18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Fiat Linea Ön Konsol USB çıkışı (B&Me'li Grande'cilere fikir verebilir belki)

Atakan Cumhur Demirkol
    acdemirkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Standart Fiat Linea Ön Konsol USB çıkışı (B&Me'li Grande'cilere fikir verebilir belki)

Merhabalar ben 2011 model bir Linea kullanıcısıyım. Kısa bir süreliğine Grande Punto kullanıp çok sevenlerdenim. Uzun zamandır siteyi takip etsem de ileti kirliliği yapmamak için uzaktan takip ediyordum. Linea aracımda çok sıkıntı olan torpido içindeki USB çıkışını uzatma konusunda yaptığım bir projeyi Linea forumunda yayınladım. Bildiğim kadarıyla Blue and Me olan Grande Puntolarda da bu çıkış torpido gözü içerisinde. Belki Blue and Me Kullanan Grande Punto'culara bir yardımı dokunur diye aynı konuyu buraya da eklemek istiyorum. Herkese kazasız belasız sürüşler, iyi forumlar.

Merhabalar, ilk konumda aracıma yaptığım bir ekleme ile başlamak istedim. Malumunuz eski kasa linealarda belki en çok sıkıntı çektiğimiz konu USB girişinin torpidonun içinde olması. Flash disk takıp çıkarmak veya telefonu bağlamak oldukça sorun olabiliyor bazı durumlarda. Çoğu kişi bu konuda kendince kullanışlı çözümler üretmiş. Ben de bunun için şöyle bir çözüm ürettim;

Öncelikle orjinal görünsün istediğim için ebay ingiltere sitesinden Fiat USB diye aratıp orjinal Bravo'nun veya 500'ün USB portunu satan bir ilan gördüm (İngiltere'de Fiat araçları çok yaygın olduğundan (özellikle Grande Punto)). Yanlış hatırlamıyorsam bir Bravo'dan çıkma idi. 55-60 TL'lik bir masraf yaparak (PayPal ödemesi) ve 10 günlük bir posta beklemesinden sonra elime ulaştı. İlk düşüncem vites konsolunun oradaki bardaklıkların önüne yapmaktı ancak Emotion'larda oradan arka havalandırma boruları geçtiği ve o plastik parça yerinden sökülemediği için vazgeçtim. Nereye takarım diye düşünürken (ki orta havalandırma difüzörlerinin oradaki göze bile koymayı düşündüm) direksiyon altındaki sigorta kapağının arkasının oldukça müsait, kapağında çıkarılıp evde üstünde çalışabilecek kolaylıkta olduğunu gördüm. Bizim araçların Blue and Me kutusunu incelediğimde bana gelen bu ürüne çok benzer bir USB girişi olduğunu gördüm lakin çok düz ve kare biçimli onu incelerken aldığım ürünün de bizimkilerin de soket girişlerinin aynı olduğunu gördüm. Mevcut kutuyu söküp usb port bağlantısını çıkardığımda mot a mot aldığım parçada da aynı giriş vardı. Bizdeki portu söküp onu taktığımda tada yeni aldığım USB girişi çalışıyordu. O zaman bağlantı şeklini çözeyim dedim. Bu USB portlarda 5 pin var 1i boş diğer 4'ü de bizim bilgisayarlardaki gibi 1incisi 5Volt ikincisi Data+ üçüncüsü Data- ve dördüncüsü Şase. O yandaki USB ışığını besleyen elektrik USB'ye gelen 5Volt ile paralel alınmış. Bunların hepsi küçük bir devre kartına işlenmiş. Evde bu USB portun bir ucu pinlerine takılacak bir soket diğer ucunu da bildiğimiz erkek giriş olan bir kablo monte ettim. Daha sonrada aracın direksiyon altındaki sigorta kutusunun belirlediğim yerine delik açtım yeni aldığım USB portu monte ettim. Bağladığım USB ucu da ön panelin arkasından dolaştırarak torpidoya kadar uzattım ve şu an ki mevcut Blue and Me'min USB girişine taktım. Sonuç sürücü sol tarafında kolay erişilebilir bir USB girişim oldu. Ama istersem de torpido gözündeki kabloyu çıkarıp oraya da bağlayabilirim. Böyle bir düşüncesi olan arkadaşlarımıza bir faydası olur belki. Not olarak şunu da söyleyeyim; eğer yapmak isteyen olursa illa yeni bir parça almasına gerek yok torpido gözündeki mevcut parça da sökülerek işinin ehli bir elektrikçiyle bu şekilde uzatılabilir. Böyle birşey düşünüp de alışveriş yapmak isteyenler yeni nesillerin Aux'lu girişinden de satın alabilir

Aux'luya örnek

Diğer fotoğraflar:

Bu da Torpido gözündeki bağlantılı hali;

Resimlerden farkettim ki galiba biraz yamuk olmuş a Artık küçük bir rötuş gerekecektir. Fikirlerinizi, eleştirilerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

2. Bu mesajı için 2 kişi acdemirkol'ye teşekkür etti:

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

herşeyden önce emeğiniz var çok güzel olmuş

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

engin kavraloğlu
    ...Makinist... segin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407
    Edilen teşekkür: 344

ellerinize sağlık güzel bir çalışma
    1.3 DYNMC 5K. METALİK BEYAZ AS.KT. - Hİ-Fİ - SKY-DOME - FR.KT. ABARTH I SPOİLER

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat kahramanoglu
    karamurat4141 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    41 DT 764
    Edilen teşekkür: 49

elinize kolunuza emeğinize sağlık güzel bir çalışma olmuş..

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci032
    Ziyaretçi Ziyaretci032 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

güzel bi uygulama, tebrikler, hoş geldiniz.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serhat dumlupınar
    12346574523 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    45 ZB 4856
    Edilen teşekkür: 14

konu hort beyler link açılmıyor 2011 punto evom var ama teyipde aux ve usb alt yapısı var ama kablosu yok nerden bulurum

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Alıntı 12346574523 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu hort beyler link açılmıyor 2011 punto evom var ama teyipde aux ve usb alt yapısı var ama kablosu yok nerden bulurum
    usb altyapısı olduğuna nerden kanaat getirdiniz? Blueandme var ama usb girişi mi yok yoksa sadece aux'tan mı bahsediyoruz...

Şöyle bahsedeyim.Eğer blue and me'niz yoksa usb özelliği kazandırmak için şöyle bir kutu sipariş ediliyor

Audio System 1999-2010 Fiat Punto Teybine Usb Sd Aux Ap 155 TL TR TUNİNG SHOP'dan

Ürün temsilidir.Bu ürün CD Changer Arkasına takılıyor hafıza kartı, usb ve ses kablosu takılabiliyor.

Siz sadece Aux istiyorsanız, şu ürünü sipariş edip taktırmanız yeterli olacaktır.

Blaupunkt Teyp Aux Kablosu Aux Çıkışı « Kemal Oto Aksesuar Modifiye Tuning

Teybin arkasında aux için soket vardır ve bunu takmanız yeterli olacaktır.

Blue and me'niz var ama USB girişiniz yoksa ne yapılır bilemiyorum keza böyle bir sorun hiç duymadım.

serhat dumlupınar
    12346574523 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    45 ZB 4856
    Edilen teşekkür: 14

hayır cem bey aracımın ilk sahibi kullanmadıgı için iptal ettirmiş bu kabloyu nerden bulurum
    (eski sahibi kuş serisinden inme onun için)

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

torpido gözünün içinde blue&me ünitesi varsa ,üzerinde zaten usb,aux çıkışları vardır.usb çıkışı konsola uzatmak için de 1.mesajdaki gibi aparat alıp takılabilir

Salih Balik
    salih1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 16

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    torpido gözünün içinde blue&me ünitesi varsa ,üzerinde zaten usb,aux çıkışları vardır.usb çıkışı konsola uzatmak için de 1.mesajdaki gibi aparat alıp takılabilir
    hocam linea var bende torpidoda usb Girişi var ancak ben aux Girişi yada kablosu bulamadım bir türlü

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

servise bakmakısınız bence zira o parça zor baya

emre tokay
    ogzemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 RAJ 85

Arkadaslar konuyi hortlatayim simdi sorunumu anlatayim. Ben otomotiv sektorunde calisiyorum fiat fabrikasinda tanidiklarim var. Malum bizim puntolar yerli uretim degil bursa fabrikasinda linea parcalari mevcut. 1. Msjdaki usb ve aux girisliye ornek olarak gosterilen parcadan r min edecegim 2gune elimde olur. Ancak benim punto da blue and me yok. Aracim 2014 model evo torpido var. Bu soketten alsam mevcut teyibime montajini yapabilirmiyiz ? Yaparsak uyum saglarmi ? Konu hakkinda bilisi olan arkadaslarin lutfen yardimci olmasini rica ediyorum

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı ogzemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar konuyi hortlatayim simdi sorunumu anlatayim. Ben otomotiv sektorunde calisiyorum fiat fabrikasinda tanidiklarim var. Malum bizim puntolar yerli uretim degil bursa fabrikasinda linea parcalari mevcut. 1. Msjdaki usb ve aux girisliye ornek olarak gosterilen parcadan r min edecegim 2gune elimde olur. Ancak benim punto da blue and me yok. Aracim 2014 model evo torpido var. Bu soketten alsam mevcut teyibime montajini yapabilirmiyiz ? Yaparsak uyum saglarmi ? Konu hakkinda bilisi olan arkadaslarin lutfen yardimci olmasini rica ediyorum
    Malesef saglamayacaktir. Teybinizde ya da beyinde blue&me olmadigi icin calismaz.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

emre tokay
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 RAJ 85

Peki araca aux ve usb girisini nasil saglayabiliriz ? Sonuçta o parcayi navigasyon amacli degil sadece teyibimi aux ve usb girisli yapabilmek adina kullanacaktim.

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Peki araca aux ve usb girisini nasil saglayabiliriz ? Sonuçta o parcayi navigasyon amacli degil sadece teyibimi aux ve usb girisli yapabilmek adina kullanacaktim.

Fiat digital music changer diye aratırsanız alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz.teybinize aux,usb ve sd kart girişi sağlamış olursunuz

Sent from my iPhone using

emre tokay
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 RAJ 85

Ben orjinal bir gorunum elde etmek istiyordum ancak mumkun olmayacak sanirim. Bir sure arastiracagim kesin ve orjinal bir sonuc bulursam burdan sizlerlede paylasirim.

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Ben orjinal bir gorunum elde etmek istiyordum ancak mumkun olmayacak sanirim. Bir sure arastiracagim kesin ve orjinal bir sonuc bulursam burdan sizlerlede paylasirim.
    Aux her teypte var.Ancak usb için yukarıda bahsedilen aparat şart.Eğer orjinal görünüm için istiyorsanız, orjinal aparatın aux girişini teybin auxuna, Usb çıkışını da digital music changera bağlar, konsola orjinal yerine montajlarsınız.

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Dediğim aleti torpido gözüne saklayabilirsiniz,kabloyu da teybin arkasından torpidoya ulaştırabilirsiniz.bence çok orjinal bi alet,direksiyon tuşlarından ve teyp tuşlarından kumanda edilebiliyo.130 lira civarındaydı en son.bunu fiat üstüne logo vurup satsa 500 den aşağı istemez.

Sent from my iPhone using