12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Kaza yaptım kasko detaylarını bilmiyorum :(

t tt
    arpadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 32

Standart Kaza yaptım kasko detaylarını bilmiyorum :(

merhaba,

bugün işten dönerken büyükdere caddesinde üzücü bir olay başıma geldi.
    duran trafikte önümdeki araç ilerleyince ben de kalkışımı yaptım ve tam devir 1den 2. vitesi isterken birden sağımdaki araç önüme kırdı. ben de hemen fren yaptım ve tamamen durdum ki ramak kala çarpıyordum.
    sonrasında ise malumunu küt arkadan bi askeri minibüs çarptı. sağdan girmeye çalışan araba kaçtı, ilk kazam olduğu için ve heyecanımdan plakasını alamadım.
    indik araçlardan arkamdan 2 asker indi çocuklar gariban ve hiç ekşi muabbetlere girmeden direk suçlarını kabul ettiler.
    ustamı aradım tutanak tutun dediler.
    sonra çocuklar komutanını falan aradı olayı polise intikal ettirdik.
    polis tutanağını tuttu ve bana tutanak numarasını yazdı.
    pazartesi şubeden tutanağı alacağım.
    bundan sonraki süreç hakkında; ben kendi şeridimde çok düşük hızda ilerlerken arkadan çarpıldığım için tabiki kusur 0. ki karşı taraf da kabul ediyor. şimdi sorum ise bu hasarı sigortadan mı yoksa kaskodan mı yaptırmalıyım?
    aklımda kaskoyu bozdurmamak gibi bir düşünce var ama neden bozdurmalıyım ve neden bozdurmamalıyım? tutanağı aldıktan sonra hangi prosedürleri uygulamam gerekiyor?
    bir de fiat tutanağı aldıktan sonra aracı istediğim tamircide yaptırabilir miyim yoksa illaki firmanın istediği servise mi götürmek zorundayım ya da kendi istediğim servise götüremez miyim?
    teşekkür ederim

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Standart Ce: kaza yaptım kasko detaylarını bilmiyorum :(

Çok geçmiş olsun. Sizin hasarınızı karşı tarafın sigortası karşılamalı diye biliyorum ben. Ama askeri araç nasıl olur hiç bir fikrim yok.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Standart Ce: Kaza yaptım kasko detaylarını bilmiyorum :(

karşı tarafın sigortasından yaptırabilirsin ama kasko klozlarını iyi incele %100 karşıya kusur verildiyse kaskon delinmez git kaskondan rahat rahat yaptır sigorta experleriyle uğraşma ayrıca yeni tebliğ gereği orjinal parça kullanmıyorlar. O yüzden kaskodan yaptır kaskonda karşı tarafın sigortasından rücu etsin

Arabanda sağlam yapılmış olur. Tramerda hasar kaydı var diye takılma. Benim tramerde 1075 tl lik hasar var cam hasarı diye yazıyor. seninkinde de çarpma diye yazar. Fotolarını çek klasör yap bilgisayarda satacağın zaman alacak kişiye gösterirsin problemde olmaz sonuçta bu araba tabiki kaza olacak.
    Saygılarımla.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

Büyük geçmiş olsun, hata karşı taraftaysa, onların tarafı karşılaması gerekiyor. Bence sen hiç ellettirme kendi sigortanı yada kaskonu, çünkü bir sonraki sene kazasızlık indirimi alırsın, eğer bozdurursan bu indirimden faydalanamazsın.
    Beklenen Şuan Düşünüyorum....
    2009 Fiat Grande Punto Fire Fun
    2006 Opel Vectra 1.6 essentia
    2011 Fiat Grande Punto 1.4 fire active

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

t tt
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Kadir00906 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun, hata karşı taraftaysa, onların tarafı karşılaması gerekiyor. Bence sen hiç ellettirme kendi sigortanı yada kaskonu, çünkü bir sonraki sene kazasızlık indirimi alırsın, eğer bozdurursan bu indirimden faydalanamazsın.

teşekkür ederim.
    ben kendi sigorta ve kaskomu ellettirmemek için ne yapacağım? karşı tarafın sigortasını arayıp al bunu yaptır mı diyeceğim? kusur olayına da gelince onu polis mi belirliyor?
    nihayetinde ben polise durumu aynen yukarıda olduğu gibi anlattım ki eğer burda da bir gram suçum olacaksa yuh ki ne yuh.

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

Alıntı arpadan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim.
    ben kendi sigorta ve kaskomu ellettirmemek için ne yapacağım? karşı tarafın sigortasını arayıp al bunu yaptır mı diyeceğim? kusur olayına da gelince onu polis mi belirliyor?
    nihayetinde ben polise durumu aynen yukarıda olduğu gibi anlattım ki eğer burda da bir gram suçum olacaksa yuh ki ne yuh.
    Allah'a şkür bu zamana kadar başımdan böyle bir durum geçmedi, sürecin nasıl ilerlediğini tam bilemiyorum ama, sizin arayıp söylemenize gerek yok.
    Beklenen Şuan Düşünüyorum....
    2009 Fiat Grande Punto Fire Fun
    2006 Opel Vectra 1.6 essentia
    2011 Fiat Grande Punto 1.4 fire active

Fatih TEK
    fct1071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453
    Edilen teşekkür: 110

karşı tarafın sigortası yaptırır. kaskonuzu karıştırmayın. kaskodan da yaptırsanız sigortadan da, kasko karşı sigortadan rücu edecektir. Emniyetin tüm araçları normal sivil araçlar gibi trafik sigortaları var, askeriyeninki de muhtemelen vardır. trafik ş.içi denetleme ş.müdürlüğünden kaza evraklarınızı teslim alın. orada kaza raporları, sigorta poliçelerinizin fotokopilerini alırsınız. aldığınız evraklarla herhangi bir yetkili ya da özel servise giderek aracınızı yaptırırsınız. gittiğiniz servisin ilgili sigortayla anlaşması yoksa aracı yaptırır tutarı sigortadan iade alırsınız. anlaşması varsa da sanki kaskonuzdan yaptırıyormuş gibi karşı tarafın sigortasından yaptırırsınız. kaza anında alkol raporu verdiler mi? çünkü sigorta şirketleri alkol raporu istiyorlar
    A.T.K.ve Y.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

t tt
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı fct1071 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karşı tarafın sigortası yaptırır. kaskonuzu karıştırmayın. kaskodan da yaptırsanız sigortadan da, kasko karşı sigortadan rücu edecektir. Emniyetin tüm araçları normal sivil araçlar gibi trafik sigortaları var, askeriyeninki de muhtemelen vardır. trafik ş.içi denetleme ş.müdürlüğünden kaza evraklarınızı teslim alın. orada kaza raporları, sigorta poliçelerinizin fotokopilerini alırsınız. aldığınız evraklarla herhangi bir yetkili ya da özel servise giderek aracınızı yaptırırsınız. gittiğiniz servisin ilgili sigortayla anlaşması yoksa aracı yaptırır tutarı sigortadan iade alırsınız. anlaşması varsa da sanki kaskonuzdan yaptırıyormuş gibi karşı tarafın sigortasından yaptırırsınız. kaza anında alkol raporu verdiler mi? çünkü sigorta şirketleri alkol raporu istiyorlar
    tamam ben kaskoyu karıştırmayayım o zaman.
    pazartesi evrakları alacağım aracı da benim ustada yaptırmayı düşünüyorum o sen evrakları getir gerisini ben hallederim dedi. kaza anında polis ikimize de alkol testi yaptı ama rapor vermedi umarım tutanakta bunu belirtir hatta yanlış hatırlamıyorsam ayrı bir rapora yazmıştı alkol 0 diye bizler de imzalamıştık. ah şu acemilik ah kafamı taşlara vurucam hatam olsa ama hatam da yok..işte bu da okuyana ders olsun; sözüm meclisten dışarı ama yılların usta şoförüyüm diye gezen ler var bunlar işte tüm trafiği birbirine katan..in evladı o an önüme kırmasa ne benim canım sıkılacaktı ne de arkadaki gariban askerlerin!!!

Fatih TEK
    fct1071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453
    Edilen teşekkür: 110

tutanakta belirtmez. Kredi kartı slipine benzeyen alkol raporlarını da trafikten alacaksınız. aslını vermeyebilirler, fotokopisini aldığınız aslı gibidir yaptırmayı ihmal etmeyin.
    Kaza konusunda da fazla veryansın etmenize gerek yok, canınız sağolsun, Allah beterinden esirgesin,gerisi çok mühim bir mevzu değil. Maalesef ülkemiz bu gibi insanlar ve tuhaf olaylarla dolu. 2000 yılında sıfır aldığım arabayla, aldığımın ilk haftası önümdeki pikup'ın kasasından atlayan köpeğe çarptım. haliyle sıfır arabanın üzerine bi de sıfır tampon aldım.
    A.T.K.ve Y.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan GÖÇKON
    hakan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    26B5657
    Edilen teşekkür: 107

Karşı tarafın sigortasından yaptıracaksınız..geçmiş olsun

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Siz kusursuz olduğunuz sürece kaskonuz bozulmaz ki?

sinan b.
    sinaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 40

Kaza Haziran'ın 6 sında meydana gelmiş şimdi temmuzun 24 nasıl hallettiniz nerede yaptırdınız bir bilgi verseniz
    2012 Punto Easy 1.4 Fire and LPG