Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: F 16 tim

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Standart F 16 tim

Sonunda F 16 timin yapımını tamamladım... bakalım beğenecekmisiniz....

Henüz boya işlemi bitmedi... boyayınca yeni resimleri yüklerim...

buda koleksiyonum...

Konu Scottie tarafından (28/02/2012 Saat 21:28 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesajı için 4 kişi Scottie'ye teşekkür etti:

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

Öyle bir heveslendirdin ki şimdi beni.
    Çok güzel.
    punto evolution

4. Bu mesajı için 2 kişi onn.off'ye teşekkür etti:

Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS

Basla sende... cok guzel bir ugras....

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Koray ÇalışKaN
    Mercedes Araç Teknolojisi KOMPAKT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    BF7060
    Edilen teşekkür: 34

El sanatı çok farklı emeğnin karşılıgnı alıyorsun şahsen ben teknik resimden vaz geçemem. çalımanız çok güzel resimleri küçük tam göstermiyor.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

çok güzel olmuş...
    Keyif BMW'Dir...

mehmet ali aykut
    egzo-evo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 KTS 45
    Edilen teşekkür: 437

havacılığa herzaman ilgim gerçekten çok yoğun. orta okul son sınıfta thk nın planör uçak yarışmasına gitmiştik öğretmenimizle ve 8 kişilik arkadaş grubumuzla. etimesgut ve gölbaşında bir hafta boyunca çok keyifli zaman geçirmiştik. bu dönemler ve lisede t uçak uğraşlarımda oldu. harçlıklarımla o zaman yerli üretim olan markasınıda çok iyi hatırlıyorum plastik model (pm) şeklindeydi ve sadece bir oyuncakçıda bulabiliyordum. özellikle sabretmeyi ve el becerisini geliştiren çok faydalı bir hobidir.

ilk t uçağım t-38 talon çift kişilik eğitim uçağıydı. beyaz renkli bir gövdesi olduğu için boya gerektirmemişti. sadece çıkartmalarını yapıştırmıştım. izmir çiğli hava üssünde simgesi arı olan 121.filo bu uçaklardan kullanıyor. brövelerini takarak pilot rütbesini alabilmek için sesin 1,5 katına çıkan bu jet uçaklarla 80 sorti ve 110 saat uçuş yapmak zorunda olan adayların uçuşlarını işyerinden hemen hemen hergün izleme fırsatım oluyor.

ikinci tim f-100 dü. 1988 de emekliye ayrılan bu uçağın gövdesini tarif edildiği şekliyle elimdeki amatör imkanlarla sulu boya ile açık ve koyu yeşil olmak üzere askeri kamuflaj deseniyle boyamıştım. burun kısmındaki köpekbalığı ağzı ve dişleri çıkartması onu çok saldırgan gösteriyordu.

üçüncü tim f-4 phantom du. onuda tarif üzerine açık ve koyu yeşil askeri kamuflaj rengine boyamıştım. 4 haziranda yine izmir çiğli hava üssünde gerçekleştirilen hava kuvvetlerinin 100.yıl etkinlikleri kapsamındaki hava gösterilerinde tanıştığım f-4 pilotundan f-4 ün pilotlar arasındaki lakabının baba olduğunu öğrendim. gerçekten boyutlarıyla baba lakabını hak ediyordu.

dördüncü tim savaşan şahin f-16 idi. aldığımda eve kadar zor sabretmiştim. aynı gün tamamlamıştım boyası ve çıkartmaları hariç. özel boyaları olmadığı için elimdeki imkanlarla bir zarar gelmesini istemiyordum. bütün hesaplamalardan sonra o açık gri koyu gri boyamasını yapıp çıkartmalarını yapıştırmıştım. çok güzeldi gerçekten. hava gösterilende solotürk ü izleyince hep aklıma o model gelmişti her nedense.

tabi bu modelleri uzun süre muhafaza etmek zor. hepsinin başına benim dışımda gelişen olaylar nedeniyle bir şeyler geldi. şu an elimde değiller.

evlendikten sonra ithal bir ürün almıştım. uçakta f-14 tomcat di. ses üstüne çıktığında geriye katlanan kanatları nedeniyle zahmetliydi biraz uğraştırmıştı beni. model tamamlanıp çıkartmalarını yapıştırınca bütün zahmete değmişti. ama maalesef evdeki temizlik sırasında olmadık yerlere tıkıştırıldığı için arkadaki yatay dikey kanatları iniş takımları kırılmış. hala aklıma geldikçe sinirleniyorum. bir türlü elim değmedi. ama sizlerdeki bu isteği gördükçe bir an önce eski haline getirmek ve sizlerle paylaşmak istiyorum.

10. Bu mesajı için 2 kişi egzo-evo'ye teşekkür etti:

Mustafa Arda Tosunoğlu
    Muhibbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 CNJ 09
    Edilen teşekkür: 12

model t muhteşem bir uğraş gerçekten. 14 yaşından beri ben de uğraşıyordum ancak yer imkanlarının kısıtlı olması neticesinde bırakmanın eşiğine geldim . ilk başlarda uçaklar ile başlamıştım acemilik dönemlerinde.

Sonra tank ve panoramalara geçtim daha keyif verici oluyor. belirli bir sınırı olmadığı için içinden geleni uygulayabiliyorsun. Model t yapanlara tavsiye ederim.

Hakan Durak
    muazzaf vatandaş hakandurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 57

24. Plastik Model Uçak Yarışması
    bende eski bir modelci olarak bu linki paylaşmak istedim güzel bir hobi t yapmak

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

Alıntı hakandurak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    24. Plastik Model Uçak Yarışması
    bende eski bir modelci olarak bu linki paylaşmak istedim güzel bir hobi t yapmak
    bunlar muhteşem gaza getirmeyin beni yaw
    punto evolution

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Durak
    muazzaf vatandaş hakandurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 57

Alıntı onn.off Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunlar muhteşem gaza getirmeyin beni yaw
    walla evde 1/48 c47 ti var beni bekliyor havacılık müzesinden almıştım efsane uçaktır gel gaza yap sende

Kamuran BİLGİN
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. SchweppeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 38

Çok güzelmiş yönetici kardeş

Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS

Alıntı egzo-evo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    havacılığa herzaman ilgim gerçekten çok yoğun. orta okul son sınıfta thk nın planör uçak yarışmasına gitmiştik öğretmenimizle ve 8 kişilik arkadaş grubumuzla. etimesgut ve gölbaşında bir hafta boyunca çok keyifli zaman geçirmiştik. bu dönemler ve lisede t uçak uğraşlarımda oldu. harçlıklarımla o zaman yerli üretim olan markasınıda çok iyi hatırlıyorum plastik model (pm) şeklindeydi ve sadece bir oyuncakçıda bulabiliyordum. özellikle sabretmeyi ve el becerisini geliştiren çok faydalı bir hobidir.

ilk t uçağım t-38 talon çift kişilik eğitim uçağıydı. beyaz renkli bir gövdesi olduğu için boya gerektirmemişti. sadece çıkartmalarını yapıştırmıştım. izmir çiğli hava üssünde simgesi arı olan 121.filo bu uçaklardan kullanıyor. brövelerini takarak pilot rütbesini alabilmek için sesin 1,5 katına çıkan bu jet uçaklarla 80 sorti ve 110 saat uçuş yapmak zorunda olan adayların uçuşlarını işyerinden hemen hemen hergün izleme fırsatım oluyor.

ikinci tim f-100 dü. 1988 de emekliye ayrılan bu uçağın gövdesini tarif edildiği şekliyle elimdeki amatör imkanlarla sulu boya ile açık ve koyu yeşil olmak üzere askeri kamuflaj deseniyle boyamıştım. burun kısmındaki köpekbalığı ağzı ve dişleri çıkartması onu çok saldırgan gösteriyordu.

üçüncü tim f-4 phantom du. onuda tarif üzerine açık ve koyu yeşil askeri kamuflaj rengine boyamıştım. 4 haziranda yine izmir çiğli hava üssünde gerçekleştirilen hava kuvvetlerinin 100.yıl etkinlikleri kapsamındaki hava gösterilerinde tanıştığım f-4 pilotundan f-4 ün pilotlar arasındaki lakabının baba olduğunu öğrendim. gerçekten boyutlarıyla baba lakabını hak ediyordu.

dördüncü tim savaşan şahin f-16 idi. aldığımda eve kadar zor sabretmiştim. aynı gün tamamlamıştım boyası ve çıkartmaları hariç. özel boyaları olmadığı için elimdeki imkanlarla bir zarar gelmesini istemiyordum. bütün hesaplamalardan sonra o açık gri koyu gri boyamasını yapıp çıkartmalarını yapıştırmıştım. çok güzeldi gerçekten. hava gösterilende solotürk ü izleyince
    hep aklıma o model gelmişti her nedense.

tabi bu modelleri uzun süre muhafaza etmek zor. hepsinin başına benim dışımda gelişen olaylar nedeniyle bir şeyler geldi. şu an elimde değiller.

evlendikten sonra ithal bir ürün almıştım. uçakta f-14 tomcat di. ses üstüne çıktığında geriye katlanan kanatları nedeniyle zahmetliydi biraz uğraştırmıştı beni. model tamamlanıp çıkartmalarını yapıştırınca bütün zahmete değmişti. ama maalesef evdeki temizlik sırasında olmadık yerlere tıkıştırıldığı için arkadaki yatay dikey kanatları iniş takımları kırılmış. hala aklıma geldikçe sinirleniyorum. bir türlü elim değmedi. ama sizlerdeki bu isteği gördükçe bir an önce eski haline getirmek ve sizlerle paylaşmak istiyorum.

maşallah üstad.... iyiymiş valla.. eline sağlık... bende bu tlerin çok duracağını sanmam...
    ben daha hiç çıkartma yapıştırmadım.. zor... çıkartmları ıslatıp arıyorsun sonra yapıştırıyorsun... çok küçükler...

Mustafa Arda Tosunoğlu
    Muhibbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 CNJ 09
    Edilen teşekkür: 12

dördüncü tim savaşan şahin f-16 idi. aldığımda eve kadar zor sabretmiştim. aynı gün tamamlamıştım boyası ve çıkartmaları hariç. özel boyaları olmadığı için elimdeki imkanlarla bir zarar gelmesini istemiyordum. bütün hesaplamalardan sonra o açık gri koyu gri boyamasını yapıp çıkartmalarını yapıştırmıştım. çok güzeldi gerçekten. hava gösterilende solotürk ü izleyince hep aklıma o model gelmişti her nedense.

Üstad en güzel saklama yöntemi (gerçi istanbul'da kolay buluyordum izmir'de hiç bakamadım ) yapay cam ya da mika tarzı bir maddeden kaplar var. veya maddi durumun daha iyi ise camcıya gidip istediğin ebatlarda cam kestirip altına bir plastik zemin koyup saklayabilirsin. tabi bunları rahat rahat sergileyebilecek de yerin olması gerekiyor.

Bir diğer usul de camekanlı bir kütüphane alıp büyük ebatlarda içine dizerek ve kapağına kilit takarak saklamak olabilir...

Bir de çıkartmaların yapıştırıldıktan bir süre sonra kopup kaybolmasını engellemek için ince bir kat vernik atabilirsiniz. hem boyayı pırıl pırıl gösteriyor hem de çıkartmaların görüntüsünü koruyor

mehmet ali aykut
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 KTS 45

Alıntı Scottie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah üstad.... iyiymiş valla.. eline sağlık... bende bu tlerin çok duracağını sanmam...
    ben daha hiç çıkartma yapıştırmadım.. zor... çıkartmları ıslatıp arıyorsun sonra yapıştırıyorsun... çok küçükler...
    en büyük sorun bu tlerin oyuncak olduğunun sanılması. halbuki koleksiyon amaçlı hobi ürünleri bunlar. çok narinler o yüzden çok dikkatli sergilenmesi gerekiyor. çıkartmaların hepsini aynı anda yapmaya çalışmayın. makasla parça parça kesip bölüm bölüm yapmak kolaylık sağlayacaktır. en azından ben öyle yapıyorum.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

evet eser çok güzel olmuş,bir adet te helikopter istiyoruz ch veya ah 64 olabilir...
    punto kadar zevk verseydin güzelim,vites yerine elinden tutardım sevgilim...

Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS

Alıntı Muhibbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad en güzel saklama yöntemi (gerçi istanbul'da kolay buluyordum izmir'de hiç bakamadım ) yapay cam ya da mika tarzı bir maddeden kaplar var. veya maddi durumun daha iyi ise camcıya gidip istediğin ebatlarda cam kestirip altına bir plastik zemin koyup saklayabilirsin. tabi bunları rahat rahat sergileyebilecek de yerin olması gerekiyor.

Bir diğer usul de camekanlı bir kütüphane alıp büyük ebatlarda içine dizerek ve kapağına kilit takarak saklamak olabilir...

Bir de çıkartmaların yapıştırıldıktan bir süre sonra kopup kaybolmasını engellemek için ince bir kat vernik atabilirsiniz. hem boyayı pırıl pırıl gösteriyor hem de çıkartmaların görüntüsünü koruyor
    valla ben sergilemek için kitaplığın üstünü seçtim... ama hanım onlar orda durmasa demeye başladı...

en büyük sorun bu tlerin oyuncak olduğunun sanılması. halbuki koleksiyon amaçlı hobi ürünleri bunlar. çok narinler o yüzden çok dikkatli sergilenmesi gerekiyor. çıkartmaların hepsini aynı anda yapmaya çalışmayın. makasla parça parça kesip bölüm bölüm yapmak kolaylık sağlayacaktır. en azından ben öyle yapıyorum.
    tabiki oyuncak değil ama dünyada bir kişiye oyuncak diye veririm... onunda gelmesine az kaldı....

mehmet ali aykut
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 KTS 45

p-51 mustang ti buldum. yapıştırıcı gerekmiyor çıkartma ve boyama için uğraşmıyorsunuz. birleştirmek için 4 vida ve 4 pim kullnıyorsunuz bir çeşit demonte t. kolay olacağını düşünmüştüm ama montaj sıralamasına dikkat etmeniz lazım yoksa sökmek için epey uğraştırıyor. toyzz shoplarda diğer bir çok çeşiti var.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS

p-51 mustang ti buldum. yapıştırıcı gerekmiyor çıkartma ve boyama için uğraşmıyorsunuz. birleştirmek için 4 vida ve 4 pim kullnıyorsunuz bir çeşit demonte t. kolay olacağını düşünmüştüm ama montaj sıralamasına dikkat etmeniz lazım yoksa sökmek için epey uğraştırıyor. toyzz shoplarda diğer bir çok çeşiti var.
    2 gün önce bende loco pocodan yeni baktım fakat... beğenmedim modelleri... ben d&r dan internetten alıyorum...

elinize sağlık... güzel olmuş...

mehmet ali aykut
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 KTS 45

Alıntı Scottie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 gün önce bende loco pocodan yeni baktım fakat... beğenmedim modelleri... ben d&r dan internetten alıyorum...

elinize sağlık... güzel olmuş...
    beğenmemenizin sebebi uçak türlerinimi beğenmediniz yoksa ürün kalitesini mi beğenmediniz.

Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS

uçak türlerini beğenmedim... şuan elimde harrier, f-4 ve f- 16 var yapılmış... bir tanede eurofighter bekliyor... baya bir baktım ama güzel model bulamadım... bundan sonraki hedefim airbus yada boeing... ayrıca yapmak isterseniz... easy kitler var.... bu yaptığınız tten biraz daha uğraşlı... onlarda güzel...öneririm...

Sayfa 1/2 12 SonSon