Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Geçenlerde meslektaşınız bir bayan arkadaşımla sigortayı yaptırırken konuştuk bu konuyu ben geçen sene 285 verdiğim sigorta bu sene 423 kaza bela yok ilk arabam değil ama hazine müsteşarlığı bazı oranları artırmış 1 Haziran 2015 itibari ile birde değer kaybı olayı varda değer kaybını 3 yaş üzeri araçlara şu an ödemiyorlarmış yokuşa sürülüyor dedi. Poliçe basılırken bir başka bayan müşteri geldi sıfır araba almış ilk aracı fiyatlar söylenirken ben kasko zannediyorum tabi 1100 TL. felan kız dedi yapın her yere sordum 2000 ler 1300 ler felan dedi o da poliçe basarken bende kasko lazım tabii hele sıfır olunca dedim demezlermi n kaskosu trafik sigrtası diye şimdi bu parayı ödeyen yada 500 bile geçse benim gibi 4-5 yaşında araç sahibi riski alır kaskodan vazgeçer sigorta şirketleri pazar kaybına gider ki zaten 3 tane sigorta şirketi 2015 içinde iflas etmiş. Bir yandan kasko şart neden çünkü geçen berberde traş olurken bir eleman geldi ford taunus ile sohbete başladılar berberle çocuk diyor aracın fiyatı 6.800 e aldım sigortayı 1420 istiyolar yapmam yakalarsa yakalasın bağlar nolcak diyince şok oldum şimdi bu adamlar gelip bizim araçlara park halinde patlatıp kaçsa ya da trafikte yakalasan napçan en fazla araç bağlanır bir alırlar gözaltına 3 saat sonra salacak ödeyemem dese nesini alcan????
Aynen öyle hazine duruma el koydu biraz.Fakat fiyatlar 1 Haziran'dan itibare değil, son 1 aydır fahiş bir şekilde arttı.Tüm sigorta şirketleri Trafik sigortalarından dolayı zarar durumda.Ayrıca dolar,euro yükseldiğinden dolayıda yedek parça bedelleri de yükseldi.Bu da sigorta şirketlerinin daha fazla hasar ücreti ödemesi anlamına geliyor.O yüzden fiyatlar neredeyse 2 katına çıktı.

Ayrıca kasko konusuna gelince, haklısın bazen yüksek fiyat verilebiliyor ama 30 bin tl civarında ki bir araba için 1500 tl gibi bir rakam vermek bana göe saçmalık değil. Allah korusun bir kaza yapsan 4-5 bin tl vereceksin.Bence Türkiye'de hele ki büyük şehirlerde kaskosuz araç olmamalı.Sen ne kadar dikkatli olursan ol, karşındaki dikkatsiz ve acemi olabilir.