Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Activlere orijinal sis farı

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Standart Activlere orijinal sis farı

Arkadaşlar bunu henüz kendi aracımda denemedim ama çalışacağından eminim.
    Active lerde sis farı bağlandığında biliyorsunuz ya başka bir düğme koyuluyordu ya da arka sis lambasına bğlanıyordu ki şu an benim aracımda bu şekilde. Bende bunu bayaaa bir araştırdım. Forumdan Ozzy nickli arkadaşın bir zamanlar bu işle uğraştığını farkettim.

Öncelikle bu işlemi yapabilmeniz için gene ELM 327 kablosuna ve bunun modifiyesine ihtiyacınız var. ELM cihazı ile bağlandığınızda body computer de sis farlarının aktive edilmediğini görürsünüz. Bunu CC gibi aktive ettikten sonra ELM 327 cihazı ile işiniz bitmiş olacak.

Şimdi yapmamız gereken bir çift sis farı kablo, bant ve biraz el becerisi vs...

Sis farlarının montajını yaptıktan sonra eksi kutuplarını orijinalindeki gibi şaseye bağlıyoruz ve diğer artı uçları sigorta kutusunun altında bulunan C soketindeki sırası ile 3. pine sağ sis farını ve 4. pine sol sis farını bağlıyoruz. Bu kısım tamam oluyor ve C soketini tekrar yerine takıyoruz.

Fakat sis farlarının montajını yapmanıza rağmen hala bir sorunumuz var o da sis farımız normalde ön sis farı butonuna bastığımızda çalışması lazım fakat bunun önünde 2 adet engel kalmış oluyor. 1. Si ön sis farı butonu yok. Bunun çözümü 2 şekilde olur. İlki dinamic düğmesi alıp takmak diğeri ise OZZy arkadaşımızın anlattığı boş olan kısmı işler hale getirmek. Altında butonun işlevini yerine getirmesini sağlayan kısım var merak etmeyin siz sadece butonu diğerleri gibi ileri geri işler hale getirin yeter.
    2. engel ise bu butonu işler hale getirseniz bile buton ile body computer arasında bağlantı olmadığından ön sis farınız gene çalışmayacaktır. Bunun içinde sis farı buton grubundaki 6. pinden body computer'in D soketindeki 30. pinine kablo çekmek. Bu işlemide yaptığınızda ön sis farınız dinamic modellerindeki gibi çalışacaktır.Aklınıza takılan hertürlü konuyu sorabilirsiniz arkadaşlar elimden geldiğince yardım ederim.

Şema aşağıdadır. İyi akşamlar

Konu alixxx tarafından (08/04/2013 Saat 23:02 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesajı için 13 kişi alixxx'ye teşekkür etti:

fatih demirci
    therasmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 48

Tebrik ederim güzel bir araştırma olmuş.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaya Ünal
    kayya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 77

Ben de elimdeki fazladan silikonlu şerit ledleri, sis farı yerinde duran siyah kapağın alt tarafına ve plakaya bakan tarafına L gibi çeksem mi diye düşünüyordum
    Çok mu kıro işi olur acaba böyle bir çalışma?

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı kayya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de elimdeki fazladan silikonlu şerit ledleri, sis farı yerinde duran siyah kapağın alt tarafına ve plakaya bakan tarafına L gibi çeksem mi diye düşünüyordum
    Çok mu kıro işi olur acaba böyle bir çalışma?
    Bilmiyorum ki Kaya bey siz nasıl isterseniz o güzeldir aslında. Siz istedikten ve yaptıktan sonra herşey güzeldir yeter ki içinize sinsin fakat o şerit led zamanla sararıp yavaş yavaş kalkmaya başladığında hoş bir görüntü olmayıp canınızı sıkabilir. Bu benim nacizane fikrim.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Elinize sağlık Ali Bey güzel çalışma olmuş oralarda biyerde size güzel bir dükkan açalım ne dersiniz

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

yavuz kep
    yavuzkep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 32

elıne emegıne saglık Alı abı sayende actıve gp kalmıycak

10. Bu mesajı için 2 kişi yavuzkep'ye teşekkür etti:

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık Ali Bey güzel çalışma olmuş oralarda biyerde size güzel bir dükkan açalım ne dersiniz
    Yok dükkan açmayacam açarsam vergisi, dükkan kirası falan pahalıya gelir (Duyanda inanır şimdi ) O işin şakasıda benim işim başımdan aşkın şimdi döndüm daha görevden
    Alıntı yavuzkep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elıne emegıne saglık Alı abı sayende actıve gp kalmıycak
    Umarım kalmaz. Elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

activelere dijital klima da takılıyor sanırım elearnda gösteriyordu tabi pert bi puntonun ön göğsü lazım

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaya Ünal
    kayya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 77

Şimdi sabah sabah bir şeyi merak ettim... Bu şekilde sis farını taktığımızda, virajlarda dönülen taraftaki sis lambası yanıyor ya, bu özellik de geliyor mu? Direksiyondaki sensörle bağlantılı mı, ievirme açısına göre yakacak mı dönülen sis lambasını? Active modellerde bunu da sağlayabilir miyiz?

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

sislere bodyden tek röle çıkışı verildiği için bu mümkün değil. araç evo olmuş olsaydı bu mümkün olurdu sanırım.

grande punto
    klavikula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 55

sanırım uygulamayı yapan henüz yok. Ben yapmak niyetindeyim . elm cihazını bekliyorum yeni çinden sipariş verdim.
    merak ettiğim göstergede ön sis ışığı yanacak mı ?

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EMRE ALTINOK
    EMRE ALTINOK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 83

Klavikula,

bende sis farı taktırmak istiyorum. ama ön sisleri taktırınca (orjinal yada yan sanayi) arka sis lambalarına bağlıyorlarmış. ama direksiyonun sol altındaki ayar yerinde ön ve arka sis lambalarının AYRI TUŞLARI VAR

??

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı EMRE ALTINOK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klavikula,

bende sis farı taktırmak istiyorum. ama ön sisleri taktırınca (orjinal yada yan sanayi) arka sis lambalarına bağlıyorlarmış. ama direksiyonun sol altındaki ayar yerinde ön ve arka sis lambalarının AYRI TUŞLARI VAR

??
    Active araçlarda yok o düğme yoksa senelerce kullandığım aracın düğmesini mi görmedim ben acaba

grande punto
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

active araçlarda düğmenin olduğu (ön sis) yer kapak olarak dizayn edilmiş ve 6. pin yok takılır mı? pin bence evet . Düğme çalışır hale de getirilir bence. Birde altında led yok oda lehimlenirse buton çalışma durumu mümkün. 6.pinide yaptık varsayıp body computere bağlantı yapıp, ordanda motor sigorta kutusu üzerindeki röleye geçip işlemleri Ali beyin dediği gibi yapmak mümkün gibi görünüyor fakat henüz elm cihazı elime geçip modifiye etmediğim için işlemlere başlamadım çünkü olmazsa olmaz olan elm modifiyesi yoksa anlatılan şeyleri yapamayız.
    eğer başarırsam sizin için burada paylaşacağım olmazsada karşıma çıkan engelleri paylaşırım. Ali bey bu konulara gayet hakim sanırım bu işi birlikte çözeriz .

ha bu arada çıkma bir buton grubu falan ele geçerse bunlarla uğraşmadan kablolamaya geçip elmle aktif edilir fakat işin zevki kendin yapmak.
    Konu klavikula tarafından (04/02/2014 Saat 22:05 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretçi78
    Ziyaretçi Ziyaretçi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sol taraftaki düğmelerin ordaki boş pin evet aktif hale geliyor ama çerçeveyi çıkartıp düzgünce kesmeniz lazım şahsen ben gördüm ama kendime yapamadım.Ve aktif halede geliyor active modellerde hatta ekrandaki ışık bile yanıyor bady e girilince.Hatta yapabilen varsa bende yaptırmak istiyorum bilginiz olsun.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

grande punto
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı Murder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sol taraftaki düğmelerin ordaki boş pin evet aktif hale geliyor ama çerçeveyi çıkartıp düzgünce kesmeniz lazım şahsen ben gördüm ama kendime yapamadım.Ve aktif halede geliyor active modellerde hatta ekrandaki ışık bile yanıyor bady e girilince.Hatta yapabilen varsa bende yaptırmak istiyorum bilginiz olsun.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla
    hocam yapabilirsem burdan resimleri nasıl yaptığı paylaşacam. Ali bey zaten işin çoğunu bizim için açıklamış uygulama için bazı ek gereksinimler elm v.s. bekliyorum. sonra düğme işine girecem şimdi elm işini çözmeden başlamıyorum 1 ay civarı sürer tamamlamam zaman iş elm bekleme modifiye gibi sebeblerle ama umutluyum.

23. Bu mesajı için 2 kişi klavikula'ye teşekkür etti:

grande punto
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Arkadaşlar ALİ Beyin sayesinde yapıldı ve çalışıyor. Lütfen şemayı dikkatle inceleyiniz birebir yapınız . Şemada anlatılanları tek tek kontrol edin defalarca eğer olmuyorsa hatalı birşey vardır pinler falan çokiyi kontrol edilmeli .

Arkadaşlar

modifiyeli elm cihazı (Allah razı olsu ALİ Bey konuyu açmış ).
    register edilmiş Fiatecuscan veya yeni adıyla multiecuscan proxy bölümünden sis farlarını aktif edin proxy hizalama prosedürünü işletin.

Başka pinler nasıl çekilecek yine Ali beyin cruise Kontrol konusunda var.

buton aktif etmek için 6. pin yerine takılacak önsis farı düğmesi ışığı yakmak için ben 100 ohm dirençle elime geçen büyük ledi bağladım ama daha iyisini siz yapabilirsiniz Direncin nereye konulacağı resmini koyacam becerebilirsem zaten koymazsanız yanmıyor devre tamamlanmıyor fakat şöyle söyleyeyim iki ucu delikli biryer var boş dirençlerin orda oraya koyulacak zaten devreyitakip edipte bulbilirsiniz. Niye resimleri koyamadım tek tek yaptığım işlerin derseniz çektim çekmesine her adımda ama telefonun hafıza kartı bozuldu resimler gitti fakat şemaya göre yaparsanız oluyor..
    Ben nasıl yaptım beceriklimiyim KESİNLİKLE HAYIR . inatçıyım bu konularda ve en önemlisi ALİ BEY E ÇOK ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM SAYESİNDE YAPABİLDİM. YARDIM ETMESE HAYATTA YAPAMAZDIM. ama eli yatkın hafif elektronik bilenler bu işi benden daha daha iyi ve kolay yapabilir sadece konuyu iyi incelesinler yeter. günlerdir bu işle uğraşıyorum birazda beceriksizliğimden sabahlara kadar konu okudum o sebele yılmadan çalışınca yapılıyor bir BU FORUMUN EN DEĞERLİ ÜYELERİNDEN BİRİ ALİ BEY GİBİ BİRİNDEN YARDIM ALINCA olmaması mümkün değil. Ne kadar teşekkür etsem azdır kendisine

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALP ASLAN
    aozalatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 18

tebrikler detaylı güzel ve faydalı bir çalışma
    Alpaslan Özalatur
    2007 - Fiat Punto - Tek kapı 1,3 M.Jet - 6 ileri

grande punto
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Arkadaşlar bir detayı unutmuşum tuşu basar hale getirmek için kenarlarda çentikler var iyi inceleyin butonu o çentikleri azcık derinleştirin ve tuş basma yerine güzelce bir çubuk şeklinde diğer butonlardaki gibim malzeme koyun sabitleyin. ben yapıştırdım siz nasıl isterseniz öyle yaparsınız.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Burak Özbakır
    brkzbkr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 14

İyi bir çalışma olmuş emeğine sağlık

IPhone cihazımdan aracılığıyla gönderildi.

2008 Grande Punto 1.3 Multijet Active 75hp Füme

Sayfa 1/2 12 SonSon