Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Tutanak Tutma Konusunda Bilgili Olan Var Mı?

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Standart Tutanak Tutma Konusunda Bilgili Olan Var Mı?

Abilerim selamlar. bugün okulda bir hocanın arabasına arkadan tıklattım. Benim aracım Fiesta,onunki aynı döneme ait Focus. Kaza geliştikten sonra aracın tam benim vurduğum yerinde macunlanmış bir bölge olduğunu gördüm. Benim ufacık çizdiğim yer ise belliydi. Velhasıl ben ufacık bir şey için kaskoyu deldirmek istemedim ve masrafı karşılayacağımı,tutanağa gerek olmadığını belirttim..

Kendisi güven probleminden olsa gerek tutanağı yine yapalım dedi. Kabul ettim. Kazanın nasıl geliştiğini yazdım. Ehliyet bilgilerimi girdim. Fakat kendisi sadece kazanın nasıl geliştiğini anlatmış,kendi ehliyet bilgileri,kimlik bilgisi,telefon bilgisi,sigorta bilgisi vs. hiç bir şey yok.

Ardından kendisine,kendim yaptıracağım için,ben sadece kendi çarptığım ve aşağıdaki fotoda çemberle belirttiğim yeri yaptıracağım dedim.

Bariz macunlu değil mi alt kısım?

Adam sen doldur şunu falan dedi. Velhasıl ben nüshamı aldım. Tutanakta da''bu macunlu yer benim sorumluluğumda değildir,ben sadece üzerindeki çizikten sorumluyum'' gibi bir ifade de yazdım tutanağa..

Şimdi sorum şu,ben bu adamı PZT arayıp,hocam arabanızı ne zaman götüreyim,macunlu yeri boyatacak mısınız,ona göre fiyatta anlaşayım,sizden temin edip öyle gideyim diyeceğim.. Sevgili abiler,bu şahıs acep bu yarım tutanakla giderse kabul görür mü? Kaskoyu devreye soksa,bu hasarın tamamı benden karşılanır çünkü. Bendeki nüshasında adamın hiç bir bilgisi yazmıyor. Sadece plakası var. Kendi ifadesi ve isimsiz imzası var. Exper bunu kabul eder mi yoksa biz bu tutanağı sadece kağıt diye mi kullandık şimdi?
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Adamda doldurmadan neden imzaliyisun ve senin kaskon degil sigortan bozulur.
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adamda doldurmadan neden imzaliyisun ve senin kaskon degil sigortan bozulur.
    Bisey imzalamadim. Tutanakta sadece ehliyet bilgilerim var. Imzam yok. Tutanakta olan bilgiler sunlar ;

Benim bilgilerim
    Kazanin nasil oldugu kismi. Yani ifade. Iki tarafin da var.
    Sadece karsi tarafin imzasi. Ben imza atmadim. O da bilgilerini yazmamis. Bendeki kopyada ona dair sadece bir yer dolu o da ifade kısmı.

grande punto
    klavikula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 55

kasko hemen devreye girmez araç trafik sigortası karşı tarafa verdiğimiz hasarı karşılar yetişmediği yerde kasko devreye girer diye biliyorum fakat tabi böyle basit konu için sigortada kazaya karışmış görünüp gelecek dönem fazla sigorta yada indirimden yararlanamama durumu olur diye düşünüyorum ama sigortacınıza da bir danışın isterseniz.
    geçmiş olsun kafana takma bu arada.

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı klavikula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kasko hemen devreye girmez araç trafik sigortası karşı tarafa verdiğimiz hasarı karşılar yetişmediği yerde kasko devreye girer diye biliyorum fakat tabi böyle basit konu için sigortada kazaya karışmış görünüp gelecek dönem fazla sigorta yada indirimden yararlanamama durumu olur diye düşünüyorum ama sigortacınıza da bir danışın isterseniz.
    geçmiş olsun kafana takma bu arada.
    Hocam tutanak yarım yamalak. Ek olarak ben adamla anlastim kendim yaptiracagim sigortayi devreye sokmadan halledelim diye fakat guvenemedim. Tutanaga imza atmadim. Sadece kendi bilgilerimi yazdim.i fade kismini doldurdum yukarida dedigim gibi. Simdi bu abimiz eger kaskoya vu yarim tutanagi verir de benim sigortadan komple tamponunu boyatir diye tirsiyorum. Ozellikle yazdim oraya ki o hasar benim degil benim hasarim onun ustunde diye.

grande punto
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

bence imzasız tutanak geçerli olmaz.Karşı tarafın ne yazdığına göre karar verilmez herkes görüşlerini yazar kendi bölümüne yok işte ben şöyle gidiyordum o şöyle geldi çarptı v.s. sende dersin şöyle şöyle oldu bunlar yazılır kroki çizilir karşılıklı begeler ehliyet ruhsat sigorta belgeleri verilir tutanak iki nusha olur belgelerden iki nusha olur ve mumkunse hatta mutlaka resim eklenir karşılıklı sigorta şirketleri belgeleri inceler kusur durumuna karar verir örneğin 40 60 gibi %60 kusurlu bizsek bizim aracın %40 ı karşı taraf karşı tarafın %60 şını bizkarşılarız yani sigortamız karşılar para ödemeyiz.belge konuşur sigorta şirketleri halldeder. %100 asli kusurlu isek öyle çıktıysa sonuç sigortacılardan bizim aracın hasarını cepten diğer hasarı sigortadan yaptırırız. Fakat yenisigorta sistemi pahalı ve kaza yapan sürücünün sigortasının yüksek çıkma durumları falan oluyor ama sigortayıaynı yerden yaptırmak zorunluluğu yok seneye en ucuzdan yaptırız olur biter ama hasar çok küçük ve açıklamakla iyiyapmışsın bu senin hakkın arabanın şurasına şu şekilde değdim bu olsu önceki olan v.s. ile ilgim yoktur demekte haklısın hiçbirşey olmaz bırak gerekirse o peşinden koşsun ama sen iyi niyetli bir insansın anlaşır çözersin adam kötü niyetlide olsa başın ağrımaz.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Eyvallah hocam .Zaten aracı kendim yaptıracağım,sigorta falan hiç devreye sokmayacağım. Bunu çarptığım arabanın sahibine (okulda hoca imiş) söyledim zaten. ancak kendisi güvenemediğinden ikinci opsiyon olarak doldurttu. Kendi bilgilerini yazmadı. Bendeki nüshada hiç bir bilgisi yok dolayısıyla itiraz hakkım var. Kafasına göre doldurmadığını bilemem. Ek olarak o sigortayı devreye sokarsa o macunlu bölgeyi de benden karşılar. Ben iyi niyetli biri olduğunu sezsem zaten o macunlu bölgeyi kendim boyatırım arkadaş,sadece boya parası veriyorum şirkette boyacı çalışanımız var. Komple tampona 1 litre boya parası veririm sadece. Ama adam resmen orayı bana sigortadan geçirmeye çalıştı. Kendisinden temin etmediğim sürece,ya da babam boşver yapalım tatmin olsun demediği sürece o macunlu bölgeye elimi sürmem.. Zaten tutanakta benim imzam yok,zaten tutanakta adamın bilgileri yok. Ek olarak ifade kısmına bu macunlu bölge hakkındaki gerçeği tükenmez silinmez kalemle yazmışım. Fotoğraflarımı da çekmişim. Pazartesi ararım,uyarsa uyar.

Ziyaretçi78
    Ziyaretçi Ziyaretçi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eğer senin imzan yoksa kasko devreye girmez.
    Ayrıca macunlu yeri sen karşılamassın sonuçta resmi elinde tut.
    Experde gelse araç önceden macunlandığı için hiçbirşey iddaa edemez anlayacağın.
    Aslında yaptığı tutanak saçma olmuş öyle bir tutanakta senin imzan kasko bilgilerin yazılması lazım muhtemelen tutanak kabul olmaz.Kaskoda tek taraflı imza kabul edilmez çünki iki taraflı imza olsaydı iki tarafta bazı şeyleri üstlenmiş olursunuz.
    Kasko akıllıysa tek taraflı imza kabul olmaz der ve üstüne ne bilelim yalan tutanak olduğu derse hiç şaşırma bu durumda senin lehine olur kardeşim.
    Birde adam fotoğraf çekmişmiydi çektiyse zaten macunlu yer ondada vardır yani macunu inkar edemez ve kendi yaptırmak zorunda kalır.

H.KURU Saygılarımla
    Konu Ziyaretçi78 tarafından (26/09/2014 Saat 18:58 ) değiştirilmiştir.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı Murder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer senin imzan yoksa kasko devreye girmez.
    Ayrıca macunlu yeri sen karşılamassın sonuçta resmi elinde tut.
    Experde gelse araç önceden macunlandığı için hiçbirşey iddaa edemez anlayacağın.
    Aslında yaptığı tutanak saçma olmuş öyle bir tutanakta senin imzan kasko bilgilerin yazılması lazım muhtemelen tutanak kabul olmaz.Kaskoda tek taraflı imza kabul edilmez çünki iki taraflı imza olsaydı iki tarafta bazı şeyleri üstlenmiş olursunuz.
    Kasko akıllıysa tek taraflı imza kabul olmaz der ve üstüne ne bilelim yalan tutanak olduğu derse hiç şaşırma bu durumda senin lehine olur kardeşim.
    Birde adam fotoğraf çekmişmiydi çektiyse zaten macunlu yer ondada vardır yani macunu inkar edemez ve kendi yaptırmak zorunda kalır.

H.KURU Saygılarımla
    Çekti abi.. Dediğim gibi ben pazartesi arayıp,eğer babam git macunu da boyat adam sussun derse,çarşamba günü götürür elmadağa bizim elemana boyatırım tamponu. Sabahtan giderim,akşama arabasını teslim ederim. Adam zaten ben gidemem sen alırsın götürürsün falan dedi,bakacağız.

Aslında benim çarptığım yerdeki çizik pastayla bile çıkar. O macun işi karıştırıyor. İnan ki benim arabada çizik bile yok plakalığım değmiş.

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

vallahi işin a kalmış adam resimleri çektiyse senin ehliyet bilgilerini aldıysa, kendide imzaladıysa.

Senin imza atmadığını beyan edebilir ? altına imzadan muaf yazar olur mu olur
    inşallah olmazda....

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı CMasteR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vallahi işin a kalmış adam resimleri çektiyse senin ehliyet bilgilerini aldıysa, kendide imzaladıysa.

inşallah olmazda....
    İyi de olay sadece imza değil. Adamın kendi bilgileri yok. Hangi sigortaya kayıtlı olduğu,sigorta numarası,ehliyet numarası,araç bilgileri vs. hiç bir şey yok.

Benim de sigorta kısmım boş ayrıca.

EMRE ALTINOK
    EMRE ALTINOK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 83

"kaza en pahalı cezadır." (EMRE A.)

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Sagol emre bey cok faydali bir paylasim

ozz kut
    toprakozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 33

Sanırım ikiniz de meslektaşsınız,bu kadar küçük şey için tutanak mı tutulur ,sanayi de 50-60 tl ye halledilir.Ayrıca hocam sız sıgortayı 200-300 cezalı oduyeceksınız hemde o kadar kucuk sey ıcın o araçın sıcılini bilmiyorum ama servis yada başka yerde tramerine 300-500 tl kaza raporu ıslenır.İki tarafta bence zararlı çıkar.Tutanak zaten olmamış,benim söylediklerimi dile getir doğruyu anlıyacaktır....ha ille de tutanak diyorsanız sende o da sigorta bılgılerını yazmanız ıkınız de kımlık bılgılerını doldurmanız ve ıkınızınde kaza hakkında goruslerınızı yazıp ımzalamanız lazım ,aksi taktirde hal olmaz.

grande punto
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı CMasteR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

inşallah olmazda....

Anlaşılamazsa şu bana çarptı deyip olmaz imzalamadı falan hikaye o zaman polis gelir onların eşliğinde yapılır.Yada çarptı kaçtı evrakta zorluk çıkardı şikayetçi olursun kendi kendine tek taraflı olmaz bence..

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Tanıdık boyacı varmı Cenk? işaretli kısımla macunlu kısım arasında birşey farketmez zaten.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Standart Tutanak Tutma Konusunda Bilgili Olan Var Mı?

Gecmis olsun

Adam nasilsa boyatacak o kadar tutanak vs ne gerek

adam boyatmaya gittiginde 20 30 tl ver gitsin sen ugrasma nasilsa o kismi icin boyaciya gitmiycekmi? Tampon boyasi kismi olmaz zaten renk tturamazlar her hhalukarda kopmle tampon boyanacak tabi duzgun bisi olmasini isterse yoksa yarim boyar yada tis tis atar gecer.

Sent from my iPhone 6GS

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun

adam boyatmaya gittiginde 20 30 tl ver gitsin sen ugrasma nasilsa o kismi icin boyaciya gitmiycekmi? Tampon boyasi kismi olmaz zaten renk tturamazlar her hhalukarda kopmle tampon boyanacak tabi duzgun bisi olmasini isterse yoksa yarim boyar yada tis tis atar gecer.

Sent from my iPhone 6GS
    Benim anladığım, çarpma nedeniyle eski hasar patlamış, yani öncesinde boyalık bir durum yok ama daha önceki tamirde atılan kalın macun çarpmanın esnetmesine dayanmayıp atmış.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı toprakozz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım ikiniz de meslektaşsınız,bu kadar küçük şey için tutanak mı tutulur ,sanayi de 50-60 tl ye halledilir.Ayrıca hocam sız sıgortayı 200-300 cezalı oduyeceksınız hemde o kadar kucuk sey ıcın o araçın sıcılini bilmiyorum ama servis yada başka yerde tramerine 300-500 tl kaza raporu ıslenır.İki tarafta bence zararlı çıkar.Tutanak zaten olmamış,benim söylediklerimi dile getir doğruyu anlıyacaktır....ha ille de tutanak diyorsanız sende o da sigorta bılgılerını yazmanız ıkınız de kımlık bılgılerını doldurmanız ve ıkınızınde kaza hakkında goruslerınızı yazıp ımzalamanız lazım ,aksi taktirde hal olmaz.
    Yok abi. Ben ogrenciyim. O hoca... Ben de kasko masko karistirmayalim yapalim dedim ama guvenemedigi icin tutanak tuttu. Hani ben yapirtmazsam onu gecirecek kaskoya guya.
    Alıntı klavikula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlaşılamazsa şu bana çarptı deyip olmaz imzalamadı falan hikaye o zaman polis gelir onların eşliğinde yapılır.Yada çarptı kaçtı evrakta zorluk çıkardı şikayetçi olursun kendi kendine tek taraflı olmaz bence..
    Eyvallah abi.
    Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tanıdık boyacı varmı Cenk? işaretli kısımla macunlu kısım arasında birşey farketmez zaten.
    Var abi. Şirkette boyacimiz var. Sadece boyaya para vereceğim.
    Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun

Sent from my iPhone 6GS
    Eyvallah abi. Ben de anlamadim. Hocamiz guvenmedi bize. Ya da macunlu yeri boyatmak icin firsat bildi.
    Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim anladığım, çarpma nedeniyle eski hasar patlamış, yani öncesinde boyalık bir durum yok ama daha önceki tamirde atılan kalın macun çarpmanın esnetmesine dayanmayıp atmış.
    Yok abi. Eski hasar zaten sadece macunlanmis. Boya yoktu uzerinde. Macun da aynen duruyor. Benim cizdigim yer onun ustu. Plakalik yapmis bunu. Bende cizik bile yok. Yerde orda burda arabada dokulen hic boya parcasi yoktu.

Ben zaten yaptiracam o tamponu. Kafam atarsa askiya aldirir komple boyatirim. Ama bu abi eger sigortaya gider de bu tutanagi verir,sans eseri kabul olursa o zaman benim icin sorun olur. Bir dahaki donemde daha pahali kasko ve sigorta oderim. 100liralik sey bana 300 400 liraya patlar.

Anladigim kadariyla simdi tutanagi sigortaya giturse bile kabul edilmez. Icim rahatladi. Simdi hocamiz ile uzlasip tamponu boyatir iken hem ucuza biyatacagim onun icin,hem de maddo destek yapacagim.

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok abi. Eski hasar zaten sadece macunlanmis. Boya yoktu uzerinde. Macun da aynen duruyor. Benim cizdigim yer onun ustu. Plakalik yapmis bunu. Bende cizik bile yok. Yerde orda burda arabada dokulen hic boya parcasi yoktu.
    Önceden vurmuş o zaman, yani tamirden sonra dökülmüş oradaki macun/boya. Fotoğrafta öyle görünüyor en azından
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Sayfa 1/2 12 SonSon