Sayfa 3/3 İlkİlk 123
60 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Serviste aracımın pert olduğunu öğrendim

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 417

araçta ağır hasar olmadan ayıplı mal olayı söz konusu olamaz direk şase üzerinden baktım yanıltıcı olmaması için

selcuk temiz
    holigan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

Dün ufak bir ameliyat olduğum için ancak bugün görebildim konuyu.Ve tramerde sorguladığımda Yalçın arkadaşımızın dediği gibi bir hasar kaydı var.Yani ekstra pert kaydı vs gözükmüyor.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

selçuk öz
    16BBZ66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66
    Edilen teşekkür: 23

Alıntı coll34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araçta ağır hasar olmadan ayıplı mal olayı söz konusu olamaz direk şase üzerinden baktım yanıltıcı olmaması için
    kardeşim araçta ağır hasar kaydı sigortada gözükmüyor evet ama sigorta şirketi kazadan sonra sigortalı şahısa aracın değerini ödemiş sonra servsden aracı almış ihaleyle falan sattı artık heralde ama bunu yaparken neden kayıtlara geçmedi gidip avukatla görüşeceğim sigorta şirketinin kayıtlara geçmemesi yüzünden ben zarar görmüş durumdayım

selçuk öz
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66

Alıntı holigan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün ufak bir ameliyat olduğum için ancak bugün görebildim konuyu.Ve tramerde sorguladığımda Yalçın arkadaşımızın dediği gibi bir hasar kaydı var.Yani ekstra pert kaydı vs gözükmüyor.
    teşekkür ederim kardeşim

murat polat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. muratpolat12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 30

anladığım kadarıyla araç kaza yapmış ve dışarda daha ucuza yaptırılmış.Sizin gördüğünüz tutar yani.. Ford şöyle düşünüyor; örneğin aracı yaparsa 15.000TL'ye yapacak fakat pert daha mantıklı olacak.Araç sahibide dışarda 3000tl ye yaptırmış bitmiş gitmiş.Bu araç pert falan değil.Aracın pert olması servisin değil eksperin kararıdır.Ben olsam forda o kaydı silmesi için baskı yapardım.

son yazdığınızı okudum; eğerki bu araç pert sahibine para ödenmişse ve sigorta kayıtlarında görünmüyorsa bu çok rezalet bir olay.Sigortacılar renesuans birliği gibi bir yer vardı hemen oraya şikayetinizi yapın
    Konu muratpolat12 tarafından (25/12/2012 Saat 12:37 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

selçuk öz
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66

geçmiş olsun kendi derdimden ameliyatı sonradan farkettim kusura bakma

selçuk öz
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66

Alıntı muratpolat12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladığım kadarıyla araç kaza yapmış ve dışarda daha ucuza yaptırılmış.Sizin gördüğünüz tutar yani.. Ford şöyle düşünüyor; örneğin aracı yaparsa 15.000TL'ye yapacak fakat pert daha mantıklı olacak.Araç sahibide dışarda 3000tl ye yaptırmış bitmiş gitmiş.Bu araç pert falan değil.Aracın pert olması servisin değil eksperin kararıdır.Ben olsam forda o kaydı silmesi için baskı yapardım
    araç sahibi yaptırmamış aracı sigorta şirketi araç sahibine aracın parasını ödemiş ödediği içinde araç sigorta şirketine geçmiş sigorta şirketide aracı yaptırmadan servisden almış büyük ihtimallede tamircinin birine sattı oda yaptı yada yaptırdı bana kadar geldi araç burdaki sorun sigorta şirketi aracın kayıtlarına neden ağır hasarlı not düşmediği bu yüzden ben zarar görmüş durumdayım olayın özeti bu sigorta şirketini mahkemeye vercem önce avukata danışayım tabi mahkeme gibi bir ihtimal varsa

selcuk temiz
    holigan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı 16BBZ66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kendi derdimden ameliyatı sonradan farkettim kusura bakma
    rica ederim ne demek.

teşekkür ederim. İnşallah sende bir sonuca varabilirsin.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat polat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. muratpolat12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 30

araç sahibi yaptırmamış aracı sigorta şirketi araç sahibine aracın parasını ödemiş ödediği içinde araç sigorta şirketine geçmiş sigorta şirketide aracı yaptırmadan servisden almış büyük ihtimallede tamircinin birine sattı oda yaptı yada yaptırdı bana kadar geldi araç burdaki sorun sigorta şirketi aracın kayıtlarına neden ağır hasarlı not düşmediği bu yüzden ben zarar görmüş durumdayım olayın özeti bu sigorta şirketini mahkemeye vercem önce avukata danışayım tabi mahkeme gibi bir ihtimal varsa
    bence öncelikle sigortacılar birliğine şikayet edin ardından ozamanki sigortasına.Net olayı böyle öğrenir ona göre mahkeme açarsınız.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Arkadaşlar ne derece doğru bilmiyorum pert araçlarda O harfini SIFIR yada tam tersi işleyerek sistemde gözükmemesi sağlanabiliyormuş ortaya çıkarsada sehven yapılmış hata deyip sıyrılırlar işin içinden
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

erhan yildirim
    dicaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308
    Edilen teşekkür: 182

servise gittim detaylı öğrendim arkadaşlar 2010 da araç kaza yapmış servise götürmüşler aracı servis bir ücret çıkarmış ozamanki araç sahibi yaptırmamış tutarı çok bulup ama servis bunu kayıtlara geçmiş sigortada tramerde görünen bişey yok ama ford un kendi sisteminde araç pert görünüyor.
    ustacım kısacası benim söylediğime yakın bişey olmuş ; bundan sonra alacağanız araç ne ise trameri sorgulatın sonra aracın yetkili servisinede bi gidin baktırın.. bu size ders olur , inanın bu olaya gerçekten moralim bozuldu , en azından araç saglammı toplanmış , yani aracın durumu suanda nasıl iyimi kotumu ?

selçuk öz
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66

aracın durumu söylenene göre değişeni yok vede araçtan az çok anlayan herkes gayet iyi olduğunu söyledi kendi tanıdığım ustamada göstermiştim oda gayet iyi demişti ilerde motorda falan bi sıkıntı çıkarırmı bilinmez tabi elimde patladığına göre zamanla öğrenirim heralde

FIRAT TUNA DENİZ
    ESH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 86

Alıntı ABK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun, servis neye dayanarak pert olduğunu söylüyor önce onu sorgulamak lazım.

Aracı alırken HSR S XX yazıp 5664'e gönderdiğinizde hiçbir kayıt gelmiyorsa bir problem vardır. (XX Şase No Yazılacak)

Gerçi Tramer'e güvenilmiyor 3000 TL'lik hasara 30.000 TL yazılmıştı forumlarda dolaşıyordu. Sistemlerinde bazen hatalar olabiliyor.

Başka bir ihtimal aracı araya sigorta vs sokmadan toplamış olabilirler. Siz aracı kimden almıştınız? Aracı aldığınız kişiyi, alırken baktırdıysanız servisi falan hatırlamaya çalışın derim.
    burada yazıldıgı gıbı 2800 tl yerıne 28.000 olmus olmasın yanı bır yanlıslıkla ?

selçuk öz
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66

hayır servisde görünen tarih 2011 miş tramerde görünen 2800 2009 da

erhan yildirim
    dicaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308
    Edilen teşekkür: 182

aracın durumu söylenene göre değişeni yok vede araçtan az çok anlayan herkes gayet iyi olduğunu söyledi kendi tanıdığım ustamada göstermiştim oda gayet iyi demişti ilerde motorda falan bi sıkıntı çıkarırmı bilinmez tabi elimde patladığına göre zamanla öğrenirim heralde
    aracın durumu iyise canınızı sıkmanıza hiç gerek yok.. tramerdede pert gözükmüyor zaten..

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

selçuk öz
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66

bu konuya yorum yapıp yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar hepinize tşkr ederm arabanın durumunu öğrendim bilgisi olabilecek arkadaşlardan son bir şey öğrenmek istiyorum araç pert e ayrılıp parası ödenmiş ama tramere geçmemiş di araştırmalarım sonucu kazaya karışan diğer aracın sigortası ödemiş aracın parasını sigorta şirketi bölge müdrülüğü karşı taraf öderse tramere geçmez dedi ben sigorta şirketini mahkemeye vereceğim ama karşı taraf öderse tramere geçmez demeleri doğrumu gerçekten.

Serdar Menteş
    sermen08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

teknik detaylarını bilmem ama servise gidiyorsun arabanın pert olduğunu öğreniyorsun çok kötü çok
    Mal sahibi, Mülk sahibi , Hani onun ilk sahibi,
    Malda yalan , Mülkte yalan Gel Birazda sen oyalan...

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

gecmis olsun sizin durumun aynisi bir arkadasimin basina geldi.arac tramer vs bir yerde hasari gozukmuyordu.servisinde ise bayagi yuklu bir meblag onarim bedeli diye teklif cikartmislar o gozukuyordu.arkadasim araci satmak icin servise getirdiginde cikmisti.sonunda aldigi galeri ile takasa girerek sorunu bir sekilde halletti.

okan türkmen
    malebow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    35dev53
    Edilen teşekkür: 157

sanmıyorum, hasar hangi araçtaysa o aracın tramerine geçer. aracınıza kasko yaptırmamışmıydınız? pert araçlara yapılmıyor sanırsam, ordan da anlayabilirdiniz.
    ISmileUDie

selçuk öz
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66

araca kasko yapıolar her sigorta şirketinden teklif aldım hatta bu aracı pert e ayırıp 20 bin tl ödeme yapan şirket bile kasko yaptı hemde normal fiyatlarda gidip o şirkete sorduğumda dosyanız açık kalmış gibi saçma bi bahane sundular ve karşı tarafdan tahsil edip ödeme yapmışız dediler mahkemeye versem sonuç alabilirmiyim asıl öğrenmek istediğim şey bu aslında

Sayfa 3/3 İlkİlk 123