15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Yeni Lastik aldım.

EMRE ALTINOK
    EMRE ALTINOK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 83

Standart Yeni Lastik aldım.

Selam forumum, 2006 gp ile aynı yaşta olan 9 yaşındaki briç-stone b250 leri (175/65) değiştirme varki gelmiş midir? Sol arka teker stepne oda 4 senedir üzerinde artık yenileme vakti girmiş midir?
    Bencede artık vakit tamam abbas dedim ve bu sabah yola koyuldum.. 9.30 da lastikçideydim.hiç sıra beklemden benim puntişi aldı.işimiz bittiğinde saat yarımdı. (12:30)

Lassa greenways 185/65 r15 88H 4 adet aldım. tanesini 140 liradan. 2015 üretimi. siboplar değişti.rot-balans-öndüzen ayarı yapıldı.1 defa ara sokaklarda bir defa da E5 e çıkıp test yaptık.direksiyonu bırakınca araç kendi kendine sola gidiyordu.onu da düzeltti. 3 kere makineye girdi.çıktı ayar yapıldı.. sol arka tekeride stepne yaptım.. hepsine 560 tl. ödedim.yol ve lastik sesi biraz azaldı.direksiyonda artık daha rahat dönüyor.city moduna getirmesem bile.gerçi ilerde belli olacak nasıl olduğu şimdilik bir sorun yok.takan eleman 10.000 km. sonra getir.önleri arkaya arkadakileri öne takalım dedi. ok. dedim. eski lastikleri onlara hediye ettim. 3 ünde diş derinliği kalmamış gibiydi.yırtılmada çoktu.

Selçuk Selçuk
    sss33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

hayırlı olsun.

Bu model lastiğin 175/65/15 olanından almayı düşünüyorum. Aldığınız bayide 175/65/15'in fiyatı ne kadardı?

ÖZKAN ÇAVUŞ
    ozkancavus5916 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 163

hayırlı olsun

EMRE ALTINOK
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri

Standart Ce: Yeni Lastik aldım.

sss33, 175 ile 185 arasında 5 lira fark var. eski sanayi içindeki tek lassabayisi.en uygun ebat-fiyat oranını orda buldum.netten sipariş pek güvenilir değil.görerek bakarak almak daha mantıklı. sök-tak,öndüzen,balans,nitrojen basımı hepsi tane 140 liranın içinde.

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

lastiğin ömrü 4 yıldır.

şükrü t
    punto57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 61

Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lastiğin ömrü 4 yıldır.
    lastiğin ne ye göre ömrü 4 yıldır
    açıkla aydınlat bizi?
    raaf ömrü mü
    kullanım ömrü mü?
    lastiğin raf ömrü 7 yıl ise kullanım ömrü 10 yıldır.

fikret gümüş
    fiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55
    Edilen teşekkür: 447

lastiğin ömrü 4 yıldır.
    aynen öyle lastiğin ömrü o kadardır ..km yapmasanız bile özelliklerini yitirir..(sıcaklık.bakım.depolama koşulları.kullanım.yük.hız.basınç.sürüş bicimi.
    Konu fiko tarafından (24/03/2015 Saat 21:12 ) değiştirilmiştir.
    fiko
    “Böcek olmayı kabul ediyorsanız ezildiğinizde AĞLAMAYACAKSINIZ

MURAT ÜNAL
    rawski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3

Standart Re: Yeni Lastik aldım.

Alıntı sss33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun.

Bu model lastiğin 175/65/15 olanından almayı düşünüyorum. Aldığınız bayide 175/65/15'in fiyatı ne kadardı?
    Hocam ben bugun ankara iskitlerde bir dolu lastikciden fiyat arastirmasi yaptim
    175 65 15 84t olanini
    1)Dunlop 130 tl dedi Fren A yakit E 71 desibel ses fazla yorum bulamadim
    2)falken z harfi ile basliyan 914 seri 115 tl dendi arastirdim 914 serisini övüyorlar japon firmasiymis sumitomonun alt yapisindan vede temmuzda cankirida fabrikasi acilicakmis Fren A yakit C ses 69 desibel ancak 914 serisi tavsiye ediliyor kullanicilar tarafindan 175 65 R14 u 2014 te 16 lastikten 5.seçilmiş ses falan iyi diyorlar internettede kliksada 113 tl
    3)michlen energy saver 150 tl civari yumusak lastikmis ve kaldirima yakin parkederken yarilabilme olasiligi digerlerine gore yuksekmis bugun lastige yakindan baktim tekerin kaldirima gelen kismi hakkaten yumusak ama genelde herkes michelen diyor benim ilgimi cekmiyor
    4) petlas saticilar turkiye sartlarina gore petlas iyi diyor turkiye sartlarina gore uretildi falan diyorlardi 311 serisi icin 125 tl dediler Fren C yakit F idi sanirim ses 72 desibeldi birdr starmax varmis petlasij onada 125 tl 6 ay da yolyardim dedi
    5)kumho 140 diyorlar bence yukse fiyat ama fazla bilmiyorum
    6)continental 3 firmaya sordum ana firmasi 160 tl dedi baska yerlerden 150 tl verdiler bir yerdende 145 tl dedi en aon bize maliyeti 139 tl dedi.2013 seri kendi kendime düşündüm 125 petlas alicagima 145 tl contiye veririm diye ama continentali arastirmadim lastikciler fiyat oyleyse dusunme al dediler

Biraz uzun oldu ama

Benim aklimda fiyat performans yorumlar vs falken var 115 lira. Ve A sinifi fiyatida kaliteside uygun yorumlarda guzel ,olmazsa continental mantikli.
    Durum bu umarim kafa utulememisimdir
    Konu rawski tarafından (25/03/2015 Saat 00:31 ) değiştirilmiştir.

EMRE ALTINOK
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri

ucuz,f/o,kaliteli.. seçim yaparken hangi araçta,netür yollarda ne kadar süreyle,nasıl kullanacağınıza göre lastik almak en mantıklısı.elbette gönülden geçen herşey cepten geçmiyor.. bütçemize ve diğer tüm şartlara göre lastik seçmeliyiz..

zafer bana geçenlerde "emrecik" dedi.."gözlerimle gördüm kabak lastiğe adam kızdırılmış havya ile desen yapıyor eliyle..o adam insan hayatını ne kadar düşünür?.sen hesabet.çıkma lastikten uzak dur."

nasıl olsa taksitle alınıyor lastik..iyisini seçmekte fayda var.

Selçuk Selçuk
    sss33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

Standart Ce: Re: Yeni Lastik aldım.

Alıntı rawski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben bugun ankara iskitlerde bir dolu lastikciden fiyat arastirmasi yaptim
    175 65 15 84t olanini
    1)Dunlop 130 tl dedi Fren A yakit E 71 desibel ses fazla yorum bulamadim
    2)falken z harfi ile basliyan 914 seri 115 tl dendi arastirdim 914 serisini övüyorlar japon firmasiymis sumitomonun alt yapisindan vede temmuzda cankirida fabrikasi acilicakmis Fren A yakit C ses 69 desibel ancak 914 serisi tavsiye ediliyor kullanicilar tarafindan 175 65 R14 u 2014 te 16 lastikten 5.seçilmiş ses falan iyi diyorlar internettede kliksada 113 tl
    3)michlen energy saver 150 tl civari yumusak lastikmis ve kaldirima yakin parkederken yarilabilme olasiligi digerlerine gore yuksekmis bugun lastige yakindan baktim tekerin kaldirima gelen kismi hakkaten yumusak ama genelde herkes michelen diyor benim ilgimi cekmiyor
    4) petlas saticilar turkiye sartlarina gore petlas iyi diyor turkiye sartlarina gore uretildi falan diyorlardi 311 serisi icin 125 tl dediler Fren C yakit F idi sanirim ses 72 desibeldi birdr starmax varmis petlasij onada 125 tl 6 ay da yolyardim dedi
    5)kumho 140 diyorlar bence yukse fiyat ama fazla bilmiyorum
    6)continental 3 firmaya sordum ana firmasi 160 tl dedi baska yerlerden 150 tl verdiler bir yerdende 145 tl dedi en aon bize maliyeti 139 tl dedi.2013 seri kendi kendime düşündüm 125 petlas alicagima 145 tl contiye veririm diye ama continentali arastirmadim lastikciler fiyat oyleyse dusunme al dediler

Biraz uzun oldu ama

Benim aklimda fiyat performans yorumlar vs falken var 115 lira. Ve A sinifi fiyatida kaliteside uygun yorumlarda guzel ,olmazsa continental mantikli.
    Durum bu umarim kafa utulememisimdir

Hocam teşekkürler. Çok güzel anlatmışsınız. Ben hala Türkiye yollarından dolayı 175/65/15 Lassa Greenways almayı düşünüyorum.

MURAT ÜNAL
    rawski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3

Standart Re: Yeni Lastik aldım.

Rica ederim faydali olduysa ne mutlu bana birsey almadan önce mutlaka donanim haberden yorumlara bakarim
    Öğrenci oldugumdan n11 hepsiburada kupon ve kampanyalarinada bakarim

EMRE ALTINOK
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri

murat fotoğrafın yan duruyor

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

internetten alıyoruz gelmesi mesele değil ama yine gelince taktırması felan daha pahalıya baloluyor. ben 4 gün önce bayisinden pirelli grubundan aldım internette 114 ama bayide 120 herşeyi dahil. 175/65/15 t modeli. şuan için memnunum. araba rahatladı bayaa.

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

lastiğin ömrü 4 yıldır.
    Benim lastikler 2007 modelmiş. Bridgstone fabrika lastikleri. 58.000 km'de aracım dişleri 4 milim dediler muayenede. Ufak tefek kılcal çatlaklar var ama henüz bir problem çıkarmadı. Yine de bu yaz sonuna doğru değiştirmeyi planlıyorum fırsat olursa.

şükrü t
    punto57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 61

Alıntı fiko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen öyle lastiğin ömrü o kadardır ..km yapmasanız bile özelliklerini yitirir..(sıcaklık.bakım.depolama koşulları.kullanım.yük.hız.basınç.sürüş bicimi.
    lastiğin RAF ömrü minimum 7 maksimum 10 yıldır.

4 yıl diye bir şey yoktur kardeşim,

lastik fabrika'da bile 6 ay bekletilir.
    taze lastik tavsiye edilmez
    şehir efsanelerine filan kanmayın.

O sizin dedikleriniz de doğru,
    lastik yumuşaklığını yitirir ama esneklik kazanır.
    Ama milage yani dayanıklılığı artar bekledikçe,dah fazla km gidersiniz,
    tel kırma olasılığı azalır.

lastik bekledikçe pişer kıvama gelir.
    Petrol ve kauçuk karışımıdır lastik, şeker mamülü değil.