13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: kaçak akaryakıta dur!!

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart kaçak akaryakıta dur!!

Hükümet, yılda 5 milyar liralık kayba neden olan akaryakıt kaçakçılarına göz açtırmayacak. Kaçak ürün satan bayilere 1 milyon TL ceza gündemde, 10 numara yağcılara ise hapis geliyor

Ekonomiye 5 milyar TL'lik kayıp yaşatan kaçak akaryakıtla mücadelede yeni dönem başlıyor. SABAH akaryakıt kaçakçılığını bitirecek yasanın detaylarına ulaştı. Akaryakıt Kaçakçılığı ile Mücadele Koordinasyon Kurulu Yasa Taslağı'nı Bakanlar Kurulu'nda imzaya açarken yeni yasanın yürürlüğe girmesiyle, kaçak akaryakıtın satıldığı pompa değil, bayi mühürlenecek. Böylece akaryakıt kaçakçılığı yapan bayinin faaliyetleri sona erecek. Yasa kaçak akaryakıt satanlara çok ağır yaptırımlar getiriyor. Dağıtım lisansı sahibi dev akaryakıt şirketlerine de sorumluluklar yükleniyor. Kaçak akaryakıtın nakliyesine bile hapis cezası öngörülüyor. 10 numara yağ kaçakçılarına da hapis cezası getiren yasadaki diğer önlemler ise şunlar:
    POMPAYA DEĞİL BAYİYE MÜHÜR: Daha önce kaçak tespiti yapılan bayide, akaryakıtın satıldığı pompa mühürleniyordu. Yeni yasayla kaçak akaryakıtın satıldığı istasyon mühürlenecek. Aynı suçun iki takvim yılı geçmeden aynı kişi tarafından tekrarı halinde ise cezalar iki katına çıkacak.
    AĞIR CEZALAR: Kaçak veya 'marker'sız akaryakıt satan bayiye 1 milyon TL'lik para cezası kesilecek. Lisans almaksızın lisansa tabi faaliyetlerin yapılması halinde de aynı ceza uygulanacak. Kaçak akaryakıt sattığı tespit edilen bayinin sözleşme yaptığı dağıtıcı lisansı sahipleri hakkında da 250 bin TL para cezası kesilecek.
    KONTROL SİSTEMİ ŞARTI: Dağıtıcı lisansı sahibi akaryakıt şirketleri, belirlenen esaslara uygun olarak bayilerinde kaçak akaryakıt satışının yapılmasını önleyen teknolojik yöntemleri de içeren bir denetim sistemi kurmak zorunda olacak.

Marker sahtekârlarına hapis geliyor
    Kaçak akaryakıt veya sahte ulusal marker elde etme cezaları da oldukça ağır. İnşaat ruhsatında yer alan projelere aykırı olarak sabit ya da seyyar tank, düzenek veya ekipman bulunduranlar hakkında 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ve adlî para cezası istemiyle dava açılacak. Ayrıca ulusal markeri yetkisiz üreten, satışa arz eden, satan, yetkisiz kişilerden satın alan, kabul eden, bunu bilerek nakleden veya bulunduranlar da cezalandırılacak.

Erkin KURTULUŞ
    ErkinuA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34 UHB 22
    Edilen teşekkür: 25

zamlar böyle devam ederse
    ne akaryakıt
    nede sigara kaçakçılığının önüne geçemezler .

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

bu şekilde gidersek mazotun litresi 5 tl benzin 6 tl yi geçer o yüzden kaçakta bitmez ben bile bulsam kçak mazot hiç düşünmem alırım walla

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

3 sene doğuda çalıştım..bu olayın durması çok ama çoooook zor..birçok insan geçimini buna bağlamış heryer ford cargo kamyon ayrıca normal vatandaşı geçtim orada bu işten nemalanan godoman sayısı da azımsanacak gibi değil adamlar benim maaşım ile dalga geçiyorlardı ceplerinde de yeşil kart var o başka birşey..nemalananlar Türkiyenin hadi şimdi kestim diyebileceği insan ve gruplar değil..bu arada kaçak sadece doğuda değil 4 sene Edirne de okudum azımsanmayacak düzeyde kaçak yapılıyor..
    Konu tayfux tarafından (26/12/2012 Saat 10:44 ) değiştirilmiştir.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Bu insafsız vergilerle kaçak bitmez.

Sent from my iPad using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Misafir047

düşüncelerinizde belki bir yere kadar haklı olabilirsiniz ama ben bilmeden kaçak akaryakıt kullanmak istemiyorum mecburmuyum opette bile kaçak akaryakıt çıkıyor tüketici resmen kandırılıyor

zam vergiler konusuna gelince millet hakediyor hem pahalı yakıt kullanmaya hem zamlardan şikayet et hemde shell gtl kullan bu ne dengesizlik herkes düzgün şekilde protesto etse görevini yapsa dahada ucuzlar bayi karları çok yüksek ama vatandaş alıyorsa bayi niye düşürsün fiyatları değil mi?

must sekseniki
    must82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 60

Uyu uyu yat uyu ülkem..

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

Kaçırsınlar arkadaş sigara falanda kaçırmaya devam etsinler. Böylesine hak bence.
    Keşke batıda da yaygın olsa ucuzdan alsak mazotu.
    Geçen Almanya'daki arkadaşla konuşuyorum bana 1.5 euro'luk benzine pahalı diyor dedim biz burada ondan pahalı alıyoruz. Sizin oradaki işçi alıyor en kötü 2000 euro bizim burada tonla insan asgari ücrete çalışıyor. Geçecekler o işi. Bak sabah sabah ayar oldum
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

İşin en kötüsü bizim 4,65 tl den aldığımız benzin 1,70 tl den dışarı satılıyor.

Sent from my iPad using

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

mustafa çakır
    puntohastasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6

Alıntı dogus618 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu şekilde gidersek mazotun litresi 5 tl benzin 6 tl yi geçer o yüzden kaçakta bitmez ben bile bulsam kçak mazot hiç düşünmem alırım walla
    hocam valla şırnaktayım kaçak akaryakıt yüzünden arkadaşımın enjektörler gitti. birde yakıtı petrol ofisinden alıyordu şikayet etti gelip numune aldılar sonuç 10 güne belli olacak... burdaki diğer petrolleri saymıyorum zaten hepsi kaçak önüne geçilmiyor pek bi yaptırımı yok.. belki bu yei düzenlemeyle bişeyler olabilir... adamlar aşağıya ek depo yapıp pompadan istediği gibi ayarlıyor kaçakla normal olan yakıtı... denetleme pek yok

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı safakakbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    düşüncelerinizde belki bir yere kadar haklı olabilirsiniz ama ben bilmeden kaçak akaryakıt kullanmak istemiyorum mecburmuyum opette bile kaçak akaryakıt çıkıyor tüketici resmen kandırılıyor

zam vergiler konusuna gelince millet hakediyor hem pahalı yakıt kullanmaya hem zamlardan şikayet et hemde shell gtl kullan bu ne dengesizlik herkes düzgün şekilde protesto etse görevini yapsa dahada ucuzlar bayi karları çok yüksek ama vatandaş alıyorsa bayi niye düşürsün fiyatları değil mi?

Abartmıssın.

Shell GTL ile v power arasında 9 kurus fark var.Ben her gun depo doldurmuyorum.Kırk litrede bana 3.5 tl bir fark oluyor.

Sanki Benzin parası kadar fark.

Yani herkste gtl kullanmıyor ki bir cok insan varlıgından habersiz...

O yuzden bunu GTL kullanan tarzı seylere baglaman sacma.

Kaçak akaryakıt olayına gelince bu ulkede Guneydogudakiler aglarlar para yok diye batıdakilere cemkirirler...Ama kendi duzenlerinde her turlu kacakcılıgı yapmalar onlara mubah,zararını ise biz batıdakılerin odemesi mubahtır.

Her şeyleri neredeyse bedava.Elektrik su mazot...

Soylenecek cok sey var...
    Konu Misafir046 tarafından (26/12/2012 Saat 13:09 ) değiştirilmiştir.

Misafir047

Alıntı BBYILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abartmıssın.

Shell GTL ile v power arasında 9 kurus fark var.Ben her gun depo doldurmuyorum.Kırk litrede bana 3.5 tl bir fark oluyor.

Sanki Benzin parası kadar fark.

Yani herkste gtl kullanmıyor ki bir cok insan varlıgından habersiz...

O yuzden bunu GTL kullanan tarzı seylere baglaman sacma.

Kaçak akaryakıt olayına gelince bu ulkede Guneydogudakiler aglarlar para yok diye batıdakilere cemkirirler...Ama kendi duzenlerinde her turlu kacakcılıgı yapmalar onlara mubah,zararını ise biz batıdakılerin odemesi mubahtır.

Her şeyleri neredeyse bedava.Elektrik su mazot...

Soylenecek cok sey var...

ben zaten kullananları kastediyorum sadece su soylediklerine kesinlikle katılıyorum "Kaçak akaryakıt olayına gelince bu ulkede Guneydogudakiler aglarlar para yok diye batıdakilere cemkirirler...Ama kendi duzenlerinde her turlu kacakcılıgı yapmalar onlara mubah,zararını ise biz batıdakılerin odemesi mubahtır."

işte 9 kuruşcuk fark var diye önemsemiyorsun ama o 9 kuruşluk fark bayilere ne kadar kazandırdığının farkındamısın zaten senin gibi insanlar 9 kuruşluk fark önemli değil diye bayilerde fiyatı düşürmüyor git avrupadakilere bak 9 değil 1-2 kuruşluk için bile önemli o şekilde düşünürsen daha pahalı akaryakıt kullanmaya devam ederiz.En iyi örneğini verebilirim sana suanda piyasada 1 kuruş var mı yok ama avrupada halen çok var biz millet olarak önemsemediğimiz için değeri yok bizde 1 kuruşun

ee madem öyle düşünüyorsun devlette 9-10 kuruşcuk zam yapsa önemli değil nolacak

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

...

Gerek yok...
    Konu Misafir046 tarafından (26/12/2012 Saat 14:17 ) değiştirilmiştir.