Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
60 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Serviste aracımın pert olduğunu öğrendim

selçuk öz
    16BBZ66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66
    Edilen teşekkür: 23

benim durumum değişik sanırım servisdeki elemana pert kaydı nasılmış dedim ön cam değişmiş kaput boyanmış gibi şeyler söyledi şaseden ve plakadan msj attığımı söyledim tramerde gözükmeyen sizde nasıl gözüküyor dediğimde türkiyedeki bütün ford servisleri şase numarası girdiğinde bunu görür dedi

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 417

kuru sıkı sallamış ağır hasar aldığında yetkili servise çekilmiş ve yetkili serviste pert olmuş ise söylediği doğru ama ön cem ve motor kaputu ile pert olan araç meslek hayatımda ilk defa duydum

selçuk öz
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66

benim bildiğim kadarıyla söylüyorum msj atınca 5664 e ağır hasarlı diye msj gelmesi lazım 2010 da diyede tarih verdi yenide olmamış yeni olsa daha tramer kayıtlarına geçmemiş diyeceğim ama 2010 da olan kaza pert olacak kadar büyük olan kaza msjla gelmiyor

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

yarın sabah detayı öğrenicez

ÖZKAN KURTULDU
    KeYiFSeL ÜYE :) 34ozkankurtuldu34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 U 4303
    Edilen teşekkür: 694

Arkadaşlar arkadaşım bir honda almıştı kayınpederinin arkadaşından malum arada güven söz konusu olunca hiçbiryere göstermediler tamamen tesadüfen diyeyim aracı gördügümde ben kıllandım bizim arkadaşların yanına sanayiye soktuk aracı adamlar döşeme içlerine ve şaselerine bakarak aracın agar hasar aldıgını gördüler içinizdeki sesi her zaman dinleyin (iyi şeyler söylerse tabiki ) neyse hemen benim sigortacımı aradım aracın pert kaydı oldugunu ögrendik araç satışıda yapılmıştı satan adam aracı geri aldı kendisinin de haberi yok oglu araçla kaza yapıp onarımını yaptırmış yaptırmış ama araç pert kaydı alıyorda babasının nasıl haberi olmuyor onu anlamış degilim ve aracı adam geri aldı çocuguna noldu bilmiyorum artık adam gerçekten mahçup oldu sattı kişilere.
    • Dünayaya geldigin zaman, sen aglarken çevrendekiler gülüyorlardı Öyle bir hayat sürki, öldügünde çevrendekiler aglarken,sen gülümseyerek ahirete gidesin.

Yalçın OYNARGÜL
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

çok rastlanan durumlar abi arkadaşım benim yüzümden vw scirocco'yu zor aldı tam 12 scirocco sorguladım 13. araç temiz çıktı ( 2,500 tl ) hasar kayıtlı

selçuk öz
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66

bişey daha danışayım hazır fiatın sıfır faiz kampanyası varken bayiye götürsem bu aracı alırmı yoksa ben bu aracı insanların günahına girerek satamam söylersemde kimse almaz kolay çözüm bayi gibi geldi aklıma ama onlarda pert kaydı olan aracı alırlarmı bilmiyorum

alper demir
    aalperdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 40

Fiatin ikinci el sisteminde sanirim otoeksper kazali araclara olu fiyat verir, hatta onu da belki verir. Benim aracimda nokta hata yoktu tek bir rutuj dahi yoktu, kilometresi yuksek diye oto galericinin verdigi rakamin 3000 TL altina fiyat verdiler.

Bu arada araba pertse 5664 ten "ağır hasarlı" ibaresini mutlaka goruyorsunuz. Ama serviste kendi imkanlariyla neden halletsin o da var. Araci parca fiyatina satabileceği bi sürü yer var. Kaza yapinca bazilari kendi gelip başına üşüşür. Ağır hasarini kendi cebinden ödeyecegine satip gecer hasarli bi sekilde.

Sent from my iPhone using
    Konu aalperdemir tarafından (25/12/2012 Saat 01:02 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erhan yildirim
    dicaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308
    Edilen teşekkür: 182

Alıntı 16BBZ66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bişey daha danışayım hazır fiatın sıfır faiz kampanyası varken bayiye götürsem bu aracı alırmı yoksa ben bu aracı insanların günahına girerek satamam söylersemde kimse almaz kolay çözüm bayi gibi geldi aklıma ama onlarda pert kaydı olan aracı alırlarmı bilmiyorum
    öncelikle geçmiş olsun ;
    aracınız 3000 lira masrafla pert kaydı almış olamaz.. lakin bu konuda bazı kişiler yanlış yunluş demiş ama ford bayisi motor numarasını girdiği anda araçta ne var ne yapılmış ne edilmiş görür , sadece ford bayisi için geçerli değil bu , örnek ; fiat marka aracı alırken satıcıdan motor nosunun son 7 hanesini aldınızmı iş biter ister medos , ister birmot , ister banoto , ister aftan , ister küftende servise girsin yada yapılsın farketmez anında aracın bütün seceresi çıkar..

sizin bu konunuzda olan aslında çok belli , sizin ford aracınızla (sanırım 3. sahibisiniz) ; 1. sahibi kaza yapmış yalnız kaza fazla şiddetli olduğundan sigortaya bulaşmamışlar pertli gözükmesin aracı birgüzel yaptırmışlar , 2. sahibine satmışlar 2. sahibide ufak tefek kazalar yapmış toplam kaza değeri 3000 lira civarı bunun bir kısmı indirimden geçmiş olmuş fiyat 2800tl , araç size geldiği zaman pertsiz düzgün bi araç olarak geldi (sizin bildiğiniz) ;
    aslında tramerden daha çok aracın motor nosunu herhangi bir ford bayisinde sorgulatsaydınız aracın seceresi dökülecekti..

yazım çok uzun oldu ama size tavsiyem eğer araç düzgün bir şekilde toplanmışsa , denge problemi yoksa motor ve şanzuman durumuda iyi ise bence aracı satmayın ve binin...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Bence olay şöyle gelişti.
    Servisteki usta arabayı kontrol ettiğinde ön camın değiştiğini kaputun boyalı olduğunu felan görünce lafın gelişi bu araç pert dedi..
    Bana kalırsa pek endişelenmene gerek yok.
    İçimden bir ses aracının pert olmadığını söylüyor
    BY Turbo SPORT 150 HP

Yalçın OYNARGÜL
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

şase numarası üzerinden yaptığım sorgulamada aracın pert kaydı olmadığı görülmüştür, önceki sahibine ait toplam 3,400 tl civarında hasar kaydı görülmekte

Sinan UZUN
    Yüksek Lisans sinanuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    yok
    Edilen teşekkür: 89

Aracı aldığınız kişinin telefonu yok mu arayın görüşün.Aracı aldığınız kişiye ya geri verin ya da geri satın bence.

selçuk öz
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66

teşekkür ederim hepinize ilginiz için yalçın kardeşim özellikle sana çok teşekkür ederim. gün içinde o bayiye gidip detaylı bir şekilde neymiş öğrencem

selçuk öz
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66

Alıntı sinanuzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı aldığınız kişinin telefonu yok mu arayın görüşün.Aracı aldığınız kişiye ya geri verin ya da geri satın bence.
    2-3 ay oldu sanırım arabayı alalı numarasını sildim lazım olmaz diye vede netten araştırdım noterde görerek bilerek aldım diye imza atıyormuşuz noter sözleşmesi maddelerinde bu varmış o yüzden adam ne geri alır nede beni tanır

Sinan UZUN
    Yüksek Lisans sinanuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    yok
    Edilen teşekkür: 89

ama ne olursa olsun ayıplı mal satmaktan mahkemeye bile verilebilir. Sonuçta pert kayıtı siz aracı almadan önce ise bu delil olmaz mı ? Daha önce bir melektaşım aynı durumu yaşadı onun aracının pertliği kesinleşince gitti aracı teslim etti parasını aldı.

selçuk öz
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66

yalçın kardeşim pert kaydı yok dedi ama ben yinede gidip servisden detaylı öğrencem neymiş ona göre gidip bir avukata danışacağım

ismail x-ray
    x-ray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 49

geçmiş olsun. inşallah eşşeğinizi kaybetmişte bulmuş gibi olursunuz, pert kaydı falan çıkmaz da gönül rahatlığıyla binersiniz. allah yardımcınız olsun.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı sinanuzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama ne olursa olsun ayıplı mal satmaktan mahkemeye bile verilebilir. Sonuçta pert kayıtı siz aracı almadan önce ise bu delil olmaz mı ? Daha önce bir melektaşım aynı durumu yaşadı onun aracının pertliği kesinleşince gitti aracı teslim etti parasını aldı.
    Ayıplı mal olayına giremezsin.Bu kadar hayalperest olmayın.

2. El bir arac alıyorsun.Ve 1-2 sene sonra hak arasan ne olacak.Adam ben soyledim kardeşim der olaydan cıkar.

Sıfır arac almıyorsun ki.Sıfır alsan hesabını sorarsın.

Ayrıca Noterde gordum bildim aldım diyorsun.Yani tum yollar sana kapalı kalıyor.Dava actıgınla kalıyorsun.

Ha su var Eger servise goturup aracı Expertize sokarsan ve arac normal draporu verip sonradan Pert cıkarsa EXPERTİZ yapan yeri dava edebilirsin.Sonucta onlar sana soylemek zorunda herseyi...

selçuk öz
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66

servise gittim detaylı öğrendim arkadaşlar 2010 da araç kaza yapmış servise götürmüşler aracı servis bir ücret çıkarmış ozamanki araç sahibi yaptırmamış tutarı çok bulup ama servis bunu kayıtlara geçmiş sigortada tramerde görünen bişey yok ama ford un kendi sisteminde araç pert görünüyor.

selçuk öz
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66

daha neler öğreneceğiz bilmiyorum araç servise geldiğinde ozamanki sigorta şirketi aracın yapılmasını istemeyip aracın bedelini araç sahibine ödediğini söylüyor sonra burdan aracı alıp ne yaptıkları hakkında bizim bilgi sahibi olmamız imkansız diyorlar bu durumda sigorta şirketinin aracın şase numarasına ağır hasarlı damgasını vurması gerekmiyormu sigorta şirketinin yaptığı bu olayda benim mağduriyetim nasıl telafi olacak ne yapmam gerekiyor acaba .

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon