Sayfa 6/15 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
286 sonuçtan 101 ile 120 arası

Konu: Cruise Control Butonu Sonradan Yapılıyormuş :)

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Alıntı zizifos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malasef hocam Mersin'deyim. CC'yi aktif etmek için servise mi gitmem lazım yoksa dışarıda da yaptırabilir miyim? Bu arada yardımlarınız ve emeğiniz için çok teşekkürler.
    rica ederim ne demek. Ama servisler açamıyor diye biliyorum. Geçen bir arkadaş açtıramadığını söylemişti. Ama sorun isterseniz.

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali bey,
    Tekrar yardiminiz icin cok tesekkur ederim bir sekilde amelyat edip. Stillo kolunu kullanma plani icersindeyim icinde hic direnc vs yok ise direk swichlere bagli ise super olucak..

Ilk defa direnc kullanicam, tekrardan yardimlariniz icin cok tesekkurler..

Sizin butonlari uygulama sekliniz kutu kullanmaniz vs cok hos dogru soluyorsunuz hep imkan malzeme meselesi..
    kolun içinde direnç olduğunu düşünüyorum ama istedikten sonra herşey yapılır. Yapamadığınız sıkıştığınız noktada yardımcı olurum soru sormaktan çekinmeyin.
    Herzaman herkese yardımcı olurum.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı zizifos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malasef hocam Mersin'deyim. CC'yi aktif etmek için servise mi gitmem lazım yoksa dışarıda da yaptırabilir miyim? Bu arada yardımlarınız ve emeğiniz için çok teşekkürler.
    arkadaşım serviste boşuna zaman harcama ben de cc ile uğraşıyorum sağolsun Ali Bey in katkıları büyük bu konuda bana çok yardımcı oldu ve hala daha olmakta. bende ccyi aktif ettirmek için servise gittim 2 gün orada menülerde denemeler yaptık ama hiç bir şekilde standart bir servis bilgisayarı ccyi aktif edemiyor.Gerçi ben abiye sormuştum olmaz demişti ama belki servis ustası bu işlerle uğraşıyor donanımı varsa diye gittim sağolsun adam işimi gücünü bıraktı benle uğraştı 2 gün toplam 4 5 saat falan neyse neticede olmuyor serviste cc açtırılamıyor. ya siz kendi çabalarınızla bu işi yapacaksınız ya da yapanı bulacaksınız. yakın olsanız yardımcı olayım ama onu haricinde yine yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince.

servet atay
    zizifos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım serviste boşuna zaman harcama ben de cc ile uğraşıyorum sağolsun Ali Bey in katkıları büyük bu konuda bana çok yardımcı oldu ve hala daha olmakta. bende ccyi aktif ettirmek için servise gittim 2 gün orada menülerde denemeler yaptık ama hiç bir şekilde standart bir servis bilgisayarı ccyi aktif edemiyor.Gerçi ben abiye sormuştum olmaz demişti ama belki servis ustası bu işlerle uğraşıyor donanımı varsa diye gittim sağolsun adam işimi gücünü bıraktı benle uğraştı 2 gün toplam 4 5 saat falan neyse neticede olmuyor serviste cc açtırılamıyor. ya siz kendi çabalarınızla bu işi yapacaksınız ya da yapanı bulacaksınız. yakın olsanız yardımcı olayım ama onu haricinde yine yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince.
    Ali Bey'e ve size cevaplarınız için teşekkür ederim. Dün biraz araştırma yaptım ve gerekli malzemeyi aldıktan sonra kendim aktif edeceğim cc'yi.

ELM327 V1.5OBDII Bluetooth ERTES? GÜN KARGO GittiGidiyor'da 80022850

Yukarıdaki linkteki aparat bu iş için yeterliymiş. Umarım becerebilirim

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MURAT OZ
    muratxx5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 56

Standart Ynt: Cruise Control Butonu Sonradan Yapılıyormuş :)

bence bluetooth lu almayin...

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

murat ın dediği gibi bluetoothlu almayın kablolu alın. yalnız şunu belirteyim Ali Bey in verdiği modifiye devresinde sıkıntı yok ama aldığınız cihazın içi farklıysa(bendeki gibi) araca bağlandığınızda sıkıntı yaşarsınız. Benim cihazın içine fazladan bir tane diyot koymuşlar 2 pin arasına ben modifiyeden sonra bağlanmayı denediğimde aracın gösterge tablosu dahil tüm arıza ışıkları yandı airbag yanık kaldı bugün akşam iş çıkışı servise uğradığımda servis sorumlusu aracın body dahil tüm birimler kendi arasındaki iletişimi kesmiş tekrar geri gelmiş airbag hariç sonra hatayı sildiler şuan sorun yok. Cihazı almadan Ali beyle bir görüşün derim kendisi yardımlaşmayı seven birisi onun adına konuşamam ama yardımcı olacaktır mutlaka. Cihazı ona gönderip modifiyeden sonra size göndermesini isteyebilirsiniz. keşke başta ben de kendisinden talep etmiş olsaydım bu gibi basitte olsa sorunları yaşamazdım benim cihazı dün kendisine gönderdim bugün eline geçmiş ondaki cihazla bendeki farklıymış cihazın sorununu halledip test ederek kargolamış tekrar kısmetse cihaz yarın elimde darısı başınıza.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

yardım gereken başka konular varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

murat ın dediği gibi bluetoothlu almayın kablolu alın. yalnız şunu belirteyim Ali Bey in verdiği modifiye devresinde sıkıntı yok ama aldığınız cihazın içi farklıysa(bendeki gibi) araca bağlandığınızda sıkıntı yaşarsınız. Benim cihazın içine fazladan bir tane diyot koymuşlar 2 pin arasına ben modifiyeden sonra bağlanmayı denediğimde aracın gösterge tablosu dahil tüm arıza ışıkları yandı airbag yanık kaldı bugün akşam iş çıkışı servise uğradığımda servis sorumlusu aracın body dahil tüm birimler kendi arasındaki iletişimi kesmiş tekrar geri gelmiş airbag hariç sonra hatayı sildiler şuan sorun yok. Cihazı almadan Ali beyle bir görüşün derim kendisi yardımlaşmayı seven birisi onun adına konuşamam ama yardımcı olacaktır mutlaka. Cihazı ona gönderip modifiyeden sonra size göndermesini isteyebilirsiniz. keşke başta ben de kendisinden talep etmiş olsaydım bu gibi basitte olsa sorunları yaşamazdım benim cihazı dün kendisine gönderdim bugün eline geçmiş ondaki cihazla bendeki farklıymış cihazın sorununu halledip test ederek kargolamış tekrar kısmetse cihaz yarın elimde darısı başınıza.
    Halil bey ne güzelde özetlemiş fakat birşeyi atlamış bu konuda tabiki adıma konuşabilirsiniz. Çünkü baştan beri herkese her şekilde elimden geldiğince yardım ederim dedim. Bu işten 5 kuruş kazanmayı düşünmediğim için herşekilde yardım ederim yeterki elimden gelen bir şey olsun.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MURAT OZ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

orjinal elm327 de r04 direncini iptal edeceksiniz çin malı olanda r14 olanı...aklınızda bulunsun...

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

orjinalle çin malını nasıl ayırt edecez??? adamlar klonluyor resmen

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

orjinalle çin malını nasıl ayırt edecez??? adamlar klonluyor resmen
    50 TL ye kimse orijinal vermez sanırım ve Halil bey kusura bakmayın ben size diyot demiştim ama Murat beyin dediği gibi direnç o. O konuda yanlış bilgi verdim onu düzeltmek istedim ve direnç tam olarak şurada:

Erhan YALÇIN
    Farklı sadece_erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269
    Edilen teşekkür: 297

hocam bendeki elm327de bluetooth lu, jb li iphone da roqybt4 ve dashcommander, androide de başka programlarla kullanılırsa telefonunuzdan sürekli bağlanabilmeniz ve fiyatı açısından iyi olmakla birlikte bluetoothdan bağlantısından kaynaklanan özellikle sensör verilerinin 1 belki 2 sn gibi geç gelmesi durumu dezavantaj.

mümkünse wi-fi olanının mümkün değilse kablolu olanın alınması taraftarıyım,yok ben hata olursa silerim ne oluyo bitiyo baksam yeter diyor ve 1-2 sn sizin için fark yaratmıyorsa bluetoothludaalabilirsiniz.

bende bluetoothlu var, sürekli takılı duruyo, araç çalışmıyorken sadece 1 led ışığı yandığından kısa vadede akü bitirme gibi durumu olmaz.

fiatecusucan son zamanlarda piyasaya çıkan versiyonu farklı elm327lerle bağlanmıyor maalesef, ister bluetoothlu ister wi-fi isterse kablolu olsun hepsinde mevcut. ama sorun giderilebiliyor. (dashcommander ve scanmasterelm modifiye etmeden sorunsuz bağlanabiliyor)

elmlerdeki standart problem bendede vardı, bendeki biraz farklı ama alan olursa
    bendekiyle aynıysa aşağıdaki fotoğrafdaki direnci söksün,

14.pin>100ohmdirenç+560pfkondansator>4yada5.pin(ik isidegroundhangisine bağladığınız farketmez)
    6.pin>100ohmdirenç+560pfkondansator>4yada5.pin(iki sidegroundhangisine bağladığınız farketmez)

ben 560pf bulamadım 500pf kullandım yinede çalıştı..

kendi çektiğim fotoğraflar ektedir...
    Konu sadece_erhan tarafından (30/03/2013 Saat 01:12 ) değiştirilmiştir.

MURAT OZ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

aslında orjinal çin malı olayı değil yanlış söyledim hepsi çin malı. elm v1.5 versiyonu var bir de v1.4 ...

1.5 olanı orjinal kastetmiştim. v1.5 olanda r04 direnç v1.4 olanda r14 direnç iptal edilecek. şu an piyasada genellikle 1.5 olanlar var. ikisinin de plaketi farklı...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MURAT OZ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı nevarulan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

elmlerdeki standart problem bendede vardı, bendeki biraz farklı ama alan olursa
    bendekiyle aynıysa aşağıdaki fotoğrafdaki direnci söksün,

14.pin>100ohmdirenç+560pfkondansator>4yada5.pin(ik isidegroundhangisine bağladığınız farketmez)
    6.pin>100ohmdirenç+560pfkondansator>4yada5.pin(iki sidegroundhangisine bağladığınız farketmez)

ben 560pf bulamadım 500pf kullandım yinede çalıştı..
    hocam merak ettim de direnci söküp yerine başkasını mı eklediniz acaba?
    benimki kablolu sökmem yeterli oldu yerine başka direnç bağlamadım. sizinkinde farklı bir durum mu var acaba bluetooth olması hasebiyle?

Erhan YALÇIN
    Farklı sadece_erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269
    Edilen teşekkür: 297

Alıntı muratxx5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam merak ettim de direnci söküp yerine başkasını mı eklediniz acaba?
    benimki kablolu sökmem yeterli oldu yerine başka direnç bağlamadım. sizinkinde farklı bir durum mu var acaba bluetooth olması hasebiyle?

abi valla muliecuscannın sayfasındaki resmi çözüm direnci sökün ve 4 ve 16. pinleri 100ohm direnç+560pf kondansatorle (-) ye bağlayın diyor,

ordaki uygulamalarıda inceledim, benim cihazın boardundan hiç örnek uygulama yoktu tek tek bütün dirençleri ölçtüm 4ve 16 arasındaki 120ohmluk direnci bulup söktüm. o kaynaktaki örnek uygulamalardan bir kısmı usb bir kısmı bluetoothluydu

MURAT OZ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

hmmm. baya uğraşmışsın o zaman. ben de multiecuscanın forumundan bulmuştum. sadece direnci söküp yerini boş bırakarak obd ucundaki pinlerin yerlerini değiştirmek yeterli oldu. temel matematik kuralı burada da geçerli demek ki. Bİr problemin birden çok çözüm yolu her zaman mevcuttur...

MURAT OZ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

evet şimdi okudum dediğin gibi resmi olarak öyleymiş...

Tayfun AKTÜRK
    Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 140

Bende ebayden modifiye konusundakinin aynisi diyerekten aldim gelmesini bekliyor ama v1.5 mis o r04u sokmem gerekicek heralde peki sadece sokuyomuyuz?

Bu arada Ali bey stillo cc kolunun ici sokulmus halini buldum onunda icinde bu r04ler gibi direnc var ama daha iri 301 yaziyodu galiba ustunde..

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Standart Cruise Control Butonu Sonradan Yapılıyormuş :)

Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende ebayden modifiye konusundakinin aynisi diyerekten aldim gelmesini bekliyor ama v1.5 mis o r04u sokmem gerekicek heralde peki sadece sokuyomuyuz?

Bu arada Ali bey stillo cc kolunun ici sokulmus halini buldum onunda icinde bu r04ler gibi direnc var ama daha iri 301 yaziyodu galiba ustunde..
    Tayfun bey ebay'e ne gerek vardı oradan gelmesini bekleyeceksiniz gittigidiyorda falan 50 tl idi. Hepsinde direnç olmuyor. Mesela benimkinde direnç yoktu. Cihazın iç yapısını görmek lazım. Elinize geçince söküp detaylı fotograf paylaşırsanız yardımcı oluruz. Siz stilo kolunu kafaya koydunuz sanırım o direnç çıkarılın yerine bizim devre konulabilir içerende 2 kablo cekildimi tamam ama uğraşmak gerekir sonuçta imkansız değil.

Tayfun AKTÜRK
    Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 140

Ali bey,
    Arabaya birseyler hep ebayden aliyorum o yuzden hic bakmadan direk ebayden aldim aslinda turkiyedende alabilirdim kargo dahil 18tlyemi ne geldi ama bekliyecegime degmez heralde =)

Stillo kolu esasinda ayri satilmiyomus bizim gibi sinyal unitesiyle geliyomus ama bir ingilizde var pazarlik halindeyim o olmazsa alfa 147 kolu ayri satiliyomus stillocularda 147 kolu takiyor..

Artik elm gelince bakicam simdiden yardimlariniz icin cok tesekkurler bende vag com var o bir ise yaramaz heralde..

Sayfa 6/15 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon