Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Elektronik sigara!!!

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Elektronik sigara!!!

Arkadaşlar herkese merhaba.
    Bu aralar etrafımda baya bir e-sigara içen arkadaşlarım var. Ve adamlar heryerde pofurtuyor. Bunu kullanan bilen arkadaşlar varsa fikirlerini düşüncelerini paylaşabilirler mi?

Biliyorum hiç içmemek en doğrusu ama Malesef olmuyor.

Onur Genç
    onurgenc87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 PSU 51
    Edilen teşekkür: 51

Kullanmadım ama işe yarıyorsa alırım hemen bu cigara herşeye zarar valla...
    Punto Evo 1.4 My life 77 hp (Skydome)

Ziyaretçi033

Ben denedim arkadaşlardan, ve çok pimpirikli bir arkadışmda almış en ince ayrıntısına kadar incelemiş, sadece nikotin var içersinde diyor, sigarada binbir çeşit zararlı madde var diyor. İçine bir sıvı koyuyorlar, ısıtılarak buhara dönüşüyor. onu çekince duman gelioyr. Nargilenin elektroniği gibi. Onlar yurt dışından getirtmiş, tr'de sadece sigarası 150tl iken 2li set ve sıvısını 70tl ye getirtmişler. Sigara gibi iğrenç bir koku bırakmıyor, aroması neyse o kokuyor ve duman altı gibi bir durum yok, buhar olduğu için kaybolup gidiyor.

Ben forum arkadaşlarımdan kullanan varmı diye merak ediyorum.

Onur Genç
    onurgenc87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 PSU 51
    Edilen teşekkür: 51

İyiymiş ya teşekkür ederim. Bakalım kullanan varsa yakında çıkar kokusu.
    Punto Evo 1.4 My life 77 hp (Skydome)

Levent Açıksöz
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. LevenTgb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Mango Turuncu
    Plaka
    34 BTD 07
    Edilen teşekkür: 126

Takipteyim bende..

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Alıntı LevenTgb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takipteyim bende..
    Sen bi zahmet takipte ol

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

ben 1 aydır kullanıyorum, aldığımdan beri sadece 3 sigara içtim.
    davidoff ve vanilya aromasını karıştırıp kullanıyorum ve yeteri kadar doyuruyor
    ama şöyle bir kötü yanı var, canın nikotin istemese bile aroma hoşuna gittiği için sürekli çekiyosun.

ayrıca bunu bir süre kullandıktan sonra belirli aralıklarla 3 tane sigara içtim ve normal sigaradan midem bulandı, saman gibi geldi bu aralar eczanelerden toplatıldığını duydum ama zararı konusunda kesin net bir bilgi henüz yok.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi033

Alıntı Punto_Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 1 aydır kullanıyorum, aldığımdan beri sadece 3 sigara içtim.
    davidoff ve vanilya aromasını karıştırıp kullanıyorum ve yeteri kadar doyuruyor
    ama şöyle bir kötü yanı var, canın nikotin istemese bile aroma hoşuna gittiği için sürekli çekiyosun.

ayrıca bunu bir süre kullandıktan sonra belirli aralıklarla 3 tane sigara içtim ve normal sigaradan midem bulandı, saman gibi geldi bu aralar eczanelerden toplatıldığını duydum ama zararı konusunda kesin net bir bilgi henüz yok.
    Kullanan herkesten bu yorumu alıyorum. Hatta eşleri bile diyomuş ne kokuyosun sen diye Donanım haber sitesinde konun baya bir detayını buldum. Ordaki bir siteden sipariş verdim bakalım ne olacak

Sana bi sorum olacak hocam, 2.4ml doldurunca kaç gün gidiyor bu meret?
    Tabi nekadar pofurttuğuna bağlıda sen ona bi ortalama verirsin

Kaan AYYILDIZ
    LorDracula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 UZ 5058
    Edilen teşekkür: 105

Ben kullanıyorum sigarayı aratmıyor ve içtikten sonra sigara içmeye kalkışınca tiksiniyorsun açıkçası farklı likitlerde aldım arkadaşımda aldı oda memnun

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi033

Bu üründen sipariş verdim umarım iyi birşey çıkar

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Resimdekine benzer bişeyi çalıştığım okulda bir arkdaş 2 aydır kullanıyor. Dün bi tane sigara içtiğini söyledi. sebebini sorunca aroması biraz midemi yaktı dedi. ya da yalan attı

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi033

Anlamadığım Türkiye'de acayip paralara satıyorlar, aynı ürünler yurtdışı sitelerde 3'te 1 fiyatına, çok garip.

2li set= 2 sigara, 1 takım şarj aleti ve aparatları
    1oo ml sıvısından
    birde ucundaki şeffaf hazneden sipariş verdim 70 tl tuttu.
    Türkiyede yaklaşık 250-300tl istiyorlar..

Gelene kadar bi 10 paket daha biter herhalde

Baran --
    Yagmuradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Bizim işyerinde de 3 arkadaş aldı. Eğer 1-2 ay içerisinde memnuniyet devam edersen bol sigara içen anneme alacağım.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Baran --
    Yagmuradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı gmy1706 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlamadığım Türkiye'de acayip paralara satıyorlar, aynı ürünler yurtdışı sitelerde 3'te 1 fiyatına, çok garip.

2li set= 2 sigara, 1 takım şarj aleti ve aparatları
    1oo ml sıvısından
    birde ucundaki şeffaf hazneden sipariş verdim 70 tl tuttu.
    Türkiyede yaklaşık 250-300tl istiyorlar..

Gelene kadar bi 10 paket daha biter herhalde
    Aldığın siteyi de paylaşabilir misin?

Ziyaretçi033

Alıntı Yagmuradam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldığın siteyi de paylaşabilir misin?
    Siteyi iyice araştırdım. Bir kişi göndermediler ürünümü, maillerime cevap vermediler falan demiş, diğer kişiler tam aksini söylemiş. site oldukça büyük arkadaşlar. öyle yamuk yapma gibi bir durumları yok.

olumsuz yorum yapan kişide, ürünün geldiğini falan dile getirmiş. sitede yogunluk olduğunu içeren bir mail atmış.

site bu : China Wholesale Supplier - Online shopping for cheap electronics gadgets free shipping - TinyDeal

şener tekbaş
    airrage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 vj 6861
    Edilen teşekkür: 19

Arkadaşlar yapmayın kullanmayın babamda kullandı ve 3 ay sonra nefes darlıgından hastaneye kaldırdık ne kullanıyorsun sen diye sordu doktor babama babamda elektronik sigara dedi ve ne yapıyorsun sen dedi doktor bu sigara bir yerden sonra cok kötü yapıyor elektronik sigaranın zararlARI diye yazarsanız göreceksiniz babam hastaneden cıktı cok şükü günde 1,5 paket sigara içerken şimdi günde 3 adet almaya başladı lütfen denemeyin lütfen
    Konu airrage tarafından (05/02/2013 Saat 17:52 ) değiştirilmiştir. Sebep: prd

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan AYYILDIZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 UZ 5058

nerden sipariş verdin?

Kaan AYYILDIZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 UZ 5058

arkadaş red-kiwi nin aldı alman malı

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

şener tekbaş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 vj 6861

SOLUNUM YOLUNU DARALTIYOR
    Akciğer ve solunum yolu uzmanları ise, teneffüs edilen buharın solunum yolu ve akciğere önemli zararları dokunacağına dikkat çekiyorlar. 30 tiryaki üzerinde yapılan bir araştırmada beş dakikalık bir kullanımın ardından, solunum yollarının daraldığının tesbit edildiği açıklandı. Bunun nedeninin ise, içeri çekilen buharın yüzde 90 oranında Propylenglykol maddesi içermesi olduğu bildirildi. Bu madde endüstride, Almancada Frostschutz olarak bilinen buz çözücülerde kullanılanılıyor. Yine Amerikan Kontrol Dairesi FDA tarafından yapılan bir araştırmada, e-sigarada kullanılan bazı sıvılarda, zehirli ve kanser tetikleyici maddelere rastlandığı açıklandı.
    E-sigara hakkında henüz birçok soru işareti var. Kullanılan sıvı, sinir zehri ve bağımlılık yapan bir madde olan nikotin barındırıyor. Niktotin içermeyen Aroma ve çikolata karamelden imal edilen sıvılar da var.
    Alman Kanser Araştırma Merkezi’nden (DKFZ) Martina Pötschke Langer: “Tüketiciler, bir ürünün sağlık açısından sakıncısı bulunmadığına emin olmalı. E-sigaralarda bu kesinlikle bilinmiyor.” diyor. Pötschke Langer, piyasaya sürülen yeni bir ürünün riziko ve hatalarını araştırmak için geçmişten ders almamız gerekir. Mevcut sigara milyonlarca insanın ölümüne yol açtı. Eğer bu zararları sigaranın ortaya çıktığı yüz yıl önce bilinseydi, o zaman yasaklanırdı diyor. Pötschke Langer e-sigaranın da bağımlılık yapmasına dikkat çekerek, sigara bırakmakta kullanılabileceği düşüncesine karşı çıkıyor.
    Diğer taraftan, kimi kullanıcılar sigaranın daha zararlı olduğu, e-sigaranın kokusunun olmaması, izmarit ve kül gibi pislikleri üretmemesi nedeniyle daha iyi olduğunu öne sürüyor ve zararlarının tam olarak bilinmeyen bir şeyi yasaklarken, milyonlarca insanın ölümüne yol açan sigaranın neden yasaklanmadığını sorguluyorlar.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

şener tekbaş
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 vj 6861

YASAK YAYGINLAŞIYOR
    Almanya’da e-sigara konusunda genel bir uygulama yok. Bayern Eyaleti’nde piyasaya sürüldüğü andan itibaren yasaklanırken, Aralık 2011’de Kuzey Ren Vestfalya, bu ayın başından itibaren de Beremen Eyaleti’nde yasaklandı. Ancak diger eyaletlerde ser olması, böylelikle internet üzerinden kolayca elde ediliyor olması bu yasakları fiilen geçersiz kılıyor.
    Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Sağlık Bakanı Barbara Steffens, piyasadaki tüm ürünler, kontrol edilerek ser bırakılmış ürünler değil diyor. Aynı eyaletin Yeşiller Partisi politikacıları ise, e-sigarada kullanılan, sıvıda bulunan nikotin miktarının bu sıvının ilaç mamulü olarak derecelendirilmesini bu nedenle, ilaç kanuna tabi olması gerektiğini savunuyorlar.
    Elektronik sigara, Norveç, Türkiye, İsviçre ve Çin’de yasaklanmış durumda. Danimarka, Kanada ve Avusturya’da ise sınırlamalar var. Avrupa Komisyonu şimdi, e-sigaranın zarar ve sakıncalarını daha net araştırmak istiyor.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon