Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Playstation 3 tutkunları buraya...

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Standart Playstation 3 tutkunları buraya...

arkadaşlar burada bir konu oluşturdum.. PS 3 hakkında takıldığımız ve paylaşmak istediğiniz herşeyi buraya yazalım..

mesela ben online oyun oynamak istiyorum.. şimdi sistemi internete bağladım ve sistemi update ediyorum.. sonra ne yapmam gerekiyor...

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Her zaman için PC Forever derdim taki Ps3 çıkana kadar. Ben bile düşünür oldum şöyle güzelinden bir Ps3 ve LCD tv de dev ekran da oyun keyfi nasıl olur diye
    Artık Fiorinolu

Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS

valla çok güzel oluyor Erkan.. düşünme bence birde call off duty ve crysis acaip olur... ben crysis alacam yakında.. kafayı takmış durumdaym...

Erkan Karakan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Crysis ve call off duty i Pc de bitirdim defalarca crysis 2yi şimdi ikinci kere oynuyorum
    Artık Fiorinolu

Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS

nasıl oyun iyi değil mi...

Erkan Karakan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Açıkcası şunu söylemeliyim ki crysis 1 ve crysis warhead daki tad yok nomad ve sayko zaten gitmiş kaldı ki ilkin de nomad ile oynarken ikincisinde en seilen karakter olan sayko ile devam ediyorduk. Bu seferkin de alcatraz diye hiç konuşmayan bir asker ile oynuyoruz. Senaryo yazarı çok sağlam bir adam olmasına karşn ilk oyunlardaki korede bulunan uzay gemisi ve içinden çıkan devasa yaratıklardan çok newyorku ele geçirmiş virüs ve uzaylı yaratıklara karşı savaşı konu alan klişe bir oyun olmuş. Görsellik olarak ilk iki oyunun yarısı kadar grafik kalitesine sahip olması ve yeni geliştirilen oyun motorunu kullanması sistem kasmalarının önüne geçmiş ama her şeyi ile mükemmel.
    Artık Fiorinolu

Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS

bende sabahtan beri ps3 ile uğraşıyorum.. online oyun oynamak için...

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

ps 3 deki oyunları online oynamanız için SIGN-IN menüsünden online kaydınızı yapıyorsunuz(online hesap açıyorsunuz) sizden user name password country birthday gibi bilgiler isteyecek. Kaydınızı yaptırdıktan sonra sign-in menusune username ve passwordunuzu gireceksiniz olay tamam. alttan otomaitk sign-in seçin ps3 her açtığınızda bunları tekrar girmenize gerek kalmaz. Oyuna girmeden sign-ın olmazsanız oyunları online oynayamazsınız.Neyse oyunlara girince online seçeneklerini ana menüde görürsünüz. Online girince QUICK MATCH dan direk olaya girersiniz Yada CUSTOM dan ülke seviye gibi tercihleri yapıp ona göre de rakipler bulabilirsiniz. Ben genelde online takılırım. Oyun olarak CRTSIS-2 ve DIRT-3 şiddetli öneririm grafikler tek kelimeyle muhteşem.Pes ve Fifa da çok iyim Ps3 de 7 Leveldeyim yaklaşık 300 trophyim var bu seviye ulaşınca haber verin kapışalım acemiler))))
    Konu ERDEM1907 tarafından (11/06/2011 Saat 17:43 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS

o seviyeye biz gelemeyiz erdem...

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Arkadaşlar bu kadar mıyız ya?
    Gran Turismo 5 oynayan yok mu?
    biz gp'yi çok sevdik

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Boyle bir baslikmi varmis evli playstation kullanicilari yardimlasma dernegine uyeyim ( merak edenler donanimhaberden arastirabilir)

Oyunlarim; battlefield 3, fifa 12, world cup 2010, gta 4, gran turismo 5, dirt 2 ve 3, little big planet, red dead redemption ve rdr undead mare ek paketi, nfs shift 2, killzone 2, god of war 1-2-3

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gran Turismo 5 ve Red Dead Redemption favorilerimdir

Ziyaretçi034

Psn bu nickimle aynı, ekleme talebi gonderen buradaki nickini yazsim lutfen

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Standart xbox mu ps3 mü?

konu hortlamisken,

xbox mu iyi ps3 mu? ben de eve dusunuyorum bu konsollardan

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS

Erdi playstation 3 oyun kalitesi ve gorsellik acisindan super... fakat oyunlari malesef pahali... kirdirdiktan sonra ise update ve online oyun oynayamiyorsun...

xbox hakkinda fazla bilgim yok... fakat yigenimde var... oyunlarinin ucuz oldugunu ve kopya oyunu calisitirdigini biliyorum... oyun kollari ps3 e gore biraz kaba...

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

abi xbox kullanan xbox, ps3 kullanan ps3 oneriyor. ozellikleri de birbirine cok yakin. tabi kullanan tecrubesi daha onemli

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Ziyaretçi034

her konsolun kendi özellikleri var, kısaca bilgilerimi paylaşayım.

playstation 3:
    artıları oyunların türkçe olarak gelmeye başlaması. (en büyük artılardan biri) konsola özel oyunları, (god of war, killzone, gran turismo v.s.) sadece god of war için bile playstation alınabilir. bluray sürücü sayesinde bluray film izlenebiliyor. online oyun için psn network'e para ödemek gerekmiyor. oyunları pahallı deniyor ama tutup teknoloji marketlerden alırsanız distribütör firma olan aralı zengin edersiniz.

oyun almak için bir kaç strateji uygulayarak tasarruf edebiliyorum. bazı oyunları psn üzerinden alabiliyoruz artık, ben fifa 12 ve battlefield 3 oyununu arkadaşlarımla ortaklaşa aldım. 15 lira ödemiştim oyun başına (online alınan oyun önceden 5 farklı makinede kurulabiliyordu, artık bu rakam 2'ye düştü) yani 2 arkadaş oyunu 100 liraya online olarak satın alıp 2 farklı makineye kurarak kişi başı 50 liraya oyun edinmiş oluyoruz

diğer bir seçenek yurtdışından oyun getirtmek. thehut, zavvi, playasia tarzı sitelerden genelde bir haftada posta ile oyun geliyor, genelde ücretsiz kargo seçeneğine denk gelirsek media marktta 189, spotcularda 120 lira olan bir oyunu 80-90 liraya alabiliyoruz.

diğer bir seçenek ikinci el almak ve takas. donanimhaber'de ikinci el kısmına bakabiliyoruz veya spotculardan oyunları ücreti karşılığında takaslayabiliyoruz. takas ücreti yanlış hatırlamıyorsam oyunun değerine göre değişiyor, yani piyasa fiyatı 100 lira olan battlefield 3 oyununu gene 100 lira olan call of duty oyunuyla kafa kafaya sadece takas bedeli ödeyerek edinebiliyoruz (10-30 tl arası değişen bedeli vardı yanlış hatırlamıyorsam)

playstationun bence iki eksisi var, birincisi anti aliasing, yani oyunda nesnelerin kenarlarının kırık kırık gözükmesi, diğeride xbox'da bulunan kinect sisteminin olmaması. tamam playstationda move var ama bir kinect değil tabii ki. sorunsuzluk olarak eski fat kasa sistemlerde sarı ışık sorunu yaşanıyordu ama slim kasaya geçtikten sonra denk geldiğim bir sorun olmadı

xbox, bu sistemin en büyük artısı, kinect sistemi ve anti aliasing olması. görüntü kalitesi playstationa göre biraz daha iyi, sebebi kenarların kırık gözükmemesi, bu sistemde de exculusive oyunlar (alan wake, forza motorsport) mevcut, oyun piyasası ne yazıkki playstation kadar geniş değil ve ikinci el piyasası ps kadar yoğun değil

bence xbox'ın eksileri online oyun için 3 aylık veya 12 aylık gold paket denilen ücret dayatması, türkiyede playstationa göre cılız kalan oyun ve ikinci el piyasası, türkçe oyun seçeneği olmaması.

xbox'ında online oyun edinme seçeneği var ama ps'deki gibi 2 farklı makineye kurulabiliyormu o kısmı bilmiyorum

slim kasa xbox'ların öncesin 3k denilen 3 kırmızı ışık arızası, sıkça görülen bu arıza xbox kullanıcılarını illallah noktasına getirmişti, yeni sistemlerde bu arızalar kalmadı gibi. ayrıca xbox türkiyede resmi olarak yok diye biliyorum. bozulunca nereye gidilir bir fikrim yok. geldiysede yeni gelmiştir servis ağı ne durumdadır muamma

her iki konsolda kırılıp kopya oyun oyananabiliyor ama playstationda online seçeneği yok, xbox'da ise ban yiyip konsolun online sistemden dışlanma seçeneği var

şimdilik bu kadar, aklıma başka şeyler gelirse yazarım

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

2 yi satabilirsem 3 geliyo

Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS

X box oyun ucuzlugu bakimindan... cok iyi...

Ziyaretçi034

Alıntı Scottie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    X box oyun ucuzlugu bakimindan... cok iyi...
    Kopya oyunsa onlar bedava zaten, internet ve dual dvd yazabilen rom yeterli

Sayfa 1/2 12 SonSon