Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Stop lambası ampüllerini led ampüller ile değiştirmek

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Standart Stop lambası ampüllerini led ampüller ile değiştirmek

En son orjinal stoplarımı 3 sıra yanacak şekide düzenlemiştim. Ledli stop almaktan tamamen vazgeçtikten sonra neden benim stoplarımda ledli olmasın dedim. Bu yüzden stopların içindeki ampülleri yakın ebatlardaki ledlerden oluşan dipleri aynı ampüllerle değiştirmeye karar verdim. Piyasada biraz inceleme yaptım ve Türkiye'de malesef bulamadım, bulduklarımda bana çok dandik geldi, tabi o kadar parada ödemek istemedim açıkcası. Bu yüzden aradığımı en sonunda ebay.com'da buldum.

Herşey iyi güzeldi ama led ampülleri takınca arıza lambası hemen yandı 1998 WV Polo Classic'de denedik hiç sorunsuz çalıştı. Ben iki kademeli olanlarından almıştım. Frene basınca daha şiddetli yanıyordu. Türkiyede forum sitelerinde pek fazla doyurucu çözümler bulamadım. Daha detaylı arayınca yabancı bir sitede paralel olarak aynı değerde bir ''direnç'' bağladığımızda sorun olmayacağı yazıyordu. Aynen denedim ve ne arıza ışığı yandı neden başka bir sorun yaşadım. Tek sorun aldığım direncin değerleri sanırım ufak geldi, çünkü fren lambası devreye girdiğinde direnç aşırı derecede ısınıyordu. Tam değerindeki ''direnç''leri bulduğumda direksiyondaki kumandadan açtığımızda yanan tüm lambaları led olanları ile değiştireceğim.

Farın içine aldığım led.li ampül'ün içinde 6 adet led var ve lümen değerleri yüksek olduğundan akşam vakti sanki farlar yanıyor gibi kuvvetli bir ışık veriyor. Şu an arıza lambası yaktığı için çamurluktaki sinyallerde kullanıyorum.

Doğru direnç değerlerini tamamladıktan sonra gerekli olan tüm ampüller için led olanların siparişini vericem.

GP in mirror is faster than they appear !

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Paylaşım için teşekkürler. Orjinal led li stop lar kadar olmasa da güzel gibi sanırım. En büyük keyif de insanın kendisi yapmasının verdiği zevktir bilirim.

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

güzeL oLmuş engin abi, eLine sağLık

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Engin DURUER
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler. Orjinal led li stop lar kadar olmasa da güzel gibi sanırım. En büyük keyif de insanın kendisi yapmasının verdiği zevktir bilirim.
    Cihan geceleyin stoplardaki 3 lambanında aynı anda yanması inan çok güzel görünüyor, sırf bu yüzden led.li stoplardan vazgeçtim. Ledlerin en güzel yanı açık bıraksan bile sabaha kadar harcayağı enerji aküyü bitirmeye yetmez bile. Gece buluşmalarında komple açık bırakacağım, araba kendini belli etsin Kendi yapmanın en güzel yanı uğraşması sende biliyorsun.

Alıntı erdiyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzeL oLmuş engin abi, eLine sağLık
    Teşekkürler Erdi, yeni bir soluk vermeye çalışıyorum işte

hasan arat
    41NH773 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    41nh773
    Edilen teşekkür: 16

peki fiyatı nedir bu ampullerin engin???

murat değirmenci
    muratde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 BYZ 84
    Edilen teşekkür: 124

engin abi stoplara 40 ytl vereyim çiftine.çıkma stop zaten.))

dayanamadın deme 3-5 gün daha illaki yapacan.arma bizim işyerinin önünde stoplar işyerinde.abi hastayım senin bu tezcanlı oluşuna.kazasız belasız.

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

çok guzel gorunuyor,elinize sağlık...

zafer kaplan
    zaferkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 237

çok hoş görünüyor ellerinize sağlık

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

abı elıne saglık guzel olmus
    ----------Captain Crax ------------
    gün gelecek benimde puntom olacak

Nafiz UYBAT
    SONAX ALSANCAK 4216059 Nafiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 247

hakkatten başarılı.

Engin DURUER
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı 41NH773 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki fiyatı nedir bu ampullerin engin???
    Satın aldığım satıcının adresi

eBay Store - US Home Direct: 1156 1157, T10 T15, Wholesale Lots

ampüller çok para değil ama oradan getirtme imkanınız varsa değer ancak. 2 adeti için 8.33 dolar ödedim. Kargo işini beraber çalıştığım Amerikalı halletti.

Oktay Can Eren
    defeat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 44

Led aydınlatma konusunda kesinlikle www.ultraleds.co.uk arkadaşlar.Sattığım RSİ'ımın aklınıza gelen heryerini bu firmadan ledlerle donatmıştım ve yaklaşık 5 sene "ampul yandı" derdine son demiştim.
    Senin taktığın stop&tail'lerin tower cinsi olanlardan da kullandım ve inan şimdikilere yan gözle bakarsın Tavsiye ederim. Aracın garantisini herhalde sona erdirir değil mi? Çünkü daha 3,5 senem falan var.Arabaya dokunamamak delirtiyor.Yanlız yan sinyallerimi 6 wide angel turuncularla değiştim ve genel sorun olan düzensiz çakma olmadı,arıza ışığı da yanmadı.Sanırım sinyalleri de tower'la değişirsem sorun olmayacak.Gülegüle eskitmen dileğiyle.

Bunu da parklar için kesinlikle öneririm.

Konu defeat tarafından (05/10/2008 Saat 06:52 ) değiştirilmiştir.

Erhan OĞUZHAN
    LINEA erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06RB401
    Edilen teşekkür: 158

Çok güzel olmuş, güle güle kullan.

Ancak bu ledleri Türkiye'ye getiren ve dirençlerini arıza vermeyecek şekilde ayarlayabilen firmalar yok mu? Ben dahil herkeste bir led merakı olduğuna göre neden yaratıcı olan yan sanayimizde böyle bir uygulama yapılmıyor çok merak ediyorum. yabancı firmalardan bunları tek tek getirmek yerine bunları toptan getirecek bir dispritör arkadaşın çok kârlı bir iş yapacağına inanıyorum.
    Linea Dynamic 1,4 Fire

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ellerine sağlık cok guzel olmus ışık cok guzel şekillenmiş

recep volkan öner
    byrvo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 RV 755
    Edilen teşekkür: 71

Alıntı erhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ancak bu ledleri Türkiye'ye getiren ve dirençlerini arıza vermeyecek şekilde ayarlayabilen firmalar yok mu? Ben dahil herkeste bir led merakı olduğuna göre neden yaratıcı olan yan sanayimizde böyle bir uygulama yapılmıyor çok merak ediyorum. yabancı firmalardan bunları tek tek getirmek yerine bunları toptan getirecek bir dispritör arkadaşın çok kârlı bir iş yapacağına inanıyorum.
    malesef Türk insanı taratıcılığını yararlı noktalarda kullanmıyor. İş fikri için de ayrıca teşekkürler
    hmmmmmmmm......

Green

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin DURUER
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Şu an 2.2k ohm.luk direnç kullanıyorum ve dirençte ısınma sorunu yaşamıyorum. sadece ilk frene bastığımda arıza ışığı yanıyor o kadar. Buda kullandığım direncin yüksek oluşundan kaynaklanıyor. Ortalama 30 ohm.luk direnç yetecek diye hesapladım ve 38 ohm.luk dirençler aldım. henuz kullanma şansım olmadı ama en kötü ihtimalle 2.2k ile devam ederim. Parklardada uygun direnci bulduktan sonra diğer ledlerin montajını tamamlayacağım. SMD ledli olanlar daha parlak yanıyor ama fiyatlarıda ona göre değişiyor tabi. Ama farların içindeki park ampülleri yerine kullanılabilir. Bendeki 6 ledli park lambaları bile far yanıyormuş hissi veriyor. Oldukça parklarlar.

Oktay Can Eren
    defeat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 44

Alıntı erhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bir önceki mesajımda belirttiğim işlemleri yaparken Karaköy'ün altını üstüne getirdim ama isteğim kalitede ve özellikte led bulamadım,ben de dediğim sayfadan hertürlü ledimi getirttim fakat biraz tuzlu oldu.Yine de değdi.
    Neden iyi kalitede led gelmiyor gerçekten bilmiyorum?Belki de minimum alım sayısı gibi etkenler ithalatçı arkadaşları soğutuyordur,kim bilir...

Forrum User
    forrum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Standart direnleri nasıl bağladınız?

Merhaba. Benim aracım Punto ya da Bravo değil ama konu ilgimi çekince ben de birşeyler yazayım, sorayım dedim.

Ben parkları 9-LED'li SMD ampüllerle, sisleri ise H11 18-LED'li SMD ampoüllerle değiştirdim. Daha sonra hızımı alamayıp ön ve arka sinyalleri de SMD 30-LED ampüllerle, ardından da arka park ve stopları yine SMD 30-LED ampüllerle değiştirdim. Ön park ve sisler çok şık oldu, arka stop grubu ise benim stoplar tam şeffaf olmadığı için o kadar LED belli olmuyor ama kesinlikle çok daha parlak yanıyor artık

Dörtlüleri yaktığım zaman gayet güzel yanıp sönüyor ön&arka sinyaller ancak sağa ya da sola sinyal verdiğim zaman normalden yaklaşık 1,5x hızında yanıp sönüyor sinyaller. Siz dirençleri sinyallerin ya da ampüllerin neresine bağladınız?

Alıntı Genius Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an 2.2k ohm.luk direnç kullanıyorum ve dirençte ısınma sorunu yaşamıyorum. sadece ilk frene bastığımda arıza ışığı yanıyor o kadar. Buda kullandığım direncin yüksek oluşundan kaynaklanıyor. Ortalama 30 ohm.luk direnç yetecek diye hesapladım ve 38 ohm.luk dirençler aldım. henuz kullanma şansım olmadı ama en kötü ihtimalle 2.2k ile devam ederim. Parklardada uygun direnci bulduktan sonra diğer ledlerin montajını tamamlayacağım. SMD ledli olanlar daha parlak yanıyor ama fiyatlarıda ona göre değişiyor tabi. Ama farların içindeki park ampülleri yerine kullanılabilir. Bendeki 6 ledli park lambaları bile far yanıyormuş hissi veriyor. Oldukça parklarlar.

Forrum User
    forrum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Standart fotoğraflar

Yukarıdaki fotoğrafta kısa/uzunlar kapalı sadece park ve sisler yanıyor ;-)

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Evet güzel olmuş araç reno lagunamı :?

Sayfa 1/2 12 SonSon