Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
54 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: İlk Kaskom 1100 tl

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O konuda sana katılmıyorum. B sınıfı bir çok araca göre yol tutuşu gayet iyi. Kışlık lastiklerle bile (bilenler için söylüyorum) Velimeşeye giderken nuryıldızı geçer geçmez köprü altına 100 120 arası arkasını bırakmadan girip çıkıyorum. Yol tutuş bence gayet tatminkar.
    Tam tersi abi bence yol.tutusu berbat. Babamin dobloyla daha guvenli gidiyorum. 180 yapiyorum bana misin demiyor. Ufak.bir direksiyon titremesi var o da fabrika cikis.lastiklerden.dolayi diye dusunuyorum. Benim Puntoyla 150 yi gorunce sanki araba altimdan.kacacak gibi oluyordu. Bir korku sariyordu. Punto da kafan rahat.hiz yapmak.icin arabayi kokune kadar yere basmak lazim
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

mesut çelik
    mesutt1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 66

Şimdi benim araç İstanbulda GS arena yolu tem olarak geçiyor galiba benim kuzenim sürüyordu aracımı motoru açayım dedi şöförlüğüne çok güvenirim 210 ibre gördü ben bile şaşırdım yazılarda 75 lik punto 180 anca görür diye okumuştum çünkü

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı mesutt1905 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi benim araç İstanbulda GS arena yolu tem olarak geçiyor galiba benim kuzenim sürüyordu aracımı motoru açayım dedi şöförlüğüne çok güvenirim 210 ibre gördü ben bile şaşırdım yazılarda 75 lik punto 180 anca görür diye okumuştum çünkü
    evet doğru düz yolda 180-190(max) arası görür. Hafif yokuş aşağı ise 210 üstü olabilir

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ee sigortamiz var..Sigorta karsiliyor iste Kasko hırsızlık harici bence gereksiz.
    Zorunlu trafik sigortasından bahsediyorsun değil mi? Kaç liraya kadar karşılıyor?

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İstanbuldan ankaraya 2,5 saatte gittim dip gaz gittim 170 ve üstü gittim bana hiç güven vermedi tabi kesinlikle bi daha yapmayacağim bir hataydı kısaca punto şehiriçi arabası uzun yol arabası değil yol tutuşu çok iyi diyenler başka arabalara binmemişler demek ki

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zorunlu trafik sigortasından bahsediyorsun değil mi? Kaç liraya kadar karşılıyor?
    Fiyat farkediyor mu ki ? Ben her ne olursa olsun karşılıyor diye biliyorum. Tabi bu sigorta şirketine göre de değişebilir. Aynı şey kasko içinde geçerli. Her kasko şirketi Ferrari nin hasarını falan karşılamaz herhalde. Kriterleri vardır diye düşünüyorum.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı safakakbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbuldan ankaraya 2,5 saatte gittim dip gaz gittim 170 ve üstü gittim bana hiç güven vermedi tabi kesinlikle bi daha yapmayacağim bir hataydı kısaca punto şehiriçi arabası uzun yol arabası değil yol tutuşu çok iyi diyenler başka arabalara binmemişler demek ki
    Aynı fikirdeyim ben de işte. Mazda 6.26 mız vardı. 2000 motor araba uzundu ve yaygındı. 230 lara kadar gördük babamla ne bir sarsma vardı ne bir güvensizlik hissi. Arabanın içinde hız yapmıyor gibi hissediyordun. Ondan inip Puntoya falan binince aradaki güven farkını bariz anlıyor insan.

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

fiyat araçtan araca çok değişiyor ama neden se puntoların kaskosu oldum olası yüksek çıkıyor.Daha önce ben yaptırırken bi tanıdığım sigortacı puntoların kaza yapma oranı çok yüksek ondan öyle çıkıyor demişti.Sanırım bu kiralık araçlardan dolayı.Punto çok tercih ediliyordu ve kaza oranı ister istemez artıyordu.Beni mi yedi bilmem ama o zamandan bu zamana pahalılık durumu değişmemiş gibi.

misal benim arabanın ki full kasko,ilk hasarda tutar ne olursa olsun hasarsızlık bozulmuyor,bir kaç ufak ıvır zıvır felanda var, toplam 785 tl

Korgün Tüyenç
    korguntuyenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000
    Edilen teşekkür: 23

trafik sigortasında ödenilecek prim her ne kadar araçtan araca değişsede zorunlu trafık sıgortasının arac bası ve kaza bası karsılayacagı maksımum tutar bellıdır. yanılmıyorsam su anda araç bası 26.300 TL gibi bir limit var yanı bu demek oluyorkı sız ultra luks bır araca carpsanız ve hata sızde olursa egerkı kaskonuz yoksa trafık sıgortanız 26.300 TL öder üstünüde paşa paşa sizden rücu ederler.

Evren .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Fiyat farkediyor mu ki ? Ben her ne olursa olsun karşılıyor diye biliyorum. Tabi bu sigorta şirketine göre de değişebilir. Aynı şey kasko içinde geçerli. Her kasko şirketi Ferrari nin hasarını falan karşılamaz herhalde. Kriterleri vardır diye düşünüyorum.

Bir arkadaş söylemiş, zorunlu sigorta 26 küsür bin TL ödüyor en fazla. Onu da karşı tarafa ödüyor. Yani mazallah gittiniz 250bin liralık bir Mercedese vurdunuz ya da markayı geçelim, sizin kusurlu olduğunuz bir kaza yaptınız, karşı tarafta 50bin TL hasar oluştu. Kendi aracınız tamamen size patlayacağı gibi karşı tarafın toplam hasarı (-26bin TL) fatura çıktı. Geçmiş olsun. Hele ki Porsche'leri falan hayal dahi edemiyorum. Karşı tarafın aracını pert ettiğinizi düşünebiliyor musunuz?

Ya da düşünün ki kendi kendinize kaza yaptınız, aracınızı kaldırıma vurdunuz aks kırıldı, motor kulağı kırıldı, motor düştü, şanzıman dağıldı, araç pert oldu. Geçmiş olsun, yandı 20-45 küsür bin TL'niz.

N'oldu? Bin küsür lira kasko parası cebinizde kaldı.

Kasko zaten bunun için var.

Evren .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Ha bu arada kaskoda Ferrari falan farketmez diye düşünüyorum. Neticede karşı tarafa verebileceğiniz hasar için bir teminat belirliyorsunuz. Örneğin 300bin TL teminat aldınız. Çarptığınız araca bakmıyor olmalılar, önemli olan tamir faturasında kaç yazdığı. Kasko hem sizi hem karşı tarafı koruyor, siz hatalı olun ya da olmayın (tabii ki alkolsüz olun).

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hızlı geçmeyin gözünüzü seveyim. Candan kıymetli ne var şu hayatta?...

LG G2 Cihazımdan aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.
    En güzel yorumdu bu konu için!!!
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Ha bu arada kaskoda Ferrari falan farketmez diye düşünüyorum. Neticede karşı tarafa verebileceğiniz hasar için bir teminat belirliyorsunuz. Örneğin 300bin TL teminat aldınız. Çarptığınız araca bakmıyor olmalılar, önemli olan tamir faturasında kaç yazdığı. Kasko hem sizi hem karşı tarafı koruyor, siz hatalı olun ya da olmayın (tabii ki alkolsüz olun).
    Sigortanin limiti oldugunu bilmiyordum. Yeni ogrendim acikcasi. Tabi ki luks bir arabaya çarptığin zaman durum kotu ama digerine katılmıyorum. Aks kiracak kadar hiz yapan adam o kaza riskini de goze alan adamdir babamla yıllardır kaskosuz arac kullaniriz. Cok sukur basimiza bir sey gelmedi. Zaten Ferrari Porshce falan vurmak zor. Cok fazla yok sonuc itibarıyle kaskoya verilen para gereksiz. Onun yerine arabami kapali oto park a koyarim daha iyi

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

Sigortanin limiti oldugunu bilmiyordum. Yeni ogrendim acikcasi. Tabi ki luks bir arabaya çarptığin zaman durum kotu ama digerine katılmıyorum. Aks kiracak kadar hiz yapan adam o kaza riskini de goze alan adamdir babamla yıllardır kaskosuz arac kullaniriz. Cok sukur basimiza bir sey gelmedi. Zaten Ferrari Porshce falan vurmak zor. Cok fazla yok sonuc itibarıyle kaskoya verilen para gereksiz. Onun yerine arabami kapali oto park a koyarim daha iyi
    bu tabiiki kişiden kişiye değişir. maalesef trafik sigortalarının cok karısık sözleşmeleri var misal aracınız belirli bir yaşın üstündeyse (5 yaş gibi ) trafik sigortasının aracınız hasar gördüğünde takılacak parçada muadil yada yan sanayii takma hakkı var. yani daha acık olursak. sizin aracınız park halinde, başka bir araç sizin arabanıza çarpıyor tüm kabahat karşı tarafta. sizin eger kaskonuz yoksa karsı tarafın trafik sigortasından aracınızı yaptıracaksınız (zaten trafık sıgortası sadece karsı tarafın hasarını oder) ancak her ne kadar sız haklı olsanızda karsı tarafın sigorta firması sizin aracınızın yasının 5-6-7 neyse sınırın ustunde oldugu ıcın takılacak parcaların varsa muadıl parca olarak taktırılmasına sebep olabılıyor bu durumda malesef kaskonuz olmadıgına yanarsınız cunku eger kaskonuz olursa sız gıdıp kaskodan arabanızı yaptırıyorsunuz ve tum suc karsıda oldugu ıcın sızın kaskonuz bozulmadan karsı tarafın sıgortasından bunu alıyor. aslında buna benzer onlarca ornek verebılırız. yahut zaten aracınız henuz 5-6 yasında değildir bu durumda trafık sıgortasıda zaten orjınal parca takmak zorundadır vs gibi
    sonucta kasko yaptırmak yada yaptırmamak tamamen duruma ve kısının riski analizine baglıdır.

Evren .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Paşa gönlünüz bilir Dedim ya, kaskonun esprisi bu zaten, düşük de olsa bir ihtimal var sonuçta. Aks kırmak bir örnekti. 30'la giderken de arabayı pert edebilirsiniz, bir yerden aşağı düşebilirsiniz. Ya da biri gelip arabanızı pert edebilir. Bunun için arabayı otoparka koymak bir çözüm değil. Ferrari de bir örnek. Sokakta 26bin liranın üzerinde binlerce araba geziyor. Başınıza bunca zaman bir şey gelmemesi bundan sonra da gelmeyeceği anlamına gelmiyor allah korusun tabii de, nacizane tavsiye, yaptırın kasko rahat edin.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

abi yol olur basarım affetmem ama arabada yalnız değilsem çokta hızlı gitmem ama çevre yolunda falan 170 180 falan gidiyorum kasmadan
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı korguntuyenc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu tabiiki kişiden kişiye değişir. maalesef trafik sigortalarının cok karısık sözleşmeleri var misal aracınız belirli bir yaşın üstündeyse (5 yaş gibi ) trafik sigortasının aracınız hasar gördüğünde takılacak parçada muadil yada yan sanayii takma hakkı var. yani daha acık olursak. sizin aracınız park halinde, başka bir araç sizin arabanıza çarpıyor tüm kabahat karşı tarafta. sizin eger kaskonuz yoksa karsı tarafın trafik sigortasından aracınızı yaptıracaksınız (zaten trafık sıgortası sadece karsı tarafın hasarını oder) ancak her ne kadar sız haklı olsanızda karsı tarafın sigorta firması sizin aracınızın yasının 5-6-7 neyse sınırın ustunde oldugu ıcın takılacak parcaların varsa muadıl parca olarak taktırılmasına sebep olabılıyor bu durumda malesef kaskonuz olmadıgına yanarsınız cunku eger kaskonuz olursa sız gıdıp kaskodan arabanızı yaptırıyorsunuz ve tum suc karsıda oldugu ıcın sızın kaskonuz bozulmadan karsı tarafın sıgortasından bunu alıyor. aslında buna benzer onlarca ornek verebılırız. yahut zaten aracınız henuz 5-6 yasında değildir bu durumda trafık sıgortasıda zaten orjınal parca takmak zorundadır vs gibi
    sonucta kasko yaptırmak yada yaptırmamak tamamen duruma ve kısının riski analizine baglıdır.
    Simdi kriter konusuna giricek olursak ayni kriterler kaskoda da var diye biliyorum..ornegin yas arabanin yasi ehliyet alim zamani. Onceki kaza sayin vs. Arabanin modeli. Yani sadece sigorta kriter yaratmiyor. Kaskonun guzel yani iki tarafi da.karsiliyor. parca olayina gelecek olursak gunumuz kasko sirketleri.cakal degil mi ? 300 tl lik hasari 2000 bin gosterip yan sanayi parca takmiyor mu sanıyorsunuz ? Tabi ki kasko kisinin risk.analizine bagli bir durum. Sahsen ben 4 gozle arac kullanirim. Kaskoluk hic durumum olmadi. En büyük kazam 1400 tl tutmustu. O da suclu ben degildim ama oyle goruldum..cepten cikti. Burda bunu kaskoya yaptirmis olsam ne olacakti ? En az uc bin ve traimer de uc bin lira kaza ve bir sonraki kasko fiyatim en az 500 tl artmis olacakti ben ozellikle bu kaza olayında kasko parasinin artmasina kil oldugumdan kasko yaptirmiyorum. Gonul rahatliyla kaza yapamayacaksam ne diye kasko yaptiriyim. Camurluk yamuldu ay aman kasko delinmesin cepten yaptiralim. O bozuldu.kasko delinmesin cepten yapalim. Ayni hesaba geliyor sonra

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Paşa gönlünüz bilir Dedim ya, kaskonun esprisi bu zaten, düşük de olsa bir ihtimal var sonuçta. Aks kırmak bir örnekti. 30'la giderken de arabayı pert edebilirsiniz, bir yerden aşağı düşebilirsiniz. Ya da biri gelip arabanızı pert edebilir. Bunun için arabayı otoparka koymak bir çözüm değil. Ferrari de bir örnek. Sokakta 26bin liranın üzerinde binlerce araba geziyor. Başınıza bunca zaman bir şey gelmemesi bundan sonra da gelmeyeceği anlamına gelmiyor allah korusun tabii de, nacizane tavsiye, yaptırın kasko rahat edin.
    Bir ust msajimda kasko yaptirip.neden rahat edemediğimi acikladim bu dediklerinizin hepsi.cok kucuk ihtimaller. Tabiki olabilir. Kimseye olsun istemem ama kasko nun eskisi gibi bir esprisi yok artik. Yukarda da sebepleri acikladim. Para artmasi, traimer e olmamis bir masraf yansitmasi, cakallik edip yan sanayi takilmasi bazilarinin arabayi 20.gun yatirmasi vs..

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

Simdi kriter konusuna giricek olursak ayni kriterler kaskoda da var diye biliyorum..ornegin yas arabanin yasi ehliyet alim zamani. Onceki kaza sayin vs. Arabanin modeli. Yani sadece sigorta kriter yaratmiyor. Kaskonun guzel yani iki tarafi da.karsiliyor. parca olayina gelecek olursak gunumuz kasko sirketleri.cakal degil mi ? 300 tl lik hasari 2000 bin gosterip yan sanayi parca takmiyor mu sanıyorsunuz ? Tabi ki kasko kisinin risk.analizine bagli bir durum. Sahsen ben 4 gozle arac kullanirim. Kaskoluk hic durumum olmadi. En büyük kazam 1400 tl tutmustu. O da suclu ben degildim ama oyle goruldum..cepten cikti. Burda bunu kaskoya yaptirmis olsam ne olacakti ? En az uc bin ve traimer de uc bin lira kaza ve bir sonraki kasko fiyatim en az 500 tl artmis olacakti ben ozellikle bu kaza olayında kasko parasinin artmasina kil oldugumdan kasko yaptirmiyorum. Gonul rahatliyla kaza yapamayacaksam ne diye kasko yaptiriyim. Camurluk yamuldu ay aman kasko delinmesin cepten yaptiralim. O bozuldu.kasko delinmesin cepten yapalim. Ayni hesaba geliyor sonra
    Birincisi kasko iki tarafida odemiyor eger sen baska bir araca carptiysan ve kaskon varsa kasko sadece senin aracini yapar karsi tarafin araci yine trafik sigortasindan yapilir ikincisi kaskon varsa gidersin yetkili servise orda takilan her parcanin orjinal oldugunu bilirsin ve ona gore icin rahat olur parca konusunda bir diger konuda seninle ayni fikirdeyim evet cogunlukla servislerle anlasmali calistiklari icin genelde 1500 tl lik bir hasar sana serviste kaskon var diye 3000-4000 tl cikarilabiliyor ama o yasadigin olayda 1400 tl lik hasarinda yine disarda aracini yaptirip o fiyatlarada expere tamam dedirtebilirdin sonucta bu senin aracin istedigin yerde yaptirirsin ee degisecek parcalarin ne oldugunu senin ustanda bildigine gore exper bunun disinda su parca da degissin desede burda son karar senin ayrica faturayida ustan kesecegine gore yine tramerde hasarin 1400 cikar ama sen hic tramere gecmesin diosan o apayri bi konu ona soz soyleyemem yinede soyle bir gercek varki baska bir arac karismadan sen kendi aracinla bir kaza yaparsan ve tutari yuksek olursa orda kasko avantaj saglar
    Birde bana inan o kasko delinmesin diye zamaninda kaskodan karsilatmiyorduk ya hasarlari o hakikatten benim icin eskide kaldi cunku sonunda bi bakmissin yil sonunda cebinden cikan para kaskonun iki misli ee kaskom varsa yaptiririm arkadas cebimden 1000 tl cikacagina kaskom bir sonraki senede ayni fiyat olsun hic onemli degil
    Adam park halindeyken araca vuruyor kaciyor benim aracimda 2000 tl masraf oluyor misal ama geldiginde kim vurmus bilemediginden cebinden odemek zorunda kalmak adama koyuyor yani

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı korguntuyenc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birincisi kasko iki tarafida odemiyor eger sen baska bir araca carptiysan ve kaskon varsa kasko sadece senin aracini yapar karsi tarafin araci yine trafik sigortasindan yapilir ikincisi kaskon varsa gidersin yetkili servise orda takilan her parcanin orjinal oldugunu bilirsin ve ona gore icin rahat olur parca konusunda bir diger konuda seninle ayni fikirdeyim evet cogunlukla servislerle anlasmali calistiklari icin genelde 1500 tl lik bir hasar sana serviste kaskon var diye 3000-4000 tl cikarilabiliyor ama o yasadigin olayda 1400 tl lik hasarinda yine disarda aracini yaptirip o fiyatlarada expere tamam dedirtebilirdin sonucta bu senin aracin istedigin yerde yaptirirsin ee degisecek parcalarin ne oldugunu senin ustanda bildigine gore exper bunun disinda su parca da degissin desede burda son karar senin ayrica faturayida ustan kesecegine gore yine tramerde hasarin 1400 cikar ama sen hic tramere gecmesin diosan o apayri bi konu ona soz soyleyemem yinede soyle bir gercek varki baska bir arac karismadan sen kendi aracinla bir kaza yaparsan ve tutari yuksek olursa orda kasko avantaj saglar
    Birde bana inan o kasko delinmesin diye zamaninda kaskodan karsilatmiyorduk ya hasarlari o hakikatten benim icin eskide kaldi cunku sonunda bi bakmissin yil sonunda cebinden cikan para kaskonun iki misli ee kaskom varsa yaptiririm arkadas cebimden 1000 tl cikacagina kaskom bir sonraki senede ayni fiyat olsun hic onemli degil
    Adam park halindeyken araca vuruyor kaciyor benim aracimda 2000 tl masraf oluyor misal ama geldiginde kim vurmus bilemediginden cebinden odemek zorunda kalmak adama koyuyor yani
    Kaza sonrası bir sonraki sene kasko paran yine ayni kalsa amenna. Benim arkadasima kaskodan bir on cam bir arka tampon degisti diye bir sonraki yil 3000 tl kasko fiyati cikardilar. Ben buna uyuz oluyorum. Dedigim gibi o parayi oto parka veririm daha iyi.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon