13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Kar Durumu

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Kar Durumu

7 Şubat - 18 şubat 2015 Efsane Soğuklar ve yağışlar.. sizler için 1 saattir hesapladığım hazırladığım bilgileri şimdi tek tek yazacağım.
    7 Şubat 2015 Cumartesi : Sabah trakyadan başlayacak soğuma öğlen düzceye varmış olacak.Bu yağışlar yağmur olacak ve hafif olacak.İzmir çanakkale aydın hattı şiddetli yağmur alacak.öğleye kadar sivasa kadar her yer bulutlanmış olacak.. öğleden sonra soğuma artacak ve rüzgar gücünü artıracak.
    8 Şubat 2015 Pazar : Pazar sabahı adeta tüm türkiye bulutlu olacak,güney kesimler hariç.Ve dikkat bugün 10+ olan sıcaklar 5-6 derecelre inecek ve iliğe kadar rüzgar hakim olacak.pazar günü adeta "Gelecek ama nası gelecek" dedirtecek insanlara.Pazar gecesi ise Trakyadan kar haberleri gelmeye başlayacak.İstanbul için geri sayım başlayacak.. Çünkü efsane çok yaklaşmış olacak.Eskişehir-Ankara hattı karla karışık yağmur alırken gece tek tük kar başlayacak.Sakarya hattı ise yağmur-karla karışık arasında gidip gelecek.
    9 Şubat 2015 Pazartesi : Pazartesi sabahı boğazda kar taneleri gözükecek.Hoşgeldin efsane.. gün boyunca anadolu yakasına pek uğramayıp adeta bekleyin güçlenicem modunda olacak ve arkadan gelen soğuklar gece yarısına kadar İzmir'e kadar girmiş olacak.. Tek tek kar haberleri gelecek,batı kesim adeta noluyoruz olacak.Ankara-Eskişehir hattı hafif kar görecek arada derken sakarya kar tanelerini görecek.Bolu zaten kendi çapında.. Afyon kütahya kar taneleri görecek ancak henüz film kopmamış olacak.
    10 Şubat 2015 Salı : Soğuk yerini korururken aydın civarından el uzanır gibi iç bölgelere yayılacak.Ve burda oluşan ab ile yağış pompa mekanizması start verecek.geceye kadar tüm türkiyeyi saran bu efsane gece start verecek acımadan kabus gibi inecek.Kar haberlerini okumakta güçlük çekeceğiz.. Batıdan doğuya her yer kar görecek.Adana-Maraş tarafı hariç.
    11 Şubat 2015 Çarşamba : Bembeyaz her yerler,buzlanma var.. Elektrik kesintileri.Bursa olmuş 30cm,Eskişehir desen öyle.Ankara olmuş 30cm.İstanbullu 2004 neymiş 2015 efsane diyor.Sakarya-Düzce kıyılar eh işte ama yüksekler tatmin olmuş.Afyon kütahya beyaz saray.. Doğu kendi çapında standart köy yolları kapalı.İstanbul İzmir karayolları felç.. İç bölgeler buzlanma derken tekrar kar sonra tekar buzlanma.. 5 gün önce 15 derece olan hava adeta tokat atacak insanlara.. Rekorlar gelecek bursadan eskişehirden konyadan.. Kar görmeyen iller kar görecek ve bitmedi 12-13-14-15 şubat halen durmayan kar.. Yokmu sonun bunun.. Son sistem bu.. Mart'da 1 sistem gelecek ufak örtü sonra bahar gelecek.. Tedbirler alınsın,keyfini sürecekler anı kalacak biçimde not alsın..

2. Bu mesajı için 2 kişi Gorky'ye teşekkür etti:

EKREM ALP
    Ekrem06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 33

Kar güzeldir severim Allah dışarıda kalanlara yardım etsin bu sene elimden geldiğince sokak hayvanlarına da yardım etmeye çalıştım.Aç açıkta olan kimselere yardım etmeye çalıştım. Şimdiden antifrizli suyu doldurayım cam sileceğine

şükrü t
    punto57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 61

Dün Bulgaristandaydım çok feci kar vardı. Belgraddan selamlar

osman yağmur
    messi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 111

Ya abi karı severimde Salı günü Ankara'dan Çoruma gitmeyi planlıyorduk kötü oldu bu Napsak şimdi bilemedim..

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Bize yine yağmaz, ama çook soğuk olur.

TANER A.
    darktiger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 5885
    Edilen teşekkür: 112

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seninkine kar yağmış
    See you in the future, if there is one...

Gorky

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pazartesi karlı güne oyanabilirsin müdür dikkat. yağacak merak etme

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

yav he he aynı şeyleri 20 ocak sonrası içinde diyorlardı soğuk olabilir karda yağabilir ama yinede kesin konuşmamak lazım ALLAH tan başka kimse bilemez ne olacağını

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR
    Kar Durumu
    erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Meteorolojinin sitesine baktım, gerçekten de yoğun karlı gösteriyor bazı bölgeleri. Tedbirli olmakta fayda var.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yav he he aynı şeyleri 20 ocak sonrası içinde diyorlardı soğuk olabilir karda yağabilir ama yinede kesin konuşmamak lazım ALLAH tan başka kimse bilemez ne olacağını
    ya şu cevapların ifrit ediyor adamı. "yav he he" ne be saygısızlıkta nasıl bir boyut bu.Bak emre bey,meteoroloji bir bilimdir. Ve bilim tez gibi somut şeyleri deneylerle ve ölçümlerle somutlaştırır. Yani bilimin her zaman doğruluk PAYı vardır.

Allah muhafaza şimdi Görkem abinin dedikleri tutmasa da yağmazsa da olur. Bunlar TAHMİN. bak yukarda doğruluk PAYı yazdım. yani PAY. olabilir de olmayabilir de. Tabii ki Allah bilir ama bilim de hiç bir zaman es geçilmemesi gereken bir şeydir.

Böyle cevaplar hakikaten forumun uzun süredir bir üyesine yakışmıyor. Allah aşkına düzelt şu üslubunu.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Gorky

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ateistim? napayım?

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya şu cevapların ifrit ediyor adamı. "yav he he" ne be saygısızlıkta nasıl bir boyut bu.Bak emre bey,meteoroloji bir bilimdir. Ve bilim tez gibi somut şeyleri deneylerle ve ölçümlerle somutlaştırır. Yani bilimin her zaman doğruluk PAYı vardır.

Allah muhafaza şimdi Görkem abinin dedikleri tutmasa da yağmazsa da olur. Bunlar TAHMİN. bak yukarda doğruluk PAYı yazdım. yani PAY. olabilir de olmayabilir de. Tabii ki Allah bilir ama bilim de hiç bir zaman es geçilmemesi gereken bir şeydir.

Böyle cevaplar hakikaten forumun uzun süredir bir üyesine yakışmıyor. Allah aşkına düzelt şu üslubunu.
    bizim görkem le aramızda hafif şaka yollu bir atışma var o yüzde o şekilde bir kelime kullandım ayrıca kendisi yukarda tahmin ötesi kesin yağacak şekilde konuşmuş meteorolojinin bir bilim olduğunu her zaman tahmin üzerine yapılandığını biliyorum bunları anlatmana gerek yok çok şükür.

EKREM ALP
    Ekrem06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 33

Dikmende kar atıştırmaya başladı sabah bembeyaz uyanabiliriz. Araçların üzeri hafiften beyazlandı bile