10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Deneyimli arkadaslardan yardim almak isterim

ozan oz
    ozanoz93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 30

Standart Deneyimli arkadaslardan yardim almak isterim

arkadaşlar 2012 model 8000 km punto aracim canlat lastikler orjinal 15" ruzgarli havalarda arabam havalaniyor 100 km hizda, ne yaptiysam duzeltemedim ve sonunda michelin bayisi sorunu cozerim dedi 16" lastik ve jant takicaksin dedi 2000 tl fiyat cikardi jantlarla lastiklere ne yapmam gerek dediği doğrumu sisce arkadaslar, arac havalaniyor derken direksiyon hakimiyetini cok zor tutuyorum saga sola cekiyor direksiyon kipirdamiyor rot balans lastik havasi hercek normal cikti

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Alıntı ozanoz93 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2012 model 8000 km punto aracim canlat lastikler orjinal 15" ruzgarli havalarda arabam havalaniyor 100 km hizda, ne yaptiysam duzeltemedim ve sonunda michelin bayisi sorunu cozerim dedi 16" lastik ve jant takicaksin dedi 2000 tl fiyat cikardi jantlarla lastiklere ne yapmam gerek dediği doğrumu sisce arkadaslar, arac havalaniyor derken direksiyon hakimiyetini cok zor tutuyorum saga sola cekiyor direksiyon kipirdamiyor rot balans lastik havasi hercek normal cikti
    15" lastikler maalesef rüzgarda gezinme yapıyor; onun için ya direksiyona sıkı sıkıya sarılıp ona göre gitmek gerekiyor(ben o şekilde yapıyorum aracımda) ya da jantı büyütüp lastiği büyütüp aracın yol tutuşunu artırmak gerekiyor; ama şunu da unutmamak lazım, jant ve lastiği büyüttüğünüzde frenlemede ve yakıtta fark görebilirsiniz. Ona göre düşünmenizi tavsiye ederim.

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

scddcdck dcdckdnm
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. hakanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    dscsdcfsd
    Edilen teşekkür: 55

bırak hocam michelin bayisini,al bi 15 goodyear lastik zaten lastikleri takarken rot balans ayarınıda yapıyolar lastiklere vereceğin para maksimum 500 tl hiç bi sorun kalmaz,16 lastikmi sorunu çözecekmiş,o aracı yapan mühendisler fabrika değeri 15 diyo michelin bayisi 16 takalım sorun çözülsün diyo,ben 15 lastik kullanıyorum 180 i bile gördüm

ozan oz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı hakanka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bırak hocam michelin bayisini,al bi 15 goodyear lastik zaten lastikleri takarken rot balans ayarınıda yapıyolar lastiklere vereceğin para maksimum 500 tl hiç bi sorun kalmaz,16 lastikmi sorunu çözecekmiş,o aracı yapan mühendisler fabrika değeri 15 diyo michelin bayisi 16 takalım sorun çözülsün diyo,ben 15 lastik kullanıyorum 180 i bile gördüm
    doğru soyluyorsunda puntonun 1 ust modeli loguname ne olarak geciyor 16" lastik onlarada takmislar benim easy modelde 15" kesin yol tutusyla alakasi olabilir diye dusunuyorum

ozan oz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı farukileri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15" lastikler maalesef rüzgarda gezinme yapıyor; onun için ya direksiyona sıkı sıkıya sarılıp ona göre gitmek gerekiyor(ben o şekilde yapıyorum aracımda) ya da jantı büyütüp lastiği büyütüp aracın yol tutuşunu artırmak gerekiyor; ama şunu da unutmamak lazım, jant ve lastiği büyüttüğünüzde frenlemede ve yakıtta fark görebilirsiniz. Ona göre düşünmenizi tavsiye ederim.
    peki sen ne yaypmayi dusunuyorsun lastik degstircegin zaman 15 mi yoksa 16 mi yapmayi dusunuyorsun yada ruzgarli havalarda 80 90 gidicez

scddcdck dcdckdnm
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. hakanka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    dscsdcfsd
    Edilen teşekkür: 55

bence fabrika değeri ne diyosa o adamlar o lastiğin ölçüsünü bulmak için o kadar çalışma yapıyolar,emeğe saygı

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Alıntı ozanoz93 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki sen ne yaypmayi dusunuyorsun lastik degstircegin zaman 15 mi yoksa 16 mi yapmayi dusunuyorsun yada ruzgarli havalarda 80 90 gidicez
    ben her daim lastiği fabrikaya göre alıyorum (175/65 R15 Michelin Energy Saver var bende) rüzgarlı havalarda da asılmıyorum fazla gaza bakalım yeni punto lounge'da bu duruma karşı nasıl bir tepki alacağım, benim için büyük bir merak konusu bu

Bu arada benim araç Active GP, yeni Punto'lardaki Pop modeli, Easy'lerle aynı teker çapına sahibim

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Rüzgarlı havalarda yola gidiş stabilitesinin bozulması gayet doğal birşey.Sonuçta bunlar kamyon değil ki 1 tonluk araçlar.Geçenlerde yolda giderken aniden sert bir rüzgarda araç hafifden yön değiştirdi.Sadece puntoda değil her aracı rüzgar etkiler.Önemli olan normal şartlarda aracaın nasıl gittiği.Ha şu bir gerçek ki 16 jant düşük yanaklı lastik 15 jant yüksek yanaklı lastikten iyi yol tutar.Ama ben puntonun normal lastikleriyle de yol tutuşunu seviyorum.Geçen gün sürerken bunu iyi anladım.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ozan oz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rüzgarlı havalarda yola gidiş stabilitesinin bozulması gayet doğal birşey.Sonuçta bunlar kamyon değil ki 1 tonluk araçlar.Geçenlerde yolda giderken aniden sert bir rüzgarda araç hafifden yön değiştirdi.Sadece puntoda değil her aracı rüzgar etkiler.Önemli olan normal şartlarda aracaın nasıl gittiği.Ha şu bir gerçek ki 16 jant düşük yanaklı lastik 15 jant yüksek yanaklı lastikten iyi yol tutar.Ama ben puntonun normal lastikleriyle de yol tutuşunu seviyorum.Geçen gün sürerken bunu iyi anladım.
    doğru söylüyorsunda şimdi lastikler 1 2 yil içinde öldüğünde yeni lastik alirken 16 alip jantlarida değiştirmek mantikli dilmi sizce peki,

Muhammet Ali ÖZ
    oz07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

195 55 15 , 195 50 16 yada 205 45 17 lastik jant ebatlarıyla biraz daha giderilebilir.