Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
83 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Sigorta ile ilgili bilmeniz gereken birkaç şey var

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

Alıntı Ryu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya benim kasko yaptırmam lazım koç allianz düşünüyorum. en ucuz söyleyen 1330 söyledi. bunedir yaa
    hasarszılık var mı? varsa yüzde kaç?

mehmet akif aydın
    Ryu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 RYU 92
    Edilen teşekkür: 19

hasarsızlık yok
    photoshop soranlar oluyor.....

SERDAR ŞEKER
    SERDAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 APK 76
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı Ryu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya benim kasko yaptırmam lazım koç allianz düşünüyorum. en ucuz söyleyen 1330 söyledi. bunedir yaa
    daha uygun fiyat bulabilceğini sanıyorum. ama gerekli teminatlardan kısmadan. örneğin bir İMM teminatını düşün, karşıya verilen zararları teminat altına alır. 50.000 alsan fiyatı artırır ama bir düşün, trafik poliçesi çok cüzzi bir teminat verir. geri kalan karşı taraftaki araç veya araçlara verdiğin zarar 30.000 veya 40.000 olsa, bunu nasıl karşılamayı düşünüyosun? hani anahtarı bırak git derler ya... kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..

Seco .
    Seco sxvtsgp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

selam herkese arkadaslar yeni üyeyim ve bu ilk mesajim bu konu beni biraz ilgilendirdiginden ilk yazim buraya oldu. öncelikle buraya üye olmamin sebebi forumu çok begenmemden kaynaklanmakta ve sizlerle çok yararli seyler paylasacagimizi düsünüyorum. üye olmadan önce uzun bir süre forumlari takip ettim.
    su anda gp sahibi degilim ama 2008 model bekleyen sabirsiz sahislar arasidayim. agustos 1 de 2008 bir gp oldugunda üyelik bilgilerinde ufak bir güncellemeye gidecegim....

bu arada sigorta konusunun hasar kismiyla ilgili benimle bilgi alisverisine girebilirsiniz. meslegimden ötürü....

yakim ilginizi bekliyorum arkadaslar....

tekrar herkese selam............................................. .............................

bu arada serdar arkadasin söylediklerini gerçekten çok dikkatlice okuyup anlayin bu konular çok önemli. özellikle IMM teninatlari hakkinda kesinlikle sözünü dinleyin....
    Konu Linos tarafından (16/07/2007 Saat 07:17 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!

5. 15/07/2007, 12:36

Sebep
    Başlık açılmış, mesaj gereksizleşmiş! ;)

6. 15/07/2007, 12:44

Sebep
    Başlık açılmış, mesaj gereksizleşmiş! ;)

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

Kaskomu yenilemem gerekiyor ancak henüz karar veremedim, mevcut poliçem Koç ALıanzdan (süper oto poliçesi) sigortacı geçen yıl 1202 ytl olan poliçeme bu yıl hasarsızlık indirimiyle beraber 960 ytl fiyat çıkarttı sizce fiyat uygunmudur?

8. 01/08/2007, 16:42

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teşekkür: 436

Kaskomu aşağıdaki şekilde yenilettim Koç Alıanzdan Süper Oto Poliçesi
    898,38 YTL tuttu %25 peşin kalanı 7 taksitte sizce nasıl?

Sel--Deprem--Grev lokavt Halk hareketleri-Terör Teminatları DAHİLDİR

İHTİYARİ MALİ MESULİYET
    Bedeni zararlarda şahıs başına 30.000 ytl
    Bedeni zararlarda kaza başına 90.000 ytl
    Maddi zararlarda kaza başına 30.000 ytl
    Araca bağlı hukuksal koruma 5.000 ytl
    Sürücüye bağlı hukuksal koruma 5.000 ytl

Araç bedeli 30.270,
    Spoiler-marşbiyel aks. 500
    Jant 500

Yetkisiz kişilerce çekilme teminatı
    Sigara yanığı teminatı
    Kiralık araç teminatı
    Asistans Hizmet Teminatı
    Anahtar Kaybı 1000 ytl
    Hukuksal koruma
    Mini Onarım Hizmeti

FERDİ KAZA
    Yolcu Ölümü 12.000 ytl
    Sürücü Ölümü 12.000 ytl
    Sürücü sürekli sakatlık 12.000 ytl
    Yolcu sürekli Sakatlık 12.000 ytl

TOPLAM SİGORTA BEDELİ 31.270 YTL

İNDİRİMLER

Aile -------------------------% 17,50 -
    Hasarsızlık İndirimi------------------------% 30 -

canberk tarhan
    canberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 9

arkadaşlar bende sigortacyım ve 2008 model aracımı sıfır komisyon ile broker arkadaşımın dediği fiyatlar uzerinden 686 ytl ye yaptırdım ancak dediğim gibi bende acente indirimi ,model indirimi ve sıfır komisyon vardı
    bu arada ben
    1- anadolu sigorta
    2-koc allianz sigorta
    3-basak sigorta
    4-aksigorta ı tavsiye ediyorum
    Konu canberk tarafından (04/11/2007 Saat 00:12 ) değiştirilmiştir.

Güntaç Kölay
    guntac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 SN 890
    Edilen teşekkür: 38

yeni bir 5K 1,3 mtj 90 hp duologic siparişi verdim. şirketim adına alınacak aracı sadece eşim ve ben kullanacağız. servis anlaşmalı bir sigorta şirketi ile en iyi yapabileceğim kasko ne olur. teklif vermek ister misiniz?

can dereli
    cakabo80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

herkese merhaba
    kasko vakti geldi ve garanti sigortadan yaptırmayı düşünüyorum . sizce fiyat nasıl yorumlarınızı bekliyorum
    arac model : grande pınto 5k 1.3 m.jet (75) dynamic
    üretim yılı : 2007
    araç degeri : 27000
    hasarsızlık yılı :1
    muafiyet oranı : %0

teminatlar:
    kasko-yangın : 27000
    kasko-hırsızlık:27000
    kasko maddi kayıplar : 27000
    grev lokavt..:27000
    teror : 27000
    olüm : 12500
    surekli sakatlık : 12500
    tedavi masrafları : 1250
    3. sahıs -bedeni zarar : 30000
    3.sahıs - maddi zarar : 10000
    e-sigorta assistance : -
    deprem : 27000
    seylap: 27000
    hukuksal koruma : 5000

İMM temşnat limitleri:
    bedeni sahıs bası : 10000
    bedeni kaza bası : 30000
    maddi limit : 10000

ferdi kaza sahıs teminat limitleri:
    ölüm : 2500
    sürekli sakatlık : 2500
    tedavi masrafları : 250

bu arada 1 yıllık hasarsızlığım vardı

verdikleri fiyat 686 ytl . bonusa 8'e bölüyorlar. peşinde de 621.

sizce fiayt nasıl yaptırıyımmı

selamlar
    cakabo

SERDAR ŞEKER
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 APK 76

Sevgili arkadaşlar,

Araçlarımızın çoğunun poliçe yenilemesi geldi, hatta ikinci yenilemeleri bile yapacağız. Poliçeleri yanilemeyi ltf unutmayın. Trafik poliçesi kanunen zorunludur ve ağır cezası vardır atlanmasının. Kaskonun yenilenmemesi ise kanuni bir zorunluluk olmasa da bu trafik şartlarında sizin canınızı sıkabilir. 1 günde kaza olmaz diye düşünmeyin ltf. Sigorta ciddi bir konudur. Sigortacınız yenilemeyi atlayabilir, bu konuyu dikkatlice takip edin ve yenilemenizden haftalar önce fiyat araştırması yapın. Küçük farklar için 50YTL gibi, şirket değiştirmenizi tavsiye etmiyorum ancak büyük farklar için değişim olması mantıklıdır.

Büyük şirketleri tercih etmenizde yarar var tabii ki. Ben mesleğim gereği acentacı arkadaşlarımın yaptığı gibi şirket ismi telaffuz edemem ancak bu konuda sanıyorum ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

Hepinize kazasız ve keyifli sürüşler diliyorum...

14. Bu mesajı için 3 kişi SERDAR'ye teşekkür etti:

Z.Mert YILMAZ
    FirePower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 12

Merhabalar;

Biz de 1.4 8V Active aracımızı yeni aldık ve alır almaz da sigorta konularında epey kafa yormak durumunda kaldık.

Bilgi eksikliğinden ötürü bizimle aynı tereddütleri yaşayan arkadaşlarımız için bir kaç şey eklemek ve buradaki uzman arkadaşlara birkaç soru sormak istiyorum.

Önce durumumuzu kısaca anlatayım;

Satın aldığımız araca LPG dönüşümü yaptıracağımız için, ileride tekrar ruhsat vb. işlemlerle uğraşmamak adına, trafik devrini ve plaka işlemlerini bir hafta kadar sonra, LPG dönüşümünün remiyet kazanması için gerekli evrak işlemleri ile birlikte yapacağız. Açıkçası bu süre içinde aracımızı sigortasız ve kaskosuz kullanmak bizi epey korkutuyordu.

Ancak daha sonra öğrendik ki, zorunlu trafik sigortası ve kasko işlemleri için kendi üzerimize çıkartacağımız yeni ruhsat ve plakayı beklemeye gerek yokmuş. Şöyle ki ilgili poliçeleri aracın şasi ve motor numaraları üzerinden düzenleyip plaka ve ruhsat bilgilerini daha sonra eklemek mümkünmüş.

Bu doğrultuda zorunlu trafik sigortamızı, aracımızın motor ve şasi numaraları üzerinden hemen yaptırdık. İzmir' de bir tanıdığımız vasıtası ile yapılan işlem karşılığı olarak 178YTL ödedik. Ancak çeşitli internet sitelerinde zorunlu trafik sigortası bedelinin 127YTL düzeyinde olduğunu okuyunca biraz işkillendim ve elimizdeki poliçeyi dikkatle okudum. Gördüğüm kadarı ile, aracımız 1.4 8V olmasına rağmen poliçede 1.4 16V yazılmış. Aradaki 50YTL' lık fiyat farkının sebebi bu durum olabilir mi acaba? Poliçeyi düzenleyen acenta ile aramızda satın alma anında epey emeği geçen bir aile dostu bulunduğundan pek sorgulayamadım ve aradaki fiyat farkını da gözden çıkarttım açıkçası. Yalnız bu durum ileride bir problem yaşamamıza neden olur mu diye de huzursuz oluyorum. Plaka bilgilerimiz poliçeye işlenirken, şu anda hatalı olan bu kısmı da mutlaka değiştirtmeli miyiz?

Kasko' yu ise İstanbul' da bulunan bir akrabamız hediye olarak yaptırdı. Bizim adımıza Ak Sigorta' dan, anahtar kayıp/çalıntı klozu ve taktıracağımız LPG sistemi de dahil olmak üzere tam kasko yapıldı. Ve lakin işlemin başında bulunamadığımızdan ve arada yine hatır gönül olduğundan bir takım pürüzler oldu.

- Öncelikle, poliçenin motor ve şasi numaraları üzerinden düzenlenmesi gerektiğini defalarca belirtmemize rağmen, kasko poliçesine aracın şu anki plaka bilgileri de yazılmış. Buna itiraz etmemiz üzerine, yeni plakaların çıkmasını takiben zeyilname ile gereken düzeltmelerin yapılabileceğini belirttiler.

- İkinci durum ise şu; TSRSB internet sitesinde belirtilen ve noter devri sırasında da esas olan araç rayiç bedeli 21,250-YTL. (Aracımız 2006 Model 1.4 8V 5K) Bu rayiç bedel üzerinden kasko poliçe bedeli 1.000-YTL olarak belirlenmiş. Poliçeyi düzenleyen acente, haklı olarak araca taktıracağımız LPG sisteminin de mutlakapoliçe kapsamına alınması gerektiğini belirtmiş ancak bu durumda poliçe bedelinin 1.200-YTL' na çıkacağını, yalnız araç rayiç bedelini düşük göstererek LPG dahil poliçeyi 1.000-YTL' ndan verebileceğini belirtmiş. Kaskoyu bize hediye eden akrabamız da problem çıkmayacaksa olur demiş ve poliçede araç rayiç bedeli 19.500-YTL olarak belirtilmiş. Acentenin hesabına göre, 19.500-YTL araç bedeli ve 1.750-YTL LPG sistemi bedeli olmak üzere, teminat altına alınan toplam tutar yine aracın asıl rayiç değeri olan 21.250-YTL' na eşit oluyor.

Kasko ile ilgili öğrenmek istediğim ilk husus şu; ruhsat ve plaka değişikliği sonrasında; bugün düzenlenen poliçeye eski plakanın yazılmış olmasından ötürü sorun yaşar mıyız? Bu durumu düzeltmek mümkün müdür? İkinci sorum ise araç rayiç bedeli üzerinde yukarıda açıkladığım şekilde yapılan değişiklikten ötürü ne gibi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalırız?

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Bütün sorularının cevabını bilmiyorum ancak plaka değişikliğinin bir problem yaratmayacağından eminim. Biz aldığımızda da benzer bir durum vardı. Plaka değiştikten sonra, acenteye giderek, yeni plakaya devredebiliyorsun kaskonu...

Tabii bu benim bildiğim. Yine de acentenle konuşursan daha yararlı olacaktır...

Z.Mert YILMAZ
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Cevap için teşekkür ederim. Acenteyle konuşacağım, öden tam bilgi sahibi olmak istedim ki yanılmayalım. Malum adamlar biraz bilgisiz gördüler mi halimiz harap oluyor sonra... İşin kötüsü kaskoyu yapan acente İstanbul' da biz İzmir' deyiz...

SERDAR ŞEKER
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 APK 76

sevgili dostum,

o kadar uzun yazmışsın ki, umarım sorularının cevaplarını atlamam. öncelikle trafik poliçesinde primi aracının kaç valf olduğu etkilemez. poliçe üzerinde tutarların yazılı olduğu yerde surprim diye bir başlık görürsen eğer, bu normal artı yönde etki eden kalemi sana gösterir. hasar olduğunda ve geç poliçe hazırladığında ceza primi ödersin. kasko gibi hasarsızlık da vardır trafik poliçesinde bilgin olsun.

ayrıca kasko poliçesini ve trafik poliçesini elimize aldığımız anda üzerindeki bilgileri tek tek kontrol etmeliyiz. şasi ve plaka numarası da dahil olmak üzere hiçbir bilgi yanlış yazılmış olmamalı. plaka ve LPG yi, ruhsatın değiştiği zaman ruhsat fotokopini acentana göndererek plaka değişikliği ve LPG ilavesini yaptırtabilirsin. arabanı sıfır aldığında proforma fatura ile bile kasko poliçesi hazırlayabilirsin. araç plakası 35 G (geçiçi) olarak belirtilir ve plaka çıkar çıkmaz bir zeyil(poliçe ek belgesi) ile poliçeye ekletilir.

araç rayiç bedelini ise mutlaka dikkate almalısın. LPG yi araç bedeline artı eklemek bana çok saçma bir fikir olarak gözüktü. sigorta kanununda eksik ve aşkın sigorta diye iki konu bulunmaktadır. bedeli 21 değil de 50 gösterdin diyelim. şirket hasar anında rayiç bedeli tespit eder ve sana rayici öder. sen de artı teminat aldığın 29 bin YTL nin primini boışuna ödemiş olursun. 21lik aracı 15 gösterirsen şirket bedelin 21 olduğunu gördüğü anda poliçeni iptale alır ve hiç para alamazsın. zaten aracın 21 bin ve lpg de 2 binse eğer hasar anında teminatın 21 bin olduğu için 23 yerine 21 alabilirsin sadece. aracın üzerine LPG gibi sonradan eklediğin jantlar, ses sistemi gibi tüm detayları eklemek ve teminat altına alma yükümlülüğün var, aksi taktirde tazminatını alamazsın. eğer satış sözleşmesini yaptığın değer 20 ise sorun olacağını sanmam eksik tutar yapmanın. eksik sigorta yanlış hatırlamıyorsam %20ye kadar kabul oluyor. ama dediğim gibi teminatın kadar para alırsın pertotal (yani arabanın pert olması durumunda ki allah göstermesin).

umarın sorularına cevap verebilmişimdir. keyifli sürüşler ve iyi bayramlar dilerim...

19. Bu mesajı için 3 kişi SERDAR'ye teşekkür etti:

Z.Mert YILMAZ
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Serdar Bey;

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Anladığım kadarı ile aracın plaka bilgisi, sonradan düzenlenecek zeyilnameler ile mevcut sigorta poliçelerine eklenecek ve sorun ortadan kalkacak.

Kasko konusuna gelince; dediğim gibi araç bedeli poliçede 19.500 olarak belirtilmiş. Ancak daha sonraki sayfalarda aracın üzerinde 1.750YTL tutarında LPG sistemi bulunduğu poliçeye eklenmiş. Belirttiğiniz gibi %20 tolerans var ise bundan ötürü de yasal problem yaşamayacağız. Bu durumda araç pert olursa 19.500YTL araç bedeli + 1.750YTL LPG sistemi bedeli olarak ödeme alabileceğiz.

Cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim, aklımıza takılan çok önemli konularda içimizi rahatlattınız.

Sevgiler; iyi bayramlar.

erkan y
    erkany - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Sigorta Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sigorta poliçenizi düzenleyen kişilere doğru ve tam bilgi veriniz.
    Sigorta sözleşmeleri, sigorta ettirenin/sigortalının beyan esasına göre düzenlenmektedir. Sigorta ettiren/sigortalı, poliçenin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak şekilde sigorta şirketine bildirimde bulunmalıdır. Aksi takdirde, sigorta ettirenin beyanının gerçeğe aykırı veya eksik olması halinde, sigorta şirketi, sözleşmeyi daha ağır şartlarla yapabileceği gibi sigorta poliçesini de iptal etme hakkına sahiptir.

Poliçenizi mutlaka okuyunuz.
    Sigorta poliçesi, sigorta ettiren/sigortalı ile sigorta şirketi arasında yapılan bir sözleşme olup, her iki tarafı da bağlayan hükümler içermektedir. Bu nedenle, tarafların yükümlülüklerinin öğrenilmesi için poliçe ve eklerinin mutlaka incelenmesi gerekmektedir.

Sigorta genel şartlarını inceleyiniz.
    Sigorta genel şartları, söz konusu sigorta ile temin edilen haller ve sigorta teminatı dışında kalan haller ile sigorta şirketine ve sigorta ettirene düşen görevler gibi temel konulara ilişkin düzenlemeleri açıklayan mevzuat olup, sigorta şirketleri tarafından sigorta ettirene verilmektedir.

Satın alınan ürün hakkında ayrıntılı bilgi edinilmesi, sigorta yaptırılmadan önce ya da sigorta yaptırıldığı zaman söz konusu genel şartların, ileride karşılaşılabilecek sorunları en aza indirmek amacıyla sigorta ettiren tarafından çok iyi okunması gerekmektedir.

Sigorta teminatının kapsamını tam olarak inceleyiniz.
    Sigorta poliçesi tarafından sağlanan teminatların kapsamı ile sigorta ettirene sağlanan güvencelerin neler olduğu konusunda tereddüte yer vermeyecek şekilde sigorta ettiren tarafından bilgi edinilmelidir.

Sigorta poliçesinde yer alan özel şartları inceleyiniz.
    Sigorta şirketleri tarafından söz konusu genel şartlara ve varsa eklerine aykırı düşmemek, sigorta ettirenin aleyhine olmamak ve genel şartların teminatlarını daraltmayacak şekilde özel şartlar düzenlenmektedir. Dolayısıyla, özel şartlar hakkında sigorta ettiren tarafından bilgi sahibi olmak, ileride karşılaşılabilecek sorunları önlemek amacıyla büyük önem taşımaktadır.

Sigorta poliçesi hakkında her türlü konuyu sigorta sözleşmesini düzenleyen kişilere sormaktan kaçınmayınız.
    Sigorta ettiren tarafından poliçe ve eklerinde yer alan tüm hükümler tamamıyla okunduğu halde, anlaşılmayan hususlar var ise, sigorta ettiren tarafından sigorta poliçesini düzenleyen kişilere sorulmalı, yeterince bilgi alınamadığı durumlarda ise, sigorta konusunda uzman bir avukata danışılmalıdır.

Poliçenizin prim tutarını/ücretini mutlaka ödeyiniz.
    Sigorta teminatı, sigorta ücretinin tamamının veya taksitle ödenmesi kararlaştırılmış ise, ilk taksidin ödenmesiyle başlamaktadır. Sigorta teminatının başlayabilmesi için sigorta şirketine poliçede belirtilen prim tutarının, mutlaka sigorta ettiren tarafından ödenmesi gerekeceğinden poliçe teslimine rağmen prim ödenmemişse sigortacının sorumluluğu başlamamaktadır. Dolayısıyla, sigorta priminin sigorta ettiren tarafından zamanında yatırılması ve makbuzun saklanması gerekmektedir.

Poliçenizde muafiyet ve/veya müşterek sigorta uygulamasına dikkat ediniz.
    Sigorta şirketi ile sigorta ettiren, tesbit olunan bir miktara veya sigorta bedelinin belli bir yüzdesine kadar olan hasarların ya da hasarın belli bir yüzdesinin sigortacı tarafından tazmin edilmeyeceğini genel şartlara göre düzenleyebilmektedirler. Sigorta şirketi tarafından hasarın belli bir kısmının, sigorta ettirene paylaştırılmasına karşılık sigorta ettirenin ödeyeceği primden de indirim yapılmaktadır. Dolayısıyla, sigorta ettirenin hasar anında alacağı tazminat miktarını etkileyecek muafiyet ve müşterek sigorta uygulamasının avantaj ve dezavantajlarının sigorta ettiren tarafından çok iyi bilinmesi gerekmektedir.

22. Bu mesajı için 2 kişi erkany'ye teşekkür etti:

evren oğuz
    ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 16

Arkadaşlar bende sigortacıyım bilmek istediğiniz kafanıza takılan bişey olursa yardımcı olabilirim ayrıyetten plaka ve ruhsat takibide yapıyorum arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum verdiği bilgilerden dolayı.

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

kaskomun günü dolmak üzere. geçen sene koç allianz'dan 870 ytl'ye yaptırdığım kasko ücreti bu sene 700 ytl olmuş. hasarsızlıktan dolayı daha düşmesi gerekmiyor mu?

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

benimde kaskomun günü doluyor.
    arabayı sıfır aldığımda (2007 grande punto 5 kapı 1,3 mj) 1180 ytl olan kaskom, bu yıl, birisi 930 diğeri , 715 ytl teklif verdi.
    ne yapacağımı bilemiyorum.
    keşke kaskodan anlayan arkadaşlar ve site yönetiminin de katkılarıyla, tüm üyeler bir şirketle anlaşsa, hem fiyatı makul olsa, hem de gerekli herşeyi kapsasa.
    böyle bir aktivite yada kampanya olamazmı?
    paylaşım adına üyeşerine çok yararlı olan bi site. Bu konudada çalışmalar yapsa, yüzlerce üyesini çooook memnun etmiş olur.
    şimdidien iyi çalışmalar dilerğiyle.
    hoşkalın.

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

16,05,2008 de kaskomun 2. senesi başlıyor. güven sigortadan yaptırdım. 26,000 ytl araç değeri üzerinden yaptırdım.. platin aket denilen kasko.
    göze çarpan özellikleri:
    1-full kasko die tabir edliliyo. yani deprem sel terör ...vs teminata dahil.
    2-hiç muafiyet yok(diğer kaskolarda değişik oranlarda muafiyet uyguluyorlar. yani depremde % 5 muafiyet olursa deprem de hasarların % 5 i kesinlip kalan para size veriliyo.
    3- en güzel tarafı ve benim de bu kaskoyu tercih etme sebebim: aracın değerini % 5 ine kadar olan küçük hasarları senede 2 den fazla olmamak üzere kaskonuz delinmeden tamir ettirebiliyorsunuz.
    en önemli mevzu: kaskoda standart bi ücret yok, ne kadar bastırrısanız o kadar fiyat indiriyorlar. ben nefret ederim pazarlık yapmaktan ama bunu gördüm.
    ************************************************** ****benimm size sorum:benim aracımın kasko değeri tramerde 27,000 ytl den başlıyodu. ben kaskom ucuz olsun die 26,000 ytl den yaptırdım. 2007 model grande punto 5 kapılı 1,3 multijet DYNAMİC+ konfor paker li aracımı 26 yerine 27 den mi yaptırsaydım acaba?

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon