Sayfa 1/4 1234 SonSon
80 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Direksiyon kumandası ile Cruise Control

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Standart Direksiyon kumandası ile Cruise Control

Uzun zamandan beri aklımda bulunan bir projeyi hayata geçirdim Gerçi artık grande puntom yok fakat arkadaşlar direksiyon kumandası ile yapılır mı deyince bende paylaşayım dedim

Önce Eski kumandalarını ödünç veren Yunus beye çok teşekkür ediyorum.

Devre alelacele çizilmiştir bunu belirteyim. Bakır plaket kısıtlı ve pazar günü her yer kapalı olduğu için akşam akşam bir deneme yapayım dedim sadece yârin ışıklısını çizmeyi planlıyorum.

İlk olarak devrenin yollarını çizdim.

Daha sonra asite atarak devrenin kalem ile çizdiğim yerlerin dışında kalan yerlerin erimesini sağladım.

İstemediğim kısımlar eridikten sonra etrafındaki fazlalıkları törpüledim.

Törpüleme bittikten sonra dirençleri lehimledim.

Bu işlemler yapıldıktan ve devre hazırlandıktan sonra direksiyon kumandasındaki 3 ya da ışıksızlardaki 2 kablo sökülerek aynı sıra ile bu yeni kumandaya lehimlenmelidir.

Direksiyondaki işlemler bittikten sonra diğer konumda anlattığım gibi D body computer D soketini söküp bady'nin yanından çıkarıyoruz ve 50. pini buluyoruz. Bu sol direksiyon kumandasından gelen kablo. 50. pindeki kabloyu biraz yukardan kesip 41. pini buluyoruz eğer tesisat varsa kabloyu sıyırıp kestiğimiz boşta kalan kabloyu buraya bağlıyoruz. Eğer pin yoksa pin takıp kestiğimiz kabloyu 41. pindeki kabloya bağlıyoruz.

En son olarakta aktifleştirmek kalıyor ki bunun için de ELM 327 gerekiyor.

Ve sonuç :

Yarın daha güzeli geliyor İsteyen arkadaşlara yardımcı olurum.

2. Bu mesajı için 3 kişi alixxx'ye teşekkür etti:

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

ali abi maşallahın var hee

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Ali hocam elime sağlık cidden görünce şaşırdım eğer bunu çalıştırırsan bravo...

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erman adakale
    ermanadakale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39EA581
    Edilen teşekkür: 126

ali hocam seninki kafada beyin değil başka bişey car discovery izliyor gibi hissetim kendimi helal helal helal diyorum
    süperr
    herkes kazandığı karşısında REHİNDİR.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali hocam elime sağlık cidden görünce şaşırdım eğer bunu çalıştırırsan bravo...
    Çalışmayacak bir şey yok diğer sistem ile aynı bir ara butonlusunu yapmıştım sitede butonluyu sorunsuz kullanan arkadaşlar var bu günde direksiyon kumandası ile olanını yaptım

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Benim tuş takımına ne olmuş öyle yavValla maşaallah ali bey sizde bu azim olduğu müddetçe puntoya park asistan da yaparsınız.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Başkan peki şöyle birşey yapılır mı? Sanıyorum, cruise kontrol ü bu şekilde çalıştırmak, teyp kontrolünü direksyondan yapmamamıza mal olacak...

Bu tuşlar Cruise controlü aktifleştirince hız arttırma azaltma olsa, aktifleştirmeyince teyp tuşu olarak devam etse? Röleyle vesaireyle mümkün müdür bu?

C2105 cihazımdan gönderildi

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başkan peki şöyle birşey yapılır mı? Sanıyorum, cruise kontrol ü bu şekilde çalıştırmak, teyp kontrolünü direksyondan yapmamamıza mal olacak...

Bu tuşlar Cruise controlü aktifleştirince hız arttırma azaltma olsa, aktifleştirmeyince teyp tuşu olarak devam etse? Röleyle vesaireyle mümkün müdür bu?

Cem'cim aramızdaki yaş farkı ile alakalı olarak "başkan" kelimesi çok hoş olmadı sanki.

Dediğin şekilde de yapılabilir yapılabilir Cem.

okan atak
    okan atak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 RUD 78
    Edilen teşekkür: 183

Projede gec kalmissin baskanim yinede dusunce guzel 2008 t_jet sportum var 1 senedir cc direksiyon kumandasi ile kullaniyorum seviste yaptirdim

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı okan atak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Projede gec kalmissin baskanim yinede dusunce guzel 2008 t_jet sportum var 1 senedir cc direksiyon kumandasi ile kullaniyorum seviste yaptirdim

GT-I9500 cihazımdan gönderildi
    Yapılmıştır mutlaka ben can sıkıntısından uğraşıyorum bununla ve zaten ilk ben yaptım demedim ki Neyse hayırlı olsun

şahin üstünyer
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karaelmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34FT4381
    Edilen teşekkür: 40

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ali abim eline beynime emegine saglik ah sana yakin olaydim da egitileydim be abi boyle seylere cok merakim var. Arkadasin sordugu soruya gelirsek rakip sitede bir abi bunu yapmisti galiba senin yaptiginda ayni abi dreksiyon kumandasini iki turlu kullanmayi mumkun kilmisti ses ac kis tuslari cc moddayken de ses ac kis yapiyodu celence furkan arkadasimizin aracina montajliydi galiba
    Bu arada abim yarin konustugumuz parcalari kargoliycam simdiden tesekkur ederim

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı karaelmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali abim eline beynime emegine saglik ah sana yakin olaydim da egitileydim be abi boyle seylere cok merakim var. Arkadasin sordugu soruya gelirsek rakip sitede bir abi bunu yapmisti galiba senin yaptiginda ayni abi dreksiyon kumandasini iki turlu kullanmayi mumkun kilmisti ses ac kis tuslari cc moddayken de ses ac kis yapiyodu celence furkan arkadasimizin aracina montajliydi galiba
    Bu arada abim yarin konustugumuz parcalari kargoliycam simdiden tesekkur ederim

Şahincim onu benim bildiğim bossmen449 nickli arkadaş yaptı Furkan da yapmıştır fakat benim ondan haberim yok. Bayaa oldu Bossmen yapalı ama o önce bu sonra diyemeyecem şimdi ve buna gerekte yok bence. Kimse başkası taktı diye aracına lip takmamazlık yapmıyor ya da kimse başkası aracının gösterge renklerini değiştirdi diye değiştirmekten vazgeçmiyor. Gönül isterki herkes elinden gelen kalbinden geçen her şeyi aracına uygulasın.

İnşallah arkadaşlar daha güzelini benim düşünemediğim ya da düşünüp yapamadığımı yapar.
    Senin konuya gelirsek şimdi baktım şahin elimde ufak (805 smd led) yani teyp için sadece kırmızı ve beyaz var fakat büyük ledlerden (1210 smd led) mavi-beyaz-yeşil var teyp işi biraz zor. Aslında sen 805 kılıf smd led bulup içerisine koyup gönderirsen daha güzel olur. Ben buralarda bulamam en son çare sipariş edebilirim. Fakat direksiyon kumandaları için büyük kullanılabilir sorun olmaz.
    Konu alixxx tarafından (16/03/2014 Saat 22:41 ) değiştirilmiştir.

grande punto
    klavikula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 55

Kardeşim Ellerine sağlık bence çok şık bir uygulama olmuş. Önemli olan önce yapılmış olması v.s. değil senin emek harcayıp bunu bizimle paylaşman seni gerçekten tebrik ediyorum. Kendi namıma forumda böyle aktif ve değerli bir üyenin olması ilede forum adına gurur duyuyorum.Teşekkürler kardeşim vaktini emeğini bizim yararımıza kullandığın için..

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı klavikula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim Ellerine sağlık bence çok şık bir uygulama olmuş. Önemli olan önce yapılmış olması v.s. değil senin emek harcayıp bunu bizimle paylaşman seni gerçekten tebrik ediyorum. Kendi namıma forumda böyle aktif ve değerli bir üyenin olması ilede forum adına gurur duyuyorum.Teşekkürler kardeşim vaktini emeğini bizim yararımıza kullandığın için..
    Teşekkür ederim abi.

Abi elimden geldiğince forumdaki arkadaşlara yardım etmeye çalışıyorum. Naçizane tabi yani benim bilgim ne ki yardım edeyim aslında yardımdan ziyade bilgi paylaşımı benimki.

Yarın daha güzeli gelecek nasip olursa. Bu gün dükkanlar kapalı olduğundan 2. denemeyi yapamadım malzeme yetmedi. Fakat yarın ışıklısını yapmayı planlıyorum ve bir bölümde kalemle tam çizememişim sanırım yolun kedisi de eridi. Devre çok içime sinmedi fakat dediğim gibi yarın daha güzelini yapmaya çalışacağım

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

direksiyonu hiç bozmasak. ayrı bir buton yapsak ordan devreye soksak. mesela teybin üstündeki boş düğme yerleri olabilir veya başka bir yere monte edilebilir. şu cc kolunu almadan ucuza halledelim şu işi
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

ali haydar durmuş
    ahdcgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 19

emeğinize düşüncenize sağlık ustam bize ışık tutuyorsun arabalarımızın eksikliklerini sizin sayenizde kapatıyoruz.. hem teyp hemde cc aynı aynı anda kullanabileceğimiz bi projeyle gelmenizi kendi adıma çok istiyorum dualarımız sizinle emekleriniz boşa çıkmaz inşallah..

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cem'cim aramızdaki yaş farkı ile alakalı olarak "başkan" kelimesi çok hoş olmadı sanki.

Dediğin şekilde de yapılabilir yapılabilir Cem.
    Hocam yanlış anlaşılma olmasın diye yazıyorum. Biz genelde saygı duyduğumuz,sevdiğimiz ve kendimize yakın bulduğumuz kişilere ''Başkan'' deriz ki, Ankara ekibinden Harun abi bunu en iyi bilenlerdendir şayet Başkan dediğimiz,sevdiğimiz saydığımız abilerimizdendir. Yani bu başkan şeklinde hitaptan rahatsız olmak tabii ki sizin insiyatifinizdedir fakat yanlış anlaşılma olmasın,''Kanka'' laçkalığında söylenmiş bir şey değil. Bu yüzden böyle tepki göstermene şahsen üzüldüm,Cem de üzülmüştür.

Uygulamaya gelince zaten sizin yaptığınız işler ortada,bu da alkışlanacak bir şey olmuş. Işıklı devrenin çizimini de bekliyorum şahsen ki,eğer çözebilirsem Punto'm olmadığı halde Ankara'daki arkadaşlarıma parça ve uygulama konusunda bir nebze yardımcı olabilirim izniniz dahilinde. Teşekkürler

25. Bu mesajı için 3 kişi cdogu'ye teşekkür etti:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Yanlış anlaşılmasına üzüldüğüm gibi, yadırganmasına ve bu kadar resmi olma gerekliliğine de üzüldüm Ali abi.Forum olduğu için, hiç tanımadığım kişilere genelde başkan, hacım,ustam,üstadım diye hitab ederim.tabii ki mizacım normal gelmemiş olabilir ancak laçkalıktan değil, samimiyetten olduğunu idrak etmeni isterim.Kusura bakma, cenk çok güzel izah etmiş, ben de noktayı koyayım dedim...

27. Bu mesajı için 2 kişi cemdogu'ye teşekkür etti:

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Bu da ışıklısı arkadaşlar

Işıklar eski aracımdan kalma bu gün led ararken birde baktım söktüğüm ledlerin bir kısmı duruyor

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali haydar durmuş
    ahdcgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 19

ustam bunun teybi çalıştıranıda olacakmı

Sayfa 1/4 1234 SonSon