Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
43 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Nokian Weatherproof 185/65 r15 88T Lastik Aldım

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Standart Cevap: Nokian Weatherproof 185/65 r15 88T Lastik Aldım

Lastik kullanım ömrününün ortalama 45000-55000 Km olduğunu düşünürsek sizin işinizi fazlasıyla görmüş. Ani kalkışlarda evet dediğiniz gibi dişleri kopabiliyor. Ama bu ani kalkışlarda aks larda zorlanıyor. Normal kullanım için ideal bir lastik ayrıca verdiği güvende cabası. Tabi birde yazlık - kışlık ayrı ayrı kullanırsanız yedek jant yoksa her yıl 120 TL lastik değişim ücretide olacağı için her şekilde kar ettiren bir lastik. Ortalam dört yıl içinde 500 Tl gibi bir kar.
    "Bir MACAR Atasözü derki; Sarhoş er geç ayılır ama cahil Aslaa"

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ihsan gökalp
    kovboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

Mıchelın crosclımate i 3 yıl önce kullandım.4 mevsim sökmem takmam zihniyetiyle almıştım.H
    avalar ısınınca yazlıkları taktım.Kış gelince kışlıkları taktım.4 yıldır yatıyor keratalar.6.his veya paranoyaklık deyin elim takmaya yanaşmıyor.Şuda var mıchelin başka bir dünya.

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastik kullanım ömrününün ortalama 45000-55000 Km olduğunu düşünürsek sizin işinizi fazlasıyla görmüş. Ani kalkışlarda evet dediğiniz gibi dişleri kopabiliyor. Ama bu ani kalkışlarda aks larda zorlanıyor. Normal kullanım için ideal bir lastik ayrıca verdiği güvende cabası. Tabi birde yazlık - kışlık ayrı ayrı kullanırsanız yedek jant yoksa her yıl 120 TL lastik değişim ücretide olacağı için her şekilde kar ettiren bir lastik. Ortalam dört yıl içinde 500 Tl gibi bir kar.
    Dediğiniz gibi güven hissi gerçekten paha biçilmez. Bu kadar km.'nin ardından yol tutuşu hala tatminkar herhangi bir endişe yaşamıyorum. Dediğim gibi eğer bu vaziyet 60-70.000 km. bandına varabilirsem tereddütsüz bir dahaki tercihim yine weatherproof olur. Bir de benim lastikler 2016 modeli yani ilk seriler. Sonraki yıllarda mutlaka iyileştirmeler olmuştur. En azından bu zorlama meselesinden dolayı olan yıpranmaları minimize edecek güçlendirme yapılmıştır. Forumlarda okuduğum kadarıyla dişlerdeki dökülmelerden dolayı müşteri memnuniyeti kapsamında değiştirilen çok lastik olmuş.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı kovboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mıchelın crosclımate i 3 yıl önce kullandım.4 mevsim sökmem takmam zihniyetiyle almıştım.H
    avalar ısınınca yazlıkları taktım.Kış gelince kışlıkları taktım.4 yıldır yatıyor keratalar.6.his veya paranoyaklık deyin elim takmaya yanaşmıyor.Şuda var mıchelin başka bir dünya.
    Michelin şüphesiz başka bir dünyadır ancak fiyatı da bir o kadar pahalı. En yakın alternatifleri arasından seçim yapmak benim bütçeme şuan için daha uygun. O parayı verdikten sonra yaz kış sonuna kadar lastikleri kullanın derim. 4 yıldır yazlık kullandıysanız, yazlıklar son deme gelmiştir. Tarihi geçmeden crossclimate'ı değerlendirin ve izlenimlerinizi burada weatherproof ile mukayese edelim faydalı bir içerik oluşsun.

orhan orhan
    orkan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı kovboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar satmayı düşünürseniz ösel mesaj attım teşekkürler

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

dün karabük safranboluya kar yağdı. İş çıkışı eve gelirken bizim buralarda yokuş çoktur.kar yağışı nedeni ile yolda patinaj yapan bir çok araç vardı. Allaha şükür nokıan wr4d kış lastiği ile diğer araçların patinaj çektiği yerlde ben zorlanmadan rahatça çıktım. Benim aracın aynısından arkadaştada var oda ben gibi nokıan cıdır. Oda aynı drumu yaşamış. Sabah yine apartman önünde komşu aracını siteden çıkaramadı. Lastikleri petlas ve aynı ölçüde . Yine nokıanlar sıkıntı yaratmadan aynı yerden ben rahatça çıktım. Lastik alırken efendim kar lastiği hepsi aynı fazla para vermeye gerek yok etiket vs hikaye benim petlasım var yolda kalmadım bunlar hikaye. Hee tamam nokıan çıkamadığı yer yokmu abartmıyormusun diyebilirsiniz . Tabiki buda paletli değil ama diğer markaların neredeyse hepsinden daha başarılı. Kar performası gibi yağmur ve kuru yol performansı da harika. Tabi en önemliside yakıt tüketimi. Kısaca nokıan ürettiği lastiklerde etikette ne yazıyorsa bunu karşılıyor. Yeni yazlık olarak ta weatprof sipariş geçitim. Maddi durum iyi olsaydı eline 2 alacaktım. ama şimdilik idare etsin bakalım.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün karabük safranboluya kar yağdı. İş çıkışı eve gelirken bizim buralarda yokuş çoktur.kar yağışı nedeni ile yolda patinaj yapan bir çok araç vardı. Allaha şükür nokıan wr4d kış lastiği ile diğer araçların patinaj çektiği yerlde ben zorlanmadan rahatça çıktım. Benim aracın aynısından arkadaştada var oda ben gibi nokıan cıdır. Oda aynı drumu yaşamış. Sabah yine apartman önünde komşu aracını siteden çıkaramadı. Lastikleri petlas ve aynı ölçüde . Yine nokıanlar sıkıntı yaratmadan aynı yerden ben rahatça çıktım. Lastik alırken efendim kar lastiği hepsi aynı fazla para vermeye gerek yok etiket vs hikaye benim petlasım var yolda kalmadım bunlar hikaye. Hee tamam nokıan çıkamadığı yer yokmu abartmıyormusun diyebilirsiniz . Tabiki buda paletli değil ama diğer markaların neredeyse hepsinden daha başarılı. Kar performası gibi yağmur ve kuru yol performansı da harika. Tabi en önemliside yakıt tüketimi. Kısaca nokıan ürettiği lastiklerde etikette ne yazıyorsa bunu karşılıyor. Yeni yazlık olarak ta weatprof sipariş geçitim. Maddi durum iyi olsaydı eline 2 alacaktım. ama şimdilik idare etsin bakalım.
    +++
    Volkan hocam weatherproof üretimi bittimi? Satışlarda 185/65 r 15 ebatı göremedim geçen bir bakayım dedim. Kaldırdılar mı bu seriyi yoksa.

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +++
    Volkan hocam weatherproof üretimi bittimi? Satışlarda 185/65 r 15 ebatı göremedim geçen bir bakayım dedim. Kaldırdılar mı bu seriyi yoksa.
    kormetali arayıp bilgi alın derim. ne zaman stoğa girecegi bilgisini verirler.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Tekrardan merhaba arkadaşlar,
    Nokian weatherproofları 2017 yılında aldım ve 53.000 km. yol yaptım. Geçtiğimiz günlerde ön sağ tekerin yüzeyinde 4 parmak genişliğindeki bir kısımda dişlerin tamamen bittiğini gördüm. Lastik orantısız bir şekilde aşınmıştı. Rahatsız olduğum için yeni lastik aldım. Falken EuroAll Season AS210 modellerine baktım kararsız kaldım. İki lastik alacağım için toplamda 100 tl farkediyordu ben de tercihimi nokian weaterprooftan yana yaptım. Arka tekerlerde sorun yok değiştirmedim ancak 10.000 km. sonra onları da değiştiririm. Genel itibariyle weatherproof lastiklerden memnun kaldım. Her koşulda performansı, sessizliği ve konforu tatmin edici. Özellikle ıslak zeminde, yağmurlu havada lastiklerin yola yapıştığı hissediliyor ve fren performansı tatmin ediyor. Performans ve ömür bakımından beklentilerimi makul düzeyde karşıladığı için yeni tercihim yine nokain weatherprooftan yana oldu. Değiştirdiğim lastiklerdeki yıpranma durumunu gösteren fotoğrafı, eğer eklemeyi başarabildiysem görebilirsiniz. Herkese kazasız belasız, keyifli sürüşler dilerim.
    <strong><i>Eklenmiş küçük resimler</i></strong><br/><br/> Eklenmiş küçük resimler

-img_20200617_161857.jpg  

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Acilen rot-balansa girmeniz lazım, yoksa yeni aldığınız lastikleriniz de bu şekilde içten yenmeye başlar. kamber kaster toe açılarına ön-arka lazerli baktırın kesin....

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Haziran ayında değiştiğim lastiklerle tam 20.000 km. yol yaptım. Hafta sonu yağan karda denemek için markete falan gittim, yokuş indim çıktım yol kar doluydu. Rahatlıkla dur kalk yaptım. Önleri değişmiştim, arka tekerler herhalde 70.000'i geçti. Onları da değişeceğim yine Nokian weatherproof aldım ama vakit bulamadım. Zaten kısa mesafe kullanıyorum arabayı, kullanmasam da olur modundayım üzerine düşmedim. İkinci takım weatherprooflar da mükemmelen görevini yerine getiriyor. Önceki paylaşımlarda da belirttiğim gibi sert kalkış ve ani frenlerden kaçınarak kullandım öndeki lastikleri 20.000 km. Yaz sıcağında kullanmama rağmen dişlerde bozulma falan olmadı ok gibi duruyor keratalar. Son serilerde iyileştirme de yapmış olabilirler. Diş kalkma sorunu çokca şikayet ediliyordu bu lastiklerde şimdilik sorun yok. Eskilerin önlerde son zamanlara doğru bozulma olmuştu.
    Ölüm Gaz Pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

Özer Aydoğdu
    Ozer77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Maşallah feyzullah ustam.. bende 4tane lastik alıcam 185 beya 195 taban istiyorum. Marka model fiyat özellikle tavsiyen nedir. En uygun baktıgım kadarıyla 260liraya petlas.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Araç 1.4 fire ise 195 yorabilir en ideali 185 fire motor için. 175 de kullandım ben en tasarruflu lastik 175 ama çok yatıyor araba 185 bence ideal. Marka model seçimi tamamen kullanım amacınıza bağlı. Sanırım sizin punto 2. Araç olarak kullanılıyor, fazla km. yapmıyorsanız uygun fiyatlı bir alternatif olabilir. Babam senede 5.000 km. civarı yapıyor, milestone takılı mesela çok memnun. 5 yıldır kullanıyor milestone marka lastikleri canavar gibi. Araba garajda durduğu için yıpranma daha yavaş oluyor. Ben yılda 20.000 civarı km. yapıyorum ortalama, Nokian weatherproof benim açımdan cazip oluyor. Ortalama 3 yıl kullanıyorum yaz-kış. Sökme takma derdi yok. Zaten sök tak maliyetinin yanında bir de bijonlar ve porya bozuluyor lastikçilerin iş bilmezliği yüzünden. O da ayrı bir masraf kalemi. O nedenle bana Nokian cazip geliyor. Yılda 5-10.000 yapsam, uzun yol durumlarım olmasa hiç düşünmeden Petlas, milestone, starmax ne denk gelirse alır geçerim. Ama km. Çok yapınca, özellikle de kışın sök tak yapmak istemediğim için Nokian weatherproof tercih ediyorum. Kullanım durumunuza göre seçim yapmanız yerinde olur. Can, mal herşey dört lastik üzerinde, ona göre hesap yapmak lazım.
    Konu feyzullah tarafından (16/02/2021 Saat 08:13 ) değiştirilmiştir.
    Ölüm Gaz Pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

Özer Aydoğdu
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Yok

Araç 1.4 fire ise 195 yorabilir en ideali 185 fire motor için. 175 de kullandım ben en tasarruflu lastik 175 ama çok yatıyor araba 185 bence ideal. Marka model seçimi tamamen kullanım amacınıza bağlı. Sanırım sizin punto 2. Araç olarak kullanılıyor, fazla km. yapmıyorsanız uygun fiyatlı bir alternatif olabilir. Babam senede 5.000 km. civarı yapıyor, milestone takılı mesela çok memnun. 5 yıldır kullanıyor milestone marka lastikleri canavar gibi. Kullanım durumunuza göre seçim yapmanız yerinde olur. Can, mal herşey dört lastik üzerinde, ona göre hesap yapmak lazım.
    Çok önceden tofaş vardı bende 195 tabandan 215tabana geçmiştim. 215taban yakıtı artırmıştı fakat sanki tren gibi rayda gidiyordum müthiş bir yol tutuşu vardı..aynen 1.4 aracım.. 2.araç aslında ama hem lpg hem otomatik hemde daha kıvrak oldugundan artık 1.araç oldu
    %80şehir içi kullanıyorum. Genelde eşim kullanıyor zaten.
    Ama petlas alıcam galiba en uygun fiyatlısı bu.zira benim opeldede 17' petlas var gecen sene almıştım.

Elimdeki 16' kışlıkları sattım parayı harcamadan almam lazım kısa zamanda.
    Zira üzerindeki lastiklerden biri patlamıştı geçen gün tamiri olmadı çıkma taktık. Bu süreci hızlandırmam lazım.

Çok teşekkürler feyzullah ustam.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Rica ederim, Petlas milestone starmax hepsi memleketin ürünleri. Tek problem süre çok geçince sertleşme yapıyor bu lastikler, yol tutuşu zayıflatıyor. 195 olmaz değil olur ama çok yorar. Tren gibi rayda gitme hissini opelde yaşarsınız zaten. Mükemmel yol tutuyor astralar. J kasaları beğeniyorum aslında ama, lastik, yedek parça, turbo manifold sorunu, yağ soğutucu problemi falan maliyeti çok. Hasılı toplarsam her lastik iş görür. Esas olan kullanım durumuna göre isabetli seçim yapmak.

Özer Aydoğdu
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Yok

Rica ederim, Petlas milestone starmax hepsi memleketin ürünleri. Tek problem süre çok geçince sertleşme yapıyor bu lastikler, yol tutuşu zayıflatıyor. 195 olmaz değil olur ama çok yorar. Tren gibi rayda gitme hissini opelde yaşarsınız zaten. Mükemmel yol tutuyor astralar. J kasaları beğeniyorum aslında ama, lastik, yedek parça, turbo manifold sorunu, yağ soğutucu problemi falan maliyeti çok. Hasılı toplarsam her lastik iş görür. Esas olan kullanım durumuna göre isabetli seçim yapmak.
    Aynen doğru diyosun ama 3 4 sene götürür heralde beni. Sonrasına bakıcaz.
    Üzerinde comtinental var 185 tabanlı. Ama bunlarda sertleşmiş. Uzatmalarda yani.
    Benim lineada bridgestone vardı off diyorıö. Yapışıyordu yola..

Benim opelde j kasa dizel 2012
    Şuan kronik sorum olan volant vurması coğalmış durumda sanırım bi 4 5 bim sıkışmış arasına

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Mesela yılda 30-40.000 km. yapıyor olsam bridgestone lastik alırım. Sert, geç ısınan ve uzun yol yapmaya uygun lastik. Ama o kadar km. yapmadığım ve geç ısındığından dolayı kısa mesafe kullanımlarında istediğim verimi alamayacağım için tercih etmiyorum. Lastik seçimi tamamen kullanım amaçlarına uygun olarak yapılmalı. Değilse kullanılmayan bir teknoloji için fazladan bedel ödendiğinden israf olur.
    Astra j konusuna gelince, ağır maliyeti kronik sorunları olmasa yalıtım, konfor, güvenlik ve yol tutuş açısından mükemmel bir araç. Ama 1.3 dizellerinde şanzıman sorunu, 1.6 dizellerde kronik volant ve triger sorunları, 1.4 turbo modellerinde bir önceki paylaşımımda işaret ettiğim problemler beni bu teknoloji harikasından uzaklaştırıyor. Doğrusu her aracın kronik sorunu var ve en az maliyetli olanlar yine Renault Fiat grubu araçlar.

Özer Aydoğdu
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Yok

Mesela yılda 30-40.000 km. yapıyor olsam bridgestone lastik alırım. Sert, geç ısınan ve uzun yol yapmaya uygun lastik. Ama o kadar km. yapmadığım ve geç ısındığından dolayı kısa mesafe kullanımlarında istediğim verimi alamayacağım için tercih etmiyorum. Lastik seçimi tamamen kullanım amaçlarına uygun olarak yapılmalı. Değilse kullanılmayan bir teknoloji için fazladan bedel ödendiğinden israf olur.
    Astra j konusuna gelince, ağır maliyeti kronik sorunları olmasa yalıtım, konfor, güvenlik ve yol tutuş açısından mükemmel bir araç. Ama 1.3 dizellerinde şanzıman sorunu, 1.6 dizellerde kronik volant ve triger sorunları, 1.4 turbo modellerinde bir önceki paylaşımımda işaret ettiğim problemler beni bu teknoloji harikasından uzaklaştırıyor. Doğrusu her aracın kronik sorunu var ve en az maliyetli olanlar yine Renault Fiat grubu araçlar.
    O zaman petlasa devam noktayı koyuyorum kendi adıma..

Zira 2yılda 30.000 yapmışım

Opele gelince fiat çerez parası gibi masrafları. Ama opel kol gibi

Puntodan inmez olduk zaten keçi gibi maşallah. hecen yaz marmarise bile puntoyla gittik.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Hayırlısı olsun, Opel teknoloji harikası ama yapacak birşey yok. Maliyeti yüksek.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Standart Nokian Weatherproof 185/65 r15 88T Lastik Aldım

Alıntı Ozer77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman petlasa devam noktayı koyuyorum kendi adıma..

Zira 2yılda 30.000 yapmışım

Opele gelince fiat çerez parası gibi masrafları. Ama opel kol gibi

Puntodan inmez olduk zaten keçi gibi maşallah. hecen yaz marmarise bile puntoyla gittik.
    Puntodan sonra 1.6 dizel J kasaya geçen arkadaşımda da volant ya da triger sesi vardı.İlk çalıştırmada baya geliyordu.Garanti bitince servisin koyduğu GM yağı bırakıp Motule geçti.Sorun yok şu an.

Gesendet von iPhone mit

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon