Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 sonuçtan 21 ile 38 arası

Konu: Kış lastigi tavsiyesi

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Standart Cevap: kış lastigi tavsiyesi

Alıntı punto1414 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    binici bir aile için bence kış lastiğine gerek yok.Sonuç olarak ist 2 metre kar yağmıyorKeşke yağsada..1 gün yağıyor oda zaten öğlene kadar eriyip gidiyor..Yani karlı havalarda max 3 gün arabasız kalırız.lastik olarakda petlas alın hem ucuz hem Türk malı.
    Ömer Bey kış lastiği sadece karlı havalarda işe yaramaz başlıca ve en önemli görevi hava sıcaklığı +7 derece altına düştüğü an kış şartlarını desteklemeyen bütün lastikler yol tutuşu ve fren mesafesi yüzünden tehlikelidir yani hiç kar yağmasada siz +3+5 dercelerde ocak şubat döneminde bir Ankara İstanbul gibi bölgelerde hem kendinizin hem diğer insanların can ve mal güvenliğini tehlikeye atmış olursunuz. Ayrıca tecrübe ile sabittir eğer kış şartlarına uygun olmayan lastikle kaza yapıldığı zaman kusur oranınız artıyor. Örneğin İzmir Antalya gibi iklimlerde evet gerek yok ama sert iklim varsa ve kullanacaksanız kış şartları için uygun lastik iyi olur.

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

Standart Cevap: Kış lastigi tavsiyesi

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence acele edin bir aya kalmaz fiyatlar yükselir.
    Zafer bey, kışa doğru Kampanya falan olmaz mı ki, petlas snowmaster w651 i n11 de 152 tl ye buldum araştırmaya devam.
    Konu ORS15 tarafından (23/08/2016 Saat 21:11 ) değiştirilmiştir.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Üstad şuan adamalar ne satarsa o kâr. Mevsiminde zaten millet almak için sıraya giriyor. Yinede bu konuda Murat Kav. Bey daha deneyimli. Aslında bayiilerden giderek birebir fiyat almak daha mantıklı. Geçen yıl crossları 160 dan bayiiden pazarlıksız almıştım

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

Merhabalar Ali Bey, işinizi görür mü bilmiyorum ama aşağıdaki bağlantıya bakabilirsiniz. Ben bayiden almak istiyorum ilgilenen olsun sorun olursa muhattabım olsun derseniz yalnızca Tuzla İçmeler'de lastikçi tanıyorum sizin için indirim isteyebilirim. İnternet kadar ucuz olmaz ama fiyatın içine takma ücreti dahil olacaktır.

Petlas Snow Master W651 185/65R15 88H - KolayOto

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı ORS15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zafer bey, kışa doğru Kampanya falan olmaz mı ki, petlas snowmaster w651 i n11 de 152 tl ye buldum araştırmaya devam.
    Ali bey siz kaliteli lastik kullanmaya alışmış bir kişisiniz. Petlas gibi vasat bir lastik alıp sonradan pişman olmayın.Petlas w651 gibi yönsüz bir vasat lastik sadece cebinizdeki paranın gitmesine sebep olacaktır. O fiyatıda hiç bir zaman haketmeyen bir lastik. Eğer hesaplı lastik arıyorsanız Hankook yada Lassa tercih edin.

Hankook 185/65R15 88T W452 Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Continental 185/65R15 88T Ml Ts810 Mo # Oto Lastik Fiyatı

Continental 185/65R15 88T Ml Ts810 Mo # Oto Lastik Fiyatı

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Kullanıcı deneyımını hepımız onemsedıgımız ıcın Volkan Bey'ın onermıs olduğu lastıklere baktım. Hanook rs2 2015 sonunda ılk defa frankfurt otomobıl fuarında tanıtılmıs, yıllara gore dayanımı nasıl bellı degıl, yabancı sıtelerde kullanıcı yorumu da bulamadım, alarak ılk yorumu sız yapmak zorunda kalabılırsınız. asagıdakı lınkte reklam kokan bır habere bakabılırsınız. batı ve orta avrupanın ılıman kısları ıcın uretılmıs (caktırmadan dort mevsım dıyor yanı) goodyeardan tersıne muhendıslık bır sırt desenı var, f/p yaratmak adına uretılmıs bır lastık olabılır ama sertlesme, ses ve ıkıncı yıl kabılıyetı ne olur bılemem.

Hankook Winter i*cept RS2, Frankfurt'ta sunulan yeni kış lastiği

rs serısı ıse daha eskı ve yorumu olan bır lastık, bu markayı tercıh edeceksenız dusunebılırsınız. desen olarak daha bır kıs lastıgı. yorumları da fena degıl. ulkemızde satısı var ama uygun ebat ıcın sormak gerekebılır.

Hankook Winter i cept RS - Tyre Reviews

aldıgımda grande puntonun uzerınde hankook ı*pike vardı. Allahım sen koru lastık oncekı hayatında traktor lastıgı ımıs, Ankara'nın batısında bu lastıgın satıldıgıne ınanamıyorum cıvılı lastık cıvılerını sokmusler. fakat 2009 uretım yenı takılmıs bır lastık olarak hanı mıchelın lastık omru 3 yıldır dıye ulkemızın pazarını yalandan sısırmeye calısmıstı ya, hala lastık pıyasası bu sacmalıgın sıkıntısını cekıyor, ıste onu yalancı cıkartarak duzgun bır sekılde saklanmıs bır lastık olarak uzerınde belırgın bır kaucuk catlagı yok, takdır ettım. foto yukleyemedım ınternetten resmını buldum. 2 hafta kullandım cok gurultulu geldı, benzer desene sahıp oldugu ıcın paylasmak ıstedım

https://i.rdrom.ru/shina/hankook/win...e_w409/653.jpg

contınental mevsım lastıgı kullandım 40.000km, asınması ıyıydı fakat zaman ıcerısınde yol tutusu dusmustu (ozellıkle ıslak zemınde), Volkan Bey'in onerdıgı ts810 ıse aksıne asınmadan en dusuk puanı almıs (ama buyuk ebatlı lastık denemesınde). asımetrık deseni olduğu ve su kanalları olduğu için contınentalın reklam verdıgı dergıler tarafından onerılmıs adac sonuclarını goremedım ama kesın vardır.

Continental WinterContact TS 810 - Tyre Reviews

bu desenlerın ulkemız kıs kosullarında daha ıyı oldugunu dusunuyorum, cunku kesıntısız su tahlıye kanalları var ve sehır ıcınde bıle hızımızın arttıgı genıs yollarda gıden bızler ıcın bu onemlı bır artı. acıkcası bu nedenle petlasın asımetrık desenlı w651'lerını tercıh etmıstım. petlas da contınental gıbı bu desenı kıslık lastıklerınde muhafaza edıyor.

contı deseni : ContiWinterContact™ TS 810
    petlas deseni : https://www.petlas.com.tr/lastik.php?id=7
    petlas kullanıcı yorumları : https://www.petlas.com.tr/lastik.php?id=7
    hb'den satın alanların yorumları : https://www.hepsiburada.com/petlas-2...-p-OTOZSU24011

Alacağınız lastik şimdiden hayırlı olsun, kazasız surusler dilerim.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Murat bey,ipike w409 ise, ayni desen, ayni kalip civili ve civizis iki tip, sokmemislerdir bence...

Konu timbaz tarafından (24/08/2016 Saat 10:47 ) değiştirilmiştir.

gok ten
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Bu arada, goodyear ug9 eger deseni de tercih kriteri ise, tabana gore 2 farkli desende...

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

üsteki resimde yer alan lastik hocam, araştırmamıştım hiç. İlginç bir lastik tercihi olmuş her şekilde.

Alıntı timbaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat bey,ipike w409 ise, ayni desen, ayni kalip civili ve civizis iki tip, sokmemislerdir bence...

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı MKavruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanıcı deneyımını hepımız onemsedıgımız ıcın Volkan Bey'ın onermıs olduğu lastıklere baktım. Hanook rs2 2015 sonunda ılk defa frankfurt otomobıl fuarında tanıtılmıs, yıllara gore dayanımı nasıl bellı degıl, yabancı sıtelerde kullanıcı yorumu da bulamadım, alarak ılk yorumu sız yapmak zorunda kalabılırsınız. asagıdakı lınkte reklam kokan bır habere bakabılırsınız. batı ve orta avrupanın ılıman kısları ıcın uretılmıs (caktırmadan dort mevsım dıyor yanı) goodyeardan tersıne muhendıslık bır sırt desenı var, f/p yaratmak adına uretılmıs bır lastık olabılır ama sertlesme, ses ve ıkıncı yıl kabılıyetı ne olur bılemem.

Hankook Winter i*cept RS2, Frankfurt'ta sunulan yeni kış lastiği

rs serısı ıse daha eskı ve yorumu olan bır lastık, bu markayı tercıh edeceksenız dusunebılırsınız. desen olarak daha bır kıs lastıgı. yorumları da fena degıl. ulkemızde satısı var ama uygun ebat ıcın sormak gerekebılır.

Hankook Winter i cept RS - Tyre Reviews

aldıgımda grande puntonun uzerınde hankook ı*pike vardı. Allahım sen koru lastık oncekı hayatında traktor lastıgı ımıs, Ankara'nın batısında bu lastıgın satıldıgıne ınanamıyorum cıvılı lastık cıvılerını sokmusler. fakat 2009 uretım yenı takılmıs bır lastık olarak hanı mıchelın lastık omru 3 yıldır dıye ulkemızın pazarını yalandan sısırmeye calısmıstı ya, hala lastık pıyasası bu sacmalıgın sıkıntısını cekıyor, ıste onu yalancı cıkartarak duzgun bır sekılde saklanmıs bır lastık olarak uzerınde belırgın bır kaucuk catlagı yok, takdır ettım. foto yukleyemedım ınternetten resmını buldum. 2 hafta kullandım cok gurultulu geldı, benzer desene sahıp oldugu ıcın paylasmak ıstedım

https://i.rdrom.ru/shina/hankook/win...e_w409/653.jpg

contınental mevsım lastıgı kullandım 40.000km, asınması ıyıydı fakat zaman ıcerısınde yol tutusu dusmustu (ozellıkle ıslak zemınde), Volkan Bey'in onerdıgı ts810 ıse aksıne asınmadan en dusuk puanı almıs (ama buyuk ebatlı lastık denemesınde). asımetrık deseni olduğu ve su kanalları olduğu için contınentalın reklam verdıgı dergıler tarafından onerılmıs adac sonuclarını goremedım ama kesın vardır.

Continental WinterContact TS 810 - Tyre Reviews

bu desenlerın ulkemız kıs kosullarında daha ıyı oldugunu dusunuyorum, cunku kesıntısız su tahlıye kanalları var ve sehır ıcınde bıle hızımızın arttıgı genıs yollarda gıden bızler ıcın bu onemlı bır artı. acıkcası bu nedenle petlasın asımetrık desenlı w651'lerını tercıh etmıstım. petlas da contınental gıbı bu desenı kıslık lastıklerınde muhafaza edıyor.

contı deseni : ContiWinterContact™ TS 810
    petlas deseni : https://www.petlas.com.tr/lastik.php?id=7
    petlas kullanıcı yorumları : https://www.petlas.com.tr/lastik.php?id=7
    hb'den satın alanların yorumları : https://www.hepsiburada.com/petlas-2...-p-OTOZSU24011

Alacağınız lastik şimdiden hayırlı olsun, kazasız surusler dilerim.

Murat bey Hankook kış lastiğini 2 kıştır kullanıyorum 3 kış daha rahatça kullancağım.Bulunduğum ilde kış şartları ağırdır. Sizin Türk malı diye övdüğünüz Petlası siz alın bende benim 2 yıllık Hankook alayım aynı araçlarla test yapalım. Sizinle anahtarına bile iddaya girerim benim çıktığım yerde sizin petlas dediğiniz dandik lastiklerle çıkamayacaksınzı. Biz bunların testini yaptık. Arkadaşlarımın birinde Fiesta birinde marea var. Benim çıkıp gittiğim karda onlar aracı yerinden çıkarmak için 2-3 kişinin itmesi gerekti. Benim gittiğim hızda asla lastiklere güvenemedikleri için gidemediler. Kendileride sizin bahsetmiş olduğunuz gibi Ucuz olması nedeni ile Petlası tercih ettiler.

Hankook Dünya devi diğer lastik üreticileri gibi argesi olan bir firma . Geliştirdiği lastikler özellikle ağır araçlar için çok üstün performasları var. Kore otomobillerinin genelinde görebilrisiniz. Otobüs ve kamyon firmalarının da günümüzde çok tercih ettiği bir marka.

Petlas Türkiyenin yerli üretimi ama argesinin daha çok gelişmesine ihtiyacı var. Kalite olarak vasat. Akdeniz bölgesin de özel tur firması sahibi arkadaşım otobüslerine (100 den fazla) Petlas ile anlaştılar. Lastikler 20000 km sonra orta kısımlarına içine V gibi yol yaptı. Lastikler garantiden değişti yine aynısı oldu. Toplamda 40000km kullnıldığı için arkadaşımın bir zararısadece 100000 km oldu. Daha sonra continentala geçtiler ama oda tat vermedi MIchlenle devam ediyorlar. Özel tur şirketlerinde büyük firmalarda otobüs lastikleri çok önemlidir sürekli denetimleri yapılıyor. Arkadaşımın terk dediği bizi en çok masrafa sokan lastikdir diyor. 5mm olduğu zaman yeniliyorlar.

Şimdi petlasın binek lastiklerine.Lastik bir kes sert durma mesafesi uzun. Yapılan testler bizi çok alakadar etmiyor. Neden çünkü yapılan testlerde kullanılan araçlar bizim araçlarımız aynı değil. Punto-linea-albea-fıorınoları ları çok kullandım ve halen kullanıtorum. Bziim baz lamamız gereken bu araçlar. Siz karşılatırmayı yaparken yapılan testlerle kıyaslıyorsunuz forum yorumlarına bakıyorsunuz.

Kar lastiği olarak Fıat serisi araçlarda benim için en başarılı lastikler Lassa-Goodyaer-Nokıan WD4-Hankook tur.

Yas lastiği olarak Mıchlen-Contınental-Kumho-Nokıan.

Şirket araçlarımıza bir sezon Brıdgestone lastikler geldi bu kadar kötü bir lastik olmaz. Keza Lassanın yaz lastiğide performansıda çok kötü.

Ben kendim Yaz lastiği olarak Nokıan Kullanııyorum. Daha bir hafta içinde Ege ve akdeniz - iç anadolu-kardenzi bölgesi olarak 3000 km yol yaptırdım. Aracımlar aşırı sıcak yollarda yol tutuşu ve frenleme olarak her zaman aynı performansı verdi.

Kış lastiği olarak benim için ilk tercih Nokıandır. Zaten bunun tartışması bile olamaz ürettiği kış lastikleri tüm testlerde her zaman ilk sıralarda ve genelde 1 numaralı lastik. Şu an hankook lar la devam ediyorum ama hankook un kış lastiğinin başarısı çok iyi. Bir petlas yanından bile geçemez.

Emrah Ka
    JeTneT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 31

Şahsen petlas snowmaster kullanıyorum memnunum
    NE Mutlu TÜRKÜM Diyene

gok ten
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Hankook u 30bin km, 4 kistir kullaniyorum, alirken mecburiyetten aldim, oyle denk geldi...
    4 kis uzun yol, sehir ici, asfalt, kar buz, koy yolu, rampa vs her sartta kullaniyorum, memnunum...
    Kasim mart arasi yaklasik 4.5 ay ortalama aracta takili kaliyor,
    sicakligin -30 a vardigi, yollarin temizlenmedigi, karadenizdeki yayla gibi bir koyde, buzlu yollarda 2 kis gecirdim, bu donemde 2000 km lik bir guzergahi 6 defa gittim.. ilk aldigimda, civili lastik dusunuyordum ama.. civisiz de uzmedi...
    lastiklerin durumu da gayet iyi duruyor.. 7mm uzerinde dis derinligi... 2 kis daha kullanirim sanirim...
    Lastik degisiminde bir taksiciye denk geldim, hankook kolay kolay eskimiyor demisti...
    Agir kis sartlarinda hankooku basarili buldum...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

petlası iki kez kullandım pirelliyi bikez kullandım hankook u yine bi kez kullandım babamın araçlarında ve puntomda hep michelin kullandık hankook ve michelin gerçekten başarılı lastikler
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Ayaz bolcuk
    Efem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Ali Bey, ben kışın GT Radial Champıro WinterPro lastiklerini kullanıyorum.Hem bütçe açısından uygun hemde gayet iyi bir lastik. Bence bu lastik sizin için ideal. Ben kullandım ve kullanıyorumda memmunum, herkesede gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Kazasız bir kış geçirmek için lastik tercihi çok önemli tabi. Lastik bu. Bir bakın derim. -8-champiro-winterpro.jpg
    Konu Efem tarafından (26/08/2016 Saat 16:19 ) değiştirilmiştir.

ibrahim aydın
    ibrahimaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 89

Kış lastiğine çok para vermenin anlamsız olduğunu düşünüyorum.Geçen sezon 195/65/15 dört adet NOKİAN marka kış lastiğini tanesi 98 tl'ye almıştım hb den. En pahalı olan en iyisidir diye birşey yok.
    Nokian 195/65 R15 91T WR D3 Kış Lastiği Üretim (43.hafta Fiyatı

şu an fiyatı biraz pahalı ama yine de diğerlerine göre gayet makul fiyatı. Bir adet lastiğe 250 tl vermek biraz düşündürücü.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

CİHAN İNCEBEL
    cihanin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 16

Bu kış ilk defa ailenin ısrarıyla kış lastiği aldım. Şubat tatili karla başladı lastikcilerde benim ölçüde lastik kalmamış mecburiyetten dunlop taktırdım .

Yolda neredeyse gorusu sıfıra dusuren yogun kar vardı herkes yolda kalmisken benim lastikler şahane yol tutuyordu (karlı yolu) ancak memlekette kar kalkıp hafif buz veya kuru asvaltta surekli kizaklamaya başladı .

Abs bile devreye girmiyor her frende az da olsa kayıyor deli etti beni. Bu yüzden Dunlop lastikten hiç memnun kalmadım. Önceki Michelin dört mevsimler yıllarca yaz kış bir defa bile kaymadı.

PLK-L01 cihazımdan gönderildi

Ayaz bolcuk
    Efem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Şunu unutmamak gerekir ki ucuz olanı herkez alır. Hem kalite hemde uygun fiyat deniyorsa ben GT Radiali öneririm. Kış bu sonuçta ucuz lastik olsun diye sonucu bize hem maddi hem de manevi anlamda çok büyük zararları olacak lastiği tercih etmek mantıksızlık olur. İnsan hayatı herşeyden önemlidir.

ORHAN GÜL
    ZeMHeRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 33

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali bey, aslında sizin yazliklar çok yeni, valla şuan crossclimate lerin fiyatları uçmuş. Ebat büyütmek yakıt , konfor ve alt takımlar açısından, hemde bizim araçlar için hiç mantıklı görünmüyor. İlk fikrinizi bence uygulayın, bizim Murat.Kavruk beyin de tavsiyesi ile hemde Mantiken bence de, en iyi all season bir lastik en kötü kar lastiginden iyi olamaz. Belirttiginiz ebatta Petlas snow hb çok iyi fiyatta kullanıcı yorumları da iyi;
    Petlas 195/55 R16 87H Snowmaster W651 Kış Lastiği (Üretim Fiyatı
    hepsi burada.com dan uzak durun..siparişleri 1 ay geçmesine rağmen kargoya vermiyor..şikayetvar.com a bakın şikayetlerine..
    Peugeot 206 1.4 X-Line 2004 - Benzin & Lpg Alev Kırmızısı 2014 -
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Active 2007 - Dizel Egzotik Kırmızı 2015 -
    Fiat EVO Punto 1.3 Multijet Dynamic 2011 - Dizel Egzotik Kırmızı 2016 -
    Opel Astra Cosmo 1.4 Turbo 2013 Benzin - Neptün Mavi 2016-2017
    Volkswagen Golf 1.4 Tsi Highline 2013 Benzin - Tungsten Gri 2017 (6. Ay)
    Volkswagen Golf 1.4 Tsi Highline 2014 Benzin - Beyaz 2018 (4. Ay)

Sayfa 2/2 İlkİlk 12