Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 21 ile 27 arası

Konu: Elektronik sigara!!!

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı:

Sağlık Bakanlığı, nikotin içeren Elektronik sigara ve kartuşların, ‘bağımlılık yapma riskinin fazla olması ve sigarayı bıraktırıcı çalışmaları engelleyebileceği’ gerekçesiyle yasaklanmasına karar verildiğini bildirdi.
    Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:
    ‘Nikotin içeren elektronik sigara ve kartuşların, alım yolu ve dozu dikkate alındığında, yüksek dozda nikotin alınma, dolayısıyla bağımlılık yapma riskinin fazla ve sigarayı bıraktırıcı çalışmaları engelleyici olması nedeniyle Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Beşeri Tıbbi Ürünler Ruhsatlandırma Danışma Komisyonunca yasaklanmasına karar verilmiştir.’

bilinçsiz kullanılan e-sigara hem içen ve hem de çevresindekiler için zararlı. Çünkü, sonuçta bu sigarayı kullananlar ve etrafındakiler nikotin solumuş oluyorlar. Nikotin, aslında bir insektisit yani böcek öldürücü bir madde.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yanlış anlaşılmasın İyi göstermek gibi bir gayem yok arkadaşlar.

Çalışma prensibi [değiştir]
    E-sigara, dumansız, buharlaştırıcı bir cihazdır. Hava sensörü, sigaranın bir ucundan hava çekildiğinde bunu algılar ve entegre devreye bildirir. Devre derhal gücü açar ve cihazın "atomizer" adı verilen bölümündeki yüksek frekanslı titreştirici kısmı devreye sokar. Bu kısımda bulunan tugsten - wolfram teli derhal ısınır ve temas halindeki alkaloit sıvısını buharlaştırır. Oluşan soğuk buhar, çekilmekte olan hava ile birleşir.
    Kartuşun içindeki alkoloit sıvısı Propilen Glikol, Etanol, Su, tütün çiçeği, esans, nikotin'den oluşmaktadır. Cihaz tütün mamüllerinde bulunan kanserojen maddeleri ihtiva etmez. Verdiği etki olarak normal sigaralardan farklı olmamakla birlikte, sigara markası değiştirmiş izlenimi uyandırabilir.
    İçerisindeki kartuşlar, nikotin seviyesine göre sınıflandırılmıştır. Sigara kullanım oranına göre belirlenen seviyeden başlanıp, sıfır nikotine doğru azaltarak kullanılan kartuşlar sayesinde vucut sigara bağımlılığından kurtulur. Ve istenirse sıfır nikotinle sigara içme alışkanlığına sıfır zararla devam edilebilir.
    Avantajları [değiştir]

• Normal sigarada bulunan insan vücudu için zararlı kanserojen maddeleri içermez.
    • Duman üretmediği için karbon monoksit gibi 4000 e yakın kimyasal içerikli ve zararlı maddeleri etrafa vermez.
    • Etraftakiler ve çevre için kısmen zararsızdır.
    • Yangın çıkarma tehlikesi azdır.
    Dezavantajları ve dikkat edilmesi gereken hususlar [değiştir]

• Cihaz düzgün tasarlanmadığında problem çıkabilmektedir. Propilen glikol, sadece ve sadece buharlaştırıldığında zararsız bir kimyasaldır. Rezistans, olması gerekenden fazla ısı ürettiğinde değişime uğrayacak olan propilen glikol, kanserojen etki gösterebilir.
    • Pasif içiciler için kısmen bir tehlike yaratmaz. Dışarı verilen buhar içerisinde bir miktar nikotin bulunmaktadır. Nikotin ve buhar, havada asılı kalmayacağından, gerçek sigara dumanının aksine bir süre sonra yok olur, eser miktarda çözünmüş nikotin kalır.
    • Sigara içilmesi yasak yerlerin çoğunda kullanılabilir. Bu cihazlar zaman zaman sensör arızası yapabilmekte, kısa süreli bu arızalarda atomizer sürekli aktif olmakta ve cihaz aşırı ısınabilmektedir.
    Diğer faydaları [değiştir]

Sigarayı bırakmak veya zararsız sigara kullanmak isteyenlerin el, dudak alışkanlığını ortadan kaldırmadan, koku ve duman gibi özelliklerini de kullanarak üretilmiş bir tür sigara simülatörüdür. Dışarıya su buharı verdiği için pasif içiçilik düzeyi azalmakta, sadece nikotin alındığı için ise sigaranın "diğer" olumsuz etkilerinden uzak tutmaktadır.
    Elektronik sigara, sadece bir simülatör olup, tamamen sigaranın yerini alabilecek bir ürün (replacement) değildir.

Kaynak: Elektronik sigara - Vikipedi

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

Alıntı gmy1706 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanan herkesten bu yorumu alıyorum. Hatta eşleri bile diyomuş ne kokuyosun sen diye Donanım haber sitesinde konun baya bir detayını buldum. Ordaki bir siteden sipariş verdim bakalım ne olacak

Sana bi sorum olacak hocam, 2.4ml doldurunca kaç gün gidiyor bu meret?
    Tabi nekadar pofurttuğuna bağlıda sen ona bi ortalama verirsin
    Değişir hocam.
    Ben 24mg sertliğine olan likit kullanıyorum 2 gun gidiyor
    Ama 16 veya 18 mg sertliğine likit koyarsam 1 gun rahat yetiyor ancak hafif olduğu icin daha çok çekiyorum.

ayrica likitleri toscanamall dan getirtiyorum, hem daha kaliteli hem daha ucuza geliyor. Ancak gelmesi ücretsiz kargo ile 15 günü buluyor.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can Aşan
    can-asan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 314

ben sigara içmem ama 35 yıllık sigara içicisi günde 2 paket sigara içen amcam bunun sayesinde sigarayı bıraktı elektronik sigaraya başladı, yaklaşık 2 aydır 2 adet sigara içti ve oda tiksindiğini söyledi, arabasında sigara içirmiyor şimdi başkasına (normalde benim arabamdayken amca içmesen iyi olur dediğimde kızardı)

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

Arkadaşlar e sigara keyif ya da aroması için değil sigarayı bırakmak için kısa süreli kullanılmalı zaten düzgün olsa satışına izin verilirdi

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu amaçtan dolayı istiyorum. Bir tiksineyim yeter...
    4gün sonra normal sigara içtim kusacaktım dedi arkadaşım.

Erkin KURTULUŞ
    ErkinuA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34 UHB 22
    Edilen teşekkür: 25

Alıntı gmy1706 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu üründen sipariş verdim umarım iyi birşey çıkar

bunun aynısını 1.5 ay kullandım bende normal sigara aroması vardı

bizim işyerinde satışta çalışan herkez aldı (7 kişi) ve şuan hiçkimse kullanmıyor

ortak sikayet nefes darlığı ben bulaşmayın derim

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 2/2 İlkİlk 12