Sayfa 1/3 123 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Nokian Weatherproof 185/65 r15 88T Lastik Aldım

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Standart Nokian Weatherproof 185/65 r15 88T Lastik Aldım

Bu sene kış şartlarının önceki yıllara oranlara Edirne'de çok daha ağır geçmesi ve beklemediğim bir miktar paranın ansızın elime geçmesiyle Nokian Weatherproof 185765r15 88T lastik aldım. Yaz lastiklerim bir iki sezon daha beni idare eder. Kış şartları doğu veya iç anadoludaki kadar ağır olmadığından nokian dört mevsimliği tercih ettim. Lastikler takıldıktan sonra 30-40 km. yaptım şehiriçinde. İlk izlenimlerim göre yaz lastiğine oranla Nokian Weatherproof'u başarılı buldum. Esasında bugünkü hava şartları iki lastik arasındaki farkı gözlemlemek için oldukça elverişliydi. Yaz lastikleri ile sanayiye gittim. Kar ve buz üzerinde firen mesafesi yaz lastikleri ile fazlaydı. Nokianları takınca aracın yola çok daha iyi tutunduğunu, fren mesafesinin kısaldığını gözlemledim. Ayrıca sessizlik konusunda Nokianlar, mevcut yaz lastiklerime göre daha başarılı. Michelin Crossclimate ile ilgili bir konu başlığı var forumda. Nokian Weatherproof ile ilgili tecrübelerimi zaman geçtikçe bu başlık altından paylaşmayı düşünüyorum. Şimdilik izlenimlerim yaz lastiğine göre daha iyi olduğu yönünde. Bakalım zaman ne gösterecek.

Not: Bugüne kadar hiç kış lastiği kullanmadım. Nokian'ın performansıyla ilgili yaptığım değerlendirmeler yaz lastiğine göredir. Bu bakımdan yanıltıcı olmasını istemem.
    Herkese kazasız, belasız keyifli sürüşler dilerim.
    Konu feyzullah tarafından (06/01/2017 Saat 16:38 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesajı için 3 kişi feyzullah'ye teşekkür etti:

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

Standart Cevap: Nokian Weatherproof 185/65 r15 88T Lastik Aldım

öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın lastiklerinizi maliyeti ne kadar?

bu arada forumdaki michelin crossclimate ile ilgili olan konu bana ait lastikleri hala kullanıyorum güzel lastik sök tak olayı ve yer sorunundan dolayı bu lastiği tercih ettim maliyetinin yüksek olması dışında pek bi dezavantajını görmedim nokian için açtığınız bu konunun takipçisiyim deneyimleriniz ilerde beni michelin yerine nokian ın 4 mevsimini aldırmakta yardımcı olabilir tabi işin sonu maliyette bitiyor
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Standart Nokian Weatherproof 185/65 r15 88T Lastik Aldım

Çok teşekkür ederim. Lastikleri Hepsiburadadan aldım. 707 lira lastik+kargo 60 lirada değişim için ödedim. Bu iki konu başlığı altında dört mevsimlik en iddialı iki lastiğin zamanla gösterdiği değişimi gözlemlemek ilginç sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Ben bu konuyu açarken sizin paylaşımlarınızdan ilham almıştım. Şimdilik tecrübelerim yukarıda paylaştığım gibi yarın otobanda bir deneme yapmayı planlıyorım bakalım otoban performansı nasıl olacak.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ölüm Gaz Pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Nokıan weathproff babamın aracında ve arkaşımda var.

İlk olarak uyarımı yapayım yeni 4 mevsimlik lastiklerin hamuru kış şartlarında sertleşmemesi için yumuşaktır bu nedenle kuru havada yaz aylarında pati çektirmek ani kalkışlardan kaçının çünkü lastiğiniz daha çabuk biter.

Performansına gelince yağmurlu ve karlı havada inanın başka markaların kar lastikleri ile aynı performansı veriyor zaten etiketine ve testlerini inceleyin. Crossclimate dan karlı havada 2 gömlek daha üstün zaten diş yapısı kar lastiğine çok benzer.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Ben aracımı sakin kullanırım her daim. Yaz lastiklerimle 30.000 km yaptıktan sonra diş derinliğini ölçtürdüm 1 milim gitmişti. Lastikçi de şaşırdı bu km.de bu kadar az yıpranmasına. Yazın weatherproofları kullanmayı düşünmüyorum. Lastikçimin ücretsiz muhafaza ettiği yaz lastiklerim 2 sezon daha gider sonra nokianlara yüklenirim sonrasında da herhalde puntoyla yolları ayırırız. Uyarınız için çok teşekkürler. Sinan beyin konusunda ve burada dört mevsim lastik tecrübelrinin paylaşımı bizden sonra bu lastikleri tercih edeceklerin işini kolaylaştıracaktır.

Ölüm Gaz Pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Otobanda yapacağım deneme için yarını bekleyenedim. Bu gece hissedilen sıcaklık -14 dereceydi. Çevreyolu cam gibi buzlu ve karlıydı. 100 km hızla giderken normal fren yaptım araba hiç kar-buz yokmuş gibi absyi açmadan kısa mesafede durdu. 80 km. Hızla giderken panik firen yaptım abs açıldı ve araç çizgisini kaybetmeden olduğu gibi durdu. Yine aynj yol koşullarında En yüksek 120 km. hıza çıktım lastikler son derece sessiz ve konforluydu. Bu haliyle weatherprooflar benden geçer not aldı. Edirnede benim işimi fazlasıyla görür. İlerleyen zamanlarda kış performansı nasıl olacak onu da bekleyip tecrübe edeceğim.

11. Bu mesajı için 3 kişi feyzullah'ye teşekkür etti:

ÖZKAN ÇAVUŞ
    ozkancavus5916 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 163

Dun aracimla yenibosnadan corluya 9 saatte geldim .araclarda kis lastigi takili onlerde goodyear ultragrip 8 arkalarda bfgoodrich vardi .hic sikinti yasamadim bir kerede kaydirmadi .kis lastigi takanlar olsaydi aracim 1.5 -2saatte corluda olurdum . 80-90km hizi rahat gordum daha ustunude basabilirdim ama guvenlik sebebiyle hiz yapmadim . Dun aksam cok tipi vardi . 18:45te arabays bindim 4:30ta eve geldim . Cok zevkli idi

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Dün maalesef istanbul kilitlenmişti. 80-90 üzerine çıkmamakla en doğrusunu yapmışsınız özkan bey. Ben sadece sınırları biraz zorlamak adına bom boş çevre yolunda bu denemeleri yaptım. Kısa süreli bu hızlara çıktım. Lastiğin tepkilerini görmek yeterli oldu benim için. 80-90 km. hızla güvenli bir şekilde yol alınabilir.

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Arkadaşlar test içinde olsa karlı buzlu yolda canınızı tehlikeye atmayın. Lastik ne kadar iyi olursa olsun araç kontrolü kaybederse çarpasıya kadar durmaz. Allah korusun yol kenarlarındaki bariyerler ölümcül biliyorsunuz. En korktuğum şeydir bariyerlere girmek. Her zaman beni tedirgine ediyor bu metal bariyeler.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Bugün 300 km. uzun yol yaptım. Yola ilk çıkınca 110-140 km. hız aralığında direksiyonda titreme hissettim sonra düzeldi. Herhalde jant içerisine dolan kar ve buz balansı etkilediğinden böyle bir durumla karşılaşmış olmalıyım. (yinede balansı kontrol ettireceğim) Karlı-buzlu kısımların yanı sıra tamamen açılmış yolların da bulunduğu güzergahta sessizlik, konfor, yol tutuşu, güven hissi ve fren mesafesi (kar ve buzlu zeminde fren konusunda temkinli olmak her zaman yararlıdır) gayet iyiydi. Denemek için uygun bir zeminde 160 km. hıza çıktığımda dahi lastikler sessizlik ve konfor konusunda fevkaledeydi. Yakıt tüketimini nasıl etkilediği konusunda herhangi bir ölçüm yapmadığım için fikir sahibi değilim. Lpg'yi yarım veya 1 litre fazla yaksa benim açımdan çok fark eden bir şey olmaz. Yakıt tüketimi bakımından "C" etiket değerine sahip olduğundan fazla bir artış öngörmüyorum. Şehir içi kullanımında ise yoğun kar ve buzlanmaya rağmen hiç zorda kalmadım. Çok dik bir iki yokuşta rahatlıkla kalkış yapabildim. Bir hafta 600 km. kullanımda edindiğim izlenim ve tecrübelerim bunlardan ibarettir.
    Herkese keyifli sürüşler dilerim.

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

bende yaz lastiğine göre yakıtta yazda kışta elle tutulur bi fark görmedim ki fark olsada ne kadar olabilir ki

bence yakılan yarım yada 1 litre fazla yakıt konfor ve güvenlik için insanın gözüne gelmez bile

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende yaz lastiğine göre yakıtta yazda kışta elle tutulur bi fark görmedim ki fark olsada ne kadar olabilir ki

bence yakılan yarım yada 1 litre fazla yakıt konfor ve güvenlik için insanın gözüne gelmez bile
    Ben de konfor ve güvenlik için bir litre yakıtın hesabının yapılmaması taraftarıyım. Başlangıç olarak herşey güzel. İki-üç yıl sonra 30-40.000 km. yaptığımızda durum şimdiki gibi olursa Marmara bölgesi gibi kışların ağır geçmediği yerlerde dört mevsim lastikler fazlasıyla iş görür. Bu arada dikkatimi çeken ve eklemeyi unuttuğum bir diğer şey bir iki defa yapmak durumunda olduğum ani kalkışlarda arabanın patiye düşmemesi oldu. Yüklenmeme rağmen patiye düşmeden hızlıca başarılı bir şekilde kalkış yapabildim. Bu da güzeldi.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

aynen bide şöyle bi konu var araç ıslakta ve kuruda abs ye hiç girmiyor geçen kıştan beridir ilk kez abs ye girdi ve ani kalkışlardada pek patinaja kaldığını görmek imkansız gibi gerçi çok sert kullanan biride değilim ama bence lastik vezifesini fazlaca yerine getiriyor ben istanbulda yaşıyorum ve maliyeti belki normal lastiğe oranla biraz fazla olabilir istanbul şartlarında aracını günlük kullanan insanların 4 mevsim lastik almasını öneririm

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

ben nokian ın yaz lastiğini aldım line serisi. şimdilik memnunum. özellikle ıslak zeminde mükemmel. ayrıca ses denen bir şey yok maşallah. tek ses yaptığı zaman virajları biraz yüksek hızla aldığınızda.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Yazlık lastiklerimizin durumu bu yazı da atlatacak kadar iyi olduğundan nokianları depomuzdaki yerine kaldırdık. Nokian weatherproof, sessizliği, kar ve buzda yol tutuşu ve özellikle ıslak zemindeki başarılı performansı beni memnun etti. Almayı düşünen arkadaşlara 4000 km.lik kullanımım sonucunda edindiğim tecrübeye binaen gönül rahatlığıyla almalarını tavsiye edebilirim.

mehmet öztürk
    mehmetozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 9

Merhabalar, öncelikle herkese kazasız belasız günler dilerim.

Aracım 1.3 mjet 55kw, dunlop sport 01 model 185 60 15 ebatında lastiklerimin 5. yılına yaklaşmasından dolayı yeni lastik arayışına başlamıştım. Kullandığım lastikler biraz fazla ses yapıyordu bir de 60 yanaktan mıdır bilmem konforundan memnun değildim, sesin kaynağı yalıtım da olabilir tabi. Ebat konusunda araştırmalarımdan karara varamadım bir türlü en sonunda servisi aradım 185 65 15 önerdi. Hb deki indirimden faydalanıp aynı lastikten sipariş verdim, inşallah performans kaybı olmaz.

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı mehmetozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aracım 1.3 mjet 55kw, dunlop sport 01 model 185 60 15 ebatında lastiklerimin 5. yılına yaklaşmasından dolayı yeni lastik arayışına başlamıştım. Kullandığım lastikler biraz fazla ses yapıyordu bir de 60 yanaktan mıdır bilmem konforundan memnun değildim, sesin kaynağı yalıtım da olabilir tabi. Ebat konusunda araştırmalarımdan karara varamadım bir türlü en sonunda servisi aradım 185 65 15 önerdi. Hb deki indirimden faydalanıp aynı lastikten sipariş verdim, inşallah performans kaybı olmaz.
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. Yumuşak ve sessiz bir lastiktir. Ani kalkış ve patinaj çektirmemeye özen gösterirseniz uzun süre kullanırsınzı. Yaz aylarına geldiğimiz için ilk başta alışasıya kadar biraz gacur gucur plastik sesi çıkartır ama alşıtıktan sonra normale döner. kar performansından çok çok memnun kalırsınız.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı mehmetozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İsabetli bir seçim yapmışsınız hayırlı olsun. Performans konusunda herhangi bir endişeniz olmasın. Multijetlere çok daha geniş veya büyük ebatlı lastikler takılıyor ve performanstan şikayet edilmiyor. Benim aracım 1.4 fire 77 hp olmasına rağmen hissedilir ölçüde bir performans kaybı yaşamadım.

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

orhan sonkaya
    nordikbalina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    43FS782
    Edilen teşekkür: 4

Bugün kütahyadaki nokian bayisini aradım bu lastik için. 210tl fiyat verdi ama son 2 senede 8 tane falan sattım 2 kışta 4-5 kişi söktürdü kütahyaya hiç uygun değil dedi o yüzden vazgeçtim. Eğer ağır kış şartları yaşayan bir şehirde yaşıyorsanız çok faydalı değil anlaşılan.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Arkadaşlar merhaba;
    Herkesin kış lastiklerini konuştuğu şu günlerde takriben 3 yıldır kullandığım weatherproof lastikler hakkında birkaç kelam edeyim. Konuya uzun zamandır yazmamışım.
    Nokian weatherproof ile toplamda 45.000 km yapmışım arkadaşlar. Bu sene yazın da kullandım. Lastiğin performansı hala tatminkar. Yazın da herhangi bir sorun yaşamadım. Özellikle yağmurlu havalarda çok mükemmel yol tutuşu var araba çivi gibi çakılıyor yola. Kar yağıdığı zaman nasıl bir performans sergileyecek bilmiyorum ancak, ilk aldığım seneye göre bu seneki kar buz performansı azalmıştı. Şimdilik lastikten memnunum. Böyle giderse rahat 60-70.000 km.yi çıkarırım.
    Lastiğin dezavantajlı yanı, sert kullanıma gelmemesi. Lastik yaz, kış, yağmur vs. her koşulda yola yapışıyor resmen. Ani kalkış veya frenler lastiğe bariz zarar veriyor çünkü hamur yumuşak olduğu için lastik kaymıyor. Böyle olunca da özellikle ön tekerlerin dişlerinde kalkma yapıyor. Onun için Nokian weatherproof efendi adam lastiği diyebilirim. Ben ön-arka değişimi yaparak 10-15.000 km.de bu sorunu nisbeten aştım çünkü arka tekerler de sorun olmuyor. Bu eksi puanın dışında, lastiğin yol tutuş performansı, yumuşaklığı, konforu ve sessizliği çok benim beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor. Eğer 60-70.000 km. çıkarırsa aynısından alırım yine. Artık son dönemeçteyiz bugüne kadar iyiydi. Ömrünü tamamlayınca ya kadar kullanıp bu konu başlığı altında objektif değerlendirmemi yapacağım.
    Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.

33. Bu mesajı için 2 kişi feyzullah'ye teşekkür etti:

Sayfa 1/3 123 SonSon