Sayfa 3/3 İlkİlk 123
55 sonuçtan 41 ile 55 arası

Konu: Direksiyon Kumandası Led Montajı

ercan ceylan
    tifanny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

kadran beyaz ibreleri nereden aldın

funda ayyıldız
    fundaayyildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16FP942
    Edilen teşekkür: 3

slm arkadaslar bursa da direksıyon aydınlatmasını yaptırmak ısteyen varsa ben yapıyorum orjınalının aynısı oluyor

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Helal olsun funda hanım elektrik elektronikciyiz herhalde..

yok ölebisi
    Sakin ve Öfkeli altanasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

vay arkadaş ne hamaratlı adamlar var ya görünce kendimden nefret ediyorum resmen

ben patlayan ampulu bile değiştiremem

Fatih Kaya
    fatihkaya48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı matematik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu işlemi piyasada yaptırmaya çalışsak kaça mal olur. izmirde bunu yapabilecek yer varmı ilgilenirseniz sevinirim
    eskişehirde 50 tl ye hallettim ben

Erhan YALÇIN
    Farklı sadece_erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269
    Edilen teşekkür: 297

Guncel

METİN KAHRAMAN
    mtninan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 8

Hocam ben sizin bu yaptığınız işlemden cesaret alıp direksiyon tuşlarını söktüm sökmüşken metalik griye boyadım ledleride lehimledim ancak ışıklar yanmıyor şu maddede söylediğiniz beslemeyi nerden aldınız sigorta kutusunun içindenmi?

5) Her iki kumandanın led montajını yaptıktan sonra besleme elektiriğini direksiyon tarafında kalan sokette bulunan (1. ve 2. pinler) kırmızı (+) ve siyah (-) kablolardan alıyoruz.

Erhan YALÇIN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269

kornanında bağlı olduğu soketteki kabloları tarif ettim ben orda. o sokete ulaşmak içinde airbagi sökmelisin, sökünce tam karşında olacak zaten

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

hocam göstergeleri, teyp ışıklarını nasıl beyaz yaptın. bu arada yerin yurdun nerede gelip biraz ders alalım. senin aracın ışıklandırmaları çok güzel olmuş. turuncuda sıkıldım. komple beyaz yapmak istiyorum.
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

Erhan YALÇIN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269

Konu facebook a çıkmış hey gidi günler

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Standart Ce: Direksiyon Kumandası Led Montajı

Alıntı sadece_erhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu facebook a çıkmış hey gidi günler
    Konu biraz eski ama smd led normal ledden farklımıdır googleda arattım kafam karıştı.....

Onur Teoman
    onteo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Ce: Direksiyon Kumandası Led Montajı

Merhaba arkadaşlar, hepinizin bildiği üzere bir çok puntonun (hangi modellerse artık bilmiyorum, benimkinde yok işte ) direksiyon kumadalarında ışık yok. led için yer var, direnç için yer var ama ledlerin kendisi, dirnçler ve onlariçin gerekli besleme hattı kumandaya kadar çekilmemiş. şimdi detaylı bir şekilde anlatıcam.

1) Öncelikle yapacağımız led modifiyesi için kumadaları direksiyondan ayırmalıyız. kumandaları direksiyondan ayırmak için ise Airbagin sökülmesi şart.Burada airbagin nasıl söküleceğini anlattım. airbag yuvasından çıktığında kornanın fişini çıkartıp kumandayıda söküp temiz bir masanın üzerine koyarak işleme başlıyoruz.

2) Kullacağınız ledlerin rengine göre şerit led satın alabilir bunları kullanabilirsiniz. tavsiyem istediğiniz renk silikonsuz şerit led alıp o ledlerin altındaki 3m çift taraflı banttanda faydalanarak devre üzerine yapıştırmanız. ben bir kumanda için kullanacağım ledleri şu şekilde hazırladım

3) kullacağımız smd ledler devre üzerindeki led yerlerine büyük geleceği için ledlerin kesip board üzerinde led yerlerine denk gelecek şekilde yapıştırıyoruz ve her led ayrı ayrı bağlanacaksa ledlerin her biri için 470 ohm luk direnç kullanıyoruz. yok ben seri bağlıcam derseniz şerit ledin üzerindeki dirençleride kullanabilirsiniz, ben öyle yaptımm. ledleri yapıştırarak montajını yapıyoruz.

4) Şimdi ledleri deneyelim, eğer çalışıyorlarsa direksiyona montaja hazırız.

5) Her iki kumandanın led montajını yaptıktan sonra besleme elektiriğini direksiyon tarafında kalan sokette bulunan (1. ve 2. pinler) kırmızı (+) ve siyah (-) kablolardan alıyoruz.

6) Kumandaları dikkatlice yerleştirip kabloları ve soketi direksiyonda bulunan kanallara gömüyoruz. kontak açıldığında ledler yanmaya başlayacak, kontağın kapanmasıyla sönecektir. airbagide direksiyon üzerine koyup köşelerinin oturduğuna emin olduktan sonra bastırarak yerine oturtuyoruz. Sonra Direksiyonu çevirirken gözünüzün hiç alışık olmadığı süper bir görüntü oluyor.

Sabırla Okuduğunuz için Teşekkür Ederim.

Hafta sonuda hanımın misafirleri gelecekmiş beni evden kovuyo, bende hafta sonu, kapılar kumadayla uzaktan açıldığında ve kapatıldığında park lambalarının, iç aydınlatmayla birlikte yavaşca yanıp sönmesini sağlayan projeyi hayata geçirmeyi düşünüyorum. onuda hayata geçirirsem foto çeker nasıl yapıldığını anlatırım
    Elinize sağlık hocam güzel olmuş. Göstergelerdeki ledleride sizmi değiştirdiniz

mustafa kara
    mustafa76kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Plaka
    48k6635

Standart Cevap: Direksiyon Kumandası Led Montajı

erhan bey fotolar görünmüyor mail adresi versem atabilirmisiniz

Furkan Aydıner
    orion1933 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Merhaba arkadaşlar, hepinizin bildiği üzere bir çok puntonun (hangi modellerse artık bilmiyorum, benimkinde yok işte ) direksiyon kumadalarında ışık yok. led için yer var, direnç için yer var ama ledlerin kendisi, dirnçler ve onlariçin gerekli besleme hattı kumandaya kadar çekilmemiş. şimdi detaylı bir şekilde anlatıcam.

1) Öncelikle yapacağımız led modifiyesi için kumadaları direksiyondan ayırmalıyız. kumandaları direksiyondan ayırmak için ise Airbagin sökülmesi şart.Burada airbagin nasıl söküleceğini anlattım. airbag yuvasından çıktığında kornanın fişini çıkartıp kumandayıda söküp temiz bir masanın üzerine koyarak işleme başlıyoruz.

2) Kullacağınız ledlerin rengine göre şerit led satın alabilir bunları kullanabilirsiniz. tavsiyem istediğiniz renk silikonsuz şerit led alıp o ledlerin altındaki 3m çift taraflı banttanda faydalanarak devre üzerine yapıştırmanız. ben bir kumanda için kullanacağım ledleri şu şekilde hazırladım

3) kullacağımız smd ledler devre üzerindeki led yerlerine büyük geleceği için ledlerin kesip board üzerinde led yerlerine denk gelecek şekilde yapıştırıyoruz ve her led ayrı ayrı bağlanacaksa ledlerin her biri için 470 ohm luk direnç kullanıyoruz. yok ben seri bağlıcam derseniz şerit ledin üzerindeki dirençleride kullanabilirsiniz, ben öyle yaptımm. ledleri yapıştırarak montajını yapıyoruz.

4) Şimdi ledleri deneyelim, eğer çalışıyorlarsa direksiyona montaja hazırız.

6) Kumandaları dikkatlice yerleştirip kabloları ve soketi direksiyonda bulunan kanallara gömüyoruz. kontak açıldığında ledler yanmaya başlayacak, kontağın kapanmasıyla sönecektir. airbagide direksiyon üzerine koyup köşelerinin oturduğuna emin olduktan sonra bastırarak yerine oturtuyoruz. Sonra Direksiyonu çevirirken gözünüzün hiç alışık olmadığı süper bir görüntü oluyor.

Sabırla Okuduğunuz için Teşekkür Ederim.

Hafta sonuda hanımın misafirleri gelecekmiş beni evden kovuyo, bende hafta sonu, kapılar kumadayla uzaktan açıldığında ve kapatıldığında park lambalarının, iç aydınlatmayla birlikte yavaşca yanıp sönmesini sağlayan projeyi hayata geçirmeyi düşünüyorum. onuda hayata geçirirsem foto çeker nasıl yapıldığını anlatırım
    eğer korna soketinden alırsak ledler kontağı çevirdiğimiz gibi yanmaz mı? parkları yakınca çalışan her hangi bir 12v lik yerden alsak daha hoş olur gibi ama en yakın nereden alınabilir bilmiyorum...

Erhan YALÇIN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34BLP269

Alıntı orion1933 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer korna soketinden alırsak ledler kontağı çevirdiğimiz gibi yanmaz mı? parkları yakınca ışığın her hangi bir 12v lik yerden alsak daha hoş olur gibi ama en yakın nereden alınabilir bilmiyorum...

evet kontağı çevirince yanıyor, ışıklar sadece akşam karanlık çökünce belli oluyor zaten.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123