Sayfa 2/2 İlkİlk 12
39 sonuçtan 21 ile 39 arası

Konu: Mağdur apo !

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Yaz kızım!
    Kafirin müebbet hapsinin kaldırılıp barış elçisi yapılmasına, şehit ailelerinin suçlu ilan edilip müebbet hüzne mahkumiyetine yüce Türk milleti adına karar verilmiştir.
    Pardon kızım Yüce Türk milleti lafı orda olmadı, çıkaralım onu.

DEVLET YÖNETİCİLERİ HAKKINDA PEYGAMBER EFENDİMİZDEN (Sallallahu aleyhi ve sellem) BAZI SAHİH HADİSİ ŞERİFLER

1. “Cenâb-ı Hakk’ın, yönetici yaptığı bir kimse, yönettiği insanları aldatarak ölürse, Allah Teâlâ ona cennet yüzü göstermez.”
    (Buhârî, Ahkâm 8; Müslim, Îmân 227-228, İmâre 21)

2- “Müslümanların işlerini üstlenip de onlar için çalışıp çabalamayan hiçbir yönetici, onlarla birlikte cennete giremez.”
    (Müslim, Îmân 229, İmâre 22)

3-“Allahım! Ümmetimin yönetimini üstlenip de onlara zorluk çıkaran kimseye sen de zorluk çıkar. Ümmetimin yönetimini üstlenip de onlara yumuşak davrananlara sen de yumuşaklık göster.”
    (Müslim, İmâre 19. -Ahmed İbni Hanbel, Müsned, VI, 93, 258)

4- “Allah Teâlâ bir kimseyi müslümanların başına idareci yapar, o da halkın işlerinin bitirilmesine, ihtiyaç ve sıkıntılarının giderilmesine engel olmaya kalkarsa, kıyamet gününde Allah Teâlâ da onun işlerinin bitirilmesine, ihtiyaç ve sıkıntılarının giderilmesine engel olur.”
    (Ebû Dâvûd, İmâre 13; Tirmizî, Ahkâm 6)

...

2. Bu mesajı için 4 kişi ibrahim06'ye teşekkür etti:

aykut işçi
    aykutisci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 170

Alıntı gmy1706 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu adamlar sokakları birbirine katacak ta benim ( bizim ) elim armut mu toplayacak, 3-5 çapulcu nekadar korkutmuş gözünüzü?

bu vatan bu topraklar alınırken kimlerin nasıl şehit edildiğini, katliama kurban gittiğini unutmayalım. Gerekirse sokaklara çıkarım gözümü kırpmadan bu vatana, TÜRK milletine canımı veririm.
    ya bn şimdi bu adamlar bunu yaparsa biz evimizde saklanırızmı dedim benim abim tuncelide şehit düştü en son verdigimiz 26 şehittede 26 saat nöbet tuttuk hudutta hürriyet ve habertürk cıkmıştık böyle birşey olursa tabikide kazanamazlar ama sonuçta çok canlar yanar çok bombalar patlar ben bunu demeyi kastetmiştim korkaklıkla delikanlılıkla alakası yok bu işlerin

- Ah dostum Şerafettin. Hastasın biliyorsun. Yatakta olman gerekirken hala BEŞİKTAŞ hala BEŞİKTAŞ !
    ...dedi doktor Enver
    ince bir sesle:

-FEDA
    ...dedi Şeref bey
    ama kimseler duymadı ...

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı aykutisci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya bn şimdi bu adamlar bunu yaparsa biz evimizde saklanırızmı dedim benim abim tuncelide şehit düştü en son verdigimiz 26 şehittede 26 saat nöbet tuttuk hudutta hürriyet ve habertürk cıkmıştık böyle birşey olursa tabikide kazanamazlar ama sonuçta çok canlar yanar çok bombalar patlar ben bunu demeyi kastetmiştim korkaklıkla delikanlılıkla alakası yok bu işlerin
    Yaşadığın olayları bilemem Aykut kardeşim. Allah sabır versin. Mekanı cennet olsun.

Bu adi insanlar için bu şekilde ibarelerde bulunup cesaret vermeye hiç gerek yok. İstediklerini yapsınlar, kim sokağa çıkamıyor belli olur.

Yazdığın mesajlarda nerdeyse, adamı çıkartıyoruz deseler, kabullenmiş bir yapıdasın Aykut'um.
    Asılırsa sokağa çıkamayız, bombalar patlar, canlar yanar vb...

Ama ne yalan söyleyeyim bu adam ilerde başbakan bile olur...

aykut işçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Yaşadığın olayları bilemem Aykut kardeşim. Allah sabır versin. Mekanı cennet olsun.

Bu adi insanlar için bu şekilde ibarelerde bulunup cesaret vermeye hiç gerek yok. İstediklerini yapsınlar, kim sokağa çıkamıyor belli olur.

Yazdığın mesajlarda nerdeyse, adamı çıkartıyoruz deseler, kabullenmiş bir yapıdasın Aykut'um.
    Asılırsa sokağa çıkamayız, bombalar patlar, canlar yanar vb...

Ama ne yalan söyleyeyim bu adam ilerde başbakan bile olur...
    kabullenmekle alakası yok bu işin nasıl görmek istiyorsanız artık demek istediğim bu adamı 100 başbakan daha gelse başa asamaz bu işlerin öle kolay olmadıgından bahsediyorum boş konuşamamk lazım asamıyor bu adam niye yaşıyor türkiye nereye gidiyor pkk artık içimizde yakında başbakan bile olurlar ya insaf yani bu hükümet 11 senede hiçmi güzel birşey yapamadı veya gerçekten sokaktaki her 2 insandan biri geri zekalımı ?

- Ah dostum Şerafettin. Hastasın biliyorsun. Yatakta olman gerekirken hala BEŞİKTAŞ hala BEŞİKTAŞ !
    ...dedi doktor Enver
    ince bir sesle:

-FEDA
    ...dedi Şeref bey
    ama kimseler duymadı ...

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

İdam hakkını asla savunmam, kimse kimsenin canını alma yetkisine sahip olamaz. Ama bu pisliğin yaşamasına da göz yumamıyorum arkadaş, tek kişilik idam cezası getirsinler assınlar. Bu ülkede binlerce masum gencin insan hakları ihlal edildi, şu ********in haklarını neden sonuna kadar koruyorlar ki. Hükümetin her şeye cesareti var da buna mı yok...

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kabullenmekle alakası yok bu işin nasıl görmek istiyorsanız artık demek istediğim bu adamı 100 başbakan daha gelse başa asamaz bu işlerin öle kolay olmadıgından bahsediyorum boş konuşamamk lazım asamıyor bu adam niye yaşıyor türkiye nereye gidiyor pkk artık içimizde yakında başbakan bile olurlar ya insaf yani bu hükümet 11 senede hiçmi güzel birşey yapamadı veya gerçekten sokaktaki her 2 insandan biri geri zekalımı ?

Güzel şeyler? 1 güzel yaptıysa 3 batırıyor daha ne yapsın.

Yaşam standardından, verdiğin vergiden, ödeyeceğin sigorta priminden, aldığın benzinden-mozottan, içtiğin sigaradan vb. birrçok şeyden memnunmusun Aykut kardeşim?

Bukadar aldığı şeylerlede bırakın bir iki güzel şey yapsın yani...

aykut işçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Güzel şeyler? 1 güzel yaptıysa 3 batırıyor daha ne yapsın.

Yaşam standardından, verdiğin vergiden, ödeyeceğin sigorta priminden, aldığın benzinden-mozottan, içtiğin sigaradan vb. birrçok şeyden memnunmusun Aykut kardeşim?
    yanlış anlama konu siyasete gidiyor ben anti malum şahısçıda değilim malum şahıs yandaşıda değilim konu siyasete gidiyor bu gidişle ban yicez ama yapacak birşey yok hükümüt 10 nuamra 5 yıldız demiyorum ama dediğiniz kadarda rezalet bi hükümetimizde yok uzun lafın kısası kötünün iyisi bu işte daha iyisi şuanda yok bunu sizde biliyorsunuz ...

...dedi doktor Enver
    ince bir sesle:

-FEDA
    ...dedi Şeref bey
    ama kimseler duymadı ...

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

yanlış anlama konu siyasete gidiyor ben anti malum şahısçıda değilim malum şahıs yandaşıda değilim konu siyasete gidiyor bu gidişle ban yicez ama yapacak birşey yok hükümüt 10 nuamra 5 yıldız demiyorum ama dediğiniz kadarda rezalet bi hükümetimizde yok uzun lafın kısası kötünün iyisi bu işte daha iyisi şuanda yok bunu sizde biliyorsunuz ...
    Sana göre iyi bir hükümet olabilir güzel kardeşim, sokakta gezen her 2 insandan 1 tanesi içinde iyi bir hükümet olabilir. Ancak hayatta sadece tek bir doğru vardır, doğru doğrudur nasıl 2+2=4 ise. Yağ kuyruklarını gören insanlar şimdi memleketteki yurttaşlarının kuyruk yağından yemek yaptıklarını nasıl görmüyorlar? Önce diyor görüşen ********dir sonra diyorki gerekiyorsa görüşülür sonra diyorlar yol haritası bekleniyor. Sana bir şey soracağım mümkün olduğunca laflarımı törpüleyerek, sen hiç bu kadar döneği bir arada gördün mü? Çıkıp aslanlar gibi konuşuyor dediğiniz adam prompteri bozulunca canlı yayında 2 dk boyunca gökyüzünü seyrediyor İnsanları dinlerinden soğuttular din adına yaptıkları sahtekarlıklarla. Yetmiyor mu bunlar? Katilden medet umuyorlar yetmiyor mu? Babanın dedenin yedi ceddinin alnının teriyle bu ülkeye kazandırdıklarını sattılar yetmiyor mu? Asgari ücretten %30 civarı vergi alıyorlar, bu da yetmiyor temel tükettim mallarından da aldıkları vergilerle 771 TL nin yarısı yine vergi olarak devlete geri gidiyor yetmiyor mu? Kadına şiddet abartılıyor diyorlar yetmiyor mu? Yarın bir sokakta annene ablana nişanlına eşine kardeşine biri Allah korusun bir kötülük yapsa yanına kalacak yetmiyor mu? Demokraside dünya sonuncularındansın yetmiyor mu? Dünya'nın 16. büyük ekonomisi olmak senin karnını doyuruyor mu? Kafanda bu milletvekillerinin bu maaşlarla nasıl bu kadar zengin oldukları sorusu canlanmıyor mu hiç? Sen İstanbul'da ben İzmir'de o Ankara'da bu kadar! iyi standartlarda yaşarken, doğuda traktörle okula giden çocukları görünce "adaletine başlayayım" demiyor musun?

"sadece kötülerin nefret dolu sözleri ve hareketleri için değil, iyilerin dehşet verici sessizliğinden ötürü de bu nesil pişmanlık duymalı."

Martin Luther King Jr.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

10. Bu mesajı için 4 kişi SteinGP'ye teşekkür etti:

aykut işçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana göre iyi bir hükümet olabilir güzel kardeşim, sokakta gezen her 2 insandan 1 tanesi içinde iyi bir hükümet olabilir. Ancak hayatta sadece tek bir doğru vardır, doğru doğrudur nasıl 2+2=4 ise. Yağ kuyruklarını gören insanlar şimdi memleketteki yurttaşlarının kuyruk yağından yemek yaptıklarını nasıl görmüyorlar? Önce diyor görüşen ********dir sonra diyorki gerekiyorsa görüşülür sonra diyorlar yol haritası bekleniyor. Sana bir şey soracağım mümkün olduğunca laflarımı törpüleyerek, sen hiç bu kadar döneği bir arada gördün mü? Çıkıp aslanlar gibi konuşuyor dediğiniz adam prompteri bozulunca canlı yayında 2 dk boyunca gökyüzünü seyrediyor İnsanları dinlerinden soğuttular din adına yaptıkları sahtekarlıklarla. Yetmiyor mu bunlar? Katilden medet umuyorlar yetmiyor mu? Babanın dedenin yedi ceddinin alnının teriyle bu ülkeye kazandırdıklarını sattılar yetmiyor mu? Asgari ücretten %30 civarı vergi alıyorlar, bu da yetmiyor temel tükettim mallarından da aldıkları vergilerle 771 TL nin yarısı yine vergi olarak devlete geri gidiyor yetmiyor mu? Kadına şiddet abartılıyor diyorlar yetmiyor mu? Yarın bir sokakta annene ablana nişanlına eşine kardeşine biri Allah korusun bir kötülük yapsa yanına kalacak yetmiyor mu? Demokraside dünya sonuncularındansın yetmiyor mu? Dünya'nın 16. büyük ekonomisi olmak senin karnını doyuruyor mu? Kafanda bu milletvekillerinin bu maaşlarla nasıl bu kadar zengin oldukları sorusu canlanmıyor mu hiç? Sen İstanbul'da ben İzmir'de o Ankara'da bu kadar! iyi standartlarda yaşarken, doğuda traktörle okula giden çocukları görünce "adaletine başlayayım" demiyor musun?

"sadece kötülerin nefret dolu sözleri ve hareketleri için değil, iyilerin dehşet verici sessizliğinden ötürü de bu nesil pişmanlık duymalı."

Martin Luther King Jr.
    madem konu bu kadar tellendi duaklandı bende birşeyler yazmak istiyorum

kısaca aklıma gelenleri kısaca yazacak olursam ...
    boğazın iki yakası bir araya getirildi marmaray yapıldı
    metro inşası %15 iken şuanda %100 e ulaşmıştır
    2002 den önce 600,000 metreküp su zor verilirken borualrdaki çatlaklar kırıklar vs borular yeni teknoloji düktil font borularla değiştirildi ve 1.800.000 metreküp su veriliyor
    66 ile doğalgaz verildi
    yer altından verilen elektrik kablolarının uzunlugu 19.000 km iken şuanda 52.000 km nin üzerinde
    300.000 milyon dolarlık maden ihracatı 600 milyon dolara cıktı
    okullarda kitaplar ücretsiz oldu
    polislerin öğretmenlerin vs kamu personellerinin maaşını konuşmuyorum bile
    şuanki hükümet avrupanın en büyük aşı kampanyasını yaparak tam 18 milyon çocuga aşı yaptı
    özürlü çocukların maaşları baya bi arttırıldı kuzenim otistik çocuklara bakan kurumu var 800 lira devlet katkısı alıyorlar otistik çocukların aileleri ki türküyenin %11 lik kısmı otistik
    hükümet başa geldiginde ihracat 36 milyon dolardı sadece 6 yılda 132 milyon dolara ulaşıldı
    150 senelik kara tren gitti yerine avrupada 6. sıradayız hızlı tren geldi
    metrobüsü söylemiyorum varsayın
    uçağa binen insan sayısı iç hatlarda yılda sadece 7 milyondu şuanda uçakların otobüslerden farkı kalmadı
    susuz ve yolsuz köy kalmadı karadeniz otobanı ankara samsun otobanı vs bir dünya yol yapıldı 22.000 km duble yol yapıldı
    aklıma daha eğitim sağlık alanında neler geliyorda yazmaya gerek yok

kötünün iyisi böyle oluyo sanırım
    Konu aykutisci tarafından (30/01/2013 Saat 20:22 ) değiştirilmiştir.

...dedi doktor Enver
    ince bir sesle:

-FEDA
    ...dedi Şeref bey
    ama kimseler duymadı ...

12. Bu mesajı için 2 kişi aykutisci'ye teşekkür etti:

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

madem konu bu kadar tellendi duaklandı bende birşeyler yazmak istiyorum

kısaca aklıma gelenleri kısaca yazacak olursam ...
    boğazın iki yakası bir araya getirildi marmaray yapıldı
    metro inşası %15 iken şuanda %100 e ulaşmıştır
    2002 den önce 600,000 metreküp su zor verilirken borualrdaki çatlaklar kırıklar vs borular yeni teknoloji düktil font borularla değiştirildi ve 1.800.000 metreküp su veriliyor
    66 ile doğalgaz verildi
    yer altından verilen elektrik kablolarının uzunlugu 19.000 km iken şuanda 52.000 km nin üzerinde
    300.000 milyon dolarlık maden ihracatı 600 milyon dolara cıktı
    okullarda kitaplar ücretsiz oldu
    polislerin öğretmenlerin vs kamu personellerinin maaşını konuşmuyorum bile
    şuanki hükümet avrupanın en büyük aşı kampanyasını yaparak tam 18 milyon çocuga aşı yaptı
    özürlü çocukların maaşları baya bi arttırıldı kuzenim otistik çocuklara bakan kurumu var 800 lira devlet katkısı alıyorlar otistik çocukların aileleri ki türküyenin %11 lik kısmı otistik
    hükümet başa geldiginde ihracat 36 milyon dolardı sadece 6 yılda 132 milyon dolara ulaşıldı
    150 senelik kara tren gitti yerine avrupada 6. sıradayız hızlı tren geldi
    metrobüsü söylemiyorum varsayın
    uçağa binen insan sayısı iç hatlarda yılda sadece 7 milyondu şuanda uçakların otobüslerden farkı kalmadı
    susuz ve yolsuz köy kalmadı karadeniz otobanı ankara samsun otobanı vs bir dünya yol yapıldı 22.000 km duble yol yapıldı
    aklıma daha eğitim sağlık alanında neler geliyorda yazmaya gerek yok

kötünün iyisi böyle oluyo sanırım
    Sizde kendinize göre haklısınız diyecek bir şey yok. Ben İstanbul'a otobüsle de gitmeye razıyım yeterki huzurum ve geleceğe dair içimde bir tutam umut olsun.. Bu hükümet insanların umutlarını çaldı maalesef..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Standart Mağdur apo !

Peki bu kadar özelleştirmeyerağöan Türkiye'nin dış borcunu biliyor musunuz. Bir de bu yapılanların maliyetiyle yapıldıklarırakamlar arasındaki farkları?

Sent from my iPad using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

aykut işçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı krm1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu kadar özelleştirmeyerağöan Türkiye'nin dış borcunu biliyor musunuz. Bir de bu yapılanların maliyetiyle yapıldıklarırakamlar arasındaki farkları?

Sent from my iPad using
    abi burası siyaset yeri değil boşver türkiyenin dış borcunu biz puntolarımıza bakalım

...dedi doktor Enver
    ince bir sesle:

-FEDA
    ...dedi Şeref bey
    ama kimseler duymadı ...

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Düşündüklerimi yazsam forum kapanır arkadaşlar. Benim de başım belaya girer.

Saygılar...
    biz gp'yi çok sevdik

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Standart Mağdur apo !

abi burası siyaset yeri değil boşver türkiyenin dış borcunu biz puntolarımıza bakalım
    Ucu yine zam olarak bize dokunuyor
    Neyse devekuşları gibi kafayı kuma gömmeye devam

Sent from my iPad using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

oyle bir haldeyiz ki suanda bişey yazmaya bile korkuyorum ağzımı açarsam kötü şeyler olabilir düşünün artık ne hale geldi memleket ne mutlu türküm bile diyemiyoruz ırkçılık oluyor neyse daha fazla sınırları zorlamak istemiyorum sadece gülüyorum ağlanacak halimize içler acısı halimiz

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 417

pkk denen çocuk katili terör örgütünün yöneticileri, ele başları, millet vekili kılığındaki yaratıkları içeri alınıp bir kaç tanesi ipte sallandırılmadığı sürece pkk bitmez ki şu anda bunu yapabilecek çapta ne hükümet var nede muhalefet bunlar üzerinden nemalanmak varken neden bitirsinler malesef yol,tren yapmak ile, GEMİCİK almak, hastane almak, altın firması almak ile hükümet olunmuyor

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

iranda idam olduğu için pkk türkiyedeki kadar etkin değil hatta pasif diyebiliriz

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ömer özen
    firari83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 37

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir şey demeye gerek yok, birazdan birileri gelir, biz tüp kuyruklarında yağ kuyruklarında büyüdük, şimdi duble yollarda gidiyorsunuz arabalarınızla der, olay kapanır..
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++xn!

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben sıra beklemeye razıyım !

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Yer imleri

Yer imleri