17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Fikir lazım vesselam.

Mert YOLDAŞ
    Chipset001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 9

Standart Fikir lazım vesselam.

Öncelikle herkese merhaba,

Puntişimi jantlamaya karar verdim. Fakat kararsız biri olduğum ve 205 45 17 ile 195 55 16 jant&lastik ölçüleri arasında kaldığım için sizlere de danışmaya karar verdim. Aslında fifteen 52 jantı düşünüyorum fakat 205 45 17 ölçülerinde gerek yay kullanmam gerekeceği gerekse konfor kaybı nedeniyle 195 55 16 lastik ve jant'a yöneldim. Ama elbette ki 17" jantlar ile daha spor ve daha iyi bir görüntü elde edebilirim. Sizlerde görüş ve önerilerinizle yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada Kadir00906' e sorularıma bıkmadan usanmadan cevaplar verdiği için teşekkür ederim.

Aşağıda resimlerini paylaştığım jantlar 16" jantlardır.

Fırat Özdeş
    cavalier79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 68

Standart Cevap: Fikir lazım vesselam.

Ben olsam max 195.55.16 ölçülerini kullanırdımi

Görsellik evet ama , konfor ve sarfiyat açısından sorunlu,
    Birde fabrika dinamiklerini fazla aşmamak gerekir,

195.55.16 ile 195.65.15 top Çapları sanırım aynı. Uygun olur

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

benim bildiğim 195/55/16 ile 185/65/15 çapları neredeyse aynı. öncelikle konforu seviyorsanız 195/55/16'yı geçmeyin derim.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı ORS15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim 195/55/16 ile 185/65/15 çapları neredeyse aynı. öncelikle konforu seviyorsanız 195/55/16'yı geçmeyin derim.
    +++ bu çelik jantlar dışarıdan gerçekten etkileyici görünüyor ama süspansiyonları sert olan puntolarımıza birde lastik yanak ölçülerindeki daralma eklenince konfordan ciddi anlamda kayıp yaşanacağını düşünüyorum. Kullanan arkadaşların yorumları daha aydınlatıcı olabilir benimkisi yalnızca bir öngörü.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

Şunu belirtmek isterim ki sorularınızda sıkılacak bıkacak bir durum yok, aksine cevap vermekten mutluluk duyarım, eğer faydalandırabiliyorsam.Herşeyin orjinali iyidir ancak farklılaşmak değişime gitmekte herzaman kötü olmuyor, bu tamamen insanın kendisiyle ilgili bir durum. 17" e geçtiğim günden bu yana hep söylemişimdir ve söylüyorum da, 16" e göre konfor kaybım olmadı , hatta 8 ay 17" kullanıp kış için 16" e geçtiğimde konfor kaybı olduğunu bile düşünmüşlüğüm vardır Bu nedenle kışlıklarımıda 17" e geçirmeyi düşündüğümden 16" fun jantlarım ve kumho kışlık lastiklerimi satışa çıkardım. Herkes yaşadığını veya çevresinden duyduklarını konuşur, önemli olan sizin ne karar verdiğinizdir. Bazen çok araştırmakta ters tepebilir
    <strong><i>Eklenmiş küçük resimler</i></strong><br/><br/> Eklenmiş küçük resimler

-img_3990.jpg   -img_3987.jpg   -img_3988.jpg  
    Konu Kadir00906 tarafından (06/01/2016 Saat 12:21 ) değiştirilmiştir.
    Beklenen Şuan Düşünüyorum....
    2009 Fiat Grande Punto Fire Fun
    2006 Opel Vectra 1.6 essentia
    2011 Fiat Grande Punto 1.4 fire active

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hakkı başpınar
    hbaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 25

Alıntı Kadir00906 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şunu belirtmek isterim ki sorularınızda sıkılacak bıkacak bir durum yok, aksine cevap vermekten mutluluk duyarım, eğer faydalandırabiliyorsam.Herşeyin orjinali iyidir ancak farklılaşmak değişime gitmekte herzaman kötü olmuyor, bu tamamen insanın kendisiyle ilgili bir durum. 17" e geçtiğim günden bu yana hep söylemişimdir ve söylüyorum da, 16" e göre konfor kaybım olmadı , hatta 8 ay 17" kullanıp kış için 16" e geçtiğimde konfor kaybı olduğunu bile düşünmüşlüğüm vardır Bu nedenle kışlıklarımıda 17" e geçirmeyi düşündüğümden 16" fun jantlarım ve kumho kışlık lastiklerimi satışa çıkardım. Herkes yaşadığını veya çevresinden duyduklarını konuşur, önemli olan sizin ne karar verdiğinizdir. Bazen çok araştırmakta ters tepebilir
    kadir biraz daha düşürsen tam otomatık makınalı gıbı olacak var ya
    Yanlış bildiğin yolda; herkesle yürüyeceğine, doğru bildiğin yolda; tek başına yürü...

Kadir OSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı hbaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kadir biraz daha düşürsen tam otomatık makınalı gıbı olacak var ya
    Gönül öyle istiyor ancak sürtme endişem var.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

hocam merhaba

bunla ilgili bi konu açmıştım jant alırken bende sizin gibi kararsız kalmıştım resimlerden görüyorum ki kapak jantlarınız 15" benimde kapak jantlarım vardı 15" olarak ve upuzun araştırmaların sonunda ikinci el olarak oz racing ultraleggera replikası buldum jantlar 8,5 offset ve çıkma lastikle birlikte 600 tl gibi bi rakama aldım üzerinde toyo marka 195 55 16 lastik vardı şuan michelin kullanıyorum bi kere şunu söyliym deli gibi pişman oldum 15 inç tenekedeki 65 yanaktaki rahatın R si kalmadı 55 yanakta çok rahatsız oldu araç konfor bitti şimdi yine olsa alırmıydım almazdım kalkışta fazladan gaza basıyorum yakıt arttı ortalama yol bilgisayarında 100km ortalamada 1 litre arttı konfor bitti tamam kabul yol tutuşu arttı ama ben zaten ralli yapmıyorum kaldı ki standart tenekeye iyi bi lastik alıp kullanabilirdim.bide 16" jant modellerinde genelde et değeri genelde fazla oluyor benim jantım çok yüksek et değerine sahip değil ama biraz daha dar bi jant olmasını isterdim.16 jntta bu kadar sorun yaşadım bu böyleyse 17" asla tavsiye etmem 16" alacaksanız tecrübeme dayanarak tavsiyelerim şunlardır;

-borbet fifteen performa ve bazı vossen model ağır jant almayın(mesela benim jantlarım teneke jantla aynı kiloda)

-et değerine çok dikkat edin çok geniş almayın(benimkiler biraz geniş ama sürtme yapmıyor yinede dar olan iyidir)

-janta lastik alırken yumuşak bi lastik alıp konfor kaybını kapamaya çalışın buna çok önem gösterin (15" tenekelerde pirelli kullanıyodum jantla gelen toyoları attım biri zaten gümledi şuan michelin kullanıyorum fena değil gayet yumuşak)

-16 için 55 yanak lastik sınır ama daha farklı dar yanak amörtisörleri sıkıntıya sokar

-mümkünse jantlar çift aplikasyonlu olmasın muayenede sıkıntı oluyo ağır kusurlu geçmiyor

-mümkünse tenek jantlardaki orjinal bijonları kullanacağınız bi jant bulursanız iyi olur lastik patlar stepne takmak gerekirse bijon farkı yüzünden yolda kalır lastiği takamazsınız eski aracımda başıma gelmişti yolda kalmıştım(benim jantta orjinal bijonları kullanıldı)
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

hakkı başpınar
    hbaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 25

Gönül öyle istiyor ancak sürtme endişem var.
    Walahi ben spor yayla amortisor tablasindan dusurdum on lastigimle camurluk arasina 1 parmak girmez arkada 1 parmak hic problem yasamiyorum 40 yanak lastikle. Sikintisiz cozmek istersen ben baya bi tecrubelendim bu konuda ozelden yazarsan yardimci olurum.

Gelelim arkadasin dedigine 16 jantlar genelde ofsetli oluyor araci dusuremiyorsun bu nedenle cirkin bi goruntu oluyor 17 lerin ofseti genelde 7,5 8 oldugundan spor yayla sikinti olmuyor konfor biraz duser ama bence gorsellik icin deger. Benim girusum bu zaten jant lastikle beraber 5 cm spor yay almazsaniz bence jantida hic takmayin cunki yuksek oldugundan sanki jantlari birinden emanet almiatabtakmis gibi duruyor.
    Yanlış bildiğin yolda; herkesle yürüyeceğine, doğru bildiğin yolda; tek başına yürü...

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı hbaspinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Walahi ben spor yayla amortisor tablasindan dusurdum on lastigimle camurluk arasina 1 parmak girmez arkada 1 parmak hic problem yasamiyorum 40 yanak lastikle. Sikintisiz cozmek istersen ben baya bi tecrubelendim bu konuda ozelden yazarsan yardimci olurum.

Gelelim arkadasin dedigine 16 jantlar genelde ofsetli oluyor araci dusuremiyorsun bu nedenle cirkin bi goruntu oluyor 17 lerin ofseti genelde 7,5 8 oldugundan spor yayla sikinti olmuyor konfor biraz duser ama bence gorsellik icin deger. Benim girusum bu zaten jant lastikle beraber 5 cm spor yay almazsaniz bence jantida hic takmayin cunki yuksek oldugundan sanki jantlari birinden emanet almiatabtakmis gibi duruyor.
    bende görsellik için yola çıktım konforun bu kadar kaybolacağını düşünemedim o yüzden görsellik olacağına konfor kaybolmasın ben pişmanım beklentiler farklı olabiliyor arkadaş konfor kaybının problem olmayacağını düşünüyorsa sorun yok

Mert YOLDAŞ
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Titanyum Gri

195 45 16 lastik, spor yay ve könig marka jantlarımız ile merhaba.

Kadir OSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Hayırlı olsun, güle güle kullanın, spor yaylarınız kaç cm ve marka nedir?

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız inşallah.Bence aracınıza jantınız ve lastiğiniz büyüklük olarak görsellikte çok hoş bir bütünlük sağlamış.Ayrıca jant lastik değişimi sonrası konfor ve yol tutuş değişimini anlatırmısınız.
    Konu Ezeldenberi tarafından (18/01/2016 Saat 17:49 ) değiştirilmiştir.

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

güle güle kullanın aynı model jant kullanıyoruz sizinle ama keşke yanağı 45 değilde 55 yapsaydınız biraz daha konforunuz artardı ben 55 kullanıyorum

Mert YOLDAŞ
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Titanyum Gri

Hayırlı olsun, güle güle kullanın, spor yaylarınız kaç cm ve marka nedir?
    Merhaba,

5cm eibach marka spor yay kullandık.

Mert YOLDAŞ
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız inşallah.Bence aracınıza jantınız ve lastiğiniz büyüklük olarak görsellikte çok hoş bir bütünlük sağlamış.Ayrıca jant lastik değişimi sonrası konfor ve yol tutuş değişimini anlatırmısınız.
    Merhaba,

Aslında direksiyon sertliği ve konfor konusunda cok büyük bir düşüş gözlemlemedim. ama yolda giderken elbette ki ihtiyatlı davranıyorum özellikle çukur ve kasislerde hızı yavaslatarak yavasca geciyorum. Ama dediğim gibi 15" e göre 16" de cok cok büyük bir konfor kaybı gözlemlemedim. Sonuc olarak memnunum.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir OSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı Chipset001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

5cm eibach marka spor yay kullandık.
    16 " olduğundan dolayı ben düşüş farkedemedim de o bakımdan sordum acaba 3cm mi kullandın diye.