Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Kartal sahil yolundaki feci kaza kamerada

orhan özdemir
    orhanjr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 11

Standart Kartal sahil yolundaki feci kaza kamerada

Hurriyet.com.tr'de gördüm çok üzüldüm, araç sanırım fiat grande punto, maalesef kadın sürücü vefat etmiş..Allah rahmet eylesin, kalanlara da baş sağlığı diliyorum.. Lütfen daha dikkatli olalım sevgili arkadaşlar.

KARTAL SAHİL YOLUNDAKİ FECİ KAZA KAMERADA - Hürriyet TV Haber

Güvenlik kamerasına yansıyan kaza sabah saat 07.00 sıralarında Kartal sahilyolu Maltepe istikametinde meydana geldi.Otomobiliyle iş yerine giden Sema Tetik direksiyon hakimiyetini kaybetti.Kontrolden çıkan otomobil önce kaldırıma çıktı ardından yan yatıp sürüklenerek kaldırımdaki elektrik direğine çarptı.Çarpmanın etkisiyle elektrik direği devrilirken sürücü Sema Tetik araç içinde sıkıştı.Kazayı gören diğer sürücüler hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.Sürücüyü sıkıştığı yerden çıkarmak için olay yerine itfaiye ekipleri de sevk edildi.Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Sema Tetik'in hayatını kaybettiği tespit edildi.Polis ekipleri Sema Tetik'in yakınlarına acı haberi verdi.Sema Tetik'in eşi Veysel ve oğlu Aybars telaşlı bir şekilde hurda yığınına dönen otomobilin yanına koştu.Polis ekipleri acılı baba ve oğlunu teselli etmeye çalışırken,Sema Tetik'in ceset torbasını açıp yüzünü gören baba ve oğul gözyaşlarına boğuldu. Ramazan ALMAÇAYIR-DHA-KURGU:Levent SERT
    Konu orhanjr tarafından (17/02/2014 Saat 17:47 ) değiştirilmiştir.

TUGAY VAROL
    TuqayVAROL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 JZ 9159
    Edilen teşekkür: 20

Çok Korkuyorum Şu Trafik Kazalarından.. Ne Olur Dikkat Edelim Kontrol'ü Elden Bırakmayalım Arkadaşlar..

ALLAH Geri Kalan Yakınlarına Sabır Versin.

Okan VAROL
    EqZoTiC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34AND77
    Edilen teşekkür: 18

Alıntı orhanjr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hurriyet.com.tr'de gördüm çok üzüldüm, araç sanırım fiat grande punto, maalesef kadın sürücü vefat etmiş..Allah rahmet eylesin, kalanlara da baş sağlığı diliyorum.. Lütfen daha dikkatli olalım sevgili arkadaşlar.

Güvenlik kamerasına yansıyan kaza sabah saat 07.00 sıralarında Kartal sahilyolu Maltepe istikametinde meydana geldi.Otomobiliyle iş yerine giden Sema Tetik direksiyon hakimiyetini kaybetti.Kontrolden çıkan otomobil önce kaldırıma çıktı ardından yan yatıp sürüklenerek kaldırımdaki elektrik direğine çarptı.Çarpmanın etkisiyle elektrik direği devrilirken sürücü Sema Tetik araç içinde sıkıştı.Kazayı gören diğer sürücüler hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.Sürücüyü sıkıştığı yerden çıkarmak için olay yerine itfaiye ekipleri de sevk edildi.Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Sema Tetik'in hayatını kaybettiği tespit edildi.Polis ekipleri Sema Tetik'in yakınlarına acı haberi verdi.Sema Tetik'in eşi Veysel ve oğlu Aybars telaşlı bir şekilde hurda yığınına dönen otomobilin yanına koştu.Polis ekipleri acılı baba ve oğlunu teselli etmeye çalışırken,Sema Tetik'in ceset torbasını açıp yüzünü gören baba ve oğul gözyaşlarına boğuldu. Ramazan ALMAÇAYIR-DHA-KURGU:Levent SERT
    maltepe dragosda oldu bu kaza. Tuzlaya işe giderken gördüm itfaiye aracı falan vardı. Allah yakınlarına sabır versin.

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

harbiden punto yaa. hızla giderken city sorunu hortladı mı acaba düşünmedim değil. allah rahmet eylesin. yakınlarına sabır versin...
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

cengizhan özden
    cengizhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 58

Alıntı orhanjr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Allah rahmet eylesin.

cengizhan özden
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı outlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    harbiden punto yaa. hızla giderken city sorunu hortladı mı acaba düşünmedim değil. allah rahmet eylesin. yakınlarına sabır versin...
    İnsan acaba ? diyor yani.

TUGAY VAROL
    TuqayVAROL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 JZ 9159
    Edilen teşekkür: 20

Hızı Ne Kadarmış Acaba.. Sahil Yolu Hız Yapanlarla Dolu Oluyor.
    Direksiyon Hakimiyetini Kaybetmişe Benziyor.

Okan VAROL
    EqZoTiC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34AND77
    Edilen teşekkür: 18

Alıntı TuqayVAROL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hızı Ne Kadarmış Acaba.. Sahil Yolu Hız Yapanlarla Dolu Oluyor.
    Direksiyon Hakimiyetini Kaybetmişe Benziyor.
    Halbuki o bölgede radar var diye biliyorum.

Discovery cihazımdan gönderildi

cengizhan kavak
    varadero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Parlak Beyaz
    Plaka
    34yb7380
    Edilen teşekkür: 4

allah rahmet eylesin

Cihan han
    hanbjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 99

Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin. Bende biraz önce haberlerde gördüm bu olayı.

Mustafa Öztürk
    milanbg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 JY 7698
    Edilen teşekkür: 75

Benim bildiğim city zaten devreden çıkıyor ya 50 yada 60 km hızdan sonra
    KIRCAALİLİ

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

yolda düz yola benziyo viraj olsa anlıycamda, ne diyeyim allah sabır versin. cümlemizi kazadan beladan korusun...

orhan özdemir
    orhanjr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı milanbg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim city zaten devreden çıkıyor ya 50 yada 60 km hızdan sonra
    kesinlikle bende öyle biliyorum.. city sorunundan kastın direksiyonun kilitlenmesi gibi birşey mi?

whats up
    faster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 22

Yüksek hız ve direksiyona hakim olamamış bana kalırsa..

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Ayni sey benmde aklima geldi ama city belirli bir hizdan sonra devreden cikmuyormu?

Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Alper Z
    mezkur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı
    Edilen teşekkür: 47

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni sey benmde aklima geldi ama city belirli bir hizdan sonra devreden cikmuyormu?

Herkeste aynımı bilmiyorum ama bende 50 den sonra devre dışı kalıyor

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi
    Eski nick: repla

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

City belli bir hızdan sonra devreden çıkıyormuş ama ne zaman çıkıyor bilmiyorum. Aracımda city devre dışı kalmıyor sanırım çünkü hızlı giderken city ışığını söndürdüğümde direksiyon biraz daha sertleşiyor. Ayrıca şunu da belirtmek isterim: Daha önce city arızası yaşadığım için ekranda direksiyon arıza lambası yandığında direksiyon kilitlenmiyor sadece eski tip araçların kara düzen şekli gibi durduğun yerde çevirmesi zorlaşıyor ama giderken biraz daha rahatlıyor yani komple devre dışı kalmıyor.
    Vefat eden ablamıza Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

cengizhan özden
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    City belli bir hızdan sonra devreden çıkıyormuş ama ne zaman çıkıyor bilmiyorum. Aracımda city devre dışı kalmıyor sanırım çünkü hızlı giderken city ışığını söndürdüğümde direksiyon biraz daha sertleşiyor. Ayrıca şunu da belirtmek isterim: Daha önce city arızası yaşadığım için ekranda direksiyon arıza lambası yandığında direksiyon kilitlenmiyor sadece eski tip araçların kara düzen şekli gibi durduğun yerde çevirmesi zorlaşıyor ama giderken biraz daha rahatlıyor yani komple devre dışı kalmıyor.
    Vefat eden ablamıza Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.
    Halil bey slm, 50 kmden sonra devreden çıkıyor. City esas olarak park kolaylığı için yapılmış. Yüksek hızlarda direksiyonun sertleşmesi gerektiği için devreden çıkıyor. İlk yıllarda yüksek hızlarda dahi, direksiyonun çok hafif olduğu eleştiri konusu olmuşdu. Sonra bir şekilde bunu ayarladılar ama nasıl bilmiyorum.

2006 modellerde kilitlenme nedeniyle kazalar olduğuna dair yazılar okudum. General: City mode question - The FIAT Forum

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı cengizhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halil bey slm, 50 kmden sonra devreden çıkıyor. City esas olarak park kolaylığı için yapılmış. Yüksek hızlarda direksiyonun sertleşmesi gerektiği için devreden çıkıyor. İlk yıllarda yüksek hızlarda dahi, direksiyonun çok hafif olduğu eleştiri konusu olmuşdu. Sonra bir şekilde bunu ayarladılar ama nasıl bilmiyorum.

2006 modellerde kilitlenme nedeniyle kazalar olduğuna dair yazılar okudum. General: City mode question - The FIAT Forum
    Aleyküm selam Cengiz Bey. Aracım 2007 model, city tuşu aktifken 90 100 de yapsam 150 de yapsam direksiyon bana hep hafif geliyor, city modunu kapatınca sanki daha bir ağırlaşıyor direksiyon o yüzden devreden çıkmıyor dedim. Belki bizim araçlarda devreden çıkartılmıyor sonraki versiyonlara koyulmuş bir özellik bilmiyorum. Hususi olarak bunun için çıkacam bir gün deneyecem. Direksiyon arızasında direksiyonun kilitlenmesi gibi bir durum olması tamamen güvenlik zafiyeti olduğundan böyle bir şeye ihtimal vermiyorum. Zira dediğim gibi city arızasını yaşadığımda direksiyon şahin direksiyonu gibi ağırlaştı ama kontrol yine bendeydi ve arıza olduğu an U dönüş yapıyordum. Eğer ki bu arızada direksiyon kilitlenmiş olsaydı dönüşü kaldırımda tamamlamam gerekirdi diye düşünüyorum. Direksiyondan dolayı kaza yapanlarda belki o anda başka bir durum ortaya çıkmıştır. Bu konuda herhangi bir iddiam yok ama başımdan geçtiği için böyle düşünüyorum.

cengizhan özden
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selam Cengiz Bey. Aracım 2007 model, city tuşu aktifken 90 100 de yapsam 150 de yapsam direksiyon bana hep hafif geliyor, city modunu kapatınca sanki daha bir ağırlaşıyor direksiyon o yüzden devreden çıkmıyor dedim. Belki bizim araçlarda devreden çıkartılmıyor sonraki versiyonlara koyulmuş bir özellik bilmiyorum. Hususi olarak bunun için çıkacam bir gün deneyecem. Direksiyon arızasında direksiyonun kilitlenmesi gibi bir durum olması tamamen güvenlik zafiyeti olduğundan böyle bir şeye ihtimal vermiyorum. Zira dediğim gibi city arızasını yaşadığımda direksiyon şahin direksiyonu gibi ağırlaştı ama kontrol yine bendeydi ve arıza olduğu an U dönüş yapıyordum. Eğer ki bu arızada direksiyon kilitlenmiş olsaydı dönüşü kaldırımda tamamlamam gerekirdi diye düşünüyorum. Direksiyondan dolayı kaza yapanlarda belki o anda başka bir durum ortaya çıkmıştır. Bu konuda herhangi bir iddiam yok ama başımdan geçtiği için böyle düşünüyorum.
    Selamın Aleyküm Halil Bey; Dediğim gibi 90 km veya 150 km de direksiyonun bu kadar hafif olması çok iyi değil aslında. Ama en azından zararı da yok. Hatta lüks araç rahatlığı sağladığı söylenebilir. İnanın bende bu konuda derin bilgi sahibi değilim ama city arızasının birden fazla sebebi olabiliyor. Bunlardan biride kilitlenmeye sebep olabilirmi ? Yurtdışı formda bu sebeple kazalar olduğu yazılmış. Benimkide 2006 model 1990 şasi numaralı yani sorunlu lotlu bir araç ama city ile ilgili en ufak bir sıkıntı hiç yaşamadım. Bu konuyu yurtdışı forumlarda vaktim olduğunda araştıracağım.

Sayfa 1/2 12 SonSon