11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Kredi Dosya Masrafları Geri Alınıyor DUYRULUR...

Ziyaretçi78
    Ziyaretçi Ziyaretçi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Kredi Dosya Masrafları Geri Alınıyor DUYRULUR...

Selam arkadaşlar;
    Bugün aldığım bir haber üzerine araç ve konut kredi masrafları geri alınıyor bilginiz olsun.
    Bunun için yapmanız gerekenler;
    Bağlı bulunduğunuz il ve ilçelerin tüketici sorunları hakem heyeti başkanlığına başvurup dilekçe vermelisiniz bilginiz olsun.
    Şahsen bugün babam başvuruyor dilekçeler hazır

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu

Haberin Kaynağı nedir? Yada Haberi nereden bulabiliriz.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi78

Alıntı sezerism Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haberin Kaynağı nedir? Yada Haberi nereden bulabiliriz.
    Bize dün vw Doğuştan haber geldi yani telefon ile arandık ve 600 TL lik bir dosya masrafımız vardı onun iade edileceği söylendi.bizde heöen hakem heyetine başvurduk ve dilekçeleri aldık.Doldurup bugün vereceğiz.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

hakem heyeti derken nereye baş vurdun bende vw dokontu istedim göndderdiler.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

gökhan gokan
    rohan4421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 81

valla konuyu iyice acalım son 5 yılda 3 kere kredi kullandım, masrafları geri alırsam epey işime yarıcak. ancak kredileri kapattım borcu bitti yinede erirler inşallah
    Driven by the future

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi78

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakem heyeti derken nereye baş vurdun bende vw dokontu istedim göndderdiler.
    Abi bak şimdi eskihisarda bir akrabam var ve hemen aradı dün babamı söyledi babamda kaymakamlığa giderek forumları aldı tüketici haklarından dilekçeleri.yani bağlı bulunduğun ilçelerden kaymakamlıklarından alcaksın abi.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cem izmir
    izmirly35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ağrı
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 3

bütün sehirlerde gecerli ilinizde bulunan hakem heyetini bulun ki kaymakamliklarda oluyor diye biliyorum ben oraya gitmistim. oraya gitmeden önce kredi kullandginiz bankaya gidip krediye ait gerekli dekontlari alin. bazlar sizden bi miktar dekont paras adi altinda para isteyecektir hatta bazlari da bosuna ugrasmayin dekonta verdiğiniz paraya değmez diyip ikna etmeye bile kalkisacaktir siz kanmayin yaklasik 50 tl civari verirsiniz alirsiniz tüm dekontlari ve nüüfüs cüzdanizi da alip dosdoğru hakem heyetine. ordaki gorevli kisiden bir form alcaksnz onuda doldurucaksiniz (kimlik adres bilgileri ve dava ettiğiniz banka ismi, bankann aldiği buraya dikkat sadece dosya masraf tutarini yazicaksiniz ve son olarakta sikayet nedeniniz yani basitce sunu yazmaniz yeterli olur ; "... bankasinin .... subesinden cektigim .... kredisinden dosya masrafi adi altinda alinan .... tl nin sahsima iadesini talep ediyorum") dekontlar nufus cuzdan ve bu doldurdugunuz formu 3 er fotokopi cektirip teslim ediyorsunuz ve 3-4 ay beklemede kalyorsunuz. alnan karar adresine bu süre zarfinda adresinize tebliğ ediliyor büyük olasilikla sizden bankanin aldigi dosya masrafi ile birlikte.

ben de aynisini izmir de yaptiğim icin yol göstermesi amaciyla adim adim anlatmaya calistim. herkes basvursun paralarinizi geri almayi unutmayin zaten gittinizde heyetin önündeki kalabaliği farkediceksiniz. hakkinzi yedirmeyin arkadaslar....

simdiden hepinize kolay gelsin...

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur Koçyiğit
    katip onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 115

Acaba sadece araç ve konut kredisinin dosya masraflarımı iade ediliyor.? tüketici kredilerinin dosya masrafları da iade ediliyor mu? Benim de 2009 yılından itibaren 4-5 tane çekilmiş tüketici kredim var. Yanlış hatırlamıyorsam 2012den sonra dosya masrafı almıyoruz dediler. İsmini değiştirdiler bu haracın. Başka ad altında para kestiler..

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

Sevgili arkadaşlar bu yeni bir durum değil özellikle 2 yıldır yaygın bir şekilde var.Her kaymakamlıkta-valiliklerde bulunun bir heyet.Uyuşmazlıkların çözümünde gidilecek bir kurum.Ancak dikkatle belirtiyorum ki konuyu biraz araştırın.
    Bu heyetlerde işleyiş şu şekilde.Basit olarak anlatırsak
    Öncelikle bir dilekçe ile işleminiz başlıyor.Heyet bankaya yazı gönderiyor ve savunma istiyor.Banka ilgili evrakları heyete gönderiyor.Ardından heyet bunun ile ilgili kararını açıklıyor.Burada garip bir durum var.Bu heyetlerin bazı konularda verdiği kararlar birbiri ile tutmuyor.Misal Yenimahalle Kaymakamlığının verdiği karar ile Etimesgut Kaymakamlığının verdiği karar bazen farklı olabiliyor.Ancak söz konusu banka şikayetleri ise karar %90 tüketici lehine çıkıyor.
    Ancak asıl iş burada başlıyor.Bankanın bu kararı 15 gün içinde temyiz etme hakkı var,eğer ki banka bu kararı temyiz ederse kararın iptali için sizin adınıza tüketici mahkemesinde dava açılıyor.Buda sizin bir avukat tutmak durumunda kalmanıza sebep oluyor.Eğer ki mahkeme,heyetin kararını haksız bulursa siz iade istediğiniz ücreti alamadığınız gibi,bankanın yaptığı mahkeme masrafını,avukatlık ücretini ve dava dosya masraflarını da cebinizden ödüyorsunuz,kendi avukatınıza ödediğiniz para da cabası.Eğer ki mahkeme sizi haklı bulursa banka sizin ilk başta iade istediğinz tutarı ve sizin avukatlık ücretinizi faizi ile birlikte ödüyor.
    Ekşisözlük ve diğer forum sitelerinde konu ile ilgili insanlar başından geçenleri anlatmış,haklı çıkıp parasını faizi ile alanda var ama mahkemenin kararı bozmasıyla bir sürü parayı bankaya ödeyen var.
    Daha geçen yaz yanılmıyorsam milliyete çıkmışt,60 tl kredi kartı aidatı için bir kişi başvuru yapmış,hakem heyeti ücret iade edilsin demiş,ardından mahkeme felan derken sonuç aleyhine çıkmış,sanıyorum bankalar daha önce banka lehine verilen kararları örnek gösteriyorlar,ve avukatlık masrafıyla bi sürü para ödemiş geri tüketici.
    Ben bunu ilk okuduğumda şahsi hesabım için hesabımdan alınan hesap ücretleri için başvuracaktım.Ancak biraz araştırma yaptığımda bankanın buna itiraz edebildiğini öğrendim.Kaldı ki hesap açarken,kredi alırken,kredi kartı alırken sayflarca bişeyler imzalıyoruz,kim bilir neler neler yazıyordur diye vazgeçmiştim.
    Sonuç olarak başvuran varsa umarım olumlu sonuçlanır

17. Bu mesajı için 2 kişi tolgaank88'ye teşekkür etti:

Ziyaretçi78

Görmeyenlere güncel olsun.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

19. 22/01/2015, 16:58

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

Sebep
    Reklam

TANER A.
    darktiger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GP 5885
    Edilen teşekkür: 112

Alıntı nillili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı yapılan mesaj silinmiştir.
    çok merak ediyorum. neden bu forumdasınız? puntonuz yok sorduklarınız punto yada bir araçla ilgili değil ve komik sorular.
    See you in the future, if there is one...