Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
71 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: ELM 327 Modifiye Etme

Ziyaretci035
    Ziyaretçi Ziyaretci035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Ynt: ELM 327 Modifiye Etme

Alıntı ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O, bu ya da şu kişi demedimki ben bu forumdan birisi de demedim ki neden takıldınız İlker bey ben sadece bu foruma üye değilim birçok forumda paylaşımlarım oluyor ve bu konu benim, konum üzerinden tartışma yaratılmasını istemiyorum. Bu konuda bildiğiniz birşey varsa paylaşırsanız, beni ve diğer okuyanları aydınlatırsanız çok mutlu olurum
    Konu senin, benim, sizin değil forumun. , Barış, Şakir yanımda, o terbiyesiz kimmiş merak ettik. Bizimle paylaşarak aydınlatırsanız seviniriz.

Sony Ericsson Xperia Ray cihazından 2 ile gönderildi.

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Alıntı ilkerhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu senin, benim, sizin değil forumun. , Barış, Şakir yanımda, o terbiyesiz kimmiş merak ettik. Bizimle paylaşarak aydınlatırsanız seviniriz.

Sony Ericsson Xperia Ray cihazından 2 ile gönderildi.
    Herkese selam söyleyin benden o halde ama tartışmaya gerek yok. Terbiyesiz kendini biliyordur ve terbiyesiz zaten terbiyesiz utansa zaten terbiyesizlik yapmaz değil mi Boşverelim bunları o yüzden.
    Açmış olduğum bu konu hakkında bana ya da bu konuyu okuyan insanlara yararlı olabilecek, bu cihazı geliştirmeye yönelik bir fikriniz var mı ya da benim yanlış yaptığım anlatımımda eksik kalan biryer var mı onu söylerseniz gerçekten mutlu olurum ve teşekkür ederim size. İyi akşamlar diliyorum şimdiden

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Çok faydalı bir konu olmuş, teşekkürler.

Peki modifiye etmeden kullanabileceğimiz modeller satılmıyormu bu Hongkong'dan ürün yollayan sitelerde?
    DealeXtreme - Cool Gadgets at the Right Price - DX Free Shipping Worldwide
    ya da everbuying.com 'da?
    Bilginiz var mı bu konuda?

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok faydalı bir konu olmuş, teşekkürler.

Peki modifiye etmeden kullanabileceğimiz modeller satılmıyormu bu Hongkong'dan ürün yollayan sitelerde?
    DealeXtreme - Cool Gadgets at the Right Price - DX Free Shipping Worldwide
    ya da everbuying.com 'da?
    Bilginiz var mı bu konuda?
    Furkan bey ELM 327 cihazının adaptörleri var her biri aracın farklı bir bölümüne bağlanmanızı sağlıyor. Bu adaptörler elinizde var ise modifiye etmenize gerek yok fakat adaptörler yok ise modifiye etmez iseniz motor ve elektrikli direksiyon dışında bir yere bağlanamazsınız. Modifiyenin amacı o adaptörlerin işlevini yerine getirmektir.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet salih kan
    juanito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Hocam bendeki elm 1.5 bluetooth lu bunu nasıl modifiye edebilirim hız sabitlemeyi açmak için yada olmaz ise alıp en basit şekilde modifiye edebileceğim daha önce kullanmış olduğunuz herhangi bir elm cihazı satın alabileceğim bir link verebilir misiniz

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı juanito Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bendeki elm 1.5 bluetooth lu bunu nasıl modifiye edebilirim hız sabitlemeyi açmak için yada olmaz ise alıp en basit şekilde modifiye edebileceğim daha önce kullanmış olduğunuz herhangi bir elm cihazı satın alabileceğim bir link verebilir misiniz
    Mehmet bey diğer konuda da yazdım sizin bluetoothlu elm de araca bağlanan bir soket var siyah bir ucu eğri kısım. Onun arka tarafına bakarsanız 1 den 16 ya kadar rakamlar vardır. Pinlerin yanında onlara bakarak benim konuda anlattığım şekilde yapacaksınız. O kısmın fotoğrafını çekip paylaşabilir misiniz? Beyaz kabloların çıkıp sokete bağlandığı kısmın ama hem birkaç açıdan çekin hem de sayılar belli olsun size yardım etmeye çalışayım

mehmet salih kan
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Yok

Hocam resimler net değilse tekrar çekerim yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Hocam resimler net değilse tekrar çekerim yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim
    Mehmet bey sistem aynı işte soketin arkasında rakamlar var dikkat etti iseniz ilk mesajımda nasıl yaptığımı anlattım siz önce 6-7 ve 14. pinlere dikkat edin tek tek sökün mesela önce 6. pini sökün ve 6. pine yeni bbir kablo lehimleyin. Sonra 1. pine bir boş bir kablo lehimleyin bu kabloları anahtarın iki ucuna lehimleyin en son olarakta 6. pinden söktüğünüz ELM den gelen kabloyu anahtarın ortadaki boş ucuna lehimleyin. Bu pinlerle işiniz bitti sonra 7. ve 14. pinler için aynı işlemleri uygulayın. İlk mesajımda hangi pinlere kablo lehimleneceği var.

mehmet salih kan
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Yok

Çok teşekkürler hocam bluetooth lu olunca farklı olur diye düşündüm yarın bunu deneyeyim yapamazsak sizi tekrar rahatsız edeceğiz gibi görünüyor. Sağolun

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Çok teşekkürler hocam bluetooth lu olunca farklı olur diye düşündüm yarın bunu deneyeyim yapamazsak sizi tekrar rahatsız edeceğiz gibi görünüyor. Sağolun
    Yok ne rahatsızlığı elimden ne geliyorsa yardım ederim Kolay gelsin şimdiden

Eray Aydın
    t-jet teknisyeni gececiyiz35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

Üstadım bende aynı şekilde elm327 cihazımı modifiye ettim lakin ettikten sonra ne oluyor 2 girişli anahtar açıkken ne olur kapalıyken ne olur. sonra o tekli açıkken ne oluyor kapalıyken ne oluyor. Turbo basıncı vs yi scanmaster kullanarak mı göreceğiz ? diğer ikazları uyarı ve arıza lambalarını fiat ecu scan ile mi temizleyecegız detaylı bi bilgi verebilirmisinz ?

ALP ASLAN
    aozalatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 18

hayırlı bişey bellide.. ben anlamadım ne işe yarar bu alet ))
    Alpaslan Özalatur
    2007 - Fiat Punto - Tek kapı 1,3 M.Jet - 6 ileri

Eray Aydın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Bişey daha sormak istiyorum dyno test verilerini bu cihazın programı sayesinde hp ve tork cinsinde bi belirleme yapabiliyormuyuz ?

Recep KOÇAK
    RecepK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 39

Elm 327 ile hp ve tork u gorebilirsiniz fakat olumlu sonuc vermez net degerleri alamazsiniz bu cihazi sadece boost ve ariza tespit cihazi olarak kullanmak daha olumlu sonuclar ortaya koyar... dyno test i 30-40 bin tl degerindeki dinamometreler bile ufak tefek yanilma paylari ile cikariyor hatta uygun devirlerde cevrilmezse sacma sapan sonuclar veriyor... Buna dayali olarak elm327 den bu tarz bir is beklemek bayagi ucuk oluyor kisaca denedim ve olumlu bir sonuca ulasmadim ama sadece basinc kontrolu yaparim ariza kodu okur silerim derseniz gayet yeterli bir alet

GT-S5660 cihazımdan 2 ile gönderildi

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eray Aydın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Pekala bu okuma işlemini hangi program ile yapmalıyız scanmaster elm mi ?

Eray Aydın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

resimdeki şekle göre birebir bende elm mi modifiye ettim fakat sadece motor bölümünü okuya biliyor diğer bolume geçince bağlanamıyorum.

Bahadır EGE
    hadesksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı gececiyiz35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstadım bende aynı şekilde elm327 cihazımı modifiye ettim lakin ettikten sonra ne oluyor 2 girişli anahtar açıkken ne olur kapalıyken ne olur. sonra o tekli açıkken ne oluyor kapalıyken ne oluyor. Turbo basıncı vs yi scanmaster kullanarak mı göreceğiz ? diğer ikazları uyarı ve arıza lambalarını fiat ecu scan ile mi temizleyecegız detaylı bi bilgi verebilirmisinz ?
    Aynı soruyu bende sormak istiyorum konuyuda güncelliyelim.

grande punto
    klavikula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 55

normal modda motora anahları diğer moda alıp body comp. airbag gibi bölümlere girilebilir . ki cruise v.s. activasyonu için anahtarlı kısım kullanılır .
    Motora sıkıntısız bağlanıp diğer kısımlara doğru şekilde modifiyeye rağmen bağlanamayan arkadaşlar faulty elm diye google aratıp konuları incelerse sonuç alabilir bir direnç iptali gerekiyor onuda cihazdan cihaza yeri değiştiği için tarif edemem ben şahsen. değişik programlar var denemesi bedava multiecuscan en popülerlerindendir . tabiki full sürüm olmalı yoksa herşeye izin vermez onuda google efendiye sorarsanız cevap verir . Yanlış anlaşılmasın yardımcı olmak isteriz/isterim ama ilk önce forumda açılmış benzerikonuları sonra google kullanıp ne ne için ayrıntılı araştırın yoksa uygulama yaparken sıkıntı yaşar belkide zarar verebilirsiniz . basit şeyler için ihtiyacınız yoksa kolayca bir usta veya servisten faydalanabilirsiniz bir söz vardır bozuk değilse tamir etme merak gidermek için bu işlere girişirseniz sıkıntı yaşadığınızda yardımcı olamayabiliriz kolay gelsin umarım yardımı olur.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok ne rahatsızlığı elimden ne geliyorsa yardım ederim Kolay gelsin şimdiden
    Selamlar abi,

Şahin'e aldığımız WİFİ ELM cihazı geldi.
    Wİfisinde sorun yok ancak "interface not found" uyarısı verdi.

Ben de 2. step olarak cihazı açtım ve malum 121Ohm luk direnci kırıdm.

Ancak hala aynı hatayı veriyor. Acaba yapmamız gereken başka bir işlem var mı? Vaktin olur da fotoyu incelersen çok memnun oluruz.

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Güncel...

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon