Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Forum Düzeni, Açılan Konular...

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Standart Forum Düzeni, Açılan Konular...

Selamlar...

Son zamanlarda platformumuzda bi düzensizlik oluştuğu kanaatindeyim.Özellikle araçlarını satmak isteyen dışardan insanlar tarafından forum berbat ediliyor diyebiliriz.

Tüm satış konularının altına alınık satılık diye mesajlar düşüyor, 2010 konusu telrar timeline a düşüyor.Burası bir satış platformu değil, sahibinden.com gibi bir site varken bu kulüp sitesinde yapılacak iş bu da değil.

Açıkçası benim gibi konuları tek tek okuyan, insanları takip eden üye sayısı çok fazla.Ancak yeni üye olup ta aracını satmak isteyenler yüzünden forum karıştı ve güncel konuları kaçırır olduk.

son mesajlarda görülmesi gereken sorunlar, buluşmalar yerine eski kınular, yeni üye olmuş ticari kafadaki insanların mesajları görünmekte...

bu vesileyle insanları uyaralım...aynı zamanda da yönetimi bu konuda tedbir almaya davet edelim istedim.

saygılar

C2105 cihazımdan gönderildi

2. Bu mesajı için 4 kişi cemdogu'ye teşekkür etti:

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Stilo forumudaki gibi olsun kısmen, 10 gün boyunca foruma girerse üyeliği öyle kalıcı olsun araç satmak için ya da ilk mesajı teknik konu veya cevabını alıp gidecek şeklindeki mesaj yazanların aynı mesajı tekrar tekrar başka konulara göndernler silinsin ya da uyarılsın foruma üye olup 6 ay aktif olmamış yeni üye yine silinsin. atıyorum 50 veya100 mesaj sınırı olsun adam 6 ay gelmemiş üyeliği silinsin gibi.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Verin diyorum yöneticilik pırıl pırıl edeyim Ama sanırım dikkate alınmıyor. Her ne kadar insanlar bu kirliliği yaratmış olsa da, herkesin forum kurallarını okuduğunu düşünmüyorum. Haliyle forum nasıl kullanılır bilmiyorlar. Burada iş yönetim kadrosuna düşmekte.

6. Bu mesajı için 2 kişi SaLDo'ye teşekkür etti:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Yeni konu açmayı sınırlamak yeterli olur..

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmayı sınırlamak yeterli olur..
    bu sefer adamlar konu altına post kasıyor.Yeterli değil...

C2105 cihazımdan gönderildi

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Bu sayfanın altında sizden gelecek her türlü öneriyi bekliyoruz.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sayfanın altında sizden gelecek her türlü öneriyi bekliyoruz.
    vallahi öncelikle üyeliğin onaya bağlanmasını öneririm.TC Kimlik numarası, Gerçek isim ve Gerçek Araç Modeli şart konulmalı bence.Sonuçta burası bi araba kulübü ve keyifli paylaşımlar yapmak,araç hakkında bilgi edinmek için giriyoruz.Ticari iş yapılan biyer değil sonuçta..

Yeni üyelerin belli yerlere mesaj yazma yetkisi elinden ufak bir süreliğine alınabilir, mesela ilanlar bölümüne yorum da yapamamalılar.

Ayrıca şunu da söyleyeyim.1 yıl önceki mesajlara cevap yazıldığında gündeme geri giriyor.Bunu son mesajlar bölümünden eleyebilecek bi düzenleme.2010 konusuna mesaj yazılınca orda görünmemesini sağlayabilir böylece..

ben hep söyledim erdi abiye temamız eski kaldı yenileyelim diye ama haz etmedi kendisi de.bunu geçiyorum.

Moderatörler biraz daha forum düzeniyle alakalı çalışırlarsa çok iyi olur.Sadece tartışmalarda ya da kavgalarda görülüyorlar ama, eski mesajlara giden postlarda bir uyarı yapmalarını bekliyorum ben şahsen.Böylece diğer üyelere daha caydırıcı bi etki uyandırıyor.Bunu yapmayın der gibi.

Özetle aslında köklü değişiklik gerek ama kimsenin buna vakti yok.Ama forum beklemez, sonuçta hep aktif biryer ve gerekli düzenlemeleri yapmak gerek.

Yanlış anlamazsınız umarım..

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Tema çok yakında değişecek zaten. TCKN ve araç model plaka bilgileri düşünülebilir. Ama ben şahsen üye olmak için TCKN isteyen bir foruma üye olmam. Bilmiyorum o konu hakkında bir şeyler düşünülebilir.

Moderatörler pek aktif değil demişsin ama, moderatörlerin hepsi bir yerlerde çalışıyor veya kendi işleri var. Dolayısıyla her insanın buraya ayırabileceği vakit sınırılı. Benim şahsen yoğun bir işim var. O yüzden ancak çok gerekli gördüğüm durumlarda müdahil oluyorum konulara.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

TC kimlik nosunu birçok kişi vermek istemez bundan emin olabilirsiniz

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tema çok yakında değişecek zaten. TCKN ve araç model plaka bilgileri düşünülebilir. Ama ben şahsen üye olmak için TCKN isteyen bir foruma üye olmam. Bilmiyorum o konu hakkında bir şeyler düşünülebilir.

Moderatörler pek aktif değil demişsin ama, moderatörlerin hepsi bir yerlerde çalışıyor veya kendi işleri var. Dolayısıyla her insanın buraya ayırabileceği vakit sınırılı. Benim şahsen yoğun bir işim var. O yüzden ancak çok gerekli gördüğüm durumlarda müdahil oluyorum konulara.
    eminmisin olmadığına

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eminmisin olmadığına
    Oraya verdik mi TCKN abi Valla hatırlamıyorum.
    Muhammad Ali Clay

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Yani bu temanın ve forum düzeninin güzelce ayarlanması, bu konuda da biraz hızlı olunması gerekiyor bence.tabii ki sinir bozuyorum ama bu durum böyle,üye kaybediyoruz karman çorman olduğu her dakika..elbette herkesin işi var ama forum da devam ediyor.kadro açılabilir belki yeni ve vakti bol moderatörler alınabilir.böylece forum düzeni sağlanır en azından konular ve mesajlar babında.üye alımı konusunda da TC kimlik numarası yerine plaka model iyi olabilir evet ancak yeni gelen üyenin ilk olarak tanışma bölümüne yazmasıyla ilgili bir zorunluluk ta düşünülebilir.Tema konusunda ben de yardımcı olabilirim gerekliyse seve seve...

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

Katılıyorum, çok alakasız konular var.Punto yazması gereken konularda hep farklı model araçların satılık ilanlarını görüyorum.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Yeni üyenin araç satışına yeni konu açması için 1 veya 2 hafta sitede online kalması istenebilir. Araç arayanlara değil ama araç satanlara yazabilir. Bir de daha ilk mesajında aracımda şu sorun var diyenler için mesaj sınırı olabilir, zaten ilk mesajında aracımda şu sorun var diyenler cevabı aldıktan sonra gelmiyor o yüzden böyle kişiler bence hiç gelmesin sorusunun cevabını başka yerde arason ya da aracını başka yerde satsın diye düşünüyorum.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Tabii ki burada görevli moderatörlerin günlük hayatta işi gücü var ona kimse bir şey demiyor. Ama ben dışarıdan bakan biri olarak, yönetim kadrosunun eksik olduğunu düşünüyorum. Forumdan anlayan, online süresi yüksek bir kaç kişiyi yönetim kadrosuna almak gerekiyor. Tema falan bunlar en son iş. Öncelik forum düzeni olmalı. Bölümlere belli başlı kurallar getirilmeli. Yöneticiler tarafından, görevli alımı diye bir konu açılabilir ve oradan istenen kriterlere göre başvurular yapılabilir.

Serhat T.
    Seronet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 132

Cem'e katılıyorum, biraz daha düzen ve kural gerekli. Özellikle tek mesajlık üyeler için.
    Örnekleri var, mesela üye olan ilk girdiğinde sadece tanışma bölümünü görüp orda konu açtıktan sonra diğer bölümleri görebilir. 200-300 Mesaj sayısı olmayan satış konusu açamayabilir. Her bölümün aktif moderatörü olmalı, gerektiğinde konuları ve mesajları temizleyebilmeli. Kimse darılmasın, moderatörlerin vakti yok diye bir bahane olamaz. Ozaman vakti olanları alın aktif arkadaşlar ilgilensin. Tema eskimiş olabilir, katılıyorum ama girdiğim forumlar içerisinde görseli en derli toplu, mesajlar birbirine karışmadan okunabilen bir forum burası. Görselle ilgili iyileştirmeler yapılabilir, konular biraz geç açılıyor gibi bu tema dosyasıyla ilgili olabilir. Çok ta muhalefet gibi görünmeyeyim şimdilik bukadar
    seronet.blogspot.com

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Katılanlara teşekkürler dostlar

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Sadece satış ilanlarında değil,genel anlamda gereksiz konu açanlarda var malesef..Bence daha önceden dediğim gibi,konu açma sınırlaması getirilmeli..Bu arada bazı arkadaşlar sorunu için çözüm aramış gitmiş tarzı yorumlar olmuş..Bence bunları sorunsuz yanıtlamalı..Önce kendinizi tanıtın diye direk saldırır veya kovar gibi tepki verilmemeli..Sonuçta siteye giren buranın nasıl işlediğini bilmiyor..Önce yardım edelim mutlaka geri dönüşü olur...
    Konu fotobelit tarafından (26/06/2014 Saat 11:51 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece satış ilanlarında değil,genel anlamda gereksiz konu açanlarda var malesef..Bence daha önceden dediğim gibi,konu açma sınırlaması getirilmeli..Bu arada bazı arkadaşlar sorunu için çözüm aramış gitmiş tarzı yorumlar olmuş..Bence bunları sorunsuz yanıtlamalı..Önce kendinizi tanıtın diye direk saldırır veya kovar gibi tepki verilmemeli..Sonuçta siteye giren buranın nasıl işlediğini bilmiyor..Önce yardım edelim mutlaka geri dönüşü olur...
    Abi kaç kişiden kaç tanesi geri döndü acaba? İşleyiş için yolu siz çizerseniz o yol takip edilir ama önünü açık bırakırsanız nerden istenirse ordan gidilir. İlk mesajında sorusunu sorup cevabını aldıktan sonra bir daha siteye uğramayan o kadar çok üye var ki. Sorulan soruların çoğu için araştırma yapıp cevap yazıyoruz emeğe yazık değil mi?

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Evet abiler, gelip kaç lira eder sizce diyip konu açıp, yorumları alıp giden çok insan oldu.Emeği geçtim, o konulara yazdığımız zamana yazık.

Biraz daha disiplin şart.Moderasyon şart.Kural dışılık olduğu zaman derhal vakti olan birileri şart.Bunun için moderatör mü alınır, forum güvenliği olarak kadro mu açılır bilemem ama şart artık.

Sayfa 1/2 12 SonSon