Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Kış lastigi tavsiyesi

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

Standart Kış lastigi tavsiyesi

Arkadaşlar ilk defa kış lastiği almaya karar verdim. Gerçekten değiyor mu o kadar masrafa ve uğraşmaya. ben çok kışın araç kullanmam ama ne olur olmaz bir gün lazım olur, oda kar lastiği olmadığından bir işe yaramaz diye kar lastiği almaya karar verdim ama pahalı olanlardan değil.
    tavsiyeleriniz nedir. Türkiye şartların uygun olanlardan olsun.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Standart Cevap: kış lastigi tavsiyesi

+7 derecenin altında lastik hamuru yumuşak kaldığından faydası olduğunu düşünüyorum.3 kıştır kullanıyorum,aracın daha iyi tutunduğunu söyleyebilirim.sadece karda değil yağmurlu havalarda ,ıslak zeminlerde de su tahliyesi konusunda başarılı.
    Eğer alırsanız jant-lastik tavsiye ederim,sök-tak masrafından da kurtulursunuz.
    Forumda @ecuadorm arkadaşımızın jant-lastik takımı gayet uygun fiyatlı.

Sent from my iPhone using

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mesut .
    ecuadorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +7 derecenin altında lastik hamuru yumuşak kaldığından faydası olduğunu düşünüyorum.3 kıştır kullanıyorum,aracın daha iyi tutunduğunu söyleyebilirim.sadece karda değil yağmurlu havalarda ,ıslak zeminlerde de su tahliyesi konusunda başarılı.
    Eğer alırsanız jant-lastik tavsiye ederim,sök-tak masrafından da kurtulursunuz.
    Forumda @ecuadorm arkadaşımızın jant-lastik takımı gayet uygun fiyatlı.

Sent from my iPhone using
    Teşekkür ederim kardeşim. Su an 2 kişi sirada lastik için. Birinden haber gelmezse diğeri alacak gibi görünüyor. Ondan da haber gelmezse 3. Talihli arkadas lastikleri alip götürebilir

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Arkadaşlar teşekkür ederim , kendi jantlarımı kullamayı düşüyorum.markayı karar verirsem araştırıp alayım diyorum

Şükrü Savaşcı
    ZippO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 16

Michelin Crossclimate şu an baya revaçta fiyat olarak biraz yüksek fakat gerçek anlamda 4 mevsimlik lastik ismini karşılıyor 4 mevsim diye satılan lastiklerin bir çoğu kış lastiği.Michelin Crossclimate kullanıcı yorumları oldukça iyi eğer yaz lastiklerinin durumu çok iyi değilse ben olsam bu lastiği tercih ederdim bir araştırmanızı tavsiye ederdim.

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

Alıntı ORS15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ilk defa kış lastiği almaya karar verdim. Gerçekten değiyor mu o kadar masrafa ve uğraşmaya. ben çok kışın araç kullanmam ama ne olur olmaz bir gün lazım olur, oda kar lastiği olmadığından bir işe yaramaz diye kar lastiği almaya karar verdim ama pahalı olanlardan değil.
    tavsiyeleriniz nedir. Türkiye şartların uygun olanlardan olsun.
    Merhabalar Ali Bey, 150.000km'yi aşkın kış lastiği kullandım (petlas, hankook, pirelli, bridgestone) çok faydasını gördüm. dört mevsim lastikler son zamanlarda moda lakin yerli/yabancı forum ya da satış sitelerindeki yorumlara bakın kış lastiği kullanmaya alışkınsanız dört mevsimlikler beklentinizi karşılamayabilir diye geri dönüşler göreceksiniz. Şahsen michelin firmasının tatlı bir para tuzağı gibi gördüğüm bu ürünlerden uzak durdum ama kullanıp da mutlu olan da var. Mevsimlik lastiğiniz varsa gereksiz olacaktır.

Ülkemiz yolları dolyısıyla yanakları sert olan lastikler tercih ediyorum genelde; bu sebepten petlas veya lassa öneririm. ülkemizde üretildikleri için de ayrıca olumlu yaklaştığım markalardır. 205 55 16 w651 petlas kıslık lastikten 3. seti eskitiyorum, parasını cıkardı diyebilirim, bu seri lastiği tavsiye ederim. deseni asimetrik olduğu için sesi daha az, yakıt tuketımı cok cosmuyor ve yagmur tahliyesi daha iyi oluyor (asimetrik desenlerde lastik boyunca kesintisiz devam eden su kanal(lar)ı bulunur)

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

bende ecuadorm özer abinin lastikleri söyleyecektim ama hem siz tercih etmiyor hem özer abide satma arifesindeymiş hayırlısı olsun

daha önce açtığım bi konuda michelin crossclimate ile ilgili kullanımımın detayını bulabilirsiniz bu lastiği 1 yıldır kullanıyorum emin olun beğenmediğim ve işinize yaramayacak bişeyi size boşa tavsiye etmem istanbul şartları için sök takla uğraşmamak ve benim gibi ekstra yer sıkıntınız varsa michelin crossclimate biçilmiş kaftan tabi biraz pahalı ama tek dezavantajı bu

ayrıntadaki cümlenize cevaben eğer ciddi manada karda falan kullanmayacaksanız gerek varmı bence soru işareti ben günlük kullandığım için kardada kullanıyorum ve güvenliğe çok önem veriyorum o yüzden bence değer (değmez diyen arkadaşlarda olmuştu)
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

Sinan Bey'in güvenlik hususuna kesinlikle katılıyorum. Kış lastikleri (ki bunlar kar lastiği değildir) yumuşak hamurlarıyla soğuk havalarda (7C'nin altı) yol tutuşu sağlayan yumuşak olma özelliklerini korumaktalar. Özellikle lastiklerin ısınmadığı soğuk sabah ve akşamlarda ciddi bir güvenlik yaratıyorlar. Mevsimlik lastiğiniz varsa dört mevsime gerek olmayacaktır. Ayrıca lastiklerin düzenli aralıklarla (6 ayda bir ya da yılda bir, farklı öneriler var bu konuda) ön arka lastik değişimi yapılması gerekmektedir yoksa lastikler düzensiz aşınır ki bu da bir güvenlik tehlikesidir (farklı yol tutuşa ve su tahliyesine sahip lastikler) dolayısıyla pek de sök tak tan tasarruf etmeyeceksiniz.

Dört mevsim olarak ülkemizde de lastik üretilmektedir ve nedense yurdum insanı bu konuya değinmemektedir. Aşağıdaki lastiğe de bakabilirsiniz. Petlas Imperium PT535: PETLAS - IMPERIUM PT535 Otomobil - - 4 Mevsim Lastiği - Standart

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. Michelin Crossclimate kullandım daha önce, yol tutuşu ve konforu güzel. Ancak yönlü lastik olmasından dolayımı yada fabrikasyon hatadan dolayımı tam bilmiyorum, benim araçta sağa çekme problemi yaşadım ve lastikleri garantiden michelin enerji sever plus ile değiştirdim. şu anki, lastikler ile yaklaşık 2000 km yaptım.Daha önce kış lastiği kullanmadım ama şunu dikkat etmeye çalışıyorum artık, ülke şartlarına göre lastik tercihi yapacağım. Kışın çok sık araç kullanan biri değilim aslında, kar yağdığında aracı kullanmam kolay kolay, sebebi de özellikle kar yağdığında trafikte, bildiğin trafik canavarları ortaya çıkıyor.İnsanlar aracının, o kar yağışında yolda durmayacağını bile bile trafiğe çıkıyor ve başkalarının canını yakıyor. Aracı düz yolda gitmiyor ve düşüncesiz sürücüler birde yokuş çıkmaya veya yokuş inmeye çalışıyor. Bunun yanında karda araç kullanmak ayrı tecrübe ister , karda araç kullanmak çok farklıdır, karda araç kullanma tecrübesi ayrıdır.Bu yüzden İstanbul'da karda veya ağır hava koşullarında araç kullanmayı fazla tercih etmiyorum. Ek olarak kış lastiklerim olmadığı içinde çıkmıyorum .Bu kış bir takım alayım diyorum, ihtiyaç olunca kullanırım diye düşündüm.
    Tabi daha önce kış lastiği tecrübem olmadığı için sizin deneyimlerinizden yola çıkarak bir karar vereyim diye düşündüm şimdiden teşekkürler.
    Konu ORS15 tarafından (23/08/2016 Saat 10:10 ) değiştirilmiştir.

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

binici bir aile için bence kış lastiğine gerek yok.Sonuç olarak ist 2 metre kar yağmıyorKeşke yağsada..1 gün yağıyor oda zaten öğlene kadar eriyip gidiyor..Yani karlı havalarda max 3 gün arabasız kalırız.lastik olarakda petlas alın hem ucuz hem Türk malı.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Goodyear UG-9 gerisini salla

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Ali bey merhaba;

Kış lastiği havanın 10 derecenin altına düştüğü her yolda kullanılmalı. Kar yağsın yağmasın farketmez. Hava sıcaklığı düştüğü zaman normal yaz lastiğiniz sertleşir. Hatta 12-15 derecelerin altında zaten lastiklerden aldığınız verim düşer. Lastik sertleşir buna paralel olarak fren mesafesi yol tutuşu azalır.

Alacağınız kar lastiği yapısı nedeni ile soğuk havalarda kaucuk yapısı yumuşak olduğu için yol tutuşu iyi olacaktır. Yağmurlu yolda kanallar suyu daha cabuk tahliye edecektir.

Gelelim lastik seçimine bence kış lastiğinde iyi bir marka alın. Dünyada kar lastiğinde lider en iyi markası NOKIAN tercih edebilirsiniz. NOKIAN kar lastiğini ilk üreten ve bu işte gerçekten arge olarak lider bir firmadır. Zaten kış lastiğinin muciti. NOKIAN WD4 kış lastiğini öneririm yanak ve jant koruma özelllikleri ile istediğiniz yollarda rahatça kullnabilirsiniz. Bunun dışında Goodyer Ug9 yada Lassanın Snoyways serisnide alabilirsiniz. Alacağınız kar lastiğinin yönlü olmasına dikkat edin. Yönlü kar lastiği yolda daha iyi tutunur. Crossclımate yasadığınız sorunu yaşamazsınız merak etmeyin.

Petlas-Bridgestone-Falken-Barum gibi dandik lastiklerden uzak durun. Bunlar sadece adı lastik.

Ben kendim kışlıklarda Hankook kullanıyorum hankooktanda çok memnunum. 50 Cm kar buzlu yollarda hiç beni uzmedi. Hatta 1 mt kar olan bolu dağından bile geçtim yolda bırakmadı. Kore malı bir lastikdir bugün eğer lastiklerim olmasa Nokıan olmasa yine hankook tercih ederim.

Tecrübe her zaman önemlidir. Kışın karda aracımla sürekli yollardayım bizim buralarda da kar yağdımı az yağmaz. Ve yollar sürekli yokuş iniş.

17. Bu mesajı için 2 kişi volkan1065'ye teşekkür etti:

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Arkadaşlar, soğuk havalarda yaz lastiğinin kullanım durumunu biliyorum, kar diye bahsederken genel anlamda bahsettim. Kış şartlarından genel anlamda bahsetmeye çalışıyordum. İstanbul'da kar sorun değil yollar hemen açılıyor zaten,ben buzlanma ,hava sıcaklığının 7 derecenin altına düşmesi, en önemli burada yorucu olan o koşullarda yoğun trafik.Goodyear UG-9 güzel lastikmiş hoşuma gitti ama pahalı gerçekten. Normal yaz lastiklerinde michelin den sonra tercih edeceğim marka goodyear'dir zaten.
    Ancak şimdi o kadar bütçem yok, ama kötü bir lastikte almak istemiyorum. Yorumlarınız için tekrar teşekkürler.

osman yağmur
    messi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 111

Kötü lastik almak istemiyorsan Goodyear'ın yan ürünü olan Sava markayı öneririm. Slovenya malıdır. Bizzat kaç yıldır kullanıyorum yol tutuşu mükemmele yakındır. Tabi bunu f/p açısından söylüyorum. Taksiciler iyi bilir bu markayı Ankarada. Ankaranın buzlu yollarında kışın hiç sorun yaşamadım bu lastikle.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Arkadaşlar bütün tavsiyeleri kontrol edicem teşekkürler.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Ali bey, youtube dan karlı yollarda araç videolarına baktımda, ilk videoda kar mar dinlemeden herif uzuyor, kar lastiğinin önemini çok net ispatlamiş.
    https://m.youtube.com/watch?v=Aw09ghuCGM8
    Buzda bizim crossclimate kalkiş yapamıyor, ancak karlı yolda gayet iyi gidiyor. Videoda ki Arkadaşlar dh crossclimate konusundan.
    https://m.youtube.com/watch?v=twb6A8D_2yU
    https://m.youtube.com/watch?v=CC_UvZZSfAY
    Karda crossclimate
    https://m.youtube.com/watch?v=WiBmpRXm_qY
    Konu Ezeldenberi tarafından (23/08/2016 Saat 17:25 ) değiştirilmiştir.

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Zafer bey, valla iyi yol aldı o durumda.birde aracın lastik ölcüleri 195.55.16 bu ölcüler cok pahalı , araca 205.55.16 taksam ne zararı olur.birde yakıt artarmı, konfor acısından birde kendi orjinal jantına takılır mı?

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Standart Cevap: Kış lastigi tavsiyesi

Ali bey, aslında sizin yazliklar çok yeni, valla şuan crossclimate lerin fiyatları uçmuş. Ebat büyütmek yakıt , konfor ve alt takımlar açısından, hemde bizim araçlar için hiç mantıklı görünmüyor. İlk fikrinizi bence uygulayın, bizim Murat.Kavruk beyin de tavsiyesi ile hemde Mantiken bence de, en iyi all season bir lastik en kötü kar lastiginden iyi olamaz. Belirttiginiz ebatta Petlas snow hb çok iyi fiyatta kullanıcı yorumları da iyi;
    Petlas 195/55 R16 87H Snowmaster W651 Kış Lastiği (Üretim Fiyatı

ALI ORS
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali bey, aslında sizin yazliklar çok yeni, valla şuan crossclimate lerin fiyatları uçmuş. Ebat büyütmek yakıt , konfor ve alt takımlar açısından, hemde bizim araçlar için hiç mantıklı görünmüyor. İlk fikrinizi bence uygulayın, bizim Murat.Kavruk beyin de tavsiyesi ile hemde Mantiken bence de, en iyi all season bir lastik en kötü kar lastiginden iyi olamaz. Belirttiginiz ebatta Petlas snow hb çok iyi fiyatta kullanıcı yorumları da iyi;
    Petlas 195/55 R16 87H Snowmaster W651 Kış Lastiği (Üretim Fiyatı
    Zafer bey bu fiyata alınır yani, teşekkürler

Zafer Han
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg

Bence acele edin bir aya kalmaz fiyatlar yükselir.

Sayfa 1/2 12 SonSon