17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: 195*65*15 Nasıl

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Standart 195*65*15 Nasıl

Merhaba arkadaşlar. Lastiklerimi değiştirmem gerekiyor. Bende mümkün olduğunca ekonomik ve iyi bir lastik almaya çalışıyorum.

Şuan aracın üzerinde farklı markalarda 185*65*15 lastikler mevcut. Ben hepsiburada da 195*65*15 lastikler buldum gayet uygun ve yorumlara göre iyi de görünüyor.

Sizin yorumlarınız nedir. Yakıtta, ses te, yol tutuşta vss ne kadar farkeder? Lastik konusundan pek anlamıyorum maalesef. Çıkma alacaktım lakin güvenemiyorum???

https://www.hepsiburada.com/liste/du...fview%3dlister
    Konu outlife tarafından (30/05/2013 Saat 08:44 ) değiştirilmiştir.

Can Bayraktepe
    cnbyrktp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Parlak Beyaz
    Edilen teşekkür: 11

Slm; Dunlop lastiği pek tavsiye etmem.Sert bi lastik. Kulladığım Continental ContiEcoContact 5 lastiği önerebilirim.Hem kaliteli hem uygun fiyatlı.Güzel lastik.195/65/15 yakıtta pek bişey değiştirmiyor. Ama 195/55/16 ' ya geçersen biraz değerler artabilir.
    GP 2012 Beyaz 1.3 Multijet+Skydome

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Bendeki Dunlop(modelini bilemicem), conti eco contact 3 e göre çok yumuşak bişi

Değiştikten sonra hava birazcık ısınsın cayır cayır ötüyor Contide yoktu böyle bir olay, değiştiğim gün farkı anladık.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Ergin bey aracınız sanırım fire motora sahip. O motor için 185 lastiği hiç büyütmeyin derim ben çünkü yakıtta minimize bir artış olur..

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ergin bey aracınız sanırım fire motora sahip. O motor için 185 lastiği hiç büyütmeyin derim ben çünkü yakıtta minimize bir artış olur..
    (4yıllık 45000km'deki Michelin Enerjy)175/65/15'den (20BIN'deki conti eco 3)185/65/15'e geçtiğimde 0.5lt artışı direkt farkettim.
    Tecrübeyle sabittir. Ancak (10BIN kmdeki) 175/65/15 Dunlop'a döndürüğümde yakıtta bir azalma olmadı!

aytek aydın
    Araba Hastası AYTEK AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 171

Bence hiç lastik ebadıtı değiştirmeyin, lastik olarakta michelin, continental almanızı öneririm yumuşak hamurlu oldukları için konforlu lastiklerdir.
    FIAT LINEA 1.3 EASY

OSMAN DOĞAN
    OsMaN79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 M 2761
    Edilen teşekkür: 20

o fiyata bulunabilecek en iyi orta düzey kalitede lastik, adı sanı belli olmayan çin mallarından yine iyidir.çin mallarını bile o fiyata zor bulursunuz.dunlop yanılmıyorsam alman malı bir lastikti...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı OsMaN79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o fiyata bulunabilecek en iyi orta düzey kalitede lastik, adı sanı belli olmayan çin mallarından yine iyidir.çin mallarını bile o fiyata zor bulursunuz.dunlop yanılmıyorsam alman malı bir lastikti...

ay başına kadar indirim bitmezse alacağım. dunlopla ilgili çok şikayet yok gördüğüm kadarıyla. genel yorumlar iyi.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Peki 198/65/15 bizim fire lara nasıl etki eder??

OSMAN DOĞAN
    OsMaN79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 M 2761
    Edilen teşekkür: 20

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki 198/65/15 bizim fire lara nasıl etki eder??
    198 diye bir lastik yok sanırım 195 yazacaktın yanlış yazdın... taban genişliği biraz fazla olduğu için araç motoru lastiği döndürmek için daha çok güç sarfedeceğinden biraz yakıt artabilir...

Uğur Aksa
    ugur0006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Önceki 1.4 fire puntoya taktığımda km de 5 kuruş artmıştı yani kesinlikle artış oluyor.virajlarda araç baya iyi olmuştu.Tasarruf için 185/65/R15 michelin energy saver tavsiye edebilirim.Çok sessiz ve yumuşak.

ŞABAN KONUK
    tu_navy82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 22

ben puntomu 2007 de sıfır aldığımda 175 65 15 dunlop marka
    ( modelini hatırlamıyorum) lastik vardı 3 yıl da 40 000 km ye yakın yol yaptım. 3 yıl sonra kar lastiği almak icin soktuğumde şunu farkettim.lastiği güzelce boya sıfır diye tekrar rafa koy sat. Arkadaş Allah rızası için hiç mi aşınmazsın hiçmi yanaklarda çatlaklık olmaz. bildiğiniz inşaatlarda kullanılan el arabaların dolma lastikleri gibi taş gibi olmuş. yuh dedim artık. neyse taktım michelinin kar lastiklerini ogün bugündür yani hemen hemen 3 yaz 3 kış hiç değiştirmeden geçiridm buda 45 bin oldu. 60 000 olduğunda yine gidecem ağustosun ortasında da kış lastiği alacam. ben bu konuyu sitede yine bu blümde açtığımda bazı arkadaşlar tepki göstermişler. saygı duyarım. tercih meselesi. ama ben 3 *4 yıldır hiç bir zararını görmedim. uzun yolda 140 km hızı geçmem şehir içinde seri agresif kalkışlar yapmam ortalama 15 bin km yol yaparım. bunu uygulamak zorunda değilsin ama sana tavsiyem. dunlopu birkere daha düşün ve KESİNLİKLE ÜRETİM TARİHİNİ GÖR. lastiklerde üretim tarihi yıl ve hafta olarak belirtilir. o yuzden görerek alman daha mantıklı.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cem yalçın
    taret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 69

195 yanak lastiklerde yol tutuşu bariz artıyor. dunlop iyi markadır.

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

arkadaşım alacaksan jant lastik takım al ve jantı büyüt diyor. örneğin 205*55*16 janta geçersem yayları değşitirmem gerekir mi acaba??? veya hangi ölçüye kadar büyütür genişletirsem yayları değiştirmem icab eder???

Can Bayraktepe
    cnbyrktp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Parlak Beyaz
    Edilen teşekkür: 11

Aracımın üzerinde 205/45/17 Bridgestone Potenza S001 lastikler vardı. Konforu iyice kaybedeceğimi bile bile geçen hafta 3.5 cm Vogtland yay aldım taktırdım. (Garaj bölümünden fotolara bakabilirsin.) Bilen bilir Bridgestone Potenza'da en iyi lastiklerden biridir. Fakat 3.5 cm Vogtland yayları takınca 205/45/17 de konforu iyice kaybedince ve artık arabayı daha fazla yormak istemediğim için lastik ve jantları hafta sonu sattım. Lastik konusunda takınlı biri olarak Bridgestone Potenza'dan sonra iyice düşünüp 195/65/15 Continental Premium Contact 5 aldım. Orjinal jantlarada geri döndüm. Yaylarla çok sade ve güzel oldu. Continentali bildiğim için söylüyorum güzel ve kaliteli lastik. Bütçeni bilmiyorum ama sunduğu kaliteye göre aman aman fiyatlarda değil. 195/65/15 tavsiyem...
    GP 2012 Beyaz 1.3 Multijet+Skydome

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

UĞUR SAYMAZ
    usaymaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34EZ7792
    Edilen teşekkür: 56

ben 195 60 15 mıhhelin enerji lastiğini kullanıyorum yumuşak hamurlu ve konforlu bir lastik yol tutuşu harika ama bizim ön takımlara gelmiyor ağır bir lastik oluyor z rotlar çabuk bozuluyor. Tekrar 185 alıcam bu lastiklerim eskiyince bilgilerinize.

Erkan SINDIR
    erkans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    60 TT 959
    Edilen teşekkür: 0

Ustad o hatayi ben yaptim siz yapmayin simdi lastik bitsin diye bekliyorum, artan taban genisligiyle birlikte yanak yuksekliginde artiyor 185 in yuzde 65 iyle 195 in yuzde 65 i bir degil, genis taban ve yuksek yanak etkisinin yanina birde janttan daha genis duran bir lastikle ornegin araci durdugu yerde saga sola salladigimda jole gibi sallanmaya devam ediyor. 185 65 15 ten sonra gececeginiz en mantikli boyut illa 195 olacaksa yanagi dusuk tutmak 195 55 15 yada 60 15.