10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yaz lastiğimi dörtmevsimmi

İsmail Günay
    igny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 21

Standart Yaz lastiğimi dörtmevsimmi

Arkadaşlar merhaba aracımda aldığımda kış lastikleri vardı yaz lastiği. Yok o yüzden araştırma içine girdim.kararsız kaldım 2 konu üzerinde yardıma ihtiyacım var
    Petlas snoe master lastiklerimi satıp dörtmevsimmi alsam
    Yoksa yaz lastiği alıp yaz kış değişimmi yapsam

Bursada yaşıyorum kış lastiği uludağa çıkma haricinde hiç gerekmedi şu ana kadar buralar pek soğuk olmuyor.
    Crosscliment nokian wheatherproff gibi 4 mevsim alsam yakıt ve konfor konusunda sıkıntı yaşarmıyım
    Sök tak senede 140 tlye mal oluyor.alırsam ne almayım sizce lastik önerinizde olursa sevinir im

Emrey Zorunlu
    Emre9110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Standart Cevap: Yaz lastiğimi dörtmevsimmi

Crossclimate çok iyi bir lastiktir. Aynı şekilde nokianda üzmez sizi. Hangisi uygun fiyatlı ise onu alın derim

.. .
    sametunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Merhaba

Bir iki haftadır bende lastik araştırması yapıyorum crossclimate lastikleri çok övmüşler, energy save ile arasındada çok fiyat farkı yok gibi. Şu an lastik almayacağım için derinlemesine inceleyemedim test sonuçlarına falan bakmak lazım cross climatenin, burada kullanan arkadaşlar vardır belki...

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Kar yağıp aşırı buzlanma olduğunda arabayı çalıştırma mecburiyetiniz yoksa kış lastiğine bence gerek yok. Ben aracımın üzerinde 55.000 km yapmış fabrika lastiği ile bir kış geçirdim. Lastik Bridgstone du ve bu kadar eski olmasına rağmen sorun yaşamadım. Sonrasında da yine ucuz bir markanın yaz lastiğini aldım bu kışı da onunla geçirdim yine sorun yaşamadım. Sakin ve temkinli kullandıktan sonra aşırı buzlanma haricinde yaz lastiği Marmara bölgesi geneli için bence yeterli. Kış lastiğinin kışın mutlaka artıları var bunu kabul ediyorum ama yaz kış lastik değiştirme olayı bana zor geliyor. Aynı şekilde çok yüksek meblağlar ödeyerek belli markaların lastiklerini almayı da prensipte kabullenebilmiş değilim. Isımı piyasada çok duyulmamış iş görecek lastikler var ben tercihimi bundan yana yapıyorum.

Can AVCI
    CanGo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    48FK986
    Edilen teşekkür: 59

çağır kış şartlarının olmadığı yerlerde kış lastiği almaya gerek yok 4 mevsim al geç uğraşma. ben 7-8 yıldır lassa kullanıyorum gayet memnunum. belki ilk baştaki yumuşaklığını 2 sene içerisinde kaybediyor ama sağlam lastik 2 ay önce değiştirdim lastiklerimi o hafta lastikçiye giderken 4 senelik lastikle 100-110 civarı giderken derince bir çukura girdim hiç bişey olmadı. benim için yumuşaklık kadar sağlamlıkta önemli. lassa greenways aldım tanesi 160tl den. eski 4 lastiğimde hala duruyor dişleri hala çok iyi durumda.
    Dünü hatırla, bugünü yaşa,yarını düşün....

İsmail Günay
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Işıltılı Siyah

teşekkürler arkadaşlar sanırım nokian weatherproff alıcam tanesi 180 tl dendi herşey içinde kış lastiklerimide alıcak üzerine ekliyecem.
    tek çekincem kış lastikleri ile yaz last arasında 0.3 lt gibi bir yakı farkı oluyordu en az yazın 4.8 kışın 5.5 gibi bi değer yarısını kışa yarısınıda latiklere bağlamıştım.
    bunları alınca sürekli kış lastiği gibi yakarsa işimiz zor.0.3 litre deyip geçmeyip yılda 1000 tl yapıyor en az.gerçi etiket değeri c iyidir diye düşünüyorum ama eleştiriler genelde ekonomi yönünden oluyor nokian için ömrü ve yakıt tüketimi açısından kullanıp bu noktalara dikkat eden varmı

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Crossmileta ve Nokıan weather proof lastiklerin ikisinide çok test ettim. Babamın aracındada Nokıan weatherproff var. Crossmilete diş yapısı olarak yaz lastiğine biraz daha yakın . Kuru yolda Nokıan göre bir tık daha önde. Ancak kış şartlarında Nokıan weatherproff crossmileta 3 gömlek üstün nerdeyse normal bir kış lastiği performansı var. Kuru havada Nokıan biraz firen mesafesi uzun ama virajlarda falan atma gibi bir sorunu yok. Eğer kışın çok karda kullanmıyorsanız crossmıleta ama uıludağa çıkarım dersenız NOKIAN ile hiç zorlanmadan hatta dandik kar lastiklerinin çıkamadığı yerlerden siz çıkarsınız.

Bu arada ben kendim ne olursa olsun yaz lastiğini ayrı kış lastiğini ayrı kullanıyorum lastiklerimiden hepsi jantlı olduğu için takma ücreti vermketen kurtuldum. kışın çok kullandığım için kar lastikleri benım için önemli. Bu kış hiç arabasız yola cıkmadım o kadar karşı yoldada en ufak yolda kalma yada kayma yasamadım.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

bence 2 ayri set kullanmak, toplamda km bazinda lastigin omrunu de uzatiyor, tasarruf sagliyor....

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

crossclimate kullanıyorum çok memnunum bununla alakalı konu açmıştım jant lastik bölümünde orada bulup okuyabilirsiniz

crossclimate karda çok iyiydi istanbulda karın en çok yağdığı günlerde ve gecelerde şile tuzla hasdal hadımköy dahil istanbulun girmediğim yeri kalmadı kuru ve ıslak havadaki performansınıda bildiğim için özellikle almıştım istanbul iklimi için yeterli ama pahalı bi lastik kabul daha uygun lastikler var nokian için hep iyi şeyler duyuyorum oda araştırılıp alınabilir tercih meselesi

ben söktak yapmamak ve michelin kalitesine güvendiğim için aldım şuana kadar fazlasıyla memnunum
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

İsmail Günay
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Işıltılı Siyah

Lastik ömrü 5 yıl 2 takım birden bitmiş olacak dörtmevsim en azından 1 takım bitecek sök tak stresi ile uğraşmak istemiyorum nokian için 180 tl dediler uygunmudur acaba

Sent from my iPhone using