Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
76 sonuçtan 61 ile 76 arası

Konu: Arka tavan lambası

sencer deniz
    tirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 35

Çalışmalar çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AHMET BALKAN
    AHMETBALKANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar punto mu degıstırdım skydome lu aldım bunda hıc aydınlatma yapan oldumu kılavuzla olcak gıbı degıl ? ötekınde kolay yapmıstıkta bu bıraz zorlayacak gıbı varsa bilen cevap beklıyorum

FATİH ÖZTÜRK
    fthozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 28

Alıntı AHMETBALKANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar punto mu degıstırdım skydome lu aldım bunda hıc aydınlatma yapan oldumu kılavuzla olcak gıbı degıl ? ötekınde kolay yapmıstıkta bu bıraz zorlayacak gıbı varsa bilen cevap beklıyorum
    Aracmi satmamis olsaydim resim gonderirdim size oncelikle araciniz kac model bilmiyorum benimki 2006 ydi skydomelu bagaj kapagini actiginizda tavana bakin orada ince uzun 0.5 cm derinlikte bir yer birakilmis ben on taraftaki lambalardan kablo cekip arkaya uzattim ve oraya şerit led taktim gayet guzel olmustu kapilar acildiginda yanar dugmedende yanar.
    Tavanda iki camin arasinda tıpa var orayada kablo cekilip yapilabilir

AHMET BALKAN
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı fthozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracmi satmamis olsaydim resim gonderirdim size oncelikle araciniz kac model bilmiyorum benimki 2006 ydi skydomelu bagaj kapagini actiginizda tavana bakin orada ince uzun 0.5 cm derinlikte bir yer birakilmis ben on taraftaki lambalardan kablo cekip arkaya uzattim ve oraya şerit led taktim gayet guzel olmustu kapilar acildiginda yanar dugmedende yanar.
    Tavanda iki camin arasinda tıpa var orayada kablo cekilip yapilabilir
    benımkı 2010 model dynamıc .ben led dusunmuyorum daha once doblo lamba dan yapmıstım yıne aynısını dusunuyorum arka kafa hıza sı ustunde guzel bır yer var orası hosuma gıttı derdım arkaya kablo yu cam tavan da nasıl gotururum

FATİH ÖZTÜRK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

Alıntı AHMETBALKANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benımkı 2010 model dynamıc .ben led dusunmuyorum daha once doblo lamba dan yapmıstım yıne aynısını dusunuyorum arka kafa hıza sı ustunde guzel bır yer var orası hosuma gıttı derdım arkaya kablo yu cam tavan da nasıl gotururum
    Ayni yerden bahsediyoruz sanirim cam tavanin etrafini donen plastik fitil var o fitili sokun hemen cikiyor zaten tavani asagi dogru cektiginizde on tarafin lambalarini goruyorsunuz zaten kabloyu tavanin icine attim fitili tekrar takip kapattim ayni sey arkasi icinde gecerli koltuk kafaliklarinin ustundeki yerde plastik tıpa var kabloyu oradan cikartip ledi taktim hic bir sekilde kablo vs gorunmuyor

AHMET BALKAN
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Tekno Gri

Ayni yerden bahsediyoruz sanirim cam tavanin etrafini donen plastik fitil var o fitili sokun hemen cikiyor zaten tavani asagi dogru cektiginizde on tarafin lambalarini goruyorsunuz zaten kabloyu tavanin icine attim fitili tekrar takip kapattim ayni sey arkasi icinde gecerli koltuk kafaliklarinin ustundeki yerde plastik tıpa var kabloyu oradan cikartip ledi taktim hic bir sekilde kablo vs gorunmuyor

fitil sökme işini söyledıgınız ıyı oldu cok sagol bugun yarın hallederım ınsallah

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

tavan döşemesini kesmye korktum nedense, bunun yerine kapının üstündeki tutamacın çengeline yada ön koltuk kafalıklarının demirine tutturabilecek arka aydınlatma ürünü varmıdır sizce?

AHMET BALKAN
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı fatihhhh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tavan döşemesini kesmye korktum nedense, bunun yerine kapının üstündeki tutamacın çengeline yada ön koltuk kafalıklarının demirine tutturabilecek arka aydınlatma ürünü varmıdır sizce?
    karton kalıp gıbı bırsey hazırladıktan sonra kesmekte bır sıkıntı yok asagı yukarı 0,5 cm bır kalınlık var ama elınız yatkın degılse elektrık ıslerıne falan bulasmayın sıgorta attırmanız muhtemel .pıyasada marketlerde tavana a veya ıstedıgınız yerlere yapıstırabılecegınız pilli led urunler mevcut

Hakan Amasyalı
    hakiee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    06GS826
    Edilen teşekkür: 7

Bu tür led uygulamaları için daha basit ve adım adım uygulama bilgileri verilse çok daha faydalı olur bence. Özellikle ayak, kapı altı ve tavan için.

Ne tür kablo kullanmak gerek?
    Ekstra hangi malzemeler gerekiyor?
    +ne işe yarar ve nereye bağlanır? -ne işe yarar ve nereye bağlanır?
    Sigortalarla bi işimiz var mı?

FATİH ÖZTÜRK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

Alıntı hakiee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tür led uygulamaları için daha basit ve adım adım uygulama bilgileri verilse çok daha faydalı olur bence. Özellikle ayak, kapı altı ve tavan için.

Arabamı satalı bayağı oldu ama hatırladığımı anlatayım kısaca.
    Malzeme
    Şerit led kalitesini sen belirle iç ortamda düşük ışık ideal 5mt fiyatı 30 tl gibi
    Ya da daha kalitelileri var ben kapı altına onu bağladım o da 60 tl civarıydı.
    Kablo olarak 12 v taşıyabilen hoparlör kablosu kullanabilirsin. Ufak bir lehimleme işlemi var uçlarda
    Kapı altı ışıklandırma için aynı yerde bulunan lambanın elektriğini kullanabilirsin
    Bu arada led in +ve - si mevcut olmazsa ters denersin
    Tavan aydınlatmasında elektriği önde bulunan tavan lambasından altım kablosu tavan arasında.ordan almamın sebebi diğer ışıklarla yanıp sönmesi için.
    Ayak için elektriği çakmaklıktan alıp hemen yanına küçük bir anahtar koydum aç kapa için. Vites kolunun derisini çerçevesiyle çıkarabilirsin oradan her yere ulaşım var. Kabloları görmek için teybide söksen iyi olur yönlendirmesi kolay oluyor. Çıkardığın zaman kabloları ileri doğru itersen yanlardan çıkacaktır. Bu kabloyla torpido gözünede ışık verebilirsin(benmki 2006 modeldi ışık yoktu)
    Hiç bir yere sigorta eklemedim ve de yükseltmedim bunların hepsini kaldırdı. Çok gelirse en fazla sigorta yanar o da basit birşey zaten. Aracının modelini bilmiyorum ama 2006 aracıma sislerin kenarınıda yarım led dönmüştüm çok hoş olmuştu.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

led uygulamasında kablonun çok önemi yok, telefon kablosu bile iş görür. Fazla kalın olmazsa daha iyi olur.

Ekstra olarak yalıtım önemli, bez bant, makaron, kaliteli elektrik bandı iyidir. Lehim olursa ömürlük uygulama olur ancak araçta lehim zor genelde elektrikten dolayı.

+ araçta ana hattır, - ise aracın şasesinde herhangi bir yere bağlanabilir. Ancak tavan lambasına bağlı uygulamalarda tam tersi gecikme ve kapıya bağlı yanma olayı - ile çalışıyor o yüzden - tavan lambasından alınmalı, + herhangi biryerden alınabilir.

Sigortalara müdahaleye gerek yok.

Kolay gelsin.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Amasyalı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    06GS826

Arabamı satalı bayağı oldu ama hatırladığımı anlatayım kısaca.
    Malzeme
    Şerit led kalitesini sen belirle iç ortamda düşük ışık ideal 5mt fiyatı 30 tl gibi
    Ya da daha kalitelileri var ben kapı altına onu bağladım o da 60 tl civarıydı.
    Kablo olarak 12 v taşıyabilen hoparlör kablosu kullanabilirsin. Ufak bir lehimleme işlemi var uçlarda
    Kapı altı ışıklandırma için aynı yerde bulunan lambanın elektriğini kullanabilirsin
    Bu arada led in +ve - si mevcut olmazsa ters denersin
    Tavan aydınlatmasında elektriği önde bulunan tavan lambasından altım kablosu tavan arasında.ordan almamın sebebi diğer ışıklarla yanıp sönmesi için.
    Ayak için elektriği çakmaklıktan alıp hemen yanına küçük bir anahtar koydum aç kapa için. Vites kolunun derisini çerçevesiyle çıkarabilirsin oradan her yere ulaşım var. Kabloları görmek için teybide söksen iyi olur yönlendirmesi kolay oluyor. Çıkardığın zaman kabloları ileri doğru itersen yanlardan çıkacaktır. Bu kabloyla torpido gözünede ışık verebilirsin(benmki 2006 modeldi ışık yoktu)
    Hiç bir yere sigorta eklemedim ve de yükseltmedim bunların hepsini kaldırdı. Çok gelirse en fazla sigorta yanar o da basit birşey zaten. Aracının modelini bilmiyorum ama 2006 aracıma sislerin kenarınıda yarım led dönmüştüm çok hoş olmuştu.
    Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    led uygulamasında kablonun çok önemi yok, telefon kablosu bile iş görür. Fazla kalın olmazsa daha iyi olur.

Ekstra olarak yalıtım önemli, bez bant, makaron, kaliteli elektrik bandı iyidir. Lehim olursa ömürlük uygulama olur ancak araçta lehim zor genelde elektrikten dolayı.

+ araçta ana hattır, - ise aracın şasesinde herhangi bir yere bağlanabilir. Ancak tavan lambasına bağlı uygulamalarda tam tersi gecikme ve kapıya bağlı yanma olayı - ile çalışıyor o yüzden - tavan lambasından alınmalı, + herhangi biryerden alınabilir.

Sigortalara müdahaleye gerek yok.

Kolay gelsin.
    Cevaplar için teşekkürler. Elektrik işinden pek anlamıyorum, biraz da tırstığım için çekiniyorum. Ama arka tavan aydınlatmasını ve ön kapı altını yapmakta kararlıyım.

Kapı altı aydınlatmasının gecikmeli sönmesine gerek olmadığından şasenin herhangi bir yerine bağlasak olur anladığım kadarıyla ama tavan lambasından - almak istediğimizde tavan lambasının neresine bağlayacağımızı anlamadım. - kablo hangisiyse onu söküp diğer tavan lambasının -kablosuyla beraber mi yerine bağlamak gerek? aynı soru + için de geçerli

Daha önce Focus'a ambiyans ışığı yapmıştım. park lambasının sigortasının bacağının birine kablonun bir ucunu sarıp kabloyu tavan lambasının yanına koyduğum ledin +olan bacağına bağlamıştım diğer kabloyu da ledin - bacağına sarıp ucunu şaseye bantlamıştım. Parkları yakınca çalışıyordu ama demekki iyi anlayamamışım yaptığım işi

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Cevaplar için teşekkürler. Elektrik işinden pek anlamıyorum, biraz da tırstığım için çekiniyorum. Ama arka tavan aydınlatmasını ve ön kapı altını yapmakta kararlıyım.

Kapı altı aydınlatmasının gecikmeli sönmesine gerek olmadığından şasenin herhangi bir yerine bağlasak olur anladığım kadarıyla ama tavan lambasından - almak istediğimizde tavan lambasının neresine bağlayacağımızı anlamadım. - kablo hangisiyse onu söküp diğer tavan lambasının -kablosuyla beraber mi yerine bağlamak gerek? aynı soru + için de geçerli

Daha önce Focus'a ambiyans ışığı yapmıştım. park lambasının sigortasının bacağının birine kablonun bir ucunu sarıp kabloyu tavan lambasının yanına koyduğum ledin +olan bacağına bağlamıştım diğer kabloyu da ledin - bacağına sarıp ucunu şaseye bantlamıştım. Parkları yakınca çalışıyordu ama demekki iyi anlayamamışım yaptığım işi
    tavan lambasına 3 kablo gelir, 1i sabit + 1i sabit - biride kontrollu(kapı açınca, kontak kapatınca vs gelir gecikmeli gider) - arka tavan lambası için bu 3ünü paralel olarak arkaya taşıyıp aynı şekilde yeni aldığınız tavan lambasına bağlayıp takın.

Ayak aydınlatma için gecikme şöyle gerekli, kapıyı açınca vs yanması gecikmeli kablodan oluyor o yüzden o şekilde bağlarsanız tavan lambası ile paralel çalışır, orjinal olur. +yı istediğiniz sabit bi yerden alın ancak çekmişken tavan lambasındanda çekebilirsiniz. Ayak aydınlatması için tavandan indirmek yerine bilgisayardan tavana çıkan kabloyu bulup bağlamak daha mantıklı(veya sigortaya) kabloyu takip edip bulabilirsiniz veya elearnde yazıyor olması lazım. Sigorta veya doğrudan kabloya bağlamak arasında fark yok, sigortanın bacağına kablo sarmaktansa kabloya ek yapmak daha iyi bence.

Umarım yeterince açık olmuştur.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Amasyalı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    06GS826

Bugün Mersin Servisi Boranlar Otomotiv'e uğradım tavan lambası için 61TL fiyat aldım. Çok uçuk geldi bana. Doblo'nunkinden ne farkı var anlamadım o nasıl 10-15TL oluyor da diğeri 61TL oluyor.
    Konu hakiee tarafından (08/10/2012 Saat 23:08 ) değiştirilmiştir.

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Bugün Mersin Servisi Boranlar Otomotiv'e uğradım tavan lambası için 61TL fiyat aldım. Çok uçuk geldi bana. Doblo'nunkinden ne farkı var anlamadım o nasıl 10-15TL oluyor da diğeri 61TL oluyor.
    Yerli, ithal. Rengi farklı malzemede farklıdır muhtemelen.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

CEM ŞAHİN
    sahincem2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 9

Standart Ce: Arka tavan lambası

Dünyanın parasını ver ! Arka iç aydınlatması olmasın. Çocugu arkaya koyacaz ama karanlıkta göremiyoruz. Fiat-'a hoşgeldiniz.
    Kontrolsüz güç, güç değildir !

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234