6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: nokian 205 55 16 91H lastik ????

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Standart nokian 205 55 16 91H lastik ????

arkadaşlar merhabalar. 2012 astra h aracımın üstünde gelen good year eagle lastikleri artık değiştireceğim. hem zamanı geldi hem de içeri çok ses alıyor. yukarıda belirttiğim lastiği almayı düşünüyorum. yakıt tasarrufu C yağışlı hava performansı A . En güçlü rakibi olan crossclimate de aynı verilere sahip. Aracımı 2-3 sene sonra değiştirmeyi düşünüyorum ve beni bu lastikler idare eder mi? lastikleri kullanan var mıdır? önerir misiniz? 170 lira gibi fiyatları var piyasada. crossclimate 270 lira. aradaki farka değer mi? Üstündeki lastikler de yaz lastiği bu zamana kadar İstanbul'da sıkıntı yaşamadım karda da götürdü beni. yine aynı tip lastik alayım diyorum sizler ne dersiniz?

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Standart Cevap: nokian 205 55 16 91H lastik ????

Nokian lastikleri benim favori lastigimdir. Yazlık lastiklerin line serisi babamda ve arkadasimada weathproof 4 mevsinligini aldık. Weathproof karda crooscilemate daha iyi yol tutuşa sahiptir. Sessizlik olarakta üstündür. 3 sene sizi çok rahat götürür tabi 40000km den fazla yaparsanız zor. Weathproof ve croosclimate gibi 4 mevsimlik lastiklerin tek dezavantajı yumuşak kauçuk yapısı nedeni ile sert kullanmaktan kaçınmak gerekir.

Sizin almak istediğiniz line yada weatfproof serisi ise gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. En azından petlas- starmax -barum-sava benzeri dandik lastiklere para vermemiş olursunuz.

Ayrıca nokian kar lastiğini ilk üreten firma olup kar lastiginde en iyisidir daha da üstü yok.

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

Merhabalar Tayfun Bey, lastikleriniz şimdiden hayırlı olsun. Yerli yabancı pek çok kullanıcının olumlu görüş verdiği bir lastik. Bir teknoloji olarak lastik üretimi, kullanım alanının dışında; kauçuk kalitesi, sırt deseni ve kullanılacak şartlara uygun diğer parametreler diye sınıflandırılabilir. Volkan Bey'in maalesef hakaret ettiği lastikler (hiçbirinde hissem yoktur lakin petlasta çalışan ve adını bilmediğim insanlar bu topraklarda adını bilmedikleri benim için de çalışıyorlar, dolayısıyla onların emeğine saygıdan cevap verme ihtiyacı hissettim) kauçuk konusunda 1. sınıf olmayan ve sırt tasarımları argesini yeterince karşılayamayarak önemli üreticilerden sırt deseni alan (ki barum ve sava alt üreticiler) üreticilerdir. Son üç markayı denemedim lakin petlas yazlık 1 set kışlık 3 set ile ankara-mersin-sivas-izmir-istanbul şehirlerarası dahil lastik başına 4 yıl 40.000km kullandık. Sert yanak yapısı nedeniyle ülkemizin yer yer bozuk yollarında lastiklerimizden memnun kaldık, yağmur-kar-yüksek hız-sert manevra gibi hususularda hiç sorun yaşamadık. Ekonomik durumunuz izin veriyorsa yeni lastiklerinizi güzel günlerde kullanın ama imkanlar el vermiyorsa petlası tercih edebilirsiniz (kullandığım modeller pt525 ve w651). Dünyanın en iyi lastikleri değiller garanti veririm size, lakin tıpkı ekonomik sebeplerden ötürü punto kullanmamız gibi bazen aynı ekonomi petlası tercih edebiliyoruz ve tıpkı petlas gibi, dünyanın en iyi araçları olmasa da puntolardan genel olarak memnunuz

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı MKavruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Tayfun Bey, lastikleriniz şimdiden hayırlı olsun. Yerli yabancı pek çok kullanıcının olumlu görüş verdiği bir lastik. Bir teknoloji olarak lastik üretimi, kullanım alanının dışında; kauçuk kalitesi, sırt deseni ve kullanılacak şartlara uygun diğer parametreler diye sınıflandırılabilir. Volkan Bey'in maalesef hakaret ettiği lastikler (hiçbirinde hissem yoktur lakin petlasta çalışan ve adını bilmediğim insanlar bu topraklarda adını bilmedikleri benim için de çalışıyorlar, dolayısıyla onların emeğine saygıdan cevap verme ihtiyacı hissettim) kauçuk konusunda 1. sınıf olmayan ve sırt tasarımları argesini yeterince karşılayamayarak önemli üreticilerden sırt deseni alan (ki barum ve sava alt üreticiler) üreticilerdir. Son üç markayı denemedim lakin petlas yazlık 1 set kışlık 3 set ile ankara-mersin-sivas-izmir-istanbul şehirlerarası dahil lastik başına 4 yıl 40.000km kullandık. Sert yanak yapısı nedeniyle ülkemizin yer yer bozuk yollarında lastiklerimizden memnun kaldık, yağmur-kar-yüksek hız-sert manevra gibi hususularda hiç sorun yaşamadık. Ekonomik durumunuz izin veriyorsa yeni lastiklerinizi güzel günlerde kullanın ama imkanlar el vermiyorsa petlası tercih edebilirsiniz (kullandığım modeller pt525 ve w651). Dünyanın en iyi lastikleri değiller garanti veririm size, lakin tıpkı ekonomik sebeplerden ötürü punto kullanmamız gibi bazen aynı ekonomi petlası tercih edebiliyoruz ve tıpkı petlas gibi, dünyanın en iyi araçları olmasa da puntolardan genel olarak memnunuz
    Hakaret değil Murat bey gerçekler. Birisi at birisi eşek misali. Petlas istese daha iyisini üretir. Üretsinde isterim ama Türkiyeye bu kalite yeter demekten başka yaptıkları bir şey yok. Yıllardır uçak lasitiği üreten bir firma elbet daha iyisini yapabilir. Sattıkları fiyata ülkemizde yabancı firmalar da aynı fiyata daha kalitelisini satabiliyorlarsa düşünmek lazım. Sizin testleriniz belki normal kullanı şartları ama benim gibi araçların sınırlarını zorlayan kişiler için yada kışı sert geçen iller için yada kışın karlı yollarda çok fazla geçmeyenler için idare eder ama benim beklentilerimi ne yaz lastikleri nede kış lastikleri şu an karşılamıyor. Bu satış olitikası ilede karşılayacak bir durumları yok.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

petlasta çalışan akrabalarım var. ben aslen Kırşehir liyim. fabrika da orada. onlardan aldığım bilgilere göre standartlar ve standartlar üstü lastik üretiyoruz. üretim bandımız güzel ve talebe yetişemiyoruz diyorlar. ama aklımdaki lastik yukarıda belirttiğim gibi nokian. olumsuz görüş belirten çok az. hemen hemen bütün kullananlar memnun.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

arkadaşlar lastikleri aldım. ses ve konforun bu kadar değişeceğine gerçekten inanmazdım. uğultu sesleri falan bariz bir şekilde kesildi. meğer benim araba baya sessizmiş konfor 2 tık yukarda oldu diyebilirim. good year eagle dan sonra çok çok iyi geldi.. sökme-takma-balans-sibop değişimi hepsi toplam 700 verdim. Hayırlısı..