Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Petlas lastiği nasıl bilirsiniz

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Fiyat güzel lastik güzel. Eser Abinin dediği gibi gömün

Kivanc Gulhan
    disconnected - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 157

ben eski arabama almistim, arabayi satana kadar 6 ay falan kullandim.. pek bi sorun yasamadim.. sehir ici gunluk kullanimda hic sorunsuz kullanabilirsiniz ama suratli ve agresif kullaniyorsaniz yol tutusu cok iyi degil yagmurlu havalarda da biraz kayabiliyor.

*bu arada petlas veya toledo starmax ler tamamen ayni lastik diye biliyorum satis politikalarindan dolayi farkli isimlendirilmisler. yani fiyat olarak hangisi daha uygunsa onu tercih edebilirsiniz.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre ..
    emtue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 77

bu fiyat hangi ebat için? ben peşinde en ucuz 100 tlye buldum, sizin lastikçi nerede öğrenebilir miyim?

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Alıntı emtue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu fiyat hangi ebat için? ben peşinde en ucuz 100 tlye buldum, sizin lastikçi nerede öğrenebilir miyim?
    195/60/14 punto için değil era için

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

şantiyede işmakinamıza taktığımız petlas marka lastiklerden pek verim alamamış,sonrasında mıcheln ve good yeear gibi lastiler almıştık binek lastikleri nasıldır bilemiyorum...

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı operatormurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şantiyede işmakinamıza taktığımız petlas marka lastiklerden pek verim alamamış,sonrasında mıcheln ve good yeear gibi lastiler almıştık binek lastikleri nasıldır bilemiyorum...
    abi iş makinası diyorsun tozun toprağın içinde olmasından dolayı verim alamamış olmayasınız

murat imre
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi iş makinası diyorsun tozun toprağın içinde olmasından dolayı verim alamamış olmayasınız
    tabi mertciğim toz toprak pek önemli değil lastikler devamlı taşların üstünde ,kauçuğun kalitesi burada belli olur,petlas çok sertti ve taşlı arazide lastikte küçük parçalar halinde kopmalar başladı ve 1 sene içinde diş leri eridi kayboldu,makina ilk geldiğinde üzerinde radial micheln lastik vardı yaklaşık 3.5, 4 sene kullanmıştık.bineklerde olduğu gibi iş makinalarında da önce micheln sonra good year geliyor. gönlüm hep yerli malından yana ama hesap ortada,işmakinasına aldığımız1 adet 16-9*28 ebatlı petlas lastik850 tl ve1.5 yıl dayanıyor,aynı ebatlı micheln lastik1200 tl ve enaz 3 yıl kullanabiliyoruz...

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

tabi mertciğim toz toprak pek önemli değil lastikler devamlı taşların üstünde ,kauçuğun kalitesi burada belli olur,petlas çok sertti ve taşlı arazide lastikte küçük parçalar halinde kopmalar başladı ve 1 sene içinde diş leri eridi kayboldu,makina ilk geldiğinde üzerinde radial micheln lastik vardı yaklaşık 3.5, 4 sene kullanmıştık.bineklerde olduğu gibi iş makinalarında da önce micheln sonra good year geliyor. gönlüm hep yerli malından yana ama hesap ortada,işmakinasına aldığımız1 adet 16-9*28 ebatlı petlas lastik850 tl ve1.5 yıl dayanıyor,aynı ebatlı micheln lastik1200 tl ve enaz 3 yıl kullanabiliyoruz...
    anladım abi şimdi ne yapalım babamda çok yol yapıyor senede 60.000 70.000 yol yapan biri size gelmezmi diyosun

murat imre
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladım abi şimdi ne yapalım babamda çok yol yapıyor senede 60.000 70.000 yol yapan biri size gelmezmi diyosun
    mertciğim fiyatı hesaplı bence paran şu çekik gözlü köpek yiyen heriflere nasip olmasın,paran memleketimizde kalsın ,bence baban petlasları arabaya taksın güle güle kullansın kardeşim...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

mertciğim fiyatı hesaplı bence paran şu çekik gözlü köpek yiyen heriflere nasip olmasın,paran memleketimizde kalsın ,bence baban petlasları arabaya taksın güle güle kullansın kardeşim...
    takalım o zaman teşekkür ederim abi

herkeze tekrar teşekkürler

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Lassa baktınız mı? Sonuçta yerli malı. Fiyat olayı yakınsa bence Lassa çok daha iyidir.

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ocean_1919 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lassa baktınız mı? Sonuçta yerli malı. Fiyat olayı yakınsa bence Lassa çok daha iyidir.
    araştırmadık petlas satan bayi babamın iş yaptığı yer orada uygun fiyat olarak bu lastiği söylemişler söylerim gene araştırır

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

benim önlere lassa atracta takmış önceki sahibi.
    dişleri iyi, lastik yeni sayılır ancak yol tutuş aman aman değil. gariptirki arabayı zorladığımda hem önden hemde arkadan kaymaya başlıyor. normalde arkaların bırakacağı yerlerde önlerde bırakıyor. basınçarını hep kontrol ederim..

Rabia Denizözer
    byrslf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

1.9 Peugeot 205'ime dun sabah 4 petlas taktırdm. Sehir içi ve Otoyolda deneme firsatim oldu. Bir kaç siteden yorumlari okuyarak aldim, bu kadar kaliteli olacagini beklemiyordum. Herkese tavsiye ederim. Yol tutusu, sessizliği üst seviyede. Petlas kullananlar gule gule iyi gunlerde kullanin...

Mert Çapacı
    metay51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 TG 8593
    Edilen teşekkür: 30

Fiyat olarak gayet uygunmuş , inşallah istediğiniz sonuçları alabilirsiniz..

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı byrslf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.9 Peugeot 205'ime dun sabah 4 petlas taktırdm. Sehir içi ve Otoyolda deneme firsatim oldu. Bir kaç siteden yorumlari okuyarak aldim, bu kadar kaliteli olacagini beklemiyordum. Herkese tavsiye ederim. Yol tutusu, sessizliği üst seviyede. Petlas kullananlar gule gule iyi gunlerde kullanin...
    tabi ya memleketimin(Kırşehir) miss gibi lastiği üretiminde eniştem ve kuzenim birebir çalışıyor

Mustafa YILDIZ
    mustafay76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

ben de kullanıyorum petlas lastiği, tavsiye ederim, şimdi de kış lastiklerini almayı düşünüyorum. güncel fiyatları burada var, ben daha önce almıştım Lastik Jant Dünyası - Ary Otomotiv, Lastik Çelik Jant ve Akü Fiyatları En Uygun Burada

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Premium marka olmasa da üst kalite bir lastik.
    Fiyatına bakıp kalitesiz diye aldanırız sonra da bu mercedes bmw ford almanyada amerikada niye bu kadar ucuz diye hayıflanırız.
    biz gp'yi çok sevdik

Uğur Ayıkol
    Undead Rogue Xenophan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35MAS94
    Edilen teşekkür: 54

Benim jantlarım 195 likmiş. Lastikçi söyledi onun yalancısıyım. Araç üzerinde 185/65/15 lik continentaller var.

Bir dahaki sefere petlas pt515 almayı planlıyorum fiyat performans oranı araştırmalarıma göre iyi gözüküyor.

Lastikçi jantlarımın 195 lik olduğunu söylediğinde şaşırdım 185 lik lastik nasıl oturabilirki ya da oturabilirmi problemsiz olarak?

Birde bana 65 yerine 60 lık yanak oranında lastik almamı önerdi bunun etkisi nedir?
    For the Horde!

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı Xenophan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim jantlarım 195 likmiş. Lastikçi söyledi onun yalancısıyım. Araç üzerinde 185/65/15 lik continentaller var.

Bir dahaki sefere petlas pt515 almayı planlıyorum fiyat performans oranı araştırmalarıma göre iyi gözüküyor.

Lastikçi jantlarımın 195 lik olduğunu söylediğinde şaşırdım 185 lik lastik nasıl oturabilirki ya da oturabilirmi problemsiz olarak?

Birde bana 65 yerine 60 lık yanak oranında lastik almamı önerdi bunun etkisi nedir?
    Uğur, jantların çaplarına göre kaldırabilecekleri minimum ve maksimum taban genişlikleri vardır.Bu iki değer arasında her lastik -yanak oranından kaynaklanan yuvarlanma uzunluğuna da dikkat ederek- janta takılır.Senin jantların sanıyorum 15'' orjinal jantlar.Buna bana göre sorunsuz olarak 175 de takılır 195 de.Örneğin 18'' lik bir jant alırsın buna belki 185 kurtarmaz daha geniş tabanlı lastik gerekebilir ama 15'' lik janta 185 tabanlı bir lastik sorunsuz takılır,

65 yerine 60 yanak seçersen lastikteki esneme azalır bu da yol tutuşu iyileştirir.Ancak konforda biraz düşüş olabilir ince yanak kaynaklı...

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon