8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Goodyear duragrip lastik kullananlar?

gökhan gökhan
    gspunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Standart Goodyear duragrip lastik kullananlar?

goodyear duragrip lastik kullananlar memnun mu arkadaslar
    185/65/15

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

Standart Cevap: goodyear duragrip lastik kullananlar?

Merhabalar Gökhan Bey. Belirttiğiniz lastiği kullanmadım lakin internette bakınca ıslak zemin performansının C olduğunu gördüm. Daha güvenli olan Lassa Greenways kullanıyorum, tavsiye ederim. Fiyatı baktığınız lastikle aynı, ülkemizde üretilmesi de ayrı bir artı. İngiltere kullanıcı ortalaması 76 puan olan bir lastik baktığınız. Aynı ülkede Petlas PT515 (ki Lassa daha kaliteli lastik üretmekte bu ebatta) 74 ile neredeyse aynı puanı almış. Aşağıdaki linklerde de göreceksiniz Petlas ıslak zemin kabiliyetinden kaybetmiş. Lassa ile ıslak zeminde gayet tatmin edici sonuçlar aldım. 3.000km'dir kullanıyorum 3 kere yoğun yağmur, 1 kere eskilerin tabiriyle ahmak ıslatan (asfaltın en kaygan olduğu durumlardan) yağmurda kullandım.

Goodyear DuraGrip - Tyre Reviews
    Petlas Imperium PT515 - Tyre Reviews

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Lassa greenweys ile goodyear duragrip lastik bence aynı sınıf lastik değil. greenweys ile ancak goodyearın EfficientGrip lastiği karşılatırabilir ve EfficientGrip daha iyidir. Lastik karşılaştırmasında markalar dahil sınıflarda çok önemlidir.

duragrip bana göre goodyaerın biraz daha çok fiyat olarak düşük sınıf araçlar için ürettiği bir lastik. Çok şey beklemek hata olur. Misal benım NOKIAN LİNE serisi MICHLEN ve CONTİNENTAL ayarında bir lastik yol tutuşu sessizlik olarak lassa petlas yanına bile yaklaşamaz. Fiyar olarakta gayet uygun. Marka düşkünü değilseniz NOKIAN-HANKOOK gibi markaları gönul rahatlığı ile alabilirsiniz. Misal NOKIAN kar lastiğini üretne ilk firma kar lastiği konusunda dünyada en iyi lastikleri üreten firmadır. HANKOOK markasıda korenin üretmiş olduğu çok iyi bir argesi olan çok çeşitli lastik üreten özellikle ağır araçlarada lastik üreten bir marka olup lastikleri de gayet kaliteli ve yol tutuşlarıda çok iyidir.

Ben yazlık olarak NOKIAN LİNE kışlık olarakta HANKOOK kullanıyorum ve ikisindende çok memnunum. Marka lastik alacak olursam CONTİNENTAL alırım .

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Doğrudur Volkan Bey iki lastik aynı sınıf değil. Lakin hem yakın fiyat hem kullanımım hem de yerli olması dolayısıyla önerdim. Belirttiğiniz lastikler son derece kaliteli markalar. kaç km kullanma şansınız oldu bilmiyorum lakin nokian line serisi ciddi bir km yapma kapasitesine sahip yurtdışında, ülkemiz yollarına yorum yapamayacağım. Neden yerli diye önerdim; kıytırıktan bir kanun çıkardıklarında neremizle protesto edeceğimizi şaşırıyoruz lakin unutuyoruz, politik olarak dayatılabilen her konunun ardında ekonomik bir çıkar ya da üstünlük yatar. Yazdığınız markaların ait olduğu ülkelerin önemli bir kısmı ilginç yasalar çıkarmaktalar, âcizane hatırlatmak istedim. Hankook öneriniz de son derece yerinde lakin ülkemize sanırım yoğunlukla çin üretimi gelmekte, ve açıkçası bu markanın bilinirliğini azaltıyor.

Gökhan Bey yeni lastikleriniz şimdiden hayırlı olsun, güzel ve kazasız günlerde kullanın. Sağlıcakla..

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Alıntı MKavruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğrudur Volkan Bey iki lastik aynı sınıf değil. Lakin hem yakın fiyat hem kullanımım hem de yerli olması dolayısıyla önerdim. Belirttiğiniz lastikler son derece kaliteli markalar. kaç km kullanma şansınız oldu bilmiyorum lakin nokian line serisi ciddi bir km yapma kapasitesine sahip yurtdışında, ülkemiz yollarına yorum yapamayacağım. Neden yerli diye önerdim; kıytırıktan bir kanun çıkardıklarında neremizle protesto edeceğimizi şaşırıyoruz lakin unutuyoruz, politik olarak dayatılabilen her konunun ardında ekonomik bir çıkar ya da üstünlük yatar. Yazdığınız markaların ait olduğu ülkelerin önemli bir kısmı ilginç yasalar çıkarmaktalar, âcizane hatırlatmak istedim. Hankook öneriniz de son derece yerinde lakin ülkemize sanırım yoğunlukla çin üretimi gelmekte, ve açıkçası bu markanın bilinirliğini azaltıyor.

Gökhan Bey yeni lastikleriniz şimdiden hayırlı olsun, güzel ve kazasız günlerde kullanın. Sağlıcakla..
    Fikirlerinizde haklısınız. Ancak birde şu var bizim ülkemizde maalesef halen üretilen üründe müşteri memnuniyeti halen oturtulamadı. Üretilen ürünü türk halkına daya gitsin nasıl olursa onlar bişi anlamaz mantığı var. bu son senlerde artık internet ve bilinçli tüketim sayesidne biraz kırılmaya başlandı. Ama 10 yıl daha gerekecek gibi. Bu fikirlerle eğer yaşamızmı sürdürmek istiyorsak maalesef şu an ülkemizin yerli olarak ürettiği ürünler çok kısıtlı olduğu için bu imkansız. Ama dediğiniz gibi bir yerden de başlamak lazım.

Lastikler konusunda gelince nokıan 8000 Km oldu özellikle yağmurlu havada yol tutuşu bana çok güven veriyor. Hankook kar lastiğini ilk aracımı bursadan alırken çok kar yağışı olduğu için ve cebimde para az olduğu için almıştım. Satan kişi eniştemin arkadaşı ydı ve bana çok dua edeceksin demişti ve gerçktende dediği gibi çok iyi bir lastk çıktı. Karabükte geçtiğimiz 2 kışta yarım metreye yakın yağan kar yağışında sürekli yollardaydım. herhangi bir sıkıntı yaşatmadı.

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Hankooklar konusunda sevindim, nokianlarınız umarım uzun süre dayanır, sanırım firmanın en dayanıklı serisi mevsim lastiği olarak. vw, skoda, audi, seat, mitsubishi, nissan (en son Güney Kore'de satışı durdu) ve henüz teshir olmamış markaların emısyon skandalından sonra, abd ve uzak doğu başta olmak üzere takata marka hava yastıklarından kaynaklı ölüm ve milyonları bulan geri çağırma, hatta otomotiv dışı bir sektör olan bebek mamalarında gdo çıktıktan sonra yerlı uretime elimden geldığınce sans vermeye çalışıyorum. Petlas 4 set kışlık 1 set yazlık (205 55 16) tukettım, sımdı de Lassa yazlık (185 65 15) kullanıyorum bır sorun yasamadım. Otomotiv sektöründe yerlılesmenın onemlı olduğu dusuncesıyle kendi imkanımca tanıtım faaliyetleriyapmaya çalışıyorum diyelim Yerlı üreticilere sans vermenın otesınde olumsuzlukların da gerı donuşunu yapmak lazım, ınanın bazıları on plana cıkacaklar. Fırmaları arayıp yerlı olduğunuz ıcın sızden almak ıstıyorum dedığımde bobını bedava göndermeye calısan oldu (Ünüvar Elektronik, araştırın ciddi firma) saka yapmıyorum, zor ıkna ettım parasını odemeye fıltre ararken bır üreticinin ülkemizin dığer ucundan hedıye koyarak urunlerı gonderdığıne tanık oldum (Delsa Filtre). TP'nın sıtesıne yağ katologlarını koymaları ıcın bır soru yeterlı oluyor. Yeter kı müşteri olarak ısteyın, mutlaka cevap verecek ıyı firmalar bulacaksınız. Aşağıda acızane yerli kullanımlarımı yazmaya calıstım:

amortısor, salıncak, cam rüzgârlığı, amortısor takozu, motor yağı (5w30, 5w40), şanzıman yağı, jant, lastık, bobın, buji kablosu, benzın, dizel, antifiriz, antıfırızlı cam suyu, fren hıdrolığı (dot 4), devirdaim, fren diski, balata, kampana balatası, şanzıman takozu, silecek lastığı, celık stelitli subap, hava fıltresı, yağ fıltresı, polen fıltresı, araç ıcı temizleme spreyı, bagaj çantası, paspas.. an ıtıbarıyle aklıma gelen ve yerlı üretim aldığım ve almaya devam ettiğim urunler bunlar..

gökhan gökhan
    gspunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

620 liraya aldım 4 lastik goodyear duragrip
    ilk izlenimlerim tutuşu başarılı, ses eski continantallere oranla biraz arttı, yağmurda sürmedim henüz.

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Güzel ve kazasız günlerde kullanın Gökhan Bey