş oldu ama ara hızlanmalar v.b. eskisi ile aynı diyebilirim .

Tüketime değerlerim de gayet iyi çıktı. Başta yaptığım denemelerde tüketimi hesaplamadım doğal olarak. Şehiriçi (ortalama trafik)-şehirdışı (şehirdışında ort. 105-110km/h süratte) karışık kullanımda 15kuruş yakıyor. Gazı Shell ya da Opet'ten aldım, her ikisi de litresi 1.87tl.
    Tüketim değerini düşürmek istiyorsak daha da ucuz gazlar da var ama ben o riske girmek istemiyorum, bu değerler bile 25-30kuruşluk benzin performansından sonra gayet güzel .

Birkaç ay sonra 10.000km devirince yorumlarımı tekrar yazarım, şimdilik ilk görünüşte gayet memnun olduğu söyleyebilirim .
    Mert Bey, aracınız nasıl ?
    Lpg ile uyum sorunu vs cıkardı mı ? bilgilendirir misiniz ?
    tsk,

toofun toofun
    Tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

lpg takıldığında 1.3 90 lık multijetegöre yakıtı nasıldır bilen ? arkadaşlar

Hasan *
    Elektronik Otomasyon asukasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 195

arkadaşlar merhaba, daha önce istanbul fiat yetkili bayi deha otomotivi aradığımda T-jet motorların lpg sistemi test aşamasında olduğu ve henüz fiat tan bir onay gelmediğini bildirdiler, 23.05.2001 tarihinde fiat müşteri hizmetlerine bu konu ile ilgili mail gönderdim ve bu sabah beni telefon ile aradılar, bana en yakın bayi olan deha otomotivde garantinize herhangi bir etki olmadan LPG kiti taktırabileceğim konusunda bilgi verdiler. yani artık T-jet motorlara garantimizde problem olmadan kendi servisinde lpg kiti uygulatabiliyoruz, bu gün deha otomotivi arayıp hangi kiti taktıkları konusunda bilgi isteyeceğim, gelişmeleri buraya tekrar yazacağım.

BARIS ATABEY
    predator_ant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 BHA 87
    Edilen teşekkür: 77

Alıntı asukasan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, daha önce istanbul fiat yetkili bayi deha otomotivi aradığımda T-jet motorların lpg sistemi test aşamasında olduğu ve henüz fiat tan bir onay gelmediğini bildirdiler, 23.05.2001 tarihinde fiat müşteri hizmetlerine bu konu ile ilgili mail gönderdim ve bu sabah beni telefon ile aradılar, bana en yakın bayi olan deha otomotivde garantinize herhangi bir etki olmadan LPG kiti taktırabileceğim konusunda bilgi verdiler. yani artık T-jet motorlara garantimizde problem olmadan kendi servisinde lpg kiti uygulatabiliyoruz, bu gün deha otomotivi arayıp hangi kiti taktıkları konusunda bilgi isteyeceğim, gelişmeleri buraya tekrar yazacağım.
    T-jet dediğinizi anladımı? Diğer motorları sanmış olmasın müşteri hizmetleri?

Hasan *
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı predator_ant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    T-jet dediğinizi anladımı? Diğer motorları sanmış olmasın müşteri hizmetleri?
    özellikle t-jet olduğunu bildirdim, onlarda beni deha otomotive yönlendirdiler...
    Punto Evo 1.4 Dynamic S&S Dualogic
    FG Monster 4x4 1/6 Off-Road
    Revo 3.3 4X4 1/8 Off-Road

BARIS ATABEY
    predator_ant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 BHA 87
    Edilen teşekkür: 77

Alıntı asukasan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özellikle t-jet olduğunu bildirdim, onlarda beni deha otomotive yönlendirdiler...
    Sonuç ne oldu,gittiniz mi Deha ya?

FATİH GÖKMEN
    iskocyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

henüz yeni 2007 model punto aldım 1.4 16 v. 6 ileri vites ama ruhsatta dynamic yazıyor t jet yazmıyor t jet mi değilmi anlamadım. ikinci olarak aracıma mtm marka lpg taktırdım 2500 ile 3500 arasında tekleme yapıyor lpg söküldü yeni sistem mtm takıldı onda da yaptı omvl de ve atiker de araç ta denendi onlarda yaptı en son aracın beyninden olabileceği üzerinde duruluyou hakkında bilgisi olan bana yardımcı olabilirmi ?

Hasan *
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı predator_ant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonuç ne oldu,gittiniz mi Deha ya?
    bu hafta aracın plaka işlemleri ile ilgileneceğim, henüz deha oto ya gidemedim, gittiğimde mutlaka sizleri bilgilendireceğim.
    Punto Evo 1.4 Dynamic S&S Dualogic
    FG Monster 4x4 1/6 Off-Road
    Revo 3.3 4X4 1/8 Off-Road

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

Alıntı iskocyali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    henüz yeni 2007 model punto aldım 1.4 16 v. 6 ileri vites ama ruhsatta dynamic yazıyor t jet yazmıyor t jet mi değilmi anlamadım. ikinci olarak aracıma mtm marka lpg taktırdım 2500 ile 3500 arasında tekleme yapıyor lpg söküldü yeni sistem mtm takıldı onda da yaptı omvl de ve atiker de araç ta denendi onlarda yaptı en son aracın beyninden olabileceği üzerinde duruluyou hakkında bilgisi olan bana yardımcı olabilirmi ?
    starjet senin aracın

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Alıntı iskocyali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih bu linki incele.. Aracınla herhangi bir sorun yok..Oynatma sakın aracınla. Hangi markayı takarsan tak lpg de silkeler starjet.. Başka şekilde çözüm yolları var.

https://forum.grandepuntotr.com/tekn...l-basligi.html
    BY Turbo SPORT 150 HP

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 4/15 İlkİlk 12345678 ... SonSon