Sayfa 5/15 İlkİlk 123456789 ... SonSon
286 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: Cruise Control Butonu Sonradan Yapılıyormuş :)

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kutun büyükmüş aslında keşke kutu üzerine monte etseydin basmalı tip bir on off iyi olurdu diye düşünüyorum. buton kutusu büyük olduğu için sanırım sağ yukarı monte edemeyeceğim ama el freninin orasını düşünüyorum daha deneyemedim uygun bir zaman da bir deneme yapacağım artık
    Böylesi güzel oldu aslında yeride güzeldi taaki monrajını yapana kadar Bencede el freninin oralar çok iyi olur vitesi değiştirdikten ve herşey sabit olduktan sonra bir tuşa dokunmak kalıyor ve buda sol elle biraz zor bence sağ el ile vitesi bıraktıktan sonra hemen basılır bence. Benim işim belli olmaz bundan sonra bir bakarsın balka yere almışım Fazladan 1-2 kutu daha aldım Basmalı tip on/off aradım ama ne fayda. Bunları bulduğuma şükrediyorum.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böylesi güzel oldu aslında yeride güzeldi taaki monrajını yapana kadar Bencede el freninin oralar çok iyi olur vitesi değiştirdikten ve herşey sabit olduktan sonra bir tuşa dokunmak kalıyor ve buda sol elle biraz zor bence sağ el ile vitesi bıraktıktan sonra hemen basılır bence. Benim işim belli olmaz bundan sonra bir bakarsın balka yere almışım Fazladan 1-2 kutu daha aldım Basmalı tip on/off aradım ama ne fayda. Bunları bulduğuma şükrediyorum.
    istediğin bir şey varsa söylemen yeteli göndereyim burdan bak ne diyeceğim işim bitince zaten resim çekecem resimden beğenirsen eğer parçaları kargolarım sana butonun gümüş renklisi de var

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istediğin bir şey varsa söylemen yeteli göndereyim burdan bak ne diyeceğim işim bitince zaten resim çekecem resimden beğenirsen eğer parçaları kargolarım sana butonun gümüş renklisi de var
    İşte bu aslında aklımdaki ledli butonlardan almaktı hani metal etrafında ışık yanıyor. Onlardan ama onlar daha büyükler 19 mm diyordu.Bunlar 11 mm falan. CC yi aktif ettiğinde tuşların ışığıda yansın istiyordum ama şimdilik bununla idare edeceğim artık Ama teklifin için çok teşekkür ederim düşünmen ve söylemen yeterli. Yapamadığın ya da sıkıştığın anda ara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

22mm olması gerek emin değilim ama. kutuya büyük gelir onlar baya büyük gelir. benim aldıklarımı ölçmedim daha küçükleri de vardı benim aldıklarım da 11mm sanırım 8likleri de vardı ama ledli buton aldığım yerde görmedim. bakarım istersen. teklifim her zaman geçerlidir. herhangi bir ürün malzemeyi bulamadığında haberim olsun bir de buralardan ben araştırayım çoğu ürünü bulurum birebir olmasa da en azından muadilini ayarlarız bir şekilde.

MURAT OZ
    muratxx5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 56

Standart Ynt: Cruise Control Butonu Sonradan Yapılıyormuş :)

Bence on/of ve hizlanip yavaşlama düğmelerini dörtlunun sağ tarafındaki boş yerlere uygulayabilirsiniz. On off kapı kilidi gibi olabir basınca kırmızı yanıp aktif olur devre dışı kalınca soner. Orjinal dugme de bulabilirseniz 10 numara olur. Resume fazla kullanılmıyor zaten. Olmasa da olur...
    Kolay gelsin...

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

teşekkürler. Fikrin için de ayrıca teşekkür ederim ama 4lülerin sağı normal kullanıma göre uzak kalıyor kendi payıma. benim düşüncem el freni civarı veya teyp yanı vs ama yine de tam yer belli değil

MURAT OZ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

Standart Ynt: Cruise Control Butonu Sonradan Yapılıyormuş :)

En rahat orjinal sinyal kolu galiba
    Keşke sol tataftaki teyp düğmelerini iptal edebilssneniz de fiat500 un cc düğmelerini oraya monte etseniz... muhteşem olur...

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Arkadaşlar bende bugun C.C taktırdım fakat kullanmayı beceredım,
    Araç 50 km ıle gıdeken C.C actım devir 2500 falan ayagımı cektım gazdan arac 30 km dustu e tabıkı devırde dustu.
    Reset dedıgımızde arac ayarlanan km/hız a gecıyor fakat ben kac km hıza yarlandıgını unuttum gostergedede yazmıyır.
    CC yı actıktan sonra arac 50 km ıle gıderken baska bırsey yapıyormuyuz
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende bugun C.C taktırdım fakat kullanmayı beceredım,
    Araç 50 km ıle gıdeken C.C actım devir 2500 falan ayagımı cektım gazdan arac 30 km dustu e tabıkı devırde dustu.
    Reset dedıgımızde arac ayarlanan km/hız a gecıyor fakat ben kac km hıza yarlandıgını unuttum gostergedede yazmıyır.
    CC yı actıktan sonra arac 50 km ıle gıderken baska bırsey yapıyormuyuz
    Zeynel bey CC yi açtığınızda 40 km nin üzerinde hangi hızda olursanız olun kolu artı konumuna getirdiğinizde o anki hıza sabitleyecektir aracı. Hızı sabitlerken gazdan ayağınızı falan çekmenize gerek yok. Zaten hız sabitlendiği anda ayağınızın altında bir hafiflik hissedersiniz. Sonra ayağınızı gazdan çekersiniz. Sollama yaparken gaza basarsınız ayağınızı gazdan çektiğiniz anda sabitlediğiniz hıza tekrar dönersiniz fakat debriyaj ya da frene bastığınızda CC devreden çıkar. Tekrar hafızadaki hıza dönmek için res tuşuna bir kez basmanız yeterlidi.

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı muratxx5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En rahat orjinal sinyal kolu galiba
    Keşke sol tataftaki teyp düğmelerini iptal edebilssneniz de fiat500 un cc düğmelerini oraya monte etseniz... muhteşem olur...
    Murat bey mutlaka rahattır ama Recep ivedik diyor ya hani "ben sana bu kadar parayı verirsem benim piskolojim gene bozulacak" diye; işte benimkide bunun gibi. Ben sinyal kolunu yeni değiştirdim bir daha o kadar para verirsem canım sıkılır. Amaç hızı sabitlemek değil mi? İşte ben şu an onu yapabiliyorum ama tabiki orijinali daha iyi olurdu. Teyp tuşlarını iptal etmeyi düşünmedim hiç. Yoksa oda zor değil bence çok kolay. Ama teyp tuşlarımı seviyorum ve vazgeçmek istemiyorum ben

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Zeynel bey CC yi açtığınızda 40 km nin üzerinde hangi hızda olursanız olun kolu artı konumuna getirdiğinizde o anki hıza sabitleyecektir aracı. Hızı sabitlerken gazdan ayağınızı falan çekmenize gerek yok. Zaten hız sabitlendiği anda ayağınızın altında bir hafiflik hissedersiniz. Sonra ayağınızı gazdan çekersiniz. Sollama yaparken gaza basarsınız ayağınızı gazdan çektiğiniz anda sabitlediğiniz hıza tekrar dönersiniz fakat debriyaj ya da frene bastığınızda CC devreden çıkar. Tekrar hafızadaki hıza dönmek için res tuşuna bir kez basmanız yeterlidi.
    Ali kardeşim teşekkurler . CC'yi aktıf hale getırdıkten sonra kolu yukarı dogru hareket ettirmeden dırekt kendı gecıyor sanmıstım
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali kardeşim teşekkurler . CC'yi aktıf hale getırdıkten sonra kolu yukarı dogru hareket ettirmeden dırekt kendı gecıyor sanmıstım
    Hayır Zeynel bey kolu artı konumuna getirip 1-2 sn artı konumunda tutmalısınız. Sonra o anki hızınızı hafızaya alır araç.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

walla biraz düzgün malzeme bulabilsek piyasada iyi iş çıkacaktır ortaya ama olmuyor işte. bugün fabrikada patronun eski bir amfisi varmış onu dağıttım buton için içindeki butonların da çalışmayacağı tuttu . bi cc için işten de kovulacaz.

MURAT OZ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

Murat bey mutlaka rahattır ama Recep ivedik diyor ya hani "ben sana bu kadar parayı verirsem benim piskolojim gene bozulacak" diye; işte benimkide bunun gibi. Ben sinyal kolunu yeni değiştirdim bir daha o kadar para verirsem canım sıkılır. Amaç hızı sabitlemek değil mi? İşte ben şu an onu yapabiliyorum ama tabiki orijinali daha iyi olurdu. Teyp tuşlarını iptal etmeyi düşünmedim hiç. Yoksa oda zor değil bence çok kolay. Ama teyp tuşlarımı seviyorum ve vazgeçmek istemiyorum ben

haklısınız...recep ivedik misali emin olun ben şuan almasaydım buton yeri keşfetme çalışmalarınızda en önde gidenlerden olurdum... direksiyona birkaç butonluk yer daha bıraksalardı ne olurdu ki teyp butonlarını ben de seviyorum...hatta o yüzden teybi bile değiştirmiyorum yoksa çoktan değiştirirdim.
    renault kangoo veya cliolardaki gibi direksiyonun arka tarafına yapıştırılan teyp düğmeleri de iş görebilir cc adına.

müsait yer bulmak soz olacak galiba. Allah yardımcınız olsun.
    orjinal fikirler çıkacağına inanıyorum... kolaygelsin

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

servet atay
    zizifos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 1

Ali Bey bu konuda çok acemiyim. 2011 evo dynamic aracım var ve cc takmak istiyorum. Araca program falan yükletmek lazım mı bunun için. Bir de dynamic modelinde kablo çekmeye falan gerek var mı? Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Tayfun AKTÜRK
    Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 140

Ali hocam selamlar,

Yanlış anlamazsanız ben bu butonları beğenmedim,

https://www.google.com.tr/search?q=7...O8XWtQbFtYHwAw

stillonun cc kolu var parça fiyatını daha bulamadım ama bunu alıp kullanabiliriz bence...

bu arada direnç satın alıcam 1-2 site buldum 1w olanı var 1/4w olanı var ohm serisi var kohm serisi var nasıl tercih etmem gerekiyor?

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Standart Cruise Control Butonu Sonradan Yapılıyormuş :)

Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali hocam selamlar,

Yanlış anlamazsanız ben bu butonları beğenmedim,

https://www.google.com.tr/search?q=7...O8XWtQbFtYHwAw

stillonun cc kolu var parça fiyatını daha bulamadım ama bunu alıp kullanabiliriz bence...

bu arada direnç satın alıcam 1-2 site buldum 1w olanı var 1/4w olanı var ohm serisi var kohm serisi var nasıl tercih etmem gerekiyor?
    Tayfun bey tabi bu tercih meselesi herkes benim yaptığımın aynısını yapacak diye birşeyi yok kendiniz nasıl mutlu olacaksanız o sekilde yaparsınız benimki sadece yol göstermek ve buradaki imkanlarla bu kadar oluyor açıkcası yoksa bende çok güzel diyemem. Fakat stilonunki olmaz diye düşünüyorum. Bizim araçlar tek kablo üzerinden haberleriyle fakat stilo cc kolu çok kablolu. Fakat direksiyon tuşlarını kullanabilirsiniz veya görünmeyecek bir yere yapabilirsiniz. Direnç olarak ise 1w büyük olur. Size 1/4w yetecektir. Ohm cinsinden almalısınız 1k 1000ohm ye denk gelir çünkü.kullandıklarım Ohm cinsinden çok kolay bulunan dirençler.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali T
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi

Standart Cruise Control Butonu Sonradan Yapılıyormuş :)

Alıntı zizifos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali Bey bu konuda çok acemiyim. 2011 evo dynamic aracım var ve cc takmak istiyorum. Araca program falan yükletmek lazım mı bunun için. Bir de dynamic modelinde kablo çekmeye falan gerek var mı? Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
    Araçta CC yi aktif ettirmeniz gerekiyor ve dinamik araçlarda kablo çekmeye gerek yok. Yakınlarda iseniz yardımcı olurum.

servet atay
    zizifos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 1

Araçta CC yi aktif ettirmeniz gerekiyor ve dinamik araçlarda kablo çekmeye gerek yok. Yakınlarda iseniz yardımcı olurum.
    Malasef hocam Mersin'deyim. CC'yi aktif etmek için servise mi gitmem lazım yoksa dışarıda da yaptırabilir miyim? Bu arada yardımlarınız ve emeğiniz için çok teşekkürler.

Tayfun AKTÜRK
    Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 140

Ali bey,
    Tekrar yardiminiz icin cok tesekkur ederim bir sekilde amelyat edip. Stillo kolunu kullanma plani icersindeyim icinde hic direnc vs yok ise direk swichlere bagli ise super olucak..

Ilk defa direnc kullanicam, tekrardan yardimlariniz icin cok tesekkurler..

Sizin butonlari uygulama sekliniz kutu kullanmaniz vs cok hos dogru soluyorsunuz hep imkan malzeme meselesi..

Sayfa 5/15 İlkİlk 123456789 ... SonSon